Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2566   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/02/2017 - 15:35

Ναι. Την ίδια οδό ακολουθούν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2567   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2017 - 16:53

Δεν μου πολυγεμίζει το μάτι. Πληρώνεις τώρα και κάνεις την παραγγελία σου στις 13 Μαρτίου!!! Ευχαριστώ αλλά δεν..... 

 

Στο deals365 ήταν αλλιώς με την αγορά κου κουπονιού έμπαινε κατευθείαν η παραγγελία


Τελευταία επεξεργασία από: remal, 17/02/2017 - 16:55


#2568   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/02/2017 - 17:23

Δεν μου πολυγεμίζει το μάτι. Πληρώνεις τώρα και κάνεις την παραγγελία σου στις 13 Μαρτίου!!! Ευχαριστώ αλλά δεν..... 
 
Στο deals365 ήταν αλλιώς με την αγορά κου κουπονιού έμπαινε κατευθείαν η παραγγελία


Ετσι ακριβως φιλε! Τους πηρα τηλ και μου τα μασαγε μια τυπισα που και καλα ηταν στο τμημα μαρκετιγκ...

1ο φαουλ: Εταιρια που εχει σαν εξυπηρετηση και ωρες επικοινωνιας 12-4 που για μενα θεωρω οτι ειναι λιγο.
2ο: Την ρωταω γιατι παραγγελνεις σημερα και το παιρνεις μετα απο 1 μηνα; (απαντηση: δεν ξερω ειναι πολιτικη του τμηματος μαρκετιγκ)- και αφου μου λεει οτι ειναι στο συγκεκριμενο πως δεν ηξερε να απαντησει;
3ο: Γιατι ειναι 1 ημερας προσφορα με κουπονι και μετα δεν ισχυει;
4ο: γιατι θελουν ολο το ποσο και ενα μηνα πριν; και οταν την ρωτησα που ξερω εγω αν εσεις δεν μαζεψετε απο 50 ή 100 κοροιδα τα 463€ και μετα εξαφανιστειτε πως θα μπορεσουμε να βγαλουμε ακρη;;

Και στο τελος της αναφερα για το deals365 που τουλαχιστον με το που εκανες αγορα συμπληρωσες κουπονι και εφευγε η παραγγελια και αυτη παλι μου ανεφερε οτι ειναι πολιτικη του τμηματος και δεν ξερει να απαντησει

Τι να πω ρε παιδες;;
Της κανω προταση να δωσω πχ το 50% ως προκαταβολη και τα υπολοιπα στις 13 Μαρτιου και παλι μου λεει δεν γινεται...

Πως λοιπον απανταει στις αποριες του αγοραστη και δεν ξερει πως δουλευει το τμημα μαρκετιγκ της εταιριας της;;

#2569   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/02/2017 - 19:11

Μπορει να κανω και λαθος, αλλα νομιζω οτι το dealber εχει καποια σχεση με το airfasttickets

#2570   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/02/2017 - 00:35

Μπορει να κανω και λαθος, αλλα νομιζω οτι το dealber εχει καποια σχεση με το airfasttickets


Ο σύνδεσμος τους είναι ο ιδιοκτήτης , ο κοκλωνης. Αυτός που πτώχευσε την airfastticket

#2571   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/02/2017 - 15:58

Οποτε εγω προσωπικα θα την απεφευγα

#2572   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 21/02/2017 - 09:44

Καλημερα. Μιας και στο αλλο θεμα δεν απαντηθηκε. Ποιο σκρουτζομαγαζο μου προτεινετε?? ( αν δεν θελετε να το ποσταρετε για λογους διαφημισης , στειλτε μου Pm ) Eυχαριστω.



#2573   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 22/02/2017 - 23:19

e919a9f6d2d0ad9d3b99401dd1a265a7.jpg

Καλησπέρα!!! Το εικονίδιο του Facebook κάτω αριστερά τι είναι;;;
Μου το εμφανίζει συνεχώς τις τελευταίες μέρες και επίσης μου εμφανίζει και ένα μπάνερ από την κάτω πλευρά της οθόνης που γράφει βάση της τοποθεσίας μου!
Πως απενεργοποιείται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2574   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 22/02/2017 - 23:40

e919a9f6d2d0ad9d3b99401dd1a265a7.jpg

Καλησπέρα!!! Το εικονίδιο του Facebook κάτω αριστερά τι είναι;;;
Μου το εμφανίζει συνεχώς τις τελευταίες μέρες και επίσης μου εμφανίζει και ένα μπάνερ από την κάτω πλευρά της οθόνης που γράφει βάση της τοποθεσίας μου!
Πως απενεργοποιείται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω εκεί κάτω είναι το εικονίδιο του continuity.



#2575   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/02/2017 - 16:25

Βασικά handoff λέγεται. Δυστυχώς η MS δεν έχει κάνει ακόμα σωστό implement αυτό το χαρακτηριστικό που λέγεται continuity. Το χρησιμοποιώ με original windows 10 pro και με Lumia 640XL με windows 10 mobile


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2576   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/02/2017 - 16:27

9195b8ed98b4a45d58edfe8cf13ef260.jpg

Ξέχασα να βάλω την φωτό όποτε συγνώμη για το διπλό ποστ. Στα γενικά ειναι η επιλογή να το απενεργοποιήσεις. iOS 10.2.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2577   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2017 - 12:14

Όπως θα έχετε διαβάσει σε προηγούμενα post πήρα συσκευή αντικατάστασης λόγω hissing. Η συσκευή που παρέδωσα ήταν 43ης εβδομάδας και αυτή που παρέλαβα είναι 50ής (μέσα Δεκεμβρίου). Μετά από 2 εβδομάδες αποφάσισα να γράψω τα θετικά και αρνητικά της νέας συσκευής. Εδώ να πω πως η προηγούμενη συσκευή είχε τελικά πολλά περισσότερα προβλήματα από αυτά που είχα αντιληφθεί...

Τα θετικά:

1. Δεν υπάρχουν τα σημάδια στο κρύσταλλο της οθόνης, όπως επίσης και στο ακουστικό και τα οποία υπήρχαν από την πρώτη μέρα.

2. Η οθόνη δεν έχει την κιτρινίλα της προηγούμενης. Είναι πιο κίτρινη σε σχέση με το 6 Plus, το ίδιο ή ελάχιστα καλύτερη σε σχέση με τα άλλα 7άρια που σύγκρινα 

3. Το κινητό όλη τη μέρα είναι συνδεδεμένο σε Skoda bluetooth (εργοστασιακό). Με το προηγούμενο άκουγα σχεδόν συνέχεια παράσιτα, όπως όταν πλησιάζουμε το κινητό σε ηχείο. Τώρα είναι τέλειο!

4. Σε ανοιχτή συνομιλία συνέχεια μου έκαναν παράπονα ότι δεν με άκουγαν ή ότι με άκουγαν με δυσκολία. Τώρα με ακούν τέλεια

5. Τώρα πλέον το lightning μπαίνει φυσιολογικά. Πριν ήθελε αρκετή πίεση

6. Πριν είχα κάποια κολληματάκια (lags). Τώρα δεν υπάρχει κανένα lag. Η συσκευή είναι σφαίρα!

7. Η μπαταρία είναι τουλάχιστον 10-15% καλύτερη με τα πάντα ανοιχτά

 

Τα αρνητικά:

1. To hissing είναι ακριβώς το ίδιο με πριν. Ούτε καλύτερο, ούτε χειρότερο, ευτυχώς. 

2. Βάζοντας τη συσκευή σε επίπεδη επιφάνεια παρατηρώ ότι υπάρχει στρέβλωση στη μια γωνία. Μη πει κανένας ότι φταίει η κάμερα... Εποχές 6 Plus... 

 

Όλα τα παραπάνω δεν μπορούσα να τα καταλάβω γιατί δεν είχα συσκευή για να συγκρίνω. Εννοείται πως πάντα έγινε restore από το προηγούμενο αντίγραφο.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί η συσκευή υπερέχει καθολικά της προηγούμενης. Δεν μπαίνω σε διαδικασία να αλλάξω πάλι συσκευή. Τελικά το hissing ήταν μικρότερο πρόβλημα σε σχέση με τα υπόλοιπα. Η ακουστική πάνω από όλα αφού μιλάμε για τηλέφωνο. Αυτό που καταλαβαίνω ότι παρόλο που μιλάμε για συσκευή 1200 ευρώ, έχει ατέλειες που δεν θα έπρεπε. Ενδεχομένως να υπάρχουν λίγες τέλειες συσκευές εκεί έξω. Πιστεύω ότι οι περισσότερες έχουν τα θεματάκια τους, απλώς οι περισσότεροι δεν ασχολούνται...



#2578   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/02/2017 - 12:52

με τι ios σου ηρθε;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2579   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2017 - 13:00

10.2.1 νομίζω



#2580   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/02/2017 - 13:09

10.2.1 νομίζω

τι μοντελο;7αρι ή plus?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)