Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2656   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2017 - 18:07

Παιδια εχω προβλημα με το iphone7 plus 128gb black. Εκει που ανοιγουν οι εφαρμογες μου κανονικα, καποια στιγμη στο ασχετο οταν παω να ανοιξω καποια, αυτη γκριζαρει και δεν ανοιγει. Μετα παταω αλλη γκριζαρει κι αυτη κλπ. Και δεν ανοιγει καμια! Θελει reboot για να στρωσει και μετα απο λιγες ωρες παλι στο ασχετο το ξανακανει! Σημερα εκανα restore firmware και τα εσβησα ολα μεσω itunes και το εκανα set up as new. Ε μετα απο λιγες ωρες τωρα πριν λιγο μου το ξαναεκανε. Εχω ξενερωσει. Εχω 437 εφαρμογες μεσα και καθολου βιντεο,τραγουδια,φωτο αυτη την στιγμη και διαθεσιμο χωρο 61,49gb. Τι μπορει να φταιει; Το κολλαει καποια εφαρμογη; Οταν εκανα το set up as new δεν το δοκιμασα χωρις καμια εφαρμογη να το δω αλλα το πλακωσα να τις βαλω ολες παλι απο την αρχη...Ειναι software ή hardware θεμα; Θα προσπαθησω να κανω ενα βιντεο να το δειτε...

ανεβασε ενα βιντεο

παρε backup

κανε set as new και περασε μεσα μονο 4-5 εφαρμογες γνωστες. Δοκιμασε και πες. Αν και περιεργη συμπεριφορα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2657   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/04/2017 - 13:27

ανεβασε ενα βιντεο
παρε backup
κανε set as new και περασε μεσα μονο 4-5 εφαρμογες γνωστες. Δοκιμασε και πες. Αν και περιεργη συμπεριφορα


Το εκανα set up as new με καμια εφαρμογη μεσα και παλι μετα απο καποιες ωρες μου το εκανε. Ακομα και στο κλειδωμα κολλαει μετα και δεν ξεκλειδωνει. Δειχνει το wallpaper και τιποτα αλλο απο γραμματα στην οθονη κλειδωματος. Μονο με reboot στρωνει και μετα καποια στιγμη παλι τα ιδια. Μου το κανει καθημερινα πλεον. Παιζει να ειναι θεμα hardware, ram ή κατι τετοιο; θα κανω βιντεο με το κινητο της γυναικας μου να σας το δειξω.

#2658   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/04/2017 - 22:00

Υπάρχει για το 7αρι ,καποιου είδους μετατροπέας που να κάνει τα ακουστικά από Lighting να καταλήγουν στο κλασικό παραδοσιακό "καρφι"?οπως εχουν ΟΛΑ τα άλλα κινητα και τα iphone μεχρι το 6s ? Αυτο που θέλω να συνδέω τα ακουστικα του 7αριου μου με το pc ...πηγα istorm και public , δεν εχουν κατι ...Μονο εγω έχω αυτη την τρελη απαίτηση ??



#2659   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/04/2017 - 22:02

Υπάρχει για το 7αρι ,καποιου είδους μετατροπέας που να κάνει τα ακουστικά από Lighting να καταλήγουν στο κλασικό παραδοσιακό "καρφι"?οπως εχουν ΟΛΑ τα άλλα κινητα και τα iphone μεχρι το 6s ? Αυτο που θέλω να συνδέω τα ακουστικα του 7αριου μου με το pc ...πηγα istorm και public , δεν εχουν κατι ...Μονο εγω έχω αυτη την τρελη απαίτηση ??

Μέσα στο κουτί του κινητού έχει μετατροπέα. Εκεί που είναι τα ακουστικά, από πίσω, έχει ένα καλωδιάκι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2660   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 19/04/2017 - 22:22

Μέσα στο κουτί του κινητού έχει μετατροπέα. Εκεί που είναι τα ακουστικά, από πίσω, έχει ένα καλωδιάκι!


Sent from my iPhone using Tapatalk



Μάλλον ζητάει το ανάποδο ....

On_7+

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 19/04/2017 - 22:23

@CaLi@


#2661   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2017 - 10:29

Και δεν ειναι ευκολο να βρεθει γιατι ειχα διαβασει οτι ετσι υποτιθεται οτι ζητας διπλη μετατροπη σηματος απο ψηφιακο σε αναλογικο και παλι πισω



#2662   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 20/04/2017 - 13:00

Το ανάποδο θέλει. Το έχω ψάξει και μόνο μια εταιρεία από Ali έχει. Το 1ο θέμα είναι ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και δεύτερον οι κριτικές είναι ανάμεικτες. Το ποσό βέβαια είναι γελοίο 1,89. Το ψάχνω και εγώ γιατί θέλω να τα συνδέω στο μακμπουκ. Πήγα να πάρω τα κλασσικά όταν τα έβγαλε σε προσφορά το eshop αλλά με τη πιθανότητα να είναι αντιγραφή έκανα πίσω.



#2663   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2017 - 15:39

http://www.belkin.com/us/p/P-F8J198/

 

 

αυτο ζηταει αλλα πολλα λεφτα και ειναι γκουμουτσα!!!



#2664   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2017 - 15:39

Υπάρχει για το 7αρι ,καποιου είδους μετατροπέας που να κάνει τα ακουστικά από Lighting να καταλήγουν στο κλασικό παραδοσιακό "καρφι"?οπως εχουν ΟΛΑ τα άλλα κινητα και τα iphone μεχρι το 6s ? Αυτο που θέλω να συνδέω τα ακουστικα του 7αριου μου με το pc ...πηγα istorm και public , δεν εχουν κατι ...Μονο εγω έχω αυτη την τρελη απαίτηση ??

http://www.belkin.com/us/p/P-F8J198/



#2665   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2017 - 15:40

https://www.cosmomar...cat_id=01440699



#2666   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2017 - 15:42

μεγαλο ειναι αλλα φορτιζει ταυτοχρονα και κομπλαρεις τα ακουστικα.

πιο φθηνη λυση απο τα airpods αν θες να κανεις και τα δυο ταυτοχρονα.



#2667   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/04/2017 - 17:20

Καλησπέρα παίδες.

Κάτοχος 6s και λέω να πάω σε 7 plus. Τα προβλήματα clicking και hissing έχουν εξαλειφθεί καθόλου στις νέες παρτίδες; Ειδικά με το πρώτο θα ξενερώσω φουλ αν μου λάχει καθότι είμαι και ψυχαναγκαστικός, είχα δώσει τότε τρία 6άρια μέχρι να μου κάτσει ένα απροβλημάτιστο. Δεν μπορώ με τίποτα αυτό το κλάκα-κλάκα.
Επίσης το ματ μπλακ τελικά ξεφλουδίζει σαν το 5άρι; Σκέφτομαι το σίλβερ για τον λόγο αυτόν και μόνο. Θενξ!


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: deltakilo, 20/04/2017 - 17:24


#2668   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/04/2017 - 18:07

Η κληρονομιά που άφησε το "συλλεκτικό" συνεχίζει ακάθεκτη.

 

Δεν είναι όπως τότε αλλά υπάρχει.

 

Γενικά σίγουρος δε μπορείς να είσαι για τίποτα με τα παραπάνω. Πας το παίρνεις και με γειά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2669   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/04/2017 - 18:42

Εγώ πάντως με το Jet Black, τόσο καιρό με την θήκη της Apple, δεν έχω θέμα ξεφλουδισματος. Πέρα από τα ξεθωριασμένα γράμματα από πίσω που το συνήθισα. Ελάχιστες γρατσουνιές στην κάτω πλευρά που είναι εκτεθειμένη και αυτές φαίνονται υπό γωνία και με έντονο φως και και και....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2670   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/04/2017 - 18:44

Τα σημάδια και τα ξεφλουδίσματα αφορούν το Black.

 

Το Jet περιορίζεται στις πίσω πληροφορίες που σιγά σιγά χάνονται στο άγνωστο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες