Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2911   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 09/08/2017 - 16:00

Ναι κατευθείαν μου το είπανε τηλεφωνικά. 2 μέρες λεει θέλει να έρθει νέο κινητό και καλα απο τα κεντρικά της Apple. Με πύραυλο το στέλνουν τόσο γρήγορα ? Λογικά έτσι θα λένε και θα εχουνε στην αποθήκη τους κομμάτια




Sent from my iPad using Tapatalk



Από όσο ξέρω από Ολλανδία τα φέρνουν


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: pantelisn, 09/08/2017 - 16:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2912   iliaspopegr

iliaspopegr

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2017 - 14:20

Αγορασμενο 7+ τον Ιανουαριο απο Ελλαδα, ειχε το γνωστο θεμα με το hissing αλλα επειδη ημουν στρατο και τελειωσα προσφατα δεν ειχα προλαβει να το παω για αλλαγη και ειπα καλυτερα να φυγουν και ολες οι παιδικες ασθενειες! Εχθες το πηγα στο iStorm στη Θεσσαλονικη και με μεγαλη μου εκπληξη ακουσα τις ατακες "πρωτη φορα ακουω για τετοιο προβλημα" αφου ειχα βιντεο μεσα και εξηγησα πως κανει το γνωστο θεμα στα 7αρια κατα τη ληψη 4Κ βιντεο και πως ολα τα κινητα το κανουν, με γυρισαν λιγο τα μυαλα και εβγαλα το 5αρι που εχω για αυτες τις μερες εξηγωντας πως δεν το κανουν ολα τα κινητα, μου ειπε εκει ο τεχνικος εαν θελω παρολα αυτα να το αφησω και του ειπα φυσικα

Ξεχασα να αναφερω και κατι αλλο που μου κανει, το gps το στιγμα ακομη και σε πλοηγηση με το αμαξι να ειμαι με πεταει συνεχεια εκτος δρομου και γενικοτερα κανει κατι περιεργα και δεν εχει στρωσει ουτε με updates ουτε με τιποτα, ακομη και για τρεξιμο με το strava οταν παω η διαδρομη μου ειναι μεσα απο κτιρια και γενικα εμφανιζει ζιγκ ζαγκ συνεχεια, λιγο που το εψαξα και αυτο το αναφερουν και αλλοι

Σε περιπτωση που βγω τρελος τι κανω; ειναι δυνατον αλλη αντιμετωπιση να εχεις απο τη Document και αλλη απο iStorm;

#2913   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/08/2017 - 14:24

Τέλος Νοεμβρίου το είχα πάει στη document για το hissing και δεν υπήρχε κανένα θέμα , το δέχτηκαν κανονικά και έγινε αντικατάσταση.

#2914   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/08/2017 - 15:09

Αγορασμενο 7+ τον Ιανουαριο απο Ελλαδα, ειχε το γνωστο θεμα με το hissing αλλα επειδη ημουν στρατο και τελειωσα προσφατα δεν ειχα προλαβει να το παω για αλλαγη και ειπα καλυτερα να φυγουν και ολες οι παιδικες ασθενειες! Εχθες το πηγα στο iStorm στη Θεσσαλονικη και με μεγαλη μου εκπληξη ακουσα τις ατακες "πρωτη φορα ακουω για τετοιο προβλημα" αφου ειχα βιντεο μεσα και εξηγησα πως κανει το γνωστο θεμα στα 7αρια κατα τη ληψη 4Κ βιντεο και πως ολα τα κινητα το κανουν, με γυρισαν λιγο τα μυαλα και εβγαλα το 5αρι που εχω για αυτες τις μερες εξηγωντας πως δεν το κανουν ολα τα κινητα, μου ειπε εκει ο τεχνικος εαν θελω παρολα αυτα να το αφησω και του ειπα φυσικα

Ξεχασα να αναφερω και κατι αλλο που μου κανει, το gps το στιγμα ακομη και σε πλοηγηση με το αμαξι να ειμαι με πεταει συνεχεια εκτος δρομου και γενικοτερα κανει κατι περιεργα και δεν εχει στρωσει ουτε με updates ουτε με τιποτα, ακομη και για τρεξιμο με το strava οταν παω η διαδρομη μου ειναι μεσα απο κτιρια και γενικα εμφανιζει ζιγκ ζαγκ συνεχεια, λιγο που το εψαξα και αυτο το αναφερουν και αλλοι

Σε περιπτωση που βγω τρελος τι κανω; ειναι δυνατον αλλη αντιμετωπιση να εχεις απο τη Document και αλλη απο iStorm;

Φίλε πραγματικά, μακριά απο iStorm. Μονο Document. Αν διαβάσεις πιο πίσω θα καταλάβεις.



#2915   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/08/2017 - 15:11

Αγορασμενο 7+ τον Ιανουαριο απο Ελλαδα, ειχε το γνωστο θεμα με το hissing αλλα επειδη ημουν στρατο και τελειωσα προσφατα δεν ειχα προλαβει να το παω για αλλαγη και ειπα καλυτερα να φυγουν και ολες οι παιδικες ασθενειες! Εχθες το πηγα στο iStorm στη Θεσσαλονικη και με μεγαλη μου εκπληξη ακουσα τις ατακες "πρωτη φορα ακουω για τετοιο προβλημα" αφου ειχα βιντεο μεσα και εξηγησα πως κανει το γνωστο θεμα στα 7αρια κατα τη ληψη 4Κ βιντεο και πως ολα τα κινητα το κανουν, με γυρισαν λιγο τα μυαλα και εβγαλα το 5αρι που εχω για αυτες τις μερες εξηγωντας πως δεν το κανουν ολα τα κινητα, μου ειπε εκει ο τεχνικος εαν θελω παρολα αυτα να το αφησω και του ειπα φυσικα

Ξεχασα να αναφερω και κατι αλλο που μου κανει, το gps το στιγμα ακομη και σε πλοηγηση με το αμαξι να ειμαι με πεταει συνεχεια εκτος δρομου και γενικοτερα κανει κατι περιεργα και δεν εχει στρωσει ουτε με updates ουτε με τιποτα, ακομη και για τρεξιμο με το strava οταν παω η διαδρομη μου ειναι μεσα απο κτιρια και γενικα εμφανιζει ζιγκ ζαγκ συνεχεια, λιγο που το εψαξα και αυτο το αναφερουν και αλλοι

Σε περιπτωση που βγω τρελος τι κανω; ειναι δυνατον αλλη αντιμετωπιση να εχεις απο τη Document και αλλη απο iStorm;

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και μην ξαναμπλέξεις με την iStorm.

 

Οι τύποι πλέον εκεί έχουν χάσει τη μπάλα.

 

Όσο για το Hissing γενικότερα, εφόσον είναι έντονο κάνουν αντ/σταση με ανακα/σμένο. Πήγαινε Document να ξεμπερδεύεις


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2916   iliaspopegr

iliaspopegr

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2017 - 15:17

Παιδια βρισκομαι Θεσσαλονικη και για να ειμαι ειλικρινης στο παρελθον δεν ειχα καποιο θεμα (αντικατασταση οθονης σε retina 15αρι λογω burn in, αντικατασταση περυσι το 6S της κοπελας λογω ακουστικου που απλα σταματησε να δουλευει) αλλα μετα το χθεσινο που μου εκανε τοσο πολυ εντυπωση μου μπηκαν ψυλλοι κανονικοτατα, μου θυμισε εποχες Νοκια κοντα στο 2000 ο παληκαρος

 

Το θεμα ειναι πως παω Document;

 

ΥΓ. Γιατι γυρισα στην ουγκαντα απορω, τετοια πραγματα μονο στην Ελλαδα, ακομη και στο πιο απλο πραγμα να πρεπει να σπαζοκεφαλιαζομαι 



#2917   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/08/2017 - 15:30

Τους παίρνεις τηλέφωνο, αφήνεις τα στοιχεία σου και τα στοιχεία του τηλεφώνου εξηγώντας το πρόβλημα και τους το στέλνεις με κούριερ , έξοδα αποστολής δικά σου. Το ίδιο και όταν σου στείλουν πίσω το ανακατασκευασμένο με κούριερ , δικά σου έξοδα αποστολής. Κάνει γύρω στις 3 εργάσιμες και με τα κούριερ μπρος πίσω υπολόγισε 5.

#2918   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/08/2017 - 15:30

Παιδια βρισκομαι Θεσσαλονικη και για να ειμαι ειλικρινης στο παρελθον δεν ειχα καποιο θεμα (αντικατασταση οθονης σε retina 15αρι λογω burn in, αντικατασταση περυσι το 6S της κοπελας λογω ακουστικου που απλα σταματησε να δουλευει) αλλα μετα το χθεσινο που μου εκανε τοσο πολυ εντυπωση μου μπηκαν ψυλλοι κανονικοτατα, μου θυμισε εποχες Νοκια κοντα στο 2000 ο παληκαρος

 

Το θεμα ειναι πως παω Document;

 

ΥΓ. Γιατι γυρισα στην ουγκαντα απορω, τετοια πραγματα μονο στην Ελλαδα, ακομη και στο πιο απλο πραγμα να πρεπει να σπαζοκεφαλιαζομαι 

Πάρε τηλέφωνο και θα τους το στείλεις. Πιστεψε με ειναι πιο αξιόπιστο αυτό απο το iStorm Τσιμισκής στη Θεσσ. 
 



#2919   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 10/08/2017 - 16:03

Εμένα το παραλαβανε σήμερα και με πήρανε τηλ, την Παρασκευή θα εχουνε το νέο ανακατασκευασμένο και θα μου το στείλουν

Τελευταία επεξεργασία από: rikos7, 10/08/2017 - 16:04


#2920   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/08/2017 - 17:14

Παιδια βρισκομαι Θεσσαλονικη και για να ειμαι ειλικρινης στο παρελθον δεν ειχα καποιο θεμα (αντικατασταση οθονης σε retina 15αρι λογω burn in, αντικατασταση περυσι το 6S της κοπελας λογω ακουστικου που απλα σταματησε να δουλευει) αλλα μετα το χθεσινο που μου εκανε τοσο πολυ εντυπωση μου μπηκαν ψυλλοι κανονικοτατα, μου θυμισε εποχες Νοκια κοντα στο 2000 ο παληκαρος

 

Το θεμα ειναι πως παω Document;

 

ΥΓ. Γιατι γυρισα στην ουγκαντα απορω, τετοια πραγματα μονο στην Ελλαδα, ακομη και στο πιο απλο πραγμα να πρεπει να σπαζοκεφαλιαζομαι 

Τα προβλήματα με δαύτους έχουν ξεκινήσει τους τελευταίους μήνες. Μη μπλέξεις απλά.

 

Για τη Document θα χρειαστεί να στείλεις εσύ τη συσκευή με δικά σου έξοδα.

 

Όσο για όλα αυτά τα θέματα που προκύπτουν κατά καιρούς, έχουν απλά να κάνουν με τη μη φυσική παρουσία της Apple εδώ.

 

Που να ζούσες εποχές προ-εξουσιοδοτημένων με "Γερμανούς" και Arvato που τότε ήταν "υγρασία και 500άρικο".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2921   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 10/08/2017 - 18:46

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και μην ξαναμπλέξεις με την iStorm.

 

Οι τύποι πλέον εκεί έχουν χάσει τη μπάλα.

 

Όσο για το Hissing γενικότερα, εφόσον είναι έντονο κάνουν αντ/σταση με ανακα/σμένο. Πήγαινε Document να ξεμπερδεύεις

 

Τα προβλήματα με δαύτους έχουν ξεκινήσει τους τελευταίους μήνες. Μη μπλέξεις απλά.

 

Για τη Document θα χρειαστεί να στείλεις εσύ τη συσκευή με δικά σου έξοδα.

 

Όσο για όλα αυτά τα θέματα που προκύπτουν κατά καιρούς, έχουν απλά να κάνουν με τη μη φυσική παρουσία της Apple εδώ.

 

Που να ζούσες εποχές προ-εξουσιοδοτημένων με "Γερμανούς" και Arvato που τότε ήταν "υγρασία και 500άρικο".

Θέλω να πω ότι και εγώ είχα προβλήματα με το iStorm της θεσσαλονίκης. Πήγα ένα 6S Plus με πρόβλημα στην οθόνη (κάτι σαν κολλημένο pixel) και στο taptic engine (ακουγόταν πολύ παράξενα όταν κρατούσα το τηλέφωνο σε μη οριζόντια θέση) τα οποία δεν λύθηκαν με 2-3 restore που είχα κάνει κατά καιρούς. Με παίρνουν τηλέφωνο την επόμενη βδομάδα και μου λένε ότι του έκαναν restore και διορθώθηκαν όλα τα προβλήματα και τους λέω αποκλείεται να έγινε αυτό επειδή η δόνηση ήταν σίγουρα θέμα hardware (φαινόταν ότι κάτι δεν ήταν στη θέση του και έκανε τον θόρυβο). Μου λένε όχι, όλα είναι οκ, ελάτε να πάρετε τη συσκευή σας. Πάω λοιπόν από εκεί την επόμενη μέρα (δεν μένω στη Θεσσαλονίκη) και παίρνω το τηλέφωνο και βλέπω ότι το κάνει ακόμη το πρόβλημα. Οι τύποι είναι απλά γελοίοι. Τους το άφησα πίσω και μετά από παρακάλια (!!!) σε 2 μέρες είχα ανακατασκευασμένο. Σήμερα μου ήρθε μειλ από την apple να τους αξιολογήσω. Ανέφερα το συμβάν λεπτομερώς και άφησα κακή αξιολόγηση. Είμαι της άποψης ότι αυτά πρέπει να τα λέμε, για να διορθωθούν και κάποτε. Είναι απαράδεκτο στο εξωτερικό να έχει τόσο καλή υποστήριξη στα apple stores και στην Ελλάδα τα εξουσιοδοτημένα να σε ταλαιπωρούν έτσι. Αυτά από εμένα. Συγνώμη για το off-topic.

Υ.Γ. στο τηλέφωνο μου άρχισαν και τις παπάτζες περί 2ετίας, εγγρίσεων από την Apple κτλ κτλ... Λες και υπάρχει περίπτωση να αρνηθεί η Apple τη 2ετία με τόσα πρόστιμα που έφαγε σε γειτονικές ευρωπαϊκές χώρες για το θέμα αυτό



#2922   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/08/2017 - 18:59

Δεν είσαι ο μόνος δυστυχώς. Αν κάνεις μια αναζήτηση για τους συγκεκριμένους εδώ μέσα θα καταλάβεις.

 

Άλλες φορές για προβλήματα με τις συσκευές και άλλες για άρνηση της 2ετίας.

 

Πληροφοριακά, αν στο μέλλον σου κάνει τα ίδια ο οποιοσδήποτε, παίρνεις τηλ στο Support και ανοίγεις Case αφού αναφέρεις ο,τι έχει γίνει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2923   iliaspopegr

iliaspopegr

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2017 - 19:31

Εννοειται οτι εαν λαβω ειδοποιηση οτι δεν εχει βρεθει βλαβη στη συσκευη πριν παω απο εκει θα κανω τηλεφωνο στο Support

Πως γινεται ρε γμτ με το που ακουσα την ατακα οτι πρωτη φορα ακουνε για το συγκεκριμενο θεμα να ξερω τι θα ακολουθησει

Εχω ενα ευλογο ερωτημα, για ενα τετοιο θεμα που οπως και να το κανουμε ειναι γνωστο και η ιδια η apple στα καταστηματα της αντικαθιστα συσκευες χωρις πολλα πολλα, ο τοπικος εξουσιοδοτημενος γιατι να μην το δεχεται και τραμπουκιζει; τι χανει απο την ολη διαδικασια;

Εκτος απο πελατες γιατι εγω ξανα απο εκει ουτε απεξω δε θα περασω (imac 4k και iphone τον τελευταιο χρονο απο εκει)

#2924   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/08/2017 - 20:32

Αντ/σταση για το Hissing γίνεται μόνο αν είναι έντονο.

 

Γενικότερα τα εξουσιοδοτημένα ακολουθούν οδηγίες της Apple ως προς τις αντ/στασεις.

 

Σε τέτοιες συμπεριφορές -μιας και ευτυχώς στα υπόλοιπα εξουσιοδοτημένα είναι τυπικότατοι- απλά μιλάς με το Support της Apple και ενημερώνεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2925   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/08/2017 - 22:25

Αντ/σταση για το Hissing γίνεται μόνο αν είναι έντονο.

Γενικότερα τα εξουσιοδοτημένα ακολουθούν οδηγίες της Apple ως προς τις αντ/στασεις.

Σε τέτοιες συμπεριφορές -μιας και ευτυχώς στα υπόλοιπα εξουσιοδοτημένα είναι τυπικότατοι- απλά μιλάς με το Support της Apple και ενημερώνεις.

Και πάλι το έντονο είναι σχετικό Νίκο. Αν υπάρχει ενοχλεί και όπως πολύ σωστά λες δεν πρέπει να το δεχόμαστε σαν φυσιολογικό. Αν υπάρχει θέμα πρέπει να γίνεται αλλαγή. Είτε είναι στο 30% είτε στο 90%. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός έτσι όπως το θέτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες