Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3271   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2017 - 21:03

Δοκίμασα hard reset, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχει κι άλλος θόρυβο/παρασιτα κατά την ομιλία στο ακουστικό; Γνωρίζετε κάτι;

δοκιμασες με αλλα ακουστικα?

δοκιμασες να καθαρισεις την εισοδο των ακουστικων ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3272   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/11/2017 - 21:15

Καλησπερα! Έχω ένα θέμα με το iPhone 7 Plus μου! Από όσο θυμάμαι το έκανε από την πρώτη στιγμή που το αγόρασα, αλλά δεν το έκανε συχνά! Τώρα το κάνει ένα τικ συχνότερα! Όταν το βάζω να φορτίζει κάποια στιγμή σε ανύποπτο χρόνο ακούω τον ήχο ότι μόλις συνδέθηκε στην μπριζα και βγάζει και τη μπαταρία στη lock screen ! Δεν το κάνει συνέχεια αλλά που και που! Τι είναι αυτό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

μου το έχει κάνει και σε μένα σε απλό 7αρι με τον ήχο. μετά απο μερικά δευτερόλεπτα που το ειχα συνδέσει. αλλά δεν πρόσεξα την οθόνη αν αναψε να σου πω την αληθεια. νομιζω δεν ειχε ανάψει. με αυθεντικα καλωδια φορτιστή.



#3273   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2017 - 08:24

Το δοκίμασα και με apple in-ear remote control και με τα άλλα που έχει το κουτί. Επίσης φορτιστής και καλώδιο γνήσια. Είναι καινούργιο, η θύρα είναι καθαρή.

Τελευταία επεξεργασία από: gousias, 07/11/2017 - 08:24


#3274   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 13:54

Το δοκίμασα και με apple in-ear remote control και με τα άλλα που έχει το κουτί. Επίσης φορτιστής και καλώδιο γνήσια. Είναι καινούργιο, η θύρα είναι καθαρή.

απο την στιγμη που ειναι καινουργια συσκευη και εχεις θεμα μαλλον πρεπει να το πας να του ριξουν μια ματια. Τωρα restore και συναφη τι να προσφερουν



#3275   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2017 - 15:51

Το μόνο που δεν μπορώ να ξέρω τι παίζει και με άλλα 7αρια, τουλάχιστον θα είχα μία επιβεβαίωση αν όντως κάτι έχει ή το έχουν όλα αυτό.

#3276   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 16:12

Εκτός του θορύβου που έκανε συνδεδεμένο το handsfree κατά την ομιλία, μόλις εντόπισα ότι κάνει θόρυβο όταν είναι συνδεδεμένο στην πρίζα για φόρτιση και γίνεται ομιλία. Από το ακουστικό κάνει ένα θόρυβο περίεργο. Το έχει κι άλλος; Τι γίνεται;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Όταν είναι στην ομιλία και κάνει σύντομο διακεκομμένο αλλά επαναλαμβανόμενο θόρυβο (σαν παράσιτο) είναι αυτό το λεγόμενο hissing ή κάτι άλλο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

οποιος εχει το 7 εχει παρατηρησει κατι τετοιο?



#3277   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 07/11/2017 - 18:34

iPhone 7 Plus δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3278   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 07/11/2017 - 18:35

Δύο 7 Plus πέρασαν από τα χέρια μου, δεν είχα κανένα θέμα από ios 10 μέχρι 11.1 beta 5


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3279   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 07/11/2017 - 19:30

https://www.dropbox....11 02.mp4?dl=0'> https://www.dropbox.... 11 02.mp4?dl=0

Καλησπερα σε όλους! Σήμερα παρατήρησα ΤΡΕΛΑ κολλήματα στη συσκευή μου που ΠΟΤΕ δεν είχαν εννοείται ούτε με το iOS 10 ούτε με το iOS 11 στις αρχές!
Έχω εδώ και μια εβδομάδα που έβαλα το 11.1 και μέχρι στιγμής ήταν όλα κομπλέ σήμερα ξαφνικά ένιωσα το κινητό να ζορίζεται πολύ ακόμα και η απόκριση στην πληκτρολόγηση δεν είναι άμεση! Επίσης τα νοτιφικεσιον από μηνύματα Λαγκαραν το ίδιο και η συσκευή! Πχ όταν χρησιμοποιούσα τη συσκευή και ερχόταν ένα notification η συσκευή πάγωνε για 1-2 δευτερόλεπτα( συμβαίνει και τώρα που γράφω το μήνυμα! Επίσης όταν πηγαίνω στα widget κολλάει απίστευτα (το έχω και στο βίντεο που έχω ποστάρει!) χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή από πίσω!
Όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο γιατί το κινητό ήταν απροβλημάτιστο παλιότερα και εννοείται ότι εδώ και μια εβδομάδα με το 11.1 δεν είδα κάποιο πρόβλημα, σήμερα ξαφνικά!
Τι λέτε να συμβαίνει;
Είναι απαράδεκτο σε συσκευή ούτε χρόνου να λαγκαρει τόσο άσχημα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3280   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 07/11/2017 - 19:34

https://www.dropbox....11 02.mp4?dl=0'> https://www.dropbox.... 11 02.mp4?dl=0

Καλησπερα σε όλους! Σήμερα παρατήρησα ΤΡΕΛΑ κολλήματα στη συσκευή μου που ΠΟΤΕ δεν είχαν εννοείται ούτε με το iOS 10 ούτε με το iOS 11 στις αρχές!
Έχω εδώ και μια εβδομάδα που έβαλα το 11.1 και μέχρι στιγμής ήταν όλα κομπλέ σήμερα ξαφνικά ένιωσα το κινητό να ζορίζεται πολύ ακόμα και η απόκριση στην πληκτρολόγηση δεν είναι άμεση! Επίσης τα νοτιφικεσιον από μηνύματα Λαγκαραν το ίδιο και η συσκευή! Πχ όταν χρησιμοποιούσα τη συσκευή και ερχόταν ένα notification η συσκευή πάγωνε για 1-2 δευτερόλεπτα( συμβαίνει και τώρα που γράφω το μήνυμα! Επίσης όταν πηγαίνω στα widget κολλάει απίστευτα (το έχω και στο βίντεο που έχω ποστάρει!) χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή από πίσω!
Όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο γιατί το κινητό ήταν απροβλημάτιστο παλιότερα και εννοείται ότι εδώ και μια εβδομάδα με το 11.1 δεν είδα κάποιο πρόβλημα, σήμερα ξαφνικά!
Τι λέτε να συμβαίνει;
Είναι απαράδεκτο σε συσκευή ούτε χρόνου να λαγκαρει τόσο άσχημα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάνε ένα hard reset για αρχή. Μπορεί να έφαγε κάποιο σκάλωμα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3281   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2017 - 23:30

Καλησπερα σε όλους! Σήμερα παρατήρησα ΤΡΕΛΑ κολλήματα στη συσκευή μου που ΠΟΤΕ δεν είχαν εννοείται ούτε με το iOS 10 ούτε με το iOS 11 στις αρχές!
Έχω εδώ και μια εβδομάδα που έβαλα το 11.1 και μέχρι στιγμής ήταν όλα κομπλέ σήμερα ξαφνικά ένιωσα το κινητό να ζορίζεται πολύ ακόμα και η απόκριση στην πληκτρολόγηση δεν είναι άμεση! Επίσης τα νοτιφικεσιον από μηνύματα Λαγκαραν το ίδιο και η συσκευή! Πχ όταν χρησιμοποιούσα τη συσκευή και ερχόταν ένα notification η συσκευή πάγωνε για 1-2 δευτερόλεπτα( συμβαίνει και τώρα που γράφω το μήνυμα! Επίσης όταν πηγαίνω στα widget κολλάει απίστευτα (το έχω και στο βίντεο που έχω ποστάρει!) χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή από πίσω!
Όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο γιατί το κινητό ήταν απροβλημάτιστο παλιότερα και εννοείται ότι εδώ και μια εβδομάδα με το 11.1 δεν είδα κάποιο πρόβλημα, σήμερα ξαφνικά!
Τι λέτε να συμβαίνει;
Είναι απαράδεκτο σε συσκευή ούτε χρόνου να λαγκαρει τόσο άσχημα!

tvg94Z0.jpg

 

Βέβαια αν πήγες με Update, κάνε Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3282   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 18/11/2017 - 01:42

Καλησπερα και πάλι σε όλους!! Δυστυχώς τα προβλήματα ξεφυτρώνουν! Αυτή τη φορά στον ήχο!
Ενώ στην αρχη κοψοχόλιασα ότι τα έφτυσε το ηχείο του κινητού μετά ένιωσα καλύτερα γιατί κατά 99% δεν υπάρχει θέμα hardware!
Λοιπόν εκεί που είπα να βάλω ένα βίντεο στο YouTube πριν λίγο άρχισα να ακούω έναν περίεργο ήχο ανα τακτά χρονικά διαστήματα! Αυτός ο ήχος δεν μπορώ να τον περιγράψω ήταν σαν ήχος από βύσμα να μπαινοβγαίνει στο pc και ακούγεται ένα μπαμ, αλλά πολύ μικρότερης έντασης και διαρκείας ούτε 1 δευτερολέπτου απλά επαναλαμβάνονταν ανα 10 δεύτερα περίπου! Το έκλεισα το YouTube το ξανά άνοιξα τπτ! Μετά δοκίμασα ήχους από την μουσική που έχω όλα κομπλέ, μετά έβαλα βίντεο να παίζουν στο Facebook όλα κομπλέ τέλος έβαλα και στο instagram και πάλι κομπλέ! Δεν ξέρω τι πρόβλημα υπάρχει αλλά με το YouTube υπάρχει ξαφνικό θέμα (χωρίς να έχει αναβαθμιστεί η εφαρμογή πρόσφατα) έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι τέτοιο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3283   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2017 - 02:03

η εφαρμογη εχει αναβαθμιστει 2 φορες τελευταια Θαναση, τωρα ακουω Υanni κανα δεκαλεπτο και δεν παρατηρω κατι.



#3284   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/11/2017 - 02:06

η εφαρμογη εχει αναβαθμιστει 2 φορες τελευταια Θαναση, τωρα ακουω Υanni κανα δεκαλεπτο και δεν παρατηρω κατι.


Yanni Pario?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#3285   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2017 - 02:21

Yanni Pario?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

:D

plus εχεις ε? :P

 

 

ΥΓ Αν και Γιαννακης στα πολυ νιατα μας εθρεψε πολλες αερο καψουρες



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες