Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:01

Και στις κλήσεις;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δυστυχώς το ακούω και στις κλήσεις και το πολύ περίεργο είναι πως ακούω κάποιες φορές έναν παρόμοιο θόρυβο και με τα ακουστικά. Όχι πάντα όμως και μου φαίνεται πολύ περίεργο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:02

Εγω παντος με τα παντα ανοιχτα..location, wifi on κλτ δεν μου παει ουτε 1%..φυσικα οταν κανω χρηση του κινητου το πρωι θα πεσει 99% γρηγορα


Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 22/10/2016 - 15:09


#753   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:04

Δυστυχώς το ακούω και στις κλήσεις και το πολύ περίεργο είναι πως ακούω κάποιες φορές έναν παρόμοιο θόρυβο και με τα ακουστικά. Όχι πάντα όμως και μου φαίνεται πολύ περίεργο.


Ε τοτε καλυτερα να το πας για αλλαγή όταν στρώσουν τα πράγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#754   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:09

Ε τοτε καλυτερα να το πας για αλλαγή όταν στρώσουν τα πράγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Καλά μη φανταστείς πως είναι αδύνατον να μιλήσεις...επειδή ξέρω το θέμα, απλά το παρατηρώ πως υπάρχει.

Λίγο ακούγεται και δεν εμποδίζει τη λειτουργία της συσκευής. Απλά από μιας τέτοιας τιμής συσκευή περιμένεις να είναι αψεγάδιαστη.

 

Θα ξεκινήσω διαδικασία μέσω document και θα δω τι θα μου πουν. Αν και η επόμενη κάνει το ίδιο, ξανά αντικατάσταση, μέχρι να πετύχουμε καλή. 3 φορές σου κάνουν αντικατάσταση νομίζω και μετά σου δίνουν νέες στο κουτί τους, αν επιμένει το ίδιο πρόβλημα. Εϊναι η πρώτη φορά που θα κάνω κάτι αντίστοιχο, όλες οι υπόλοιπες συσκεύες που είχα (από το iphone 3g και τα ιpad) ήταν αψεγάδιαστες. Ελπίζω μόνο να μη μου πουν πως δεν έχει τίποτα γιατί μετά μπλέκουμε να προσπαθούμε να αποδείξουμε το πρόβλημα.



#755   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:13

Καλά μη φανταστείς πως είναι αδύνατον να μιλήσεις...επειδή ξέρω το θέμα, απλά το παρατηρώ πως υπάρχει.
Λίγο ακούγεται και δεν εμποδίζει τη λειτουργία της συσκευής. Απλά από μιας τέτοιας τιμής συσκευή περιμένεις να είναι αψεγάδιαστη.

Θα ξεκινήσω διαδικασία μέσω document και θα δω τι θα μου πουν. Αν και η επόμενη κάνει το ίδιο, ξανά αντικατάσταση, μέχρι να πετύχουμε καλή. 3 φορές σου κάνουν αντικατάσταση νομίζω και μετά σου δίνουν νέες στο κουτί τους, αν επιμένει το ίδιο πρόβλημα. Εϊναι η πρώτη φορά που θα κάνω κάτι αντίστοιχο, όλες οι υπόλοιπες συσκεύες που είχα (από το iphone 3g και τα ιpad) ήταν αψεγάδιαστες. Ελπίζω μόνο να μη μου πουν πως δεν έχει τίποτα γιατί μετά μπλέκουμε να προσπαθούμε να αποδείξουμε το πρόβλημα.


Στο βιντεο σε απόλυτη ησυχία κανει ελάχιστα πιο έντονο θόρυβο σε σχέση με το 6 plus αλλα θεμα με τις κλήσεις είτε με ακουστικά είτε οχι δεν εχω άρα δεν το κανει σε όλες τις συσκευές.
Τωρα για το αν θα το δεχτούν η οχι δεν ξερω τι να σου πω.
Η λογική λεει θα στο αλλάξουν αλλα στην Ελλάδα εισαι...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#756   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:16

Μέσω της apple στην Ολλανδία γίνεται η αντικατάσταση, απ' ότι μου είπαν, οπότε θεωρώ πως θα έχουν ξαναδει αντίστοιχη περίπτωση και θα έχουμε θετικό αποτέλεσμα.

Από Δευτέρα θα ξέρω...



#757   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:30

Εμένα μου έστειλαν άλλο σε κουτί χωρίς παρελκόμενα. Δεν είχα κλείσει ραντεβού. Μου είπαν να τους στείλω την συσκευή χωρίς εξαρτήματα και μου έστειλαν άλλη σφραγισμένη. Κάτι για αλλαγή μόντεμ μου ανέφεραν αλλά δεν έδωσα σημασία, νομίζω οι καινούργιες παρτίδες έχουν άλλο μόντεμ. Είναι πολύ εκνευριστικός ο ήχος ακόμα και όταν δεν τραβάς βίντεο.



#758   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:39

Εμένα μου έστειλαν άλλο σε κουτί χωρίς παρελκόμενα. Δεν είχα κλείσει ραντεβού. Μου είπαν να τους στείλω την συσκευή χωρίς εξαρτήματα και μου έστειλαν άλλη σφραγισμένη. Κάτι για αλλαγή μόντεμ μου ανέφεραν αλλά δεν έδωσα σημασία, νομίζω οι καινούργιες παρτίδες έχουν άλλο μόντεμ. Είναι πολύ εκνευριστικός ο ήχος ακόμα και όταν δεν τραβάς βίντεο.

Μισό λεπτό γιατί δεν έχω δει αν έχεις γράψει κατι σε άλλο σημείο...

Είχες πρόβλημα με το θόρυβο, το έστειλες πίσω και στο επέστρεψαν διορθωμένο και όλα οκ τώρα? Δεν υπάρχει ο θόρυβος πλέον?

Σου είπαν πως ο θόρυβος προέρχεται από το μοντεμ? 



#759   sofnik69

sofnik69

    iPH Enthousiast

  • 584 μηνύματα
  • Twitter:@sofnik1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/10/2016 - 15:42

Εγω παντος με τα παντα ανοιχτα..location, wifi on κλτ δεν μου παει ουτε 1%..φυσικα οταν κανω χρηση του κινητου το πρωι θα πεσει 99% γρηγορα

11 το πρωι 100% και τωρα ειναι στα 85% με ολα ανοιχτα και το ρολοι και χρηση τηλ.,ιντερνετ! για να δουμε και δεν του εχω περασει ακομα καμια εφαρμογη,μονο τα mail εχω!



#760   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 22/10/2016 - 16:08

Για το επίπεδο έντασης του ήχου στο βίντεο κατά την εγγραφή είστε ευχαριστημένοι; δεν είναι χαμηλά ο ήχος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#761   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/10/2016 - 16:17

Είναι επίτηδες χαμηλά να μην ακούγεται πολύ το hissing...τι μελέτη έχει γίνει εκεί στο cuppertino... :P



#762   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2016 - 16:19

Το θεμα μα τα modem το ξερει κανεις? Οσοι εχουν 7αρι με intel modem ειναι 30% πιο αργο απο αυτο με Qualcomm modem

 

Γυριστε αναποδα το κινητο και διαβαστε τον αριθμο μοντελου. The Intel modem is Model A1778 and Model A1784

 

http://thenextweb.co...ne-7-one-sucks/

 

 

Εμένα μου έστειλαν άλλο σε κουτί χωρίς παρελκόμενα. Δεν είχα κλείσει ραντεβού. Μου είπαν να τους στείλω την συσκευή χωρίς εξαρτήματα και μου έστειλαν άλλη σφραγισμένη. Κάτι για αλλαγή μόντεμ μου ανέφεραν αλλά δεν έδωσα σημασία, νομίζω οι καινούργιες παρτίδες έχουν άλλο μόντεμ. Είναι πολύ εκνευριστικός ο ήχος ακόμα και όταν δεν τραβάς βίντεο

 

 

Εχει γουστο να κανουν το Hissing τα μοντελα με το Intel modem και αυτα που εχουν qualcomm modem να μην το κανουν!!



#763   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/10/2016 - 16:24

Το δικό μου είναι Model A1784 και κάνει θόρυβο.



#764   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2016 - 16:26

Το δικό μου είναι Model A1784 και κάνει θόρυβο.

μια απο τα ιδια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#765   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 22/10/2016 - 16:28

Κοίτα να δεις που εμείς με τα Α1661 από US θα είμαστε οι τυχεροί :P


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες