Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone SDK 3.2 beta Released [Only supports iPad]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/01/2010 - 16:15

μου αρέσει που έχετε ξεκινήσει να τρώγεστε μεταξύ σας για κάτι που στην ουσία δεν έχει νόημα! Ρε παιδιά, πάμε για κάνα τσίπουρο και ας αφήσουμε την αϊΠατάτα! Ας θυμηθούμε πόσο απλή και αρμονική ήταν η ζωή μας πριν όλη αυτή την τεχνολογία! έχουμε γίνει σκλάβοι της, αντί αυτή εργαλείο μας...


+1 Vote up ... για την εύστοχη παρατήρησή σου!!!! :D :lol:

edit ... συμφωνώ και με την παρατήρηση του theoss .. ;) (+1)
(ΕΝΝΟΕΙΤΕ ότι μια συσκευή των 600-700 ευρώ , ΕΠΡΕΠΕ να είχε τα πάντα όλα και συχνές αναβαθμίσεις!!! - η γνώμη μου)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 28/01/2010 - 16:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 28/01/2010 - 16:59

Κανείς δε σου λέει να πληρώνεις για να βάλεις πράγματα. Το App Store έχει ένα σωρό δωρεάν εφαρμογές. Τώρα αν εσύ θέλεις ένα πιο εύκολο τρόπο για να κλέβεις εφαρμογές τότε πάω πάσο. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι το
iPhone δημιούργησε ένα απίστευτο οικοσύστημα εφαρμογών και παιχνιδιών και άλλαξε παντελώς τα smartphones. Από εκεί και πέρα τι ακριβώς πρόβλημα έχεις που περιμένεις κάποιο update να στο λύσει;

Αν κρίνεις ότι είναι πολύ ακριβή η συσκευή για αυτά που σου προσφέρει τότε κακώς την αγόρασες κι αν δεν έχεις iPhone μάλλον σε λάθος forum είσαι. Τις απαιτήσεις που έχω από το iPhone μου τις καλύπτει και για τα 250 Ευρώ
που έδωσα για να αγοράσω μεταχειρισμένο το iPhone της πρώτης γενιάς είμαι ικανοποιημένος και ξέρω ότι και το επόμενο κινητό που θα πάρω πάλι iPhone θα είναι.

Εν τω μεταξύ ή που είναι λογικό να έχει παραπάνω updates από τις άλλες εταιρίες, ή που έχει δίκιο αυτός που παραπονέθηκε ότι δεν έχει αρκετά updates... Τι να πω... Μάλλον δε διαβάσες σε τι απάντησα...

μαλλον εχω μεγαλυτερες απαιτησεις απο εσενα γτ δεν αρκουμε στα δωρεαν games toy appstore,kala κανεις & πας πασο γτ ναι θελω περισσοτερες εφαρμογες,δεν εχω καποιο προβλημα & μαλλον εσυ δεν καταλαβας τι εννοω οταν λεω οτι ετσι οπωσ δινει η apple to iphone πρεπει να κανει περισοτερα uptade apo αλλες εταιριες.

#18   nikopetr

nikopetr

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikopetr

Δημοσίευση 28/01/2010 - 20:43

μαλλον εχω μεγαλυτερες απαιτησεις απο εσενα γτ δεν αρκουμε στα δωρεαν games toy appstore,kala κανεις & πας πασο γτ ναι θελω περισσοτερες εφαρμογες,δεν εχω καποιο προβλημα & μαλλον εσυ δεν καταλαβας τι εννοω οταν λεω οτι ετσι οπωσ δινει η apple to iphone πρεπει να κανει περισοτερα uptade apo αλλες εταιριες.


Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά εδώ έχεις άδικο...
Το σκεπτικό λειτουργίας του iPhone πιστεύω ότι είναι ίδιο με το σκεπτικό λειτουργίας του υπολογιστή...
Δε βλέπω κανέναν να παραπονιέται που δίνει 1000+ euro για να φτιάξει έναν καλό υπολογιστή στον οποίο δεν παρέχωνται extra πράγματα και αναγκαία όπως windows/office + ότι άλλο σου χρησιμεύει...
Στο κάτω κάτω το iPhone κινητό είναι και ήδη σου παρέχει πολλά παραπάνω τζάμπα. (Είτε είναι αναβαθμίσεις, είτε είναι εφαρμογές)
Μηπως σιγά σιγά τα θέλουμε όλα δικά μας και γινόμαστε άπλοιστοι?
Καθήστε και σκεφτείτε πριν γράψετε κάτι.

#19   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/01/2010 - 21:49

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά εδώ έχεις άδικο...
Το σκεπτικό λειτουργίας του iPhone πιστεύω ότι είναι ίδιο με το σκεπτικό λειτουργίας του υπολογιστή...
Δε βλέπω κανέναν να παραπονιέται που δίνει 1000+ euro για να φτιάξει έναν καλό υπολογιστή στον οποίο δεν παρέχωνται extra πράγματα και αναγκαία όπως windows/office + ότι άλλο σου χρησιμεύει...
Στο κάτω κάτω το iPhone κινητό είναι και ήδη σου παρέχει πολλά παραπάνω τζάμπα. (Είτε είναι αναβαθμίσεις, είτε είναι εφαρμογές)
Μηπως σιγά σιγά τα θέλουμε όλα δικά μας και γινόμαστε άπλοιστοι?
Καθήστε και σκεφτείτε πριν γράψετε κάτι.


Με 500 ευρώ σου φτιάχνω ένα "τέρας" υπολογιστή και με όλα τα αξεσουάρ .. εννοώ από windows/office + ότι άλλο σου χρησιμεύει !!! Τα 1000 ευρώ που λες είναι για τα κορόιδα που πάνε και παίρνουν τις έτοιμες προσφορές από τα γνωστά ..(Πλαίσιο, Multirama κτλ)
Και μάλιστα με ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ (σχεδόν) αναβαθμίσεις για πάντα!!! (μην τρελαθούμε ότι στο PC δεν αναβαθμίζονται τα προγράμματα, θα έλεγα ότι κάθε μέρα όλο και κάτι βγαίνει , από προγράμματα μέχρι Drivers που διορθώνουν/προσθέτουν οτιδήποτε)
Άσχετο , αλλά έπρεπε να το πω για να μην λέμε και ότι θέλουμε!

Στο θέμα μας τώρα , το iPhone είναι όντως πειρασμός, είναι απίστευτο gadget με τρομερές δυνατότητες! Αλλά όταν δίνεις έναν μισθό για να το πάρεις και βλέπεις ότι στέλνεις μηνύματα και χρεώνεσαι για 2, δεν μπορείς να στείλεις κάτι σε άλλο κινητό , πρέπει να κάνεις ολόκληρη διαδικασία για να περάσεις κάτι μέσα, έχεις ράδιο αλλά δεν έχεις, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να σβήσεις ΜΙΑ συγκεκριμένη κλήση από τις εισερχόμενες/εξερχόμενες... ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ εν έτη 2010, ! Θα μας κλείσει το σπίτι , ούτε μια γκόμενα δεν μπορεί να μας πάρει και να πρέπει να σβήσουμε αναγκαστικά τα πάντα... ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ άλλα (-) , μην τα λέω!
Οπότε θα έλεγα σχεδόν απαιτούμε συχνά updates του λειτουργικού , μην τρελαθούμε κιόλας!
Το ότι η ίδια η Apple σε ωθεί να το "σπάσεις" για να έχεις τα παραπάνω , πίστεψέ με ΔΕΝ φταίμε εμείς!!! Άμα αγοράσουμε όλα τα απαραίτητα που λες θα βγει το ""μαλλί"" 800+ ευρώ!!!!
Και συ μου είσαι και ευχαριστημένος για τις αναβαθμίσεις του (?) ???
Για ενημερώσου για τα κέρδη της Apple από το iPhone και μετά έλα να γράψεις αυτό που έγραψες παραπάνω!!!
Εξάλλου το παλικάρι είπε την γνώμη του ... ΚΟΥΜΑΝΤΟ στην τσέπη του και στην σκέψη του θα κάνεις?? Δεν καταλαβαίνω την επίθεση αυτή...
Θα πρότεινα να κλειδωθεί το θέμα , γιατί κρίμα είναι να λέγονται τέτοια μαργαριτάρια!!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 28/01/2010 - 21:57


#20   nikopetr

nikopetr

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikopetr

Δημοσίευση 28/01/2010 - 22:08

Με 500 ευρώ σου φτιάχνω ένα "τέρας" υπολογιστή και με όλα τα αξεσουάρ .. εννοώ από windows/office + ότι άλλο σου χρησιμεύει !!! Τα 1000 ευρώ που λες είναι για τα κορόιδα που πάνε και παίρνουν τις έτοιμες προσφορές από τα γνωστά ..(Πλαίσιο, Multirama κτλ)
Και μάλιστα με ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ (σχεδόν) αναβαθμίσεις για πάντα!!! (μην τρελαθούμε ότι στο PC δεν αναβαθμίζονται τα προγράμματα, θα έλεγα ότι κάθε μέρα όλο και κάτι βγαίνει , από προγράμματα μέχρι Drivers που διορθώνουν/προσθέτουν οτιδήποτε)
Άσχετο , αλλά έπρεπε να το πω για να μην λέμε και ότι θέλουμε!

Στο θέμα μας τώρα , το iPhone είναι όντως πειρασμός, είναι απίστευτο gadget με τρομερές δυνατότητες! Αλλά όταν δίνεις έναν μισθό για να το πάρεις και βλέπεις ότι στέλνεις μηνύματα και χρεώνεσαι για 2, δεν μπορείς να στείλεις κάτι σε άλλο κινητό , πρέπει να κάνεις ολόκληρη διαδικασία για να περάσεις κάτι μέσα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να σβήσεις ΜΙΑ συγκεκριμένη κλήση από τις εισερχόμενες/εξερχόμενες... ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ εν έτη 2010, ! Θα μας κλείσει το σπίτι , ούτε μια γκόμενα δεν μπορεί να μας πάρει και να πρέπει να σβήσουμε αναγκαστικά τα πάντα... ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ άλλα (-) , μην τα λέω!
Οπότε θα έλεγα σχεδόν απαιτούμε συχνά updates του λειτουργικού , μην τρελαθούμε κιόλας!
Το ότι η ίδια η Apple σε ωθεί να το "σπάσεις" για να έχεις τα παραπάνω , πίστεψέ με ΔΕΝ φταίμε εμείς!!! Άμα αγοράσουμε όλα τα τα απαραίτητα που λες θα βγει το ""μαλλί"" 800+ ευρώ!!!!
Και συ μου είσαι και ευχαριστημένος για τις αναβαθμίσεις του (?) ???
Εξάλλου το παλικάρι είπε την γνώμη του ... ΚΟΥΜΑΝΤΟ στην τσέπη του και στην σκέψη του θα κάνεις?? Δεν καταλαβαίνω την επίθεση αυτή...
Θα πρότεινα να κλειδωθεί το θέμα , γιατί κρίμα είναι να λέγονται τέτοια μαργαριτάρια!!! ;)


Ίσως παρεξήγησες τα λόγια μου... Το κομμάτι που έβαλα για τον υπολογιστή ήταν μόνο και μόνο για να τονίσω ότι πουθενά δεν πέρνεις εφαρμογές τζάμπα και το ότι δεν παραπονιέται κανείς γι' αυτό. Το μόνο τζάμπα που κερδίζεις είναι οι αναβαθμίσεις.
Το ίδιο λοιπόν ισχύει και για τις εφαρμογές του iPhone.
Όσο για το απαραίτητα που έθεσες θεωρώ ότι είναι υποκειμενικό θέμα και δεν μπορείς να το υπολογίσεις...
Φυσικά και δεν είμαι ευχαριστημένος με τα update που κάνουν. Απλά ήθελα να πω και ίσως να μην το κατάφερα με το 1ο post, ότι το εύρως των απαιτήσεων θα έπρεπε να είναι σε θέματα "bugs" του λογισμικού (όπως προανέφερες) και ΟΧΙ σε θέματα τύπου "Γιατί να δώσω 8euro για εφαρμογή".

#21   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/01/2010 - 22:54

..... Απλά ήθελα να πω και ίσως να μην το κατάφερα με το 1ο post, ότι το εύρος των απαιτήσεων θα έπρεπε να είναι σε θέματα "bugs" του λογισμικού (όπως προανέφερες) και ΟΧΙ σε θέματα τύπου "Γιατί να δώσω 8euro για εφαρμογή"...


Συμφωνώ ... :) , εγώ προσωπικά εκεί ακριβώς έχω τις ενστάσεις μου , στα "Bugs" που για μια σουπεροσυσκευή του 2010 είναι ανεπίτρεπτο να έχει τόσα και μάλιστα αρκετά από αυτά να είναι σε ξεφτίλα επίπεδο!! :P
Φαντάσου με πιο συχνές αναβαθμίσεις να διορθωνόντουσαν όλα αυτά ή και να πρόσθεταν παραπάνω (π.χ. ράδιο) .. μιλάμε το iPhone θα ήταν ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ εργαλείο!!! :o :D
Έτσι όπως το πάνε πάντως θα βγάλουν την αναβάθμιση όταν θα είναι να πάρουμε το επόμενο iPhone ή κάτι καλύτερο που θα εμφανιστεί!!!

#22   agoraphobic

agoraphobic

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2010 - 12:21

Δεν σχολιάζω τα παραπάνω, θα μείνω στο θέμα.

Το iPhone SDK 3.2 έχει μερικές, αλλά πολύ ουσιαστικές προσθήκες.

Τα πιο σηματικά για μένα:

- Gesture recognizers
- Custom Input
- Fonts
- File-Sharing / Document Support / PDF Generation
- Simple Media Player playback

Για το πως συνδιάζονται αυτά και τι νέου τύπου apps μπορούμε να έχουμε, δείτε το παρακάτω.


Εάν προσθέσουμε και την μεγαλύτερη οθόνη, όριο είναι μόνο η φαντασία των developers.

#23   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/02/2010 - 22:28

iPhone SDK 3.2 Beta 3 Released
Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες