Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Καρτελ στην κινητή τηλεφωνία - Ας βαλουμε ενα ΣΤΟΠ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/10/2016 - 14:40

Πέτυχα μια κίνηση που έγινε στο Avaaz για το γνωστό σε ολους μας άρμεγμα που γίνεται τα τελευταία τουλάχιστον 4 χρονια στην κινητι τηλεφωνια και απο τις 3 εταιριες κινητής με ταυτοχρονες αναπροσαρμογές τιμων, καταργησεις πακετων, φιξ τιμων και παροχών στα συμβόλαια

 

Ας βοηθήσουμε οσοι μπορουμε μηπως και πετυχουμε κατι ολοι μαζι συλλογικά 

 

 

https://secure.avaaz...efonia/?ccFPhkb

 

 

Ας γραψει και ο καθενας τη γνώμη έχει επι του θεματος σε αυτο το topic


Τελευταία επεξεργασία από: invader, 14/10/2016 - 14:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/10/2016 - 20:09

Κολλητός πάντως κατέφυγε στο συνήγορο του καταναλωτή λόγω των τελευταίων αναπροσαρμογών στις τιμές που έγιναν αρχές του έτους και δικαιώθηκε...Και μείωση στο πάγιο του έγινε και 210 ευρώ πιστωτικό από την κοσμοτε.

#3   invader

invader

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/10/2016 - 00:48

Κολλητός πάντως κατέφυγε στο συνήγορο του καταναλωτή λόγω των τελευταίων αναπροσαρμογών στις τιμές που έγιναν αρχές του έτους και δικαιώθηκε...Και μείωση στο πάγιο του έγινε και 210 ευρώ πιστωτικό από την κοσμοτε.

 

Εφυγε για αλλη εταιρια η απλα εκανε καταγγελια τις αυξήσεις ?



#4   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/10/2016 - 00:50

Εφυγε για αλλη εταιρια η απλα εκανε καταγγελια τις αυξήσεις ?

Απλα καταγγελία έκανε όχι αίτημα φορητότητας...Δεν μπορούσε να κάνει φορητότητα γιατί είχε ακόμη ένα χρόνο συμβόλαιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/10/2016 - 00:51

Όταν λέω ότι του έγινε μείωση στο πάγιο ενώ ότι έπεσε στα ποσά που ήταν πριν τις μονομερείς αυξήσεις που έκαναν οι εταιρίες κινητής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2016 - 13:27

Όταν λέω ότι του έγινε μείωση στο πάγιο ενώ ότι έπεσε στα ποσά που ήταν πριν τις μονομερείς αυξήσεις που έκαναν οι εταιρίες κινητής.
Sent from my iPhone using Tapatalk

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. Σε ποιο κομμάτι εγινε αύξηση?οπως γνωρίζω η κόσμοτε άλλαξε το πάγιο 5 ,αύξηση,με τη. Δικαιολογία οτι αύξησε τα GB. Βεβαια σου έδινε το δικαίωμα διακοπής συμβολαίου. Βεβαια εαν είχες πάρει επιδότηση η κάτι αλλο είχες πέναλτι. Στη δίκη μου περίπτωση ειχα μονο έκπτωση παγίου κ τους είπα οτι θα κανω διακοπή συμβόλαιο. Την ίδια ώρα μου το άφησαν στην ίδια τιμή κ παρέμεινε αυξημένο ταGb.

#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/10/2016 - 13:40

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. Σε ποιο κομμάτι εγινε αύξηση?οπως γνωρίζω η κόσμοτε άλλαξε το πάγιο 5 ,αύξηση,με τη. Δικαιολογία οτι αύξησε τα GB. Βεβαια σου έδινε το δικαίωμα διακοπής συμβολαίου. Βεβαια εαν είχες πάρει επιδότηση η κάτι αλλο είχες πέναλτι. Στη δίκη μου περίπτωση ειχα μονο έκπτωση παγίου κ τους είπα οτι θα κανω διακοπή συμβόλαιο. Την ίδια ώρα μου το άφησαν στην ίδια τιμή κ παρέμεινε αυξημένο ταGb.

Αρχες του 2016 ήταν που αυξήθηκαν οι τιμές...Σου έδιναν δικαίωμα διακοπής αλλά αν το προγραμμα σου είχε εκπτώσεις τότε είχες κάποιο πέναλτι...Μόλις του έγιναν οι αυξήσεις κατέφυγε στη λύση του ΣτΚ και πριν 15 μέρες δικαιώθηκε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#8   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2016 - 13:56

Αρχες του 2016 ήταν που αυξήθηκαν οι τιμές...Σου έδιναν δικαίωμα διακοπής αλλά αν το προγραμμα σου είχε εκπτώσεις τότε είχες κάποιο πέναλτι...Μόλις του έγιναν οι αυξήσεις κατέφυγε στη λύση του ΣτΚ και πριν 15 μέρες δικαιώθηκε.
Τελικα δεν αξίζεις να ειςαι κολλημένος με μια εταιρεία. Ήμουν 9 χρονια κόσμοτε με δυο νούμερα COSMOTE 65 συνολικά πλήρωνα 90 ευρώ κ η προσφορά ηταν χάλια. Έκανα φορητότητα κ πήγα Q. Δεν εχει καλο 4G αλλα έριξα το κόστος στα 25 ευρώ κ για τα δυο νούμερα. Στο χρονο ειχα όφελος 780 ευρώ. Δεν τα λες κ λιγα
Sent from my iPhone using Tapatalk



#9   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/10/2016 - 14:05

Αρχες του 2016 ήταν που αυξήθηκαν οι τιμές...Σου έδιναν δικαίωμα διακοπής αλλά αν το προγραμμα σου είχε εκπτώσεις τότε είχες κάποιο πέναλτι...Μόλις του έγιναν οι αυξήσεις κατέφυγε στη λύση του ΣτΚ και πριν 15 μέρες δικαιώθηκε.
Τελικα δεν αξίζεις να ειςαι κολλημένος με μια εταιρεία. Ήμουν 9 χρονια κόσμοτε με δυο νούμερα COSMOTE 65 συνολικά πλήρωνα 90 ευρώ κ η προσφορά ηταν χάλια. Έκανα φορητότητα κ πήγα Q. Δεν εχει καλο 4G αλλα έριξα το κόστος στα 25 ευρώ κ για τα δυο νούμερα. Στο χρονο ειχα όφελος 780 ευρώ. Δεν τα λες κ λιγα
Sent from my iPhone using Tapatalk

Εννοειται..Το κακό στην περίπτωση μου είναι ότι στην περιοχή που ζω οι άλλες εταιρίες δεν έχουν σήμα καθόλου ούτε για να μιλήσεις...Q δεν δοκίμασα πάντως


Sent from my iPhone using Tapatalk

#10   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2016 - 14:35

Εννοειται..Το κακό στην περίπτωση μου είναι ότι στην περιοχή που ζω οι άλλες εταιρίες δεν έχουν σήμα καθόλου ούτε για να μιλήσεις...Q δεν δοκίμασα πάντως
Sent from my iPhone using Tapatalk

Το δίκτυο της wind χρησιμοποιεί όποτε μαλλον δεν σε εξυπηρετεί. Απλα η Q εχει ενα πρόγραμμα με 3 ευρώ σου δίνει 150 λεπτά προς όλου κ 150 προς wind k Q. Χρέωση Άνα δευτερόλεπτο. Δεν το λες κακό. Κ για Mb σου δίνει 1GB με on line χρέωση. Βεβαια εχω παρατηρήσει οτι φεύγουν εύκολα τα MB δεν ξερω εαν παίζει ρόλο το iPhone. Στην κόσμοτε τα για να σπαταλήσεις 1,5G. Περνάγε καιρός.

#11   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/10/2016 - 14:42

Το δίκτυο της wind χρησιμοποιεί όποτε μαλλον δεν σε εξυπηρετεί. Απλα η Q εχει ενα πρόγραμμα με 3 ευρώ σου δίνει 150 λεπτά προς όλου κ 150 προς wind k Q. Χρέωση Άνα δευτερόλεπτο. Δεν το λες κακό. Κ για Mb σου δίνει 1GB με on line χρέωση. Βεβαια εχω παρατηρήσει οτι φεύγουν εύκολα τα MB δεν ξερω εαν παίζει ρόλο το iPhone. Στην κόσμοτε τα για να σπαταλήσεις 1,5G. Περνάγε καιρός.

Λογω δουλειάς μιλάω πολύ στο τηλ...Καταναλώνω γύρω στα 800 το μήνα...Με hands free πάντως Χεχε...gb δε με ενδιαφέρουν εκτός των περιόδων που είμαι διακοπές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2016 - 18:25

Έχω Wind και δεν βλέπω κάποιες συγκλονιστικές αλλαγές.

Δεν πρόκειται να το διακόψω γιατί είναι το μόνο πρόγραμμα με τόσες παροχές και οκ σήμα. 

Όσο για το καρτέλ, δε νομίζω ότι αυτά τα πράγματα αλλάζουν με ένα petition  :)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες