Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Unlock iPhone 3GS με blackra1n;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dimrous

dimrous

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 11:27

Καλημέρα! Είμαι νέο μέλος του iphonehellas και σας ανακάλυψα προσπαθώντας να βγάλω άκρη για το αν τελικά θα αγοράσω iPhone 3Gs.
Παρακαλώ κάποιος αν ξέρει να μου απαντήσει στην παρακάτω απορία μου: :rolleyes:

Είμαι κάτοικος Γαλλίας και θα ήθελα να αγοράσω το iPhone 3Gs. Το πρόβλημα είναι πως οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας στην Γαλλία δίνουν τις συσκευές κλειδωμένες με αποτέλεσμα όταν θα επιστρέφω Ελλάδα να μην μπορώ να χρησιμοποιώ το iphone με κάποια ελληνική κάρτα sim.
Ψάχνοντας στο forum είδα πως ίσως υπάρχει λύση στο πρόβλημα αυτό, κάνοντας εγκατάσταση το blackra1n και ακολουθώντας τις οδηγίες που δίνονται για το ξεκλείδωμα της συσκευής. Όμως βλέπω κάποιοι να αντιμετωπίζουν προβλήματα, κάποιοι άλλοι πρέπει να κάνουν downdate, update κι εγω δεν ξέρω τι..!! Και τελικά έχω μπερδευτεί! Το software του blackra1n ξεκλειδώνει τελικά και τα 3Gs; Να το πάρω το iphone ή άδικα θα δώσω τόσα λεφτά; :o
Αν όχι με blackra1n, μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει και ζητώ συγγνώμη αν η απορία μου είναι χαζή για μερικούς όμως είμαι εντελώς αρχάριος στο θέμα apple και iphone. :blink:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 11:38

Αυτή την στιγμή και συγκεκριμένα η έκδοση 3.1.2 ξεκλειδώνει με blackrain και με blacksnow γίνεται και unlock το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι πως εάν σου σβήσει ή εάν κανείς επανεκινηση χρειάζεται σύνδεση και τρέξιμο το blackrain χωρίς restore και χωρίς να χάσεις τα δεδομένα σου.. Εάν γίνει αναβάθμιση από την apple θα πρέπει να περιμένεις το νέο unlock εάν υπάρξει.. Προς το παρόν δεν τίθεται τέτοιο θέμα..

#3   dimrous

dimrous

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 11:51

Αυτή την στιγμή και συγκεκριμένα η έκδοση 3.1.2 ξεκλειδώνει με blackrain και με blacksnow γίνεται και unlock το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι πως εάν σου σβήσει ή εάν κανείς επανεκινηση χρειάζεται σύνδεση και τρέξιμο το blackrain χωρίς restore και χωρίς να χάσεις τα δεδομένα σου.. Εάν γίνει αναβάθμιση από την apple θα πρέπει να περιμένεις το νέο unlock εάν υπάρξει.. Προς το παρόν δεν τίθεται τέτοιο θέμα..


Thanks!! Πως όμως θα ξέρω ποιά έκδοση έχω;;

#4   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 11:54

Η 3.1.2 είναι προεγκατεστημενη και είναι η τελευταία.. Εάν βγει καινούρια θα ενημερωθεις από την αρχική σελίδα του iphonehellas ..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες