Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iOS 10.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
582 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 13/12/2016 - 19:12

Λοιποοοοοοον!!!! Όλα κομπλέ, πέρασα την 10.2 μέσω wifi στο 6+ από εχτές το βράδυ! Πριν από λίγο, ήμουν στο 34% μπήκα στο Snapchat και με το που πήγα να δω το μήνυμα, έκανε επανεκκίνηση! Ξαναμπήκα μετά στην εφαρμογή και αυτή την φορά έκλεισε και μου έδειξε πως θέλει φόρτιση!

Το έβαλα να φορτίζει και ήταν στο 34% ξαναμπήκα στο Snapchat και έκανε πάλι επανεκκίνηση! Ξαναμπήκα και πάλι το ίδιο!!! Εχτές λειτουργούσε κανονικά πάντως μετά την αναβάθμιση.

Θα κάνω εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή και βλέπουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: antonispap40, 13/12/2016 - 19:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/12/2016 - 19:16

Εγώ προσωπικά μετά την ζημια με την μπαταρια στο 6s ,πλεον σταματώ εδώ τις αναβαθμίσεις μου ...

Το 6s με την νέα μπαταρια και στο ios 10.1.1 δουλεύει καλα και χωρίς πολλά πολλά προβλήματα πλέον και ''φοβάμαι'' να του κάνω update 

Τέλος τα update για μένα 

Αν και εφοσων αναβαθμισω συσκευή τότε βλέπουμε .

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου κι εγώ με τη νέα μπαταρία και το ios 10.1.1 είμαι σούπερ. Αλλά από την άλλη μήπως υπάρχει πρόβλημα αν δεν κάνουμε την αναβάθμιση; 



#243   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.555 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/12/2016 - 19:17

Στα τηλεφωνα το κοκκινο σημαδι στον τηλεφωνητη εχει κανει τις εταιρειες να τριβουν τα χερια απο χαρα με τις χρεωσεις.
Συγγνωμη αλλα δεν θυμαμαι και εγω απο ποιο ιος δεν εχω δει χειροτερη αναβαθμιση.


Sent from my iPad using Tapatalk

#244   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/12/2016 - 19:19

καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ μαζι σου 

Απλα η εμπειρία η δικη μου λέει ότι κάποιο στιγμή το παλιότερο μοντέλο καπου πρέπει να σταματάει όσων αφορα τα updates διοτι σιγά σιγά θα αρχίσουν τα ψιλό κολλήματα ...

Το δικό μου πιστεύω πως έφτασε καλα μέχρι εκεί που έφτασε(έτσι το αισθάνομαι εγώ )

Που σαι πες μου κι εμένα αν κάνεις την αναβάθμιση και δεν αντιμετωπίσεις θέματα να την κάνω κι εγώ, γιατί όπως με βλέπω δεν τολμώ να την κάνω, τους φοβήθηκε το μάτι μου



#245   antonispap40

antonispap40

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Twitter:@antonispap40
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:antonispap40

Δημοσίευση 13/12/2016 - 19:30

Συνεχίζεται το πρόβλημα στο Snapchat! Όταν το ανοίγω και πάω κατευθείαν στα προσωπικά μηνύματα στα αριστερά κολλάει και σβήνει! Αν όμως πάω δεξιά στο στορι τότε δεν κολλάει... μετά μπορώ να πάω στα προσωπικά μηνύματα χωρίς να κολλήσει... οπότε το βράδυ πάμε για Restore....

Τελευταία επεξεργασία από: antonispap40, 13/12/2016 - 19:30


#246   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 13/12/2016 - 19:55

Ρε παιδια αυτο με τα μοντελα που προοριζονται για αλλη αγορα κ οχι την Ελληνικη δεν παιζει
Αν ειχε αλλα specs επρεπε να το γραφει καπου φανερα οχι να το κραταει κρυφο..
Δηλαδη ενα αιφονι που προοριζεται για καναδα πχ εχει μγαλυτερη μπαταρια η πιο πολυ ραμ;
Θα χε βουηξει ο τοπος γιατι με μια εφαρμογη πχ battery life τα βλεπεις τα specs.
Επισης για το htc leo που ειχε διαφορα το αμερικανικο ηταν επισημα γνωστο.Ηταν της tmobile αν θυμαμαι καλα..
Ειχε μεγαλυτερη nand αν θυμαμαι καλα γιατι το ειχα κ εγω κ του φλασαρα rom και radio στα κοκκινα !
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#247   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 13/12/2016 - 20:10

Πριν λίγο έκανα και εγώ το Update μιας και μου την έδινε το bug με την κάμερα. Μέχρι στιγμής όλα καλά....(από 10.1.1 σε 10.2 ΟΤΑ, iPhone 7 Plus)


Tapatalked with my 7+

#248   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/12/2016 - 20:19

Εγω εκανα την αναβαθμιση και συνεχιζω να εχω προβλημα με τον αισθητηρα που εχει οταν μιλας να κλεινει την οθονη. Μιλαω και οταν παιρνω το τηλ απο το αυτι για να τερματησω την κληση η οθονη ειναι μαυρη και πρεπει να πατησω το home button μια φορα για να ανοιξει και μετα να τερματησω την κληση. Υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο;
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Εχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και νόμιζα ότι ήταν κατι τυχαίο στο δικό μου τηλέφωνο (i6). Δεν ήξερα ότι είναι γενικότερο. Δεν μου συμβαίνει συχνά όμως. 1 ή 2 φορές στις 15. Τωρα συνηδητοποιώ όμως ότι εμφανίστηκε στη έκδοση 10.1.1. Πρίν δεν υπήρχε το πρόβλημα. Και όντως όταν συμβαίνει είναι ενοχλητικό. Επειδή δεν εχω κάνει το update ακόμα, όντως δεν διορθώθηκε ? Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα ?

Τελευταία επεξεργασία από: BetaTester, 13/12/2016 - 20:20


#249   ggiorgos8

ggiorgos8

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:ggiorgos8

Δημοσίευση 13/12/2016 - 20:23

Εχω και εγώ αυτό το πρόβλημα και νόμιζα ότι ήταν κατι τυχαίο στο δικό μου τηλέφωνο (i6). Δεν ήξερα ότι είναι γενικότερο. Δεν μου συμβαίνει συχνά όμως. 1 ή 2 φορές στις 15. Τωρα συνηδητοποιώ όμως ότι εμφανίστηκε στη έκδοση 10.1.1. Πρίν δεν υπήρχε το πρόβλημα. Και όντως όταν συμβαίνει είναι ενοχλητικό. Επειδή δεν εχω κάνει το update ακόμα, όντως δεν διορθώθηκε ? Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα ?

σε εμενα συνεχιζει να υπαρχει. Θα δοκιμασω να κανω ενα restore αποψε


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

#250   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2016 - 20:38

σε εμενα συνεχιζει να υπαρχει. Θα δοκιμασω να κανω ενα restore αποψε
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk


Και σε μένα συνεχίζει να υπάρχει αυτό το bug.

Για να πω την αλήθεια βέβαια, πεισσοτερο ενοχλητικό είναι το "feature" που σου ομαδοποιεί όλες τις χαμένες κλήσεις σε μια lockscreen notification και βλέπεις μόνο τον τελευταίο καλώντα.

Επίσης εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με το Bluetooth του αυτοκινήτου παρά τα 200mb logs που τους ανέβασα στο bug reporter...

Κατα τα αλλά καλύτερη μου φαίνεται αυτή η αναβάθμιση αλλά θα δούμε στην πορεία τι θα βγάλει.

#251   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/12/2016 - 20:48

Αναβάθμησα χτες,φωρτησα σήμερα.6s plus με Samsung chip.ακομα καλύτερο το κινητό.Συνημμένο αρχείο  IMG_0145.PNG   466,37KB   86 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: amvro, 13/12/2016 - 20:50


#252   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2016 - 21:16

Ρε παιδια αυτο με τα μοντελα που προοριζονται για αλλη αγορα κ οχι την Ελληνικη δεν παιζει
Αν ειχε αλλα specs επρεπε να το γραφει καπου φανερα οχι να το κραταει κρυφο..
Δηλαδη ενα αιφονι που προοριζεται για καναδα πχ εχει μγαλυτερη μπαταρια η πιο πολυ ραμ;
Θα χε βουηξει ο τοπος γιατι με μια εφαρμογη πχ battery life τα βλεπεις τα specs.
Επισης για το htc leo που ειχε διαφορα το αμερικανικο ηταν επισημα γνωστο.Ηταν της tmobile αν θυμαμαι καλα..
Ειχε μεγαλυτερη nand αν θυμαμαι καλα γιατι το ειχα κ εγω κ του φλασαρα rom και radio στα κοκκινα !

Τρολαρουν μην επηρεαζεσαι..

#253   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/12/2016 - 21:56

το emergency sos το βαλαν??? δεν το βλεπω!



#254   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/12/2016 - 22:08

Κάτι άσχετο με το θέμα αλλά από το google chrome μπαίνετε στο appleid??? γιατί εγώ δεν μπορώ να μπω με τίποτα



#255   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 13/12/2016 - 22:16

Εγω εκανα την αναβαθμιση και συνεχιζω να εχω προβλημα με τον αισθητηρα που εχει οταν μιλας να κλεινει την οθονη. Μιλαω και οταν παιρνω το τηλ απο το αυτι για να τερματησω την κληση η οθονη ειναι μαυρη και πρεπει να πατησω το home button μια φορα για να ανοιξει και μετα να τερματησω την κληση. Υπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο;


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk


Όχι δεν υπάρχει . Έχεις οποιοδήποτε glass στην οθονη ;


On_7+

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες