Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα αγοράσω το νέο iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Θα αγοράσω το νέο iPad

Θα αγοράσω το νέο iPad

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 17:42

Όχι γιατί δεν προσφέρει κάτι που δεν έχω μέχρι στιγμής! Το ipad είναι μια απόδειξη ακόμα ότι η apple κάνει τα πάντα για τα λεφτά! Το iBook δεν θα μπορούσε να το ενσωματώσει στο 3GS; (ίσως και να γίνει) όπως το βλέπω είναι μια συσκευή που στο βάθος στοχεύει στην συνεργασία των εταιριών έντυπου υλικού με την Apple, που φυσικά η τελευταία θα προωθεί το υλικό των εταιριών με το ανάλογο κόστος! Ότι δηλαδή έγινε με το iTunes store και με το AppStore!

Ξενερωσα πραγματικά! Μήνες τώρα οι φήμες έκαναν την δουλειά τους, περιμέναμε όλοι ένα υπολογιστή και τελικά μας ήρθε μια συσκευή που όχι μόνο υπολογιστής δεν είναι αλλά είναι μια νέα κατηγορία από μόνο του! Διάβασα ένα άρθρο που έλεγε πως το ipad θα αντικαταστήσει τα λάπτοπ. Πως; Με μοναδικό file support των αρχείων της apple; (.m4v, .m4r. .mp3, .mov κτλ) ούτε ένα divx/xvid codec δεν θα μπορείς να βάλεις!

Άντε και το περνεις μαζί σου, σου δίνει ένας φίλος σου ένα USB flashακι και δεν έχεις κάπου να το βάλεις... Σου τυχαίνει να βρεις μια σελίδα που είναι φτιαγμένη σε flash και βλέπεις μόνο το background και ένα μεγάλο ερωτηματικό στην μέση! Multitasking ανύπαρκτο! Με αυτά θα αντικαταστήσει τα λάπτοπ;
Και λέω μόνο τα καθημερινά παραδείγματα! Με αυτά λοιπόν πως θα αντικαταστήσει ένα λάπτοπ;
Όχι λοιπόν φίλοι μου! Δεν υπάρχει λόγος!

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 28/01/2010 - 18:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/01/2010 - 18:15

Πωπω άρνηση κι εγώ νόμιζα ότι ήμουν από τους λίγους.
Παιδιά σ όλα τα φορά και εδώ και στο εξωτερικό υπάρχει μεγάλη απογοήτευση.
Και δεν συγκρίνεται η άρνηση με αυτή που υπήρχε όταν πρωτοκυκλοφόρησε το iPhone, γιατί τώρα προέρχεται από fan της apple από ανθρώπους που έχουν στην κατοχή τους ήδη ένα δυο προϊόντα της εταιρείας και γνωρίζουν τι είναι iPod.
Αν συνεχιστεί αυτό δεν βλέπω να τα παει και τόσο καλά.
Βέβαια με τα αμερικανακια ποτέ δεν ξέρεις.
Συνυπολογιστε ότι τώρα δεν έχει 199 $ και συμβόλαιο όπως με το iPhone.
Οποίος το θέλει πρέπει να σκάσει 500-800$ ζεστά.

#18   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 18:17

Μου αρέσουν όλα τα ποριόντα της Apple αλλά πιστεύω πως είναι άχρηστο εφόσων έχω το iphone 3GS και μάλλον θα πάρω και το καινούριο και πιστεύω σύντομα ένα iMac.

#19   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 19:04

το σκεφτομαι γιατι οπως ειπε ο pro λιγο πιο πανω ειμαι και εγω gadgetakias και θεωρω πως θα μου φανει χρισιμο ετσι ωστε να μην χρησιμοποιω τοσο πολυ το iphone αλλα αυτο π θελω να δω παρα πολυ αν γινει ποτε ειναι το j/b εκει θα εχουμε γλεντια

#20   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 19:06

Εμένα προσωπικά θα μου είναι πολύ χρήσιμο στη δουλειά μου σε τετ τα τετ παρουσιάσεις οπότε σίγουρα θα το αγοράσω..

#21   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 29/01/2010 - 12:28

Δεν θα ήταν καθόλου χρήσιμο για μένα, οπότε όχι.
Αλλά επειδή είναι πολύ όμορφο, αν κέρδιζα ένα λαχείο θα το έπαιρνα για να χαζέψω λίγο :blush:

Τελευταία επεξεργασία από: Corinna, 29/01/2010 - 12:28


#22   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2010 - 13:12

Όχι γιατί η MS και η HP τους δώσανε την ευκαιρία να ανεβάσουν τον πήχη, αλλά αυτοί σκέυτικαν το appstore και τον κατέβασαν στα επίπεδα που ήταν τα UMPC πριν 4 χρόνια (απλά με καλήτερη touch screen)

#23   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 14:03

Α, πα, πα, πα, πα, πα, πα, πα, πα,
εγώ δε θ' αγοράσω το ipad!
Πρέπει μια και καλή να το χωνέψεις,
πως δε γουστάρω της Apple τις δεσμεύσεις!...

xilaren

#24   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 19:34

untethered jailbreak για το 3gs ειναι αυτο που με καιει εμενα και οχι το κανουργιο μαραφετι της apple! :lol: :lol: παντως αν βγει στα 300 ευρω δεν μπορω να πω οτι δεν το σκεφτομαι... :blush:

#25   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2010 - 19:38

με τπτ.ούτε κάν το σκέφτομαι.

#26   cgeorg

cgeorg

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:08

Δεν έχει usb, δεν έχει camera, δεν έχει flash, δεν έχει card reader, δεν εχει......., δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ στην ουσια και είναι και πανάκριβο. Ποιός ο λόγος λοιπόν να το αγοράσω?
Πιστεύω οτι είναι καθαρά και χαλαρά εφετζίδικο το ipad, για τα άτομα που θέλουν να πουλήσουν μόστρα. Αν ημουν εκατομμυριούχος, μπορεί να το αγόραζα!

Δεν περίμενα τέτοια πατάτα απο την Apple. Μου άρεσε που λέει ο Steve " ..Way better than an iphone, Way better that a laptop...". Αναρωτιέμαι πόσο βλάκας μπορεί να είναι κάποιος για να χειροκροτεί τον Steve όταν λέει τέτοιες μα$@ακίες?

Λυπάμαι.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 29/04/2010 - 00:03


#27   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:09

χα χα χα χα χαιρομαι που υπερτερει.. το οχι.. τουλαχιστον δεν θα υπαρξει ελληψη... χωρια οτι μπορει να βγει και προσφορα 2+1 δωρο.. :P

#28   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:12

Στα τρία θα σου δίνει η ίδια η apple untethered jailbreak για το iphoni σου :lol:

#29   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:14

δεν με δελεαζει.. εχω την παλια bootrom.. κανενα macbook pro δεν θα με χαλαγε... να σου πω την αληθεια.. :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 29/01/2010 - 20:14


#30   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:20

Θα υπογράψει ο Stevoulis Στο Βoxeraki σου with love from apple :P Ανεκτίμητο. Παντός αυτό που με νευριάζει είναι που το παρουσίασαν σαν κάτι το τετραφανταστικοκαταπληκτικο, και είναι μια μ... και μίση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες