Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

LastPass: Ο δημοφιλής password manager εντελώς δωρεάν για απεριόριστες συσκευές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/01/2017 - 14:15

Αν έχεις το 1Password και για Windows, θα συνδεθείς με το 1Pass Account που θα φτιάξεις για να συγχρονίσει.


Είχα 1Password account αλλά θέλει συνδρομή. Εσύ λες να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για windows και να κάνω log in με κάποιο account ? Η να κάνω sync το app μέσω Dropbox?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/01/2017 - 14:20

To Vault που έχεις στο PC μέσω DropBox θα το διαχειριστείς απο το 1Pass για Windows.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#33   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 04/01/2017 - 19:47

Είχα 1Password account αλλά θέλει συνδρομή. Εσύ λες να κατεβάσω κάποια εφαρμογή για windows και να κάνω log in με κάποιο account ? Η να κάνω sync το app μέσω Dropbox?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καταλαβαίνω την σύγχυσή σου.

 

Λοιπόν.

Υπάρχουν 2 τρόποι να λειτουργήσεις το 1Password με συγχρονισμό σε πολλαπλές συσκευές.

 

1ος τρόπος:

Στο iOS είναι κοινή η εφαρμογή. Για Windows και για MacOS πρέπει να αγοράσεις επιπλέον τις αντίστοιχες εφαρμογές.

Αν έχεις MacOS και iCloud account, τότε θα συγχρονίζονταν από το iCloud όλοι σου οι κωδικοί.

Αν έχεις Windows, η μόνη λύση είναι μέσω Dropbox.

Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα να αγοράσεις την εφαρμογή για Windows PC που είναι η έκδοση 4 (Mac δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα), μιας και έχει περάσει από One-Time-Purchase μοντέλο σε Subscription Plan.

 

2ος τρόπος:

Να μην αγοράσεις τίποτα και να...

- Κατεβάσεις δωρεάν όλες τις εφαρμογές σε όσες πλατφόρμες χρειάζεσαι (σε Windows είναι η metro-style έκδοση νούμερο 6)

- Να δημιουργήσεις το 1Password Account (το οποίο είναι παγωμένο στη δική σου περίπτωση)

- Να συνδράμεις με 5€/μήνα (ή και ετήσια) για να έχεις το Sync αλλά και το Web-Browser-Access (το οποίο δεν μπορείς να το έχεις στον 1ο τρόπο, χωρίς ενεργή συνδρομή).

 

 

 

Μπορείς να σκεφτείς ότι

1ος τρόπος = "Last year"

2ος τρόπος = "from now on" (από εδώ και στο εξής)



#34   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/01/2017 - 08:17

Καταλαβαίνω την σύγχυσή σου.

 

Λοιπόν.

Υπάρχουν 2 τρόποι να λειτουργήσεις το 1Password με συγχρονισμό σε πολλαπλές συσκευές.

 

1ος τρόπος:

Στο iOS είναι κοινή η εφαρμογή. Για Windows και για MacOS πρέπει να αγοράσεις επιπλέον τις αντίστοιχες εφαρμογές.

Αν έχεις MacOS και iCloud account, τότε θα συγχρονίζονταν από το iCloud όλοι σου οι κωδικοί.

Αν έχεις Windows, η μόνη λύση είναι μέσω Dropbox.

Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα να αγοράσεις την εφαρμογή για Windows PC που είναι η έκδοση 4 (Mac δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα), μιας και έχει περάσει από One-Time-Purchase μοντέλο σε Subscription Plan.

 

2ος τρόπος:

Να μην αγοράσεις τίποτα και να...

- Κατεβάσεις δωρεάν όλες τις εφαρμογές σε όσες πλατφόρμες χρειάζεσαι (σε Windows είναι η metro-style έκδοση νούμερο 6)

- Να δημιουργήσεις το 1Password Account (το οποίο είναι παγωμένο στη δική σου περίπτωση)

- Να συνδράμεις με 5€/μήνα (ή και ετήσια) για να έχεις το Sync αλλά και το Web-Browser-Access (το οποίο δεν μπορείς να το έχεις στον 1ο τρόπο, χωρίς ενεργή συνδρομή).

 

 

 

Μπορείς να σκεφτείς ότι

1ος τρόπος = "Last year"

2ος τρόπος = "from now on" (από εδώ και στο εξής)

 

 

Συνημμένο αρχείο  Capture.PNG   367,08KB   23 λήψεις

 

όλα καλά και όλα ωραία όπως μου τα είπες ΑΛΛΑ ενώ από το τηλέφωνο μπορώ να βάλω άλλα pass και να κάνω edit από το pc δεν μπορώ. ναι μεν μόλις βάλω κάποιο προφίλ fb twitter mail μου το ανανεώνει στο pc από το sync στο dropbox αλλά το + add item είναι ανενεργό και μου βγάζει επίσης αυτό

Συνημμένο αρχείο  Capture 2.PNG   7,93KB   21 λήψεις φταίει το ότι δεν έχω λογαριασμό και απλά με αφήνει να κάνω edit - add από μια primary συσκευή ή κάτι άλλο φταίει ? θα μιλήσω και με το support πιο μετά αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα εσένα. καλή σου ημέρα.


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#35   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/01/2017 - 10:29

attachicon.gifCapture.PNG

όλα καλά και όλα ωραία όπως μου τα είπες ΑΛΛΑ ενώ από το τηλέφωνο μπορώ να βάλω άλλα pass και να κάνω edit από το pc δεν μπορώ. ναι μεν μόλις βάλω κάποιο προφίλ fb twitter mail μου το ανανεώνει στο pc από το sync στο dropbox αλλά το + add item είναι ανενεργό και μου βγάζει επίσης αυτό
attachicon.gifCapture 2.PNG φταίει το ότι δεν έχω λογαριασμό και απλά με αφήνει να κάνω edit - add από μια primary συσκευή ή κάτι άλλο φταίει ? θα μιλήσω και με το support πιο μετά αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα εσένα. καλή σου ημέρα.


Καλημέρα. Αυτή είναι η εφαρμογή έκδοση νούμερο 6.
Στη σελίδα τους υπάρχει στα downloads και μια έκδοση 4. Το λέει με μικρά γράμματα κάτω από το τεράστιο λινκ για την 6.

https://1password.com/downloads/

Εγώ την 4 χρησιμοποιώ. Δεν έχω βγάλει άκρη με την 6. Το είχα παρατηρήσει ότι δεν είναι full functional.

Βέβαια την για την 4 είχα αγοράσει σοδειά χρήσης πριν 1,5 χρόνο περίπου. Δεν ξέρω αν ζητάνε ακόμα χρήματα.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#36   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/01/2017 - 11:18

Καλημέρα. Αυτή είναι η εφαρμογή έκδοση νούμερο 6.
Στη σελίδα τους υπάρχει στα downloads και μια έκδοση 4. Το λέει με μικρά γράμματα κάτω από το τεράστιο λινκ για την 6.

https://1password.com/downloads/

Εγώ την 4 χρησιμοποιώ. Δεν έχω βγάλει άκρη με την 6. Το είχα παρατηρήσει ότι δεν είναι full functional.

Βέβαια την για την 4 είχα αγοράσει σοδειά χρήσης πριν 1,5 χρόνο περίπου. Δεν ξέρω αν ζητάνε ακόμα χρήματα.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk




Έστειλα μήνυμα και στο support. Είχα ήδη ανοιχτό case όποτε έκανα reply και θα το δούνε σύντομα. Θα δω τι φταίει αλλά ούτε από Mozilla / opera / chrome μπορώ να κάνω edit άρα μάλλον είναι μόνο για VIP :P


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#37   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 19/01/2017 - 16:09

To 1pass τα σπάει το χρησιμοποιώ πολύ καιρό. Έχω win, mac, iphone συγχρονίζω μέσω dropbox το vault και δεν κωλώνει πουθενά.



#38   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/01/2017 - 20:16

To 1pass τα σπάει το χρησιμοποιώ πολύ καιρό. Έχω win, mac, iphone συγχρονίζω μέσω dropbox το vault και δεν κωλώνει πουθενά.

ρε συ έχεις πληρώσει ? γιατί από αυτά που βλέπω έχεις 2 επιλογές η πληρώνεις (συνδρομή / License) και έχεις άπειρα password που μπορείς να τα κάνεις edit όπου θες ή δεν πληρώνεις και κάπου σε γαμ@ει γιατί εγώ ναι μεν έχω τα pro features στο iPhone αλλά για να κάνω sync - edit σε άλλη συσκευή πρέπει να πληρώσω και άλλα λεφτά. αυτό που βλέπω επίσης είναι ότι μου λέει ότι στο 1pass 4 έχω δικαίωμα μόνο για 20 κωδικούς  και στο 1pass 6 ναι μεν δεν γράφει κάτι τέτοιο αλλά δεν μπορώ να κάνω edit ... δηλαδή μέχρι τις 3 φλαβάρη θα μπορώ να κάνω ότι θέλω από εκεί και πέρα ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ iPhone add/edit 


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#39   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 19/01/2017 - 20:39

Στο iphone το έχω πάρει κάποια στιγμή που το είχε βγάλει free (την pro έκδοση που έχει και όλα τα έξτρα για watch κτλ).... στα win και mac ντρέπομαι που θα το πω αλλά δεν το έχω πληρώσει. Αυτή τη στιγμή έχω μέσα 178 items και δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμία συσκευή. Στο iphone έχο 6.5.1 version, στο mac νομίζω 6.5.3, στα win 4.1.6.617



#40   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/01/2017 - 20:44

Στο iphone το έχω πάρει κάποια στιγμή που το είχε βγάλει free (την pro έκδοση που έχει και όλα τα έξτρα για watch κτλ).... στα win και mac ντρέπομαι που θα το πω αλλά δεν το έχω πληρώσει. Αυτή τη στιγμή έχω μέσα 178 items και δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμία συσκευή. Στο iphone έχο 6.5.1 version, στο mac νομίζω 6.5.3, στα win 4.1.6.617

η ερώτηση μου είναι στα windows μπορείς να κάνεις edit κάποια πράγματα ? γιατί εμένα δείχνει αυτό Συνημμένο αρχείο  11.PNG   15,5KB   12 λήψεις και αν βάλω πάνω από 20 log in μου βγάζει το ίδιο μήνυμα αλλά ότι το trial θα σταματήσει σε 3 μέρες. Κοίταξε λίγο μήπως μπορείς να κάνεις edit από το pc αν μπορείς


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#41   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 19/01/2017 - 20:53

Ναι μπορω. Δεν ειναο demo το δικο μου ^^
Οταν παω σπιτι θα σου ανεβασω οτι χρειαζεσαι για νεο install

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 19/01/2017 - 20:54


#42   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/01/2017 - 20:55

Ναι μπορω. Δεν ειναο demo το δικο μου ^^
Οταν παω σπιτι θα σου ανεβασω οτι χρειαζεσαι για νεο install

Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτό είναι το κουλό... για να μην είναι demo πάει να πει ότι το έχεις αγοράσει ή το έχεις cracked ή κάποιο κόλλημα έχει φάει και δεν ξέρω τι διάολο ... θα βγάλω άκρη όταν Α μου απαντήσει το support και Β περάσουν 3 μέρες :P


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#43   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 19/01/2017 - 20:59

Σου εγραψα πιο πανω οτι ντρεπομαι που θα το πω αλλα για mac / win ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.... και δεν ειναι demo :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#44   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 19/01/2017 - 21:02

Σου εγραψα πιο πανω οτι ντρεπομαι που θα το πω αλλα για mac / win ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ.... και δεν ειναι demo :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

discrimination :P όταν μπορείς ανέβασε μια φώτο και θα περιμένω να δω τι έχει γίνει με το δικό μου.


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#45   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 19/01/2017 - 21:51

fb53074248f02c9268a2a650b160e637.jpg

Ετοιμος...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες