Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2017 - 20:47

δηλ ποσο χρηση βγαζεις με το plus?


Με την δικη μου χρηση, δλδ 4g με browsing , messaging και 3 mail push στο outlook, χωρις αχρειαστες background φασαριες γυρναω το απογευμα σπιτι με κατω απο 50%..το ios αναφερει 2-2μιση ωρες χρηση μεχρι τοτε..αρκετα αστεια αυτονομια για το μεγαλο σε αντοχη μοντελο.με την ιδια χρηση το s7 edge δεν ακουμπαγε καν 75% ..αλλα..αλλα καλα εχει το ενα αλλα το αλλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/02/2017 - 21:18

Συμφωνώ και εγώ παιδιά ως παλιός κάτοχος 6 plus και νυν 6s plus. Πολύ χειρότερο το s από μπαταρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#258   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2017 - 21:37

Με την δικη μου χρηση, δλδ 4g με browsing , messaging και 3 mail push στο outlook, χωρις αχρειαστες background φασαριες γυρναω το απογευμα σπιτι με κατω απο 50%..το ios αναφερει 2-2μιση ωρες χρηση μεχρι τοτε..αρκετα αστεια αυτονομια για το μεγαλο σε αντοχη μοντελο.με την ιδια χρηση το s7 edge δεν ακουμπαγε καν 75% ..αλλα..αλλα καλα εχει το ενα αλλα το αλλο.

εχεις μικρους χρονους, στο 50% επρεπε με αυτη τη χρηση να ειχες τουλαχιστον 3.5 ωρες επιεικεστατα και θεωρωντας σαν δυσκολο το 4G σου.Δεν ξερω, με 6s εχω καλυτερους χρονους με παρομοια χρηση και ακριβως 3 μειλ να βαρανε αλυπητα



#259   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2017 - 22:46

Οι smart connector κάνουν την εμφάνιση τους στα s και s plus.



#260   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/02/2017 - 08:02

Ειναι "μη χαλια" ..με το 6s plus ειμαι , αλλα ηλθα απο s7 edge και ειναι καταθλιωη σε αυτο το θεμα.

και εγώ είχα το S7 edge ταυτόχρονα με το 6S PLUS και σε χρόνο μπαταρίας ήταν πολύ κοντά. Δε μπορώ να πω αν κάποιο ήταν καλύτερο ή χειρότερο. Το 7S PLUS μου φαίνεται επίσης το ίδιο. Τουτέστιν 1,5 ημέρα για εμένα λίγο πολύ. Χρόνος που με αφήνει ικανοποιημένο

#261   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/02/2017 - 12:29

Το επερχόμενο "επετειακό" μοντέλο iPhone (iPhone 8 ή ίσως iPhone X) του 2017 αναμένεται να διαθέτει κυρτή οθόνη OLED 5.8 ιντσών (ωφέλιμη οθόνη 5.15 ιντσών) με ανάλυση 2800 x 1242, σύμφωνα με νέα αναφορά του αναλυτή Ming-Chi Kuo της KGI Securities. 

 

Σύμφωνα με τον Kuo μέρος της κυρτής OLED οθόνης - η οποία θα καλύπτει σχεδόν ολόκληρη την επιφάνεια του κινητού - θα χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση εικονικών κουμπιών, ενσωματώνοντας παράλληλα τις λειτουργίες του Home button αλλά και του Touch ID για την αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων του χρήστη. Παράλληλα αναμένονται και νέες βιομετρικές λειτουργίες ταυτοποίησης του χρήστη μέσω τεχνολογίας αναγνώρισης ίριδας ή προσώπου.

 

- Διαβάστε εδώ, όλα τα νέα που αφορούν το iPhone 8 -

 

kgi-iphone-8-mockup-593x348.jpg

 

 

Το μέγεθος του iPhone 8 αναμένεται να διατηρηθεί στα επίπεδα του iPhone 7 ενώ όπως αναφέρθηκε και σε παλιότερο μας δημοσίευμα η μπαταρία του θα είναι στα επίπεδα του iPhone 7 Plus.


Behind the Scenes...

#262   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/02/2017 - 12:39

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι: iPhone 7s, 7s plus με ίδιο σχεδιασμό μετά τωρινά (με εσωτερικές αναβαθμίσεις) & ένα iPhone X (όπου το Χ στα Λατινικά είναι το 10 για τη 10η επέτειο και καλά) το ποιο θα φέρει την oled οθόνη και το γυάλινο σχεδιασμό κλπ. Τώρα το παραπάνω σχεδιάγραμμα φαίνεται να έχει ανομοιομορφία στα μάγουλα πάνω και κάτω, διότι δίνει ένα περιθώριο μόνο για το home button, που σημαίνει εν ολίγοις ότι η καθαρή οθόνη μπορεί να είναι γύρω στις 5". Μέχρι τώρα απ όλα όσα έχω διαβάσει σε αυτή τη σκέψη έχω καταλήξει μην πέσετε να με φάτε. Ταπεινή μου άποψη πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 16/02/2017 - 12:41


#263   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2017 - 12:56

Φήμες λένε ότι το επόμενο επετειακό δεν θα διαφέρει και πολύ από το jet black Χαχα

#264   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/02/2017 - 13:23

Αν ειναι ακριβη τα στοιχεια που εμφανιζονται στο σχεδιαγραμμα βλεπουμε:
Κυριο μερος οθονης:
5,15" αναλυσης 2436*1125px
Βοηθητικο μερος οθονης (function area):
αναλυσης 364*1125px (φανταζομαι εδω θα μπει και το touch id)
...και περισσευει και ενα κομματι 2800*117px που λογικα θα μπει στα πλαγια. Τα 117px ομως δεν μπορουν να μοιραστουν ομοιομορφα στις δυο πλευρες οποτε ή θα δουμε edge εκδοση απο τη μια πλευρα ή ανομοιομορφο καταμερισμο απο καθε πλευρα (χλωμο) ή να γινει διορθωση στα στοιχεια (πιθανοτερο)...

Επισης αυτο με το function area μου γενναει σκεψεις για κυρτοτητα στο κατω μερος της συσκευης και σφηνοειδη σχεδιασμο. Κατι τετοιο βεβαια προυποθετει μεταφορα της lightning θυρας στο επανω μερος ή αντικατασταση της απο νεα λεπτοτερη θυρα...
Επισης αν εχουμε οθονη και στα πλαγια μαλλον power button και sim tray πανε και αυτα πανω!


#265   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/02/2017 - 13:43

Έχει μείνει μάλλον αποθημένο απο πέρυσι στον Kuo τα 3 διαφορετικά μοντέλα.

 

Τι στο διάλο, κάποια στιγμή θα το πετύχει.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 16/02/2017 - 13:43

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#266   mcduck

mcduck

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2017 - 17:26

Αν ειναι ακριβη τα στοιχεια που εμφανιζονται στο σχεδιαγραμμα βλεπουμε:
Κυριο μερος οθονης:
5,15" αναλυσης 2436*1125px
Βοηθητικο μερος οθονης (function area):
αναλυσης 364*1125px (φανταζομαι εδω θα μπει και το touch id)
...και περισσευει και ενα κομματι 2800*117px που λογικα θα μπει στα πλαγια. Τα 117px ομως δεν μπορουν να μοιραστουν ομοιομορφα στις δυο πλευρες οποτε ή θα δουμε edge εκδοση απο τη μια πλευρα ή ανομοιομορφο καταμερισμο απο καθε πλευρα (χλωμο) ή να γινει διορθωση στα στοιχεια (πιθανοτερο)...

Επισης αυτο με το function area μου γενναει σκεψεις για κυρτοτητα στο κατω μερος της συσκευης και σφηνοειδη σχεδιασμο. Κατι τετοιο βεβαια προυποθετει μεταφορα της lightning θυρας στο επανω μερος ή αντικατασταση της απο νεα λεπτοτερη θυρα...
Επισης αν εχουμε οθονη και στα πλαγια μαλλον power button και sim tray πανε και αυτα πανω!

Η λογική ανάλυση (αυτή που μετράει δηλαδή) του τωρινού 4.7" iphone 7 είναι 375x667. Το άρθρο μιλάει για λογική ανάλυση (εμμέσως) 375x812. Δηλαδή ίδιο πλάτος, μεγαλύτερο ύψος. Με λίγα λόγια η οθόνη που μετράει (αυτή που νοητά έχει ίδιες διαστάσεις με την 4.7") παραμένει ακριβώς ίδια με του iphone 7, όλα τα screen elements διατηρούν το ίδιο μέγεθος. Η διαφορά είναι ότι υπάρχει χώρος σε οθόνη πια (αντί για bezels) και δεξιά αριστερά (α λα edge) και πάνω κάτω (για να μπει το νέο virtual home button). Επιπλέον το άρθρο μιλάει για 3x φυσική ανάλυση αντί για την κλασσική (από την εποχή του iphone 4) 2x. Δηλαδή 489 αντί για 326 dpi.

 

Έχει μια λογική. Ίδωμεν.



#267   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/02/2017 - 18:00

Με την δικη μου χρηση, δλδ 4g με browsing , messaging και 3 mail push στο outlook, χωρις αχρειαστες background φασαριες γυρναω το απογευμα σπιτι με κατω απο 50%..το ios αναφερει 2-2μιση ωρες χρηση μεχρι τοτε..αρκετα αστεια αυτονομια για το μεγαλο σε αντοχη μοντελο.με την ιδια χρηση το s7 edge δεν ακουμπαγε καν 75% ..αλλα..αλλα καλα εχει το ενα αλλα το αλλο.


Ηρθε η ωρα να αλλαξεις μπαταρια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#268   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/02/2017 - 10:52

Ηρθε η ωρα να αλλαξεις μπαταρια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μπα...

Ξερω πως αμα κλεισω icloud drive, photo library θα παει καλυτερα, αλλα θα ειναι λες και εχω νοκια 3310

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  file.png   722,32KB   56 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: Chris2kafr0s, 17/02/2017 - 10:53


#269   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2017 - 12:54

Μπα...

Ξερω πως αμα κλεισω icloud drive, photo library θα παει καλυτερα, αλλα θα ειναι λες και εχω νοκια 3310

δεν ειναι λογοι αυτοι για τοσο χαμηλη μπαταρια που εχεις.



#270   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/02/2017 - 16:49

Αυτο που λεει ο ρομεο. Εχεις ανεξηγητα μικρη αυτονομια. Ποσο καιρο τοχεις;


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες