Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1501   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/08/2017 - 12:25

Kαι όμως... στην χρεοκοπημένη με μισθούς πείνας χώρα μας το macbook ξεκινά εδώ και χρόνια 2400 ευρώ & κανεις δεν λέει κουβέντα (το αντίθετο μάλιστα σε κράζουν αν πας να μιλήσεις...)

 

Ξέρεις τι κράξιμο επεσε στην Αμερική (που στην Αμερική !!!) όταν για πρώτη φορά το 2016 ανακοίνωσε η Apple αύξηση της τιμής στα 2400 δολλάρια;

 

Μισό χρόνο μετά... 10% πτώση στις πωλήσεις και μειωση τιμής από την Apple!! 

 

Έχεις δεν έχεις λεφτά μία αύξηση τιμής αποδυναμώνει την δική σου τσέπη!

Τα 'χαμε πει και το Νοέμβριο με τα νέα MacBook εδώ μέσα. Οι τραγικές τιμές τότε έδειξαν και δείχνουν το δρόμο στα iPh τώρα.

 

Conclusion. Όποιος τα έχει, τα δίνει. Κανείς και πουθενά δεν υποχρεώσε κανέναν να αγοράσει.

 

Εκτός και αν ανήκει στη κατηγορία "πρέπει να έχω το τελευταίο", "το επετειακό, το γαμάτο με τη κάθετη κάμερα που πίνει το βράδυ ξανά".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1502   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/08/2017 - 12:42

Το βασικό συγκριτικό λάθος που κάνουν οι περισσότεροι, είναι οτι στην εξίσωση μπαίνει κατά κόρον η Ελλάδα.

 

Μια χώρα χρεοκοπημένη με μισθούς πείνας, που είναι μια κόκκος άμμου σε παραλία χιλιομέτρων.

 

Πρόσεξε. Δε λέω πως τα $1200+ του 8 και του κάθε 8 δεν είναι τραγικά και για κλάματα, όμως στις αγορές Αμερικής και Ασίας με το μεγαλύτερο μερίδιο της πίττας, απλά δεν τους απασχολεί όπως εδώ.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως οι τιμές μπορούν μόνο να ανεβαίνουν. Να αλλάξουν προς τα κάτω ποτέ.. Έτσι και αλλιώς η περίφημη εννοποίηση OSX & iOS ξεκίνησε απο τις τιμές.. :P

 

Tα νεφρά σας και τα μάτια σας..!

Αφενως η Apple δεν τιμολογει με βαση το βασικο μισθο στην Ελλαδα...

Αν ηταν ετσι σε Ινδια και Κινα (που ειναι και μακραν πιο πολυπληθης χωρες απο την Ελλαδα) θα επρεπε να πωλουνται κατω του κοστους!

 

Επισης οπως εχω ξαναγραψει στις μεγαλυτερες δυτικες (και οχι μονο) χωρες πωλουνται περιπου 200-300 ευρω με διετες συμβολαιο οποτε δεν την βλεπουν καν την αρχικη...

Το γεγονος οτι στην Ελλαδα οι παροχοι επιδοτουν με αστεια ποσα και για να σου δωσουν σοβαρη επιδοτηση σε νεο iphone ζητανε να ανανεωσεις συμβολαιο σε 15 γραμμες δεν ειναι κατι που εχει να κανει (αμεσα) με την Apple...


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 30/08/2017 - 12:45


#1503   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2017 - 12:48

Βρε παιδιά ένα τηλέφωνο είναι, μην κάνετε έτσι? Εγώ μόλις είδα στην παρουσίαση ότι το AR θα είναι διαθέσιμο και σε προηγούμενα μοντέλα χάρηκα. Μετά οι φήμες για την τραγική τιμή του 8 με έκαναν ακόμα πιο χαρούμενο στο να το αποκλείσω και να παραμείνω με το περσινό.

Σε ένα άρθρο σχετικά με τις πωλήσεις του iPhone στην Αμερική, έλεγε ότι μόνο το 25% αγοράζει μέσω των apple store και όλο το υπόλοιπο μέσω των παρόχων με συμβόλαια. Εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν τέτοια, ούτε μπορείς να αλλάζεις κάθε χρόνο iPhone μέσω συμβολαίων. Οπότε σκέφτεσαι αμέσως την τιμή σκέτης συσκευής που φτάνει τα 2 μηνιάτικα. Καταλαβαίνω τον θυμό μερικών. Πάντα έτσι ήταν η apple και όπως είπα και σε κάποιο άλλο σημείο, τα καρτέλ flagship κινητών (note, iPhone 8, red phone) πλέον σε αυτές τις τιμές παίζουν.

 

Από την άλλη για φέτος ίσως ήταν καλύτερο κάποιος να αγόραζε το νέο ipad παρά το iPhone 8. Από την άλλη έχει ενδιαφέρων το μέλλον των 3 iPhone σε μια παρουσίαση. Όπως επίσης και το πόσο γρήγορα θα πέσει η τιμή του note 8.



#1504   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/08/2017 - 13:07

εγώ θα έλεγα να εχεις ένα νοκια 20ευρω για τα τηλεφωνά και με 1200 ευρώ ένα mac για όλα τα υπόλοιπα και άσε τους υπολοίπους να παλεύουν με τις 5,5 και 6,2 inches :lol:



#1505   sealover

sealover

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/08/2017 - 14:39

εγώ θα έλεγα να εχεις ένα νοκια 20ευρω για τα τηλεφωνά και με 1200 ευρώ ένα mac για όλα τα υπόλοιπα και άσε τους υπολοίπους να παλεύουν με τις 5,5 και 6,2 inches :lol:

Ναι άλλα με τον mac δεν μπορείς πουλήσεις μούρη στην καφετέρια, στο δρομο, στο club που λικνίζεσαι στο τελευταίο χιτακι καθώς το piano black αντανακλά το φώς του ήλιου στα πρόσωπα των διπλανών που σε κοιτουν με θαυμασμό...

 

giphy.gif



#1506   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 30/08/2017 - 14:47

Λοιπον με το ρυθμο που λικνιζεται ο Τιμ παει πολυ το παρακατω τραγουδακι των Ημιζ :) https://youtu.be/72iavj3PTDQ
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1507   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/08/2017 - 14:55

Ναι άλλα με τον mac δεν μπορείς πουλήσεις μούρη στην καφετέρια, στο δρομο, στο club που λικνίζεσαι στο τελευταίο χιτακι καθώς το piano black αντανακλά το φώς του ήλιου στα πρόσωπα των διπλανών που σε κοιτουν με θαυμασμό...

giphy.gif

Κάνε μια δοκιμή να δεις αν πουλάς μούρη με το mac


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1508   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/08/2017 - 15:51

Το iPhone είναι μινιατούρα. Ζήτημα εάν θα το δουν 4-5 άτομα σε κοντινή απόσταση.

Τι να πρώτο πω βρε παιδιά. Πήρα το νέο MacBook με την touchbar στην καφετέρια και μόνο παντρεμένος δεν βγήκα. Σκεφτείτε πήγα και χώθηκα σε μια γωνία και το MacBook φαίνονταν μέχρι την απέναντι καφετέρια. Μου έκαναν νοήματα εάν μπορούν να έρθουν για παρέα και τους πετούσα κάτι αγγλικά ότι ταχα μου δεν καταλαβαίνω ελληνικά. Εν το μεταξύ άλλαξα θέση για να βλέπουν και την οθόνη, ανοίγοντας το iWork και γράφοντας κάτι αγγλικούς διαλόγους.

Σε μια φάση έρχεται η σερβιτόρος και μου λέει στα αγγλικά "ήμαστε πολύ περήφανοι που χρησιμοποιείτε την καφετέρια μας για έμπνευση" δίνοντας μου μια βάφλα και ένα καπουτσίνο δωρεάν. Το καλύτερο είναι πως δεν κουβαλούσα πορτοφόλι και τους είπα ότι πληρώνω μόνο μέσω Apple Pay με τις δικλείδες ασφαλείας της apple. Δεν είχαν ιδέα για τι τους μιλούσα και εν τέλη μου τα κέρασαν όλα. Τέτοια τζαμπέ πράγματα ούτε με το 7 plus δεν είχα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.

Για να μην τα πολυλογώ, οι θαμώνες μετά ακριβώς έπιασαν την σερβιτόρο και την ρωτούσαν για εμένα, απαντώντας τους "Άγγλος συγγραφέας". Βέβαια είχε περάσει η ώρα και ετοιμαζόμουν να φύγω... ακόμα αισθάνομαι τύψεις που τους αποστράφηκα ζητώντας μου απεγνωσμένα μια φωτογραφία.

Καθώς πακετάριζα το MacBook, στη δερμάτινη αυθεντική τσάντα, εκείνοι ψυθίριζαν για το πόσο άραγε κάνει ένα MacBook.

#1509   sealover

sealover

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/08/2017 - 18:53

Πιστοι μας οι ώρα φτάνει, με τη συνοδεία της βελούδινης φωνής του Jony...

 

ετοιμαστείτε για...

 

τόσο μεγαααλο ξήλωμα...

 

tenor.gif

 

 

 

dieeu6mumaiuq4h-large.jpg

 

https://twitter.com/...907902784139265


Τελευταία επεξεργασία από: sealover, 30/08/2017 - 18:57


#1510   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/08/2017 - 19:42

Πιστοι μας οι ώρα φτάνει, με τη συνοδεία της βελούδινης φωνής του Jony...

ετοιμαστείτε για...

τόσο μεγαααλο ξήλωμα...

tenor.gif



dieeu6mumaiuq4h-large.jpg

https://twitter.com/...907902784139265

Το γνωστό σε όλους χομ μπατον, το σήμα κατατεθέν του αιφον, το στρογγυλό αυτό καινοτόμο αριστούργημα καταργείται με ένα απλό σγουάιπ;; Άι καντ μπιλιβ ιτ...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το δημοσίευμα αναφέρεται και στην πάνω εγκοπή υποστηρίζοντας πως δεν την συγκινεί την αππλ να την κάνει blend με την υπόλοιπη οθόνη. Στο κλασικό άσπρο φόντο του iOS θα μπαίνει μεσα δημιουργώντας "σειταν λιμάνι"....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 30/08/2017 - 19:42


#1511   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/08/2017 - 19:43

Το γνωστό σε όλους χομ μπατον, το σήμα κατατεθέν του αιφον, το στρογγυλό αυτό καινοτόμο αριστούργημα καταργείται με ένα απλό σγουάιπ;; Άι καντ μπιλιβ ιτ...
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως το δημοσίευμα αναφέρεται και στην πάνω εγκοπή υποστηρίζοντας πως δεν την συγκινεί την αππλ να την κάνει blend με την υπόλοιπη οθόνη. Tο κλασικό άσπρο φόντο του iOS θα μπαίνει μεσα δημιουργώντας "σειταν λιμάνι"....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1512   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 30/08/2017 - 20:26

ακριβώς ίδιο με το swipe της blackberry os 10 ...

Έτσι ακριβώς λειτουργεί το λειτουργικό της blackberry στις συσκευές με os 10 σε όλα με swipe (ακόμη και το multitasking)

4 χρονια πριν .... 

 


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 30/08/2017 - 20:26

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#1513   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/08/2017 - 22:42

Σύμφωνα με πηγές από την Β. Κορέα πολύ κοντά στον Κιμ, στις 11/09 θα πατήσει το κουμπί... οπότε παρουσιάσεις κλπ τέλος.... πάτησετο ρε Κιμ να τελειώνουμε... να δεις τον μάγειρα να πρωταγωνιστεί στο κλουβί με τις τρελές...


Sent from my iPad using Tapatalk

#1514   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 30/08/2017 - 23:40

Η διαρροή της ημέρας θέλει το iPhone 8 να ονομάζεται τελικά... iPhone X Edition και να είναι διαθέσιμο σε 2 μόλις εκδόσεις:

  • iPhone X Edition 128GB
  • iPhone X Edition 256GB

Παράλληλα, από την ίδια διαρροή μαθαίνουμε πως τα iPhone 7s / Plus θα είναι διαθέσιμα σε εκδόσεις των 32GB, 128GB και 256GB.


iPhone_X_Edition.jpg
 

 

Εφόσον οι τιμές που αναγράφονται είναι σε Chinese Yuan, έχουμε την παρακάτω αντιστοίχιση:

  • iPhone X Edition 128GB στα $1199
  • iPhone X Edition 256GB στα $1319

&

  • iPhone 7s 32GB στα $819
  • iPhone 7s 128GB στα $939
  • iPhone 7s 256BG στα $1059
  • iPhone 7s Plus 32GB στα $969
  • iPhone 7s Plus 128GB στα $1090
  • iPhone 7s Plus στα 256GB στα $1200

Behind the Scenes...

#1515   qwertytrewq

qwertytrewq

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Twitter:@tesla
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/08/2017 - 23:54

Eεετσι 1200 δολλάρια..... αρχίσαν οι χοροί.....

 

Όλοι εσείς που εναντιώνεστε στο κράξιμο της εταιρίας και του CEO της να πάτε να τα στάξετε από την πρώτη μέρα έτσι ...!! Και να πείτε και ευχαριστώ... μην κοιτάτε εμας τους "μίζερους" .... 


Τελευταία επεξεργασία από: qwertytrewq, 30/08/2017 - 23:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 32

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες