Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1666   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/09/2017 - 14:11

Πιο συμμετρική πάνω κάτω Παρη. Θα έδενε καλύτερα... αλλά ποιος είμαι εγώ που θα πω τι πάει καλύτερα στο νέο iPhone?? Ποιος είμαι εγώ που θα εναντιωθώ στον jony??


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Καταλαβα τι λες!

Γουστα ειναι αυτα, ενημερωτικα ρωτησα οχι για να παω κοντρα σε καποιον, ανα ανταλλαξουμε αποψεις. αλλα οντως ο sir IVE εχει παντα δικιο!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1667   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/09/2017 - 14:24

Ερώτηση...20:00 ώρα Ελλάδας αρχίζει η παρουσίαση και τελειώνει 22:00! Ξέρουμε μετα απο πόση ώρα ανεβαίνει στο site της Apple? Ή γενικά αν θα μπορώ να το δω σε HD τουλάχιστον ανάλυση;
Ρωτάω γιατί σχολάω 21:00 και δεν θέλω να δω την παρουσίαση στην μέση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1668   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/09/2017 - 14:26

Πιο συμμετρική πάνω κάτω Παρη. Θα έδενε καλύτερα... αλλά ποιος είμαι εγώ που θα πω τι πάει καλύτερα στο νέο iPhone?? Ποιος είμαι εγώ που θα εναντιωθώ στον jony??


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Οταν θα ναι σβηστο συμμετρικη θα φαινεται!  :P



#1669   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/09/2017 - 14:35

Εμενα αυτο που θα με χαλασει αν βγει οπως ειναι στα leaks ειναι το πανω μερος της οθονης.
Ελπιζω να βγει με ενα μαυρο κοματι πανω γιατι οπως φαινεται να κανει ενα κατεβασμα για καμερες κτλ ειναι μια αηδια :(
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1670   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/09/2017 - 14:40

Ερώτηση...20:00 ώρα Ελλάδας αρχίζει η παρουσίαση και τελειώνει 22:00! Ξέρουμε μετα απο πόση ώρα ανεβαίνει στο site της Apple? Ή γενικά αν θα μπορώ να το δω σε HD τουλάχιστον ανάλυση;
Ρωτάω γιατί σχολάω 21:00 και δεν θέλω να δω την παρουσίαση στην μέση!

Την επόμενη ανεβαίνει συνήθως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1671   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/09/2017 - 15:09

Η YouTube που θα το ανεβασουν 100% μετα τη ληξη της παρουσιασης καποιοι τριτοι.



#1672   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2017 - 22:43

Πάντως όποια νέα συσκευή έχω αγοράσει με την πρώτη της κυκλοφορία το έχω μετανιώσει και αισθάνομαι beta tester . iPad κυκλοφορεί πολύ λεπτότερο με κάμερες αμέσως μετά , iphone 5 ξεφλούδιζε για πλάκα, iphone plus bending - ram. Σίγουρα το επόμενο iphone edition θα είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη συσκευή με διορθωμένες τις αρχικές αστοχίες. Αλλά ποιος έχει υπομονή να περιμένει 1 ακόμη χρόνο ;

#1673   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2017 - 00:19

Πάντως όποια νέα συσκευή έχω αγοράσει με την πρώτη της κυκλοφορία το έχω μετανιώσει και αισθάνομαι beta tester . iPad κυκλοφορεί πολύ λεπτότερο με κάμερες αμέσως μετά , iphone 5 ξεφλούδιζε για πλάκα, iphone plus bending - ram. Σίγουρα το επόμενο iphone edition θα είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη συσκευή με διορθωμένες τις αρχικές αστοχίες. Αλλά ποιος έχει υπομονή να περιμένει 1 ακόμη χρόνο ;

παντα πρωτη γενια παιρνω και μεχρι στιγμης το μονο που εχει τυχει ειναι αυτο με την αλλαγη μπαταριας στο 6s το οποιο μαλλον μας βολεψε στη τελικη. Οτι ειναι ρισκο ειναι , σε οτιδηποτε αγοραζουμε  αλλα υπομονη δεν ειχα ποτε σε θεματα τεχνολογιας και αυτοκινητου.



#1674   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 09/09/2017 - 08:42

Πάντως όποια νέα συσκευή έχω αγοράσει με την πρώτη της κυκλοφορία το έχω μετανιώσει και αισθάνομαι beta tester . iPad κυκλοφορεί πολύ λεπτότερο με κάμερες αμέσως μετά , iphone 5 ξεφλούδιζε για πλάκα, iphone plus bending - ram. Σίγουρα το επόμενο iphone edition θα είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη συσκευή με διορθωμένες τις αρχικές αστοχίες. Αλλά ποιος έχει υπομονή να περιμένει 1 ακόμη χρόνο ;


Δεν νομίζω ότι του χρόνου θα ξαναβγάλει 3 συσκευές..το edition λογικά είναι για την 10ετια..

Μάλλον θα αντικαταστήσει ένα από τα 2 αλλά, γνώμη μου είναι το plus, λόγω μεγέθους.

Btw, μπορεί να μην είναι το κατάλληλο τοπικ, αλλά μια που αναμένουμε υψηλες τιμές για το νέο iPhone, ξερει κανεις από τους λογιστές του φόρουμ τι παίζει με αυτή την περίπτωση??

https://www.taxheave...s/view/id/36538

Μπορούμε να αγοράσουμε χωρίς ΦΠΑ κατευθείαν πλέον, αντί να το δώσουμε και να το πάρουμε πίσω (και καλά) από τις περιοδικές δηλώσεις?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1675   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/09/2017 - 09:48

Χλωμό το βλέπω να μπορούμε να πάρουμε το edition χωρίς ΦΠΑ. Αν και θα ήταν πολύ καλή λύση για να πέσει η τιμή του κάτω από 1000αρικο !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1676   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2017 - 10:37

Ακόμη και για τον πιο πορωμένο και φυσικά για όσους έχουν λεφτά άκοπα και ξένα για ξόδεμα (γιατί δουλεμένα δεν τα πετάς εύκολα ) ακούγεται εξωφρενικό €1100-€1200 για ένα κινητό που πέφτει σπάει χάνεται και μάλιστα η βασική έκδοση 64Gb(αυτό για μένα φτάνει στα όρια της κοροϊδίας )

#1677   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2017 - 11:16

Δεν νομίζω ότι του χρόνου θα ξαναβγάλει 3 συσκευές..το edition λογικά είναι για την 10ετια..

Μάλλον θα αντικαταστήσει ένα από τα 2 αλλά, γνώμη μου είναι το plus, λόγω μεγέθους.

3 συσκευές θα έχει και του χρόνου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1678   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2017 - 11:30

Ο Ξανθόπουλος τώρα θα έλεγε "Αχ μάνα, για ένα iPhone με βάζουν φυλακή" 

 

Το 64gb κάτω να το πετάξεις δεν θα το πάρει κανείς και αυτοί το κοστολογούν Να, Να, Να 

 



#1679   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/09/2017 - 11:31

<<Με τις διατάξεις αυτές ορίζεται ως υπόχρεος για την καταβολή του ΦΠΑ που αναλογεί στην παράδοση συγκεκριμένων ηλεκτρονικών συσκευών ο αγοραστής των αγαθών εφόσον ο τελευταίος έχει δικαίωμα έκπτωσης του φόρου των εισροών.>>

Αυτο απο οτι καταλαβαινω αφορα αγορες με τιμολογια...


#1680   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2017 - 11:37

Και εγένετω Pearl ID.

 

giphy.gif

 

 

Επίσης,

 

Portrait Lighting, which we believe will launch in beta similar to Portrait mode last year, supports Contour Light, Natural Light, Stage Light, Stage Light Mono, and Studio Light. It’s possible this Portrait mode enhancement could be related to the flash when shooting.

 

 

Also present is new video recording resolution and capture speeds:

 

1080p HD at 240 fps 480 MB with 1080p HD at 240 fps

4K at 24 fps (Footer) 270 MB with 4K at 24 fps (film style) (HEVC Footer) 135 MB with 4K at 24 fps (film style)

4K at 60 fps (Footer) 450 MB with 4K at 60 fps (higher resolution, smoother) (HEVC Footer) 400 MB with 4K at 60 fps (higher resolution, smoother)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)