Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2017 - 13:44

Εμείς θα το πάρουμε και με δραχμές και με ευρώ day 1 από apple store Αγγλίας όσο και αν κάνει.

 

Εντάξει εάν είναι ακριβό το γυρνάμε σε Samsung.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 14:17

σε οποιον δεν αρεσει παει στην απεναντι οχθη. με τα μισα λεφτα - μη σας πω και με το 1/5....



#198   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 14:28

Oταν με 500 γιουρο αγοραζεις ψιλοαξιοπρεπες λαπτοπακι, με 700 800 αγοραζεις seicento κτλ κτλ τοτε τα 1.000 για ενα κινητο ειναι πολλα <_<

 

Αλλα μιας κ φετος δεν εκανα αναβαθμιση πιστευω οτι αν με καλυπτει θα το χτυπησω αλυπητα !!


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#199   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/02/2017 - 14:44

ποιο το  seicento ? :lol:



#200   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2017 - 14:48

Νομιζω οτι πως πιο πιθανο ειναι να φυγουμε απο το ευρω(δηλωνω σιγουρος οτι φετος θα γινει αυτο) παρα το iphone η μικροτερη εκδοση του να ξεκιναει απο το χιλιαρικο.

#201   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/02/2017 - 14:54

αν φύγουμε από το ευρώ όπως λες θα φύγουν και τα Iphone  :rolleyes:



#202   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/02/2017 - 15:26

Λες ε? Εγώ μέχρι 700-800 δίνω παραπάνω για κανένα λόγο. Αλλά δεν πιστεύω οτι θα ξεπεράσει τα 800 η μεσαία έκδοση του απλού(όχι το plus). Δε νομίζω πως είναι τόσο χαζοί στην apple που εάν ανεβάσουν πολύ την τιμή δεν γνωρίζουν πως θα τους γυρίσει μπουμερανγκ. Πολλά από αυτά που ακούγονται συνήθως είναι ράδιο αρβύλα.

κι εγω μαζι σου παρα πολλα λεφτα 800 ευρω για ελλαδα ειναι πολλα λεφτα σημερα

Θα παρω το plus λογο μπαταριας και θα αφησω βασικο μου τηλεφωνο το 5s

Μικρε δες whatsapp
Rafael Nadal

#203   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 15:35

Οι άνθρωποι είναι τρελοί. Ακούς εκεί θα ξεκινάει απο 1000$ ένα τηλέφωνο που κατα 90% θα είναι ίδιο με το προηγούμενο...Θα πάρω Day 1 την πιο ακριβή έκδοση, στη μεγαλύτερη δυνατή χωρητικότητα ο κόσμος να χαλάσει. Σιγά μην μείνω με το περσινό μοντέλο έλεος.


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 09/02/2017 - 15:35


#204   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/02/2017 - 15:41

Ειχα διαβασει οτι θα προσπαθησουν να το κανουν πιο φτηνω οχι ετσι παρα πολλα λεφτα


Εαν και δεν το πιστευω οτι θα εοναι ετσι

Θα του λες φτιαξε και καφε και θα στον φτιαχνει;;;;


Περα την πλακα μου αν ειναι ετσι προτειμω να μαζεψω δυο τρεις μηνες να παρω το χρυσο

Τι να πω κι εγω ειμαι με βασσιλη τα λεφτα πολλα για ενα τηλεφωνο
Rafael Nadal

#205   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/02/2017 - 17:23

Δεν ξέρω αν αυτοί που λένε "σε όποιον αρέσει αλλιώς ας πάνε με τα μισά λεφτά στους άλλους, στους απέναντι" κτλ, έχουν τσουβάλια με λεφτά ή κάνουν πλάκα.

 

Φέτος αγόρασα το 7plus 32gb και μαζί με την επέκταση πήγε 1000 ευρώ. Πριν 2 χρόνια πήρα 980 ευρώ το 6plus 64gb.

 

Το να ανεβάζει κάθε χρόνο την τιμή (και δεν εννοω τα 20 ευρώ) το θεωρώ απίστευτη κοροιδία και ας προτιμώ την Apple και τα προιόντα της για πάνω απο μια 15ετία.

Δεν είναι μόνο στο iPhone που αυξάνει τις τιμές, αλλά σε όλα τα προιόντα της. Αν είναι δυνατόν ένα MBPro 15" να κοστίζει 4500 ευρώ γιατί έβαλαν την υπέρτατη touch βλακεία πάνω απο το πληκτρολόγιο.

 

Και να σας πω και κάτι άλλο. Φέτος μετά απο χρόνια είπα να δοκιμάσω windows, γιατί χρειάζεται στη δουλειά μου. Έτσι και πήρα έτοιμο tower και πάνω του έχει Windows 10. Έχω μείνει με το πόσο όμορφα τα έχουν κάνει, minimal, το πόσο καλά τρέχουν, κάτω απο απαιτητικά προγράμματα rendering και γενικά απο ποιότητα. Τιμή μηχανήματος; 1980 euro. Το αντίστοιχο σε Apple, επειδή απο περιέργεια το έψαξα άγγιζε τα 6.500 ευρώ. Ίδια όλα μέσα πλην του λειτουργικού.

 

Ας όψεται το iOS και το οτι πολλοί απο εμάς φοβόμαστε τη μετάβαση σε android ή αλλο λειτουργικό επειδή μας έχουν πιπιλήσει τον εγκέφαλο οτι είναι χάλια και κολλάνε.



#206   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/02/2017 - 19:02

Δεν ξέρω αν αυτοί που λένε "σε όποιον αρέσει αλλιώς ας πάνε με τα μισά λεφτά στους άλλους, στους απέναντι" κτλ, έχουν τσουβάλια με λεφτά ή κάνουν πλάκα.

Φέτος αγόρασα το 7plus 32gb και μαζί με την επέκταση πήγε 1000 ευρώ. Πριν 2 χρόνια πήρα 980 ευρώ το 6plus 64gb.

Το να ανεβάζει κάθε χρόνο την τιμή (και δεν εννοω τα 20 ευρώ) το θεωρώ απίστευτη κοροιδία και ας προτιμώ την Apple και τα προιόντα της για πάνω απο μια 15ετία.
Δεν είναι μόνο στο iPhone που αυξάνει τις τιμές, αλλά σε όλα τα προιόντα της. Αν είναι δυνατόν ένα MBPro 15" να κοστίζει 4500 ευρώ γιατί έβαλαν την υπέρτατη touch βλακεία πάνω απο το πληκτρολόγιο.

Και να σας πω και κάτι άλλο. Φέτος μετά απο χρόνια είπα να δοκιμάσω windows, γιατί χρειάζεται στη δουλειά μου. Έτσι και πήρα έτοιμο tower και πάνω του έχει Windows 10. Έχω μείνει με το πόσο όμορφα τα έχουν κάνει, minimal, το πόσο καλά τρέχουν, κάτω απο απαιτητικά προγράμματα rendering και γενικά απο ποιότητα. Τιμή μηχανήματος; 1980 euro. Το αντίστοιχο σε Apple, επειδή απο περιέργεια το έψαξα άγγιζε τα 6.500 ευρώ. Ίδια όλα μέσα πλην του λειτουργικού.

Ας όψεται το iOS και το οτι πολλοί απο εμάς φοβόμαστε τη μετάβαση σε android ή αλλο λειτουργικό επειδή μας έχουν πιπιλήσει τον εγκέφαλο οτι είναι χάλια και κολλάνε.

συνφωνω σε ολα μαζι σου να το ξερεις φιλε μου!!!

Δεν ειναι ολες η χωρες η δεν ειμαστε αμερικη καθε χρονο να μπορουσαμε να παρουμε οτι καινουργειο

Ο καθενας μας θα το ηθελε ομως δεν γινεται για πολλους λογους


Παντως σε οτι ειπες συνφωνω με τα χιλια
Rafael Nadal

#207   Tachtsman

Tachtsman

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/02/2017 - 20:41

Να ρωτήσω κάτι: γιατί μιλάμε για iPhone 8 τον ερχόμενο Σεπτέμβριο και όχι για iPhone 7s που έχει κανονικά "σειρά" ;



#208   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 09/02/2017 - 22:59

Να ρωτήσω κάτι: γιατί μιλάμε για iPhone 8 τον ερχόμενο Σεπτέμβριο και όχι για iPhone 7s που έχει κανονικά "σειρά" ;

Το iPhone 8 ή iPhone X ακούγεται ότι θα είναι η επετειακή έκδοση για τα 10 χρόνια, που θα έχει πιο premium χαρακτηριστικά από τα iPhone 7s και iPhone 7s Plus που θα βγουν το Σεπτέμβριο. Όλα αυτά βέβαια είναι απλά φήμες...

 

Και αυτό που λέτε μερικοί ότι δεν θα πουλήσει το συγκεκριμένο iPhone, εγώ πιστεύω ότι όχι απλά θα πουλήσει, αλλά θα κάνει και ρεκόρ πωλήσεων, ειδικά αν έχει και λίγο διαφορετκό design απ' τα άλλα iPhone... και θα είναι και συλλεκτικό/επετειακό! Και πιστεύω ότι η τιμή του θα ξεκινάει από $999...



#209   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2017 - 23:35

Προφανώς θα το προωθήσουν ως συλλεκτικό.

$999 που λες, βάλε και τους φόρους θα αγγίζει άνετα τα $1050.

 

Μάλλον για Samsung μας βλέπω.



#210   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 10/02/2017 - 00:10

Προφανώς θα το προωθήσουν ως συλλεκτικό.

$999 που λες, βάλε και τους φόρους θα αγγίζει άνετα τα $1050.

 

Μάλλον για Samsung μας βλέπω.

Τώρα διαβάζω σε ένα site ότι το Galaxy S8 που θα παρουσιαστεί σε ένα μήνα θα έχει και αυτό ειδική έκδοση που θα κοστίζει $940 τα 128GB. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έδινα ποτέ τόσα λεφτά για Samsung και για android γενικά.

 

Για το iPhone X νομίζω ότι η Apple θα παρουσιάσει κάτι διαφορετικό... και το ξαναλέω, ότι θα σπάσει όλα τα ρεκόρ πωλήσεων με αυτή την συλλεκτική συσκευή... αυτή είναι η πρόβλεψή μου... και θα ήθελα να βγαίνει και σε χρώμα έντονο κόκκινο τύπου (PRODUCT) RED



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες