Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2101   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:20

Που μεγάλωσε? Ίδια με πέρυσι είναι.

Κοροιδευω φιλε. Επισης Ολα ιδια ειναι για μενα σε αυτες τις συσκευές. Ακριβώς ιδιες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2102   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:24

Δε πιστεύω να υπονοείς πως και για 4η συνεχόμενη χρονιά τρώμε ίδιο σχεδιασμό στη μούρη.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/09/2017 - 12:24

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2103   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:30

Oχι βρε !! :P



#2104   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:44

Είχε πέρσι γυαλί; είστε κακοπροαίρετοι και τσιράκια της Samsung


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2105   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:50

Δε πιστεύω να υπονοείς πως και για 4η συνεχόμενη χρονιά τρώμε ίδιο σχεδιασμό στη μούρη.


Συ ειπας..😄
Τωρα ειλικρινά...ειμαι σιγουρος πως ο ανθρωπος ειχε αφησει κληρονομιά ενα σωρό εφαρμογές κ πρωτότυπα σχεδια. Τι σκατα κάνουν;;;

#2106   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:53

Το γυαλί είναι βαρύ υλικό. Ωστόσο μπράβο στην samsung που χωράει heart rate sensor, uv sensor, fingerprint, iris scanner, 3.5mm jack, 3300 mAh battery και ένα ολόκληρο pen.

 

Επανέρχονται οι εποχές του 4S με την 8ρα κάμερα που ήταν ίδια επί 4- 5 χρόνια.



#2107   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:55

προσοχή όμως όλα αυτά μαζί κάνουν εκρηκτικό συνδυασμό  :P



#2108   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:03

Εντάξει.... είστε απαράδεκτοι, το έχετε τερματίσει πραγματικά.
 
Τα έχετε θάψει όλα με βαριά υπονοούμενα, απίστευτη ειρωνεία και βαθιά συγκεκαλλυμένη ζήλια που δεν μπορείτε να τα αγοράσετε.
 
Φανταστείτε πως δεν έχετε κάνει καν αναφορά στα Animoji του X που από μόνα τους είναι λόγος αγοράς. Ούτε μια δημοσίευση... ένα καλό λόγο...
 
Edit: Ντροπή σας!
 


Big things have small beginnings

#2109   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:08

Εντάξει.... είστε απαράδεκτοι, το έχετε τερματίσει πραγματικά.
 
Τα έχετε θάψει όλα με βαριά υπονοούμενα, απίστευτη ειρωνεία και βαθιά συγκεκαλλυμένη ζήλια που δεν μπορείτε να τα αγοράσετε.
 
Φανταστείτε πως δεν έχετε κάνει καν αναφορά στα Animoji του X που από μόνα τους είναι λόγος αγοράς. Ούτε μια δημοσίευση... ένα καλό λόγο...
 
Edit: Ντροπή σας!
 

Γέμισαν τα iPhone X με κακόλια.



#2110   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:11

Είχε πέρσι γυαλί; είστε κακοπροαίρετοι και τσιράκια της Samsung

Είχε πέρυσι πιο δυνατά ηχεία?

 

Είχε πέρυσι Wireless Charging? Να συνεχίσω?

 

Είχε πέρυσι μικρότερες μπαταρίες?

 

Με τίποτα δεν είστε ικανοποιημένοι πχια.

 

Συ ειπας..
Τωρα ειλικρινά...ειμαι σιγουρος πως ο ανθρωπος ειχε αφησει κληρονομιά ενα σωρό εφαρμογές κ πρωτότυπα σχεδια. Τι σκατα κάνουν;;;

Eγώ πάλι είμαι πεπεισμένος για το αντίθετο..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2111   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:11

το πρόβλημα είναι πλέον αλλού χτυπάτε X google και πετάγονται κάτι   :blink:  άντε να μην πω .....όνομα είναι αυτό  Χ  :lol:



#2112   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:23

Είχε πέρυσι πιο δυνατά ηχεία?

Είχε πέρυσι Wireless Charging? Να συνεχίσω?

Είχε πέρυσι μικρότερες μπαταρίες?

Με τίποτα δεν είστε ικανοποιημένοι πχια.

¥¥Eγώ πάλι είμαι πεπεισμένος για το αντίθετο..¥¥

Αυτο ειναι ενα αλλο θεμα, που ομως ειναι πολυ ωραίο για συζήτηση. Θα ηθελα να μάθω που το στηρίζεις βεβαια.

Τελευταία επεξεργασία από: mariosnt, 15/09/2017 - 13:24


#2113   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:34

Εγώ λέω να αφήσουμε τα πολλά λόγια....να βρεθούμε από κοντά....να πιούμε ένα καφεδάκι και να οργανώσουμε ένα ταξιδάκι στην Αμερική! Αν το καλο σκεφτεί κάποιος θα μας έρθει πιο οικονομικά να βάλουμε οοοολοι μαζί χρήματα να κάνουμε τα έξοδα σε 2, 3 άτομα να τους στείλουμε σε ένα ωραιότατο apple store και να αγοράσουμε όσοι θελουμε τηλεφωνακι!!

Σοβαρά τώρα....
Πιστεύω πως μετά από αρκετά χρόνια έπρεπε να κάνει η apple και πάλι κάτι διαφορετικό....κάτι νέο...κάτι καινοτόμο. Δυστυχώς αυτό δεν είναι τόσο εύκολο τελικά! Σίγουρα εδώ και χρόνια όλοι έχουμε σαν σκέψη ένα full face κινητό... Όπως δείχνει η πράξη τα πράγματα δεν ειναι τόσο απλά στην υλοποίηση του. Πάντα κάτι κερδίζεις και κάτι χάνεις.
Δεν ξέρω ν η υλοποίηση του Iphone x είναι η καλύτερη η ομορφότερη η ιδανικότερη κτλ πάντως το σίγουρο είναι πως είναι αρκετά εντυπωσιακή και θέλω να πιστεύω και πρακτική σε συνδυασμό με το ios το οποίο θα εξελίσσεται πάνω σε αυτή την λογική πλέον. Είναι σίγουρα λίγο νωρίς να είναι τέλειο....αλλά οκ...αυτό το θεωρώ λογικό! Έχουμε πολλά ακόμα να δούμε πιστεύω!
Θα αναφέρω κάτι που πιστεύω πως δεν έχουμε δώσει όλοι μας την πρέπουσα σημασία....ξεχνάμε μάλλον...πως πλέον μιλάμε για ένα τηλέφωνο με οθόνη σχεδόν 6 ίντσες σε μέγεθος ιδιαίτερα βολικό περίπου αυτού του Iphone 7. Πραγματικά σαν χρήστης plus αλλά και απλού (που τελικά κατέληξε στο απλό λόγο όγκου) αυτό είναι μια μεγάλη ικανοποίηση!
Τώρα όσο αφορά τον σχεδιασμό είναι θέμα γούστου ασφαλώς αλλά έχω την αίσθηση πως όταν με το καλό το δούμε από κοντά και το κρατήσουμε στο χέρι μας....για ακόμα μια φορά δεν θα καταφέρουμε να αντισταθούμε καθώς η apple πέρα των όσων λέγονται δίκαια ή άδικα έχει τον τρόπο να σε κάνει να θέλεις ν αποκτήσεις τα προϊόντα της! Εδώ με τα AirPods που οκ...είναι ένα ακόμα ακουστικό ασύρματο και όμως ο σχεδιασμός ή ευκολία και γενικά ή χρήση τουλάχιστον εμένα με κάνουν να τα απολαμβάνω ενώ κάνω την δουλειά μου! Δεν θα μιλήσω για υπολογιστές φυσικά καθώς και εδώ ισχύει το ίδιο!
Ο σχεδιασμός ή ποιότητα και η εντυπωσιακή οθόνη σε συνάρτηση όπως είπα με το βολικο (λογικό) μέγεθος πιστεύω θα κάνουν το Iphone x ένα ακόμα ποθητό αντικείμενο. Στην πρόσοψη η μαύρη γραμμή που ενσωματώνει αισθητήρες κτλ εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου...ίσια ίσα νομίζω μου αρέσει κι όλας.
Στο θέμα face Id δεν έχω να πω πολλά... η εταιρεία μας έχει καλό μάθει σε θέματα ευκολίας και θέλω να ελπίζω πως αν και όντως σίγουρα θα έχει και κάποια αρνητικά ο τρόπος με τον οποίο θα δουλεύει τελικά θα είναι απροβλημάτιστος...
Σε αυτο τον τομέα τους έχω ακόμα εμπιστοσύνη! Ότι φτιάχνουν, προτείνουν και περνούν στην παραγωγή είναι προσεγμένο και λειτουργεί! Ακόμα και το πρώτο Touch ID λειτουργούσε άψογα και μέσα σε εκατομμύρια τηλέφωνα λίγοι αντιμετώπισαν ουσιαστικά θέματα. Φυσικά η εξέλιξη του το έκανε ακόμα καλύτερο αλλά οκ αυτό θα συμβεί και με το face id. Οποίος έχει υπομονή περιμένει....(εγώ δεν έχω!! )
Ένα είναι το βέβαιο...μας περιμένουν ενδιαφέροντα πράγματα οσο αφορά το μέλλον. Η επαυξημένη πραγματικότητα είναι προ των πυλών....και υπόσχεται πολλά... το λειτουργικό αναβαθμίζεται... Για όσους ακολουθούν και χαίρονται με την τεχνολογία ο παράδεισος δεν είναι πολύ μακριά!

3ης Νοεμβρίου....τι δουλειές έχω να κάνω είπαμε???

Τελευταία επεξεργασία από: aliask, 15/09/2017 - 13:39


#2114   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2017 - 13:39

Συνημμένο αρχείο  DJlyQkzXgAAkdvd.jpg   44,83KB   110 λήψεις



#2115   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2017 - 14:07

Αυτο ειναι ενα αλλο θεμα, που ομως ειναι πολυ ωραίο για συζήτηση. Θα ηθελα να μάθω που το στηρίζεις βεβαια.

Όχι κάπου συγκεκριμένα. Ο μακαρίτης ιδέες έδινε όπου και πέρναγαν στο κατάλληλο τμήμα, δεν σχεδιάζε κάτι αυτός.

 

Μπορεί λοιπόν κάτι απο αυτά που βλέπουμε τώρα να ήταν δικές του ιδέες και να υλοποιούνται τώρα.

 

Αλλά σχέδια-συσκευές το αποκλείω.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/09/2017 - 14:07

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)