Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2551   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 18/10/2017 - 11:37

Πάντως διαβάζοντας σε ξενα forums για το Χ, εκεί που γινεται χαμός και σκοτώνονται όλοι (εκτός απο το face id, που πολλοί θρηνούν την απώλεια του touch id) είναι για το notch, το κομματάκι στην κορυφή του κινητού στο μπροστά μέρος, που θα είναι η κάμερα, οι αισθητήρες και το ακουστικό. Πραγματικά σφάζονται, πολλοί υποστηρίζουν οτι ΑΥΤΟ είναι ο λόγος που δεν θα το πάρουν, οτι είναι άθλια σχεδιαστική κίνηση γιατί δεν είναι το κινητό ομοιόμορφο και γιατί σε full screen κόβει κάποιο ελάχιστο κομμάτι των φωτογραφιών, παιχνιδιών και βίντεο. Οι υποστηριχτές του λένε οτι είναι εσκεμμένη κίνηση της apple, για να ξεχωρίζει σχεδιαστικά οτι είναι iphone. Εδω, ευτυχώς δεν έχω ακούσει τέτοιο επιχείρημα και το θεωρώ εντελώς νά 'χαμε να 'λέγαμε. Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου και πιστεύω οτι ακόμα και αυτοί που φωνάζουν, θα το έχουν συνηθίσει σε δυο μέρες.



Εγώ έχω 6+ για να μην παρεξηγηθώ το γράφω... όλους αυτούς τους ενοχλεί το σημείο στο οποίο βρίσκονται κάμερα αισθητήρες κλπ τα οποία θα είναι εξαιρετικά χρήσιμα για την ποιότητα διαχειρησης της συσκεύης και όχι τα ολόκληρα μπεζελ στο plus... αυτοί οι ίδιοι θα είναι οι πρώτοι που θα το αγοράσουν όπως πάντα. Επίσης αυτό με το κόψιμο της εικόνας κλπ δεν θα υπάρχει, απλά θα εναρμονιστούν οι εφαρμογές κλπ με update, γιατί τώρα εκμεταλλεύονται ολόκληρη την οθόνη...? Στο επάνω μέρος δεν έχει την ώρα, πάροχο μπαταρία κλπ... πως το έλεγε η διαφήμιση... Κράζει...θαυμάζει.... Να το δούμε με το καλό ρε παιδιά και τότε ο καθένας αποφασίζει σύμφωνα με τα γούστα του απλά να το κρατήσουμε πρώτα στα χεράκια μας...


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2552   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/10/2017 - 11:39

Το notch ΕΙΝΑΙ εσκεμμένα σχεδιασμένο όπως τοποθετήθηκε εκεί, γι’αυτο και υπάρχει και η αντίστοιχη οδηγία στους developers να μην το κρύβουν βάζοντας μαύρο φόντο στα «κερατάκια» αριστερά-δεξιά.

#2553   Hillmaster

Hillmaster

    iPH Enthousiast

  • 435 μηνύματα
  • Twitter:@dimitriadhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/10/2017 - 11:44

εσύ πως το κόβεις? :D

Άρα ψάχνω για Αμερικανό τουρίστα στο Μοναστηράκι με 8+ να τα βάλουμε κάτω και να συγκρίνουμε;   :P



#2554   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/10/2017 - 11:45

Άρα ψάχνω για Αμερικανό τουρίστα στο Μοναστηράκι με 8+ να τα βάλουμε κάτω και να συγκρίνουμε; :P

Σωστά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2555   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 18/10/2017 - 12:16

Το notch ΕΙΝΑΙ εσκεμμένα σχεδιασμένο όπως τοποθετήθηκε εκεί, γι’αυτο και υπάρχει και η αντίστοιχη οδηγία στους developers να μην το κρύβουν βάζοντας μαύρο φόντο στα «κερατάκια» αριστερά-δεξιά.

Ναι, έτσι ακριβώς είναι και αυτό τους κάνει ακόμα πιο έξαλλους τους πολέμιους του. :D Ξαναδιαβάζοντας το αρχικο μου post θα έπρεπε να είχα πεί οτι εδω δεν έχουμε τέτοια διαμάχη, γιατί όπως το διατύπωσα γραφοντας επιχείρημα, μπορεί κάποιος να καταλάβει οτι είμαι εναντίον του notch, ενώ δεν με ενοχλεί καθόλου. :)


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 18/10/2017 - 12:16


#2556   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 18/10/2017 - 12:23

Το notch ΕΙΝΑΙ εσκεμμένα σχεδιασμένο όπως τοποθετήθηκε εκεί, γι’αυτο και υπάρχει και η αντίστοιχη οδηγία στους developers να μην το κρύβουν βάζοντας μαύρο φόντο στα «κερατάκια» αριστερά-δεξιά.

,.

Είναι του διαβόλου τα κέρατα... Μα τι κάνει η εκκλησία... ο Λεβέντης που είναι... η θειά μου από το χωριό...?! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΕΣΗ.... είναι δάχτυλος του 666, η Δευτέρα παρουσία είναι εδώ.... ΟΛΟΙ στην SAMSUNG εκεί είναι όλοι χριστιανοί... !!! ☠️☠️☠️


Sent from my iPad using Tapatalk

#2557   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2017 - 12:26

Τελευταια πληροφορηση απο isquare 200 κομματια για αρχη με την iphone δεν εχω καποιον γνωστο

#2558   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2017 - 12:27

δειχνει πολλα υποσχομενο το X αλλα πιστεύω ότι παιδικες αρρωστιες οπως notch μπαταρια ελλειψη touch id...θα φτιαξουν σε επομενη αναβαθμιση της σειρας...ναι σιγουρα εχει ωραια οθονη...αλλα το touch id ειναι πολυ πιο χρησιμο απο το προσωπο...εχω χρησιμοποιησει για μηνες s8-s8+ και το iris scanner σε φουλ φως δεν ξεκλειδωνε με τπτ...κατι που με φοβιζει και στο X...διοτι καμερα σκαναρει το προσωπο που σημαινει οτι πολυ φως χαλαει το γλυκο...

οποτε το δαχτυλικο σε ενσωματωση του στην οθονη ή και στην πλατη ειναι πιο κοντα απο οτι φανταζεστε...

οποτε ισως το τονιζω ισως μεινω με το 8 plus για φετος...και βλεπουμε.

εμενα μου εδωσε οτι ζητουσα και επεστρεψα απο android....fast charge..(ναι με κοστος 100 ευρω) ασυρματη δεν μου ειναι πολυ βολικη αλλα οκ...

γυαλινη πλατη που μου αρεσε απ οτο 4αρι...και ενα overall γρηγορο κινητο...αν μου ειχε και portrait mode στην μπροστινη τελεια ολα...

αλλα γενικα ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο βεβαια ακριβο...αλλα τα γουστα πληρωνονται...



#2559   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/10/2017 - 13:31

Ο καθένας και ένα "inside info" πάλι. 

 

Λες και αν έρθουν 200 ή 500 ή 1000 θα κάνει διαφορά. 

 

Θα πάρουν όπως πάντα οι κολλητοί, αδερφοί, μπατζανάκηδες, νύφες, πεθερές και στη συνέχεια όλοι οι υπόλοιποι με "σειρά".

 

Τι αγχώνεστε;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2560   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 18/10/2017 - 13:36

Ναι λες και θα πουλήσει χιλιάδες στην Ελλάδα... Για πείτε έναν αριθμό να γελάσουμε..


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#2561   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2017 - 13:37

Η iphone ποια ειναι ρε παιδιά;;;;;😄

#2562   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/10/2017 - 13:43

Ναι λες και θα πουλήσει χιλιάδες στην Ελλάδα... Για πείτε έναν αριθμό να γελάσουμε..

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως δε θα πουλήσει ξεπουλήσει και εδώ?

 

Το παραμυθάκι της "κρίσης"? Ξέρεις πόσοι περιμένουν με το χέρι στο πορτοφόλι/πιστωτική?

 

Και αέρα θα φύγουν και ρεκόρ πωλήσεων θα κάνει ξανά.

 

Μη κρίνεις απο ένα Forum όπως εδώ. Δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα. Βασικά, κανένα Forum δεν είναι..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2563   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2017 - 13:52

Έτσι ακριβώς.

Τα φορουμ αντιπροσωπεύουν το 3-5% του πληθυσμού


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#2564   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/10/2017 - 14:03

λεφτα υπαρχουν!! και θα ξεπουλησει ακομα και στην Ελλαδα, ολοι θελουν το νεο το σωστο το αυθεντικο το ναμπερ ουαν σμαρτφοουν με φουλ οθονη απο την μηλια!!



#2565   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 18/10/2017 - 14:08

Αν δεν είναι αντιπροσωπευτικό ένα φορουμ που υποτίθεται έχει να κάνει με τους «λάτρες» του είδους, είναι ο κόσμος έξω που αγοράζει Android των 200€ και απλά σερφάρει στα social; Μάλλον δεν ξέρετε τι γίνετε έξω..


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες