Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2776   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/10/2017 - 09:09

θεωρω οτι το Notch ηταν αναποφευκτο...κανενα αλλο smartphone δεν εχει τους μετρητες και καμερες τυποτ Kinect...οι υπολοιποι χρησιμοποιουσαν την ιριδα μεσω της καμερα - γιαυτο ξεκλειδωνε ακομα και με φωτογραφια. αργοτερα ισως το προσαρμοσουν καλυτερα.


Τελευταία επεξεργασία από: PariS21, 26/10/2017 - 09:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2777   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2017 - 09:29

Ήμουν φαν του λευκού,αλλά δεν ξέρω αυτό το μαύρο περιμετρικά της κάμερας νομίζω ότι χαλάει όλο το σκηνικό εκεί πίσω.
Θα το ξαναδώ!!!


Nikos iPhone x

#2778   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2017 - 10:20

Το μαυρο γενικα ειναι πιο ευκολο με τις θηκες που σχεδον ολοι αναποφευκτα βαζουμε, το λευκο στο Χ μπορει να δειχνει πιο ομορφο η εντυπωσιακο αλλα για να παραμεινει αυτη η αισθηση στη καθημερινη χρηση χρειαζεται και αναλογη θηκη η καθολου θηκη. Το σκεφτομαι και εγω



#2779   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/10/2017 - 10:22

https://www.youtube....1&v=Rb3URd5Y5X0

 

“We’ll see what happens, but we’ll be working as hard as possible to make as many as possible”

 

Μάγειρας....αναβαθμιση και επεκταση app store.. εμενα με ενδιαφερει να πουλαμε...ολα τα αλλα...

δειτε το..και για τη διαθεσιμοτητα...πάτε και στηθειτε στην ουρα ...και μετά γελάκια...

κριμα που αυτός ειναι ο διαδοχος..πολύ κριμα..

Εχει αλλάξει πολυ το σκηνικο απο την εποχή που ο Steve εφτιαχνε Macs.... Τωρα η πιτα ειναι πολυ μεγαλυτερη και οι διαδοχοι πολυ περισσοτεροι. Οπως ειπε και ο Tim ετοιμαζει πολλους για CEO αλλα δεν ξερει ποιον θα διαλεξουν αργοτερα στο board της Apple.

 

Ειμαι αρκετά σκεπτικος αλλά και προβληματισμενος σχετικα με το μελλον αυτης της εταιριας. Ειχα δει το βιντεο νωριτερα και σκεφτηκα ποσο μακρυα απο τον Steve ειναι  o Cook απο άποψη ιδεολογιας και προσανατολισμου και ολοι οσοι περιμενουν απο αυτον κερδη και επενδυσεις.

 

Jobs και Ives ειναι μοναδικοι και αρκετα αλλα ατομα που ξεκινησαν ολο αυτο το κομματι που ειχε ονειρευτει ο Jobs ειναι επισης ικανοι να κανουν ξανα την επανασταση.

 

Δε νομιζω οτι πλεον θα τους επιτρεψουν να κανουν τα ονειρα πραγματικοτητα, κατι που φαινεται απο τα αργα και πολυ σταθερα βηματα που κανει τελευταια η Apple σε θέματα καινοτομιας.

 

Αν κοιταξουμε μπροστα, με τον ανταγωνισμο να τρεχει λόγω Κινας και με τις τιμες ολων των νεων συσκευων της Apple ολο να ανεβαίνουν, ο κοσμος θα κρινει και ισως και να τιμωρήσει ολη αυτη την αχαριστη συμπεριφορα των μετόχων και των εκκατομυριουχων που στελεχώνουν τη διοίκηση της Apple...

 

Μακαρι να εχω αδικο και να διαψευστω. Το προσωπο και η ψυχη του S.J. πάντως χανεται σιγα σιγα......


Τελευταία επεξεργασία από: Constantine32, 26/10/2017 - 10:24


#2780   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 26/10/2017 - 10:27

Το μαυρο γενικα ειναι πιο ευκολο με τις θηκες που σχεδον ολοι αναποφευκτα βαζουμε, το λευκο στο Χ μπορει να δειχνει πιο ομορφο η εντυπωσιακο αλλα για να παραμεινει αυτη η αισθηση στη καθημερινη χρηση χρειαζεται και αναλογη θηκη η καθολου θηκη. Το σκεφτομαι και εγω

To μαυρο δε θα χαραζει στα πλαγια? Νομιζω οτι μονο το ασπρο ειναι καθαρο ατσαλι χωρις βαφη...



#2781   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2017 - 10:41

To μαυρο δε θα χαραζει στα πλαγια? Νομιζω οτι μονο το ασπρο ειναι καθαρο ατσαλι χωρις βαφη...

οσο χαραζουν και τα προηγουμενα μαυρα (λογικα παντα ) απλα η λεξη χαραζω με τις θηκες που υπαρχουν η τα skins εστω δεν θα πρεπει να υπαρχει στη καθημερινοτητα τετοιων συσκευων με την ποικιλια που υπαρχει για την προστασια τους. Ακομα και γυμνο ομως το μαυρο δειχνει πολυ πιο ευκολα τις οποιες φθορες πιθανον αποκτησει απο κλειδια και αλλα μικροαντικειμενα. Για την επιστρωση του Χ μαυρου η ασπρου θα σε γελασω περα απο αυτα που διαβαζουμε απο δω και απο κει.



#2782   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2017 - 10:52

οσο χαραζουν και τα προηγουμενα μαυρα (λογικα παντα ) απλα η λεξη χαραζω με τις θηκες που υπαρχουν η τα skins εστω δεν θα πρεπει να υπαρχει στη καθημερινοτητα τετοιων συσκευων με την ποικιλια που υπαρχει για την προστασια τους. Ακομα και γυμνο ομως το μαυρο δειχνει πολυ πιο ευκολα τις οποιες φθορες πιθανον αποκτησει απο κλειδια και αλλα μικροαντικειμενα. Για την επιστρωση του Χ μαυρου η ασπρου θα σε γελασω περα απο αυτα που διαβαζουμε απο δω και απο κει.

 

Το κινητό θέλει θήκη. Από την εμπειρία μου με το Apple Watch silver και τα δύο iPhone λόγω stainless steel θα αποκτήσουν γρατζουνιές από την χρήση. Η διαφορά είναι ότι στο μαύρο μπορεί να υπάρξει και θέμα με την επιστρωση μακροπρόθεσμα από γρατζουνιες και τα συναφή. Μιλάω πάντα με βάση το τι γίνεται στο Apple Watch. Οπότε καλό είναι να μπουν σε θήκη και ειδικά το μαύρο.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 26/10/2017 - 10:53


#2783   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/10/2017 - 11:52

Δυστυχώς όσο περνάνε τα χρόνια ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ η apple εξελισετε σε κάτι εντελώς διαφορετικό!
Η μαγεία που είχε η Steve jobs εποχή έχει φύγει ανεπιστρεπτί !
Το άσπρο με το silver stainless band θα είναι προφανώς πιο επιρεπες σε γρατζουνιές εάν κρίνω από Apple stainless steel ρολόι που έχω!
Είναι σαν iPhone 7 jet black το οποίο εάν και ΜΑΚΡΑΝ το πιο ωραίο ήταν και το πιο ευάλωτο σε γρατζουνιές και έτσι οποίος το πήρε το έβαλε σε θήκη αμεσως κρύβοντας έτσι την ομορφια του!
Νομίζω όμως πως όπως και να έχει είναι ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο του μαύρου!
Μια naked slick wrap νομίζω πως είναι το πρώτο βήμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: pontiaras, 26/10/2017 - 11:53


#2784   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2017 - 12:13

Guys καλημερα...

 

Ερωτηση κρισεως... Αφου ειναι καθαρα software γιατι το 8+ δεν εχει portrait στη selfie?

 

Εσεις που το εχετε μπορειτε να κανετε portrait editing στις selfies μετα?

οχι δεν δινει δυνατοτητα η selfie για portrait mode...η αιτιολογια που εδωσε ειναι οτι ευθυνεται οτι εχει κιαλλη καμερα μπροστα αυτη του face id.....

δεν ανεφερε οτι ειναι λογω software εξου και το clopy paste animoji λειτουργει βασει του kinect



#2785   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2017 - 12:18


Δυστυχώς όσο περνάνε τα χρόνια ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ η apple εξελισετε σε κάτι εντελώς διαφορετικό!
Η μαγεία που είχε η Steve jobs εποχή έχει φύγει ανεπιστρεπτί !
Το άσπρο με το silver stainless band θα είναι προφανώς πιο επιρεπες σε γρατζουνιές εάν κρίνω από Apple stainless steel ρολόι που έχω!
Είναι σαν iPhone 7 jet black το οποίο εάν και ΜΑΚΡΑΝ το πιο ωραίο ήταν και το πιο ευάλωτο σε γρατζουνιές και έτσι οποίος το πήρε το έβαλε σε θήκη αμεσως κρύβοντας έτσι την ομορφια του!
Νομίζω όμως πως όπως και να έχει είναι ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο του μαύρου!
Μια naked slick wrap νομίζω πως είναι το πρώτο βήμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εντάξει κι επί Steve Jobs το iPhone 4 είχε και αυτό τα θέματα του. Αλλά ναι συμφωνώ γενικά η Apple χωρίς τον Steve είναι πλοίο χωρίς καπετάνιο. Ταξιδεύει ναι μεν αλλά δεν φτάνει σε προορισμό. Ο μάγειρας δεν τραβάει και το χειρότερο μαζεύει και κόσμο που δεν ταιριάζει στην Apple βλέπε την Αντζελα για την οποία οι retail υπάλληλοι έχουν την χειρότερη άποψη από όταν πήγε. Ο Ive από την άλλη το έχει δηλώσει ο ίδιος χρόνια ότι δεν κάνει για management οπότε ξεχάστε τον αυτόν. Ο μοναδικός που θα μπορούσε να γίνει CEO ήταν ο Forstall και γι'αυτό βεβαίως τον έστειλε με το καλημέρα ο μάγειρας.

 



#2786   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/10/2017 - 14:39

εγω απο την αλλη βαζοντας τα νουμερα κατω βλεπω, πως η apple ειναι μεγαλυτερη απο οτι ηταν επι jobs.

οση φορα κ να παρεις αν δεν δινεις ωθηση καποια στιγμη σταματας. δεν τους βλεπω μετα απο τοσα χρονια να εχουν σταματησει, ουτε να πηγαινουν καν πιο αργα.

το μονο που μενει να δουμε ειναι αν θα τους βγει η τιμολογιακη πολιτικη. κατα τα αλλα πανε περιφημα τοσο σε επιλεδο πωλησεων, οσο και σε προιοντα.

οτι και να λεμε, οτι και να βγαλουν ειναι διαμαντακι. αλλο που στα κινητα (και μονο εκει) ο ανταγωνισμος εχει προχωρησει. μακαρι να ισχυε το ιδιο και αλλου.

legit


#2787   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2017 - 15:00

Αν και είμαστε Offtopic με αυτή τη κουβέντα εδώ, ο μάγειρας γι' αυτή τη δουλειά ήρθε. Για το οικονομικό που είχαν πάρει τη κατιούσα.

 

Είναι ο καλύτερος οικονομικός διαχειριστής που θα μπορούσαν να βρούν στη μετά Jobs εποχή.

 

Τα νούμερα τους ένοιαζαν, τα νούμερα είδαν αλματώδη αύξηση απο τον ερχομό του.

 

Και εκ του αποτελέσματος είναι άκρως επιτυχημένος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2788   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 26/10/2017 - 15:46

Εχει αλλάξει πολυ το σκηνικο απο την εποχή που ο Steve εφτιαχνε Macs.... Τωρα η πιτα ειναι πολυ μεγαλυτερη και οι διαδοχοι πολυ περισσοτεροι. Οπως ειπε και ο Tim ετοιμαζει πολλους για CEO αλλα δεν ξερει ποιον θα διαλεξουν αργοτερα στο board της Apple.

Ειμαι αρκετά σκεπτικος αλλά και προβληματισμενος σχετικα με το μελλον αυτης της εταιριας. Ειχα δει το βιντεο νωριτερα και σκεφτηκα ποσο μακρυα απο τον Steve ειναι o Cook απο άποψη ιδεολογιας και προσανατολισμου και ολοι οσοι περιμενουν απο αυτον κερδη και επενδυσεις.

Jobs και Ives ειναι μοναδικοι και αρκετα αλλα ατομα που ξεκινησαν ολο αυτο το κομματι που ειχε ονειρευτει ο Jobs ειναι επισης ικανοι να κανουν ξανα την επανασταση.

Δε νομιζω οτι πλεον θα τους επιτρεψουν να κανουν τα ονειρα πραγματικοτητα, κατι που φαινεται απο τα αργα και πολυ σταθερα βηματα που κανει τελευταια η Apple σε θέματα καινοτομιας.

Αν κοιταξουμε μπροστα, με τον ανταγωνισμο να τρεχει λόγω Κινας και με τις τιμες ολων των νεων συσκευων της Apple ολο να ανεβαίνουν, ο κοσμος θα κρινει και ισως και να τιμωρήσει ολη αυτη την αχαριστη συμπεριφορα των μετόχων και των εκκατομυριουχων που στελεχώνουν τη διοίκηση της Apple...

Μακαρι να εχω αδικο και να διαψευστω. Το προσωπο και η ψυχη του S.J. πάντως χανεται σιγα σιγα......

Συμφωνώ απόλυτα φιλε. Όταν συμβεί αυτό που λες, η μόνη διαφορά είναι ότι δεν υπάρχει τώρα Τζομπς όταν ξεστρατήσει η εταιρία να έρθει να την βάλει πάλι στο δρόμο της καινοτομίας...

Αν και είμαστε Offtopic με αυτή τη κουβέντα εδώ, ο μάγειρας γι' αυτή τη δουλειά ήρθε. Για το οικονομικό που είχαν πάρει τη κατιούσα.

Είναι ο καλύτερος οικονομικός διαχειριστής που θα μπορούσαν να βρούν στη μετά Jobs εποχή.

Τα νούμερα τους ένοιαζαν, τα νούμερα είδαν αλματώδη αύξηση απο τον ερχομό του.

Και εκ του αποτελέσματος είναι άκρως επιτυχημένος.


Τα νούμερα δυστυχώς φιλε Νίκο σταματάνε κάποια στιγμή, γιατί και αυτά είναι άρρηκτα συνδεδεμένα με τα προϊόντα - καινοτομίες που παράγει μια εταιρία ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ με την τιμολόγηση - οικονομική πολιτική πάντα.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 26/10/2017 - 15:51


#2789   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/10/2017 - 16:03

Αντε παλι με τον Τζομπς...


You'll Never Walk Alone


#2790   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/10/2017 - 16:29

o Jobs βαση του ονοματος εδωσε δουλεια σε πολυ λαο, ο μαγειρας μαγειρεψε τα οικονομικα αποτελεσματα και τα νουμερα ειδαν την αυξουσα!!! Καποιοι πρεπει να καταλαβετε οτι ο jobs δεν γυρναει...και ολες εταιρειες στοχευουν στα οικονομικα αποτελεσματα και ΟΧΙ στην καινοτομια πλεον!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες