Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 02/04/2017 - 10:01

Εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά ανάμεσα σε S7 & S8. Όπως φυσικά ανάμεσα σε iphone 6 & 6S,7.

Μικροδιαφορές η Samsung για να δικαιολογήσει το νέο μοντέλο. Καμία καινοτομία, τίποτα συνταρακτικό εκτός του ότι πλέον το Android για να τρέξει αξιοπρεπώς χρειάζεται 8+ πυρήνες την στιγμή που με 4 ένα PC κάνει 3D design!!!

Από την άλλη η Apple, η εταιρεία που αρέσκεται να χρησιμοποιεί την λέξη inovation τόσο συχνά θα πρέπει να το δικαιολογήσει.

Τα original iphone, multitouch, appstore, ipod, touchiD, iPad, Siri, AppleCar, 3Dtouch είναι παλιές ιστορίες πλέον και θα πρέπει να κάνει το μπαμ.

Το πιο ισχυρό όπλο της, το iOS κρατάει καλά αλλά δεν μπορεί να της κρατήσει τους πελάτες που φεύγουν προς άλλες πορτοκαλιές. Γίνεται και το αντίστροφο βέβαια αλλά η apple θέλει ένα ''μπαμ'' για να ταράξει και πάλι τα νερά.

Θεωρώ ότι αυτό που θα μπορούσε να τινάξει τον ανταγωνισμό θα ήταν μια επαναστατική λύση της αυτονομίας, είτε με άλλου τύπου μπαταρίες, είτε με ασύρματη (πραγματικά ασύρματη) είτε με ακαριαία φόρτιση. Και τα τρία αυτά όμως μοιάζουν πολύ μακρινά. Θα αρκεστούμε σε ένα to touchiD on screen το οποίο φυσικά και είναι καινοτόμο αλλά δεν θα μπορέσει να ''τιμήσει'' ανάλογα τα 10 χρόνια του πρώτου iphone.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 03/04/2017 - 18:52

Πάντως σήμερα είδα από κοντά το S8 και S8 +. Το κινητό είναι απίστευτο. Ειδικα το plus που έχει 6,2" είναι πιο βολικό από το 7 plus που έχει 5,5"!

Μακάρι να βγει το 8 με oled.....!


Tapatalked with my 7+

#363   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:18

Πάντως σήμερα είδα από κοντά το S8 και S8 +. Το κινητό είναι απίστευτο. Ειδικα το plus που έχει 6,2" είναι πιο βολικό από το 7 plus που έχει 5,5"!

Μακάρι να βγει το 8 με oled.....!

Black onyx αναμενω. Τι χρωμα ειδες μπαμπη ; τ αξιζει!; σε 10μερες θα το εχω.
Tapatalked with my 7+



Sent from my jetblack 7plus

#364   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:25

Sent from my jetblack 7plus


Το S8 ήταν γκρι και S8 + ήταν μαύρο.
Το μαυρο τα σπάει. Είναι σαν να κρατάς μόνο display. Απλά η πιο όμορφη συσκευή αυτή την στιγμή.

Δεν πιστεύω να έκανες το λάθος και πήρες το S8 αντί το S8+?


Tapatalked with my 7+

#365   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:26

Το S8 ήταν γκρι και S8 + ήταν μαύρο.
Το μαυρο τα σπάει. Είναι σαν να κρατάς μόνο display. Απλά η πιο όμορφη συσκευή αυτή την στιγμή.

Δεν πιστεύω να έκανες το λάθος και πήρες το S8 αντί το S8+?


Tapatalked with my 7+

Με ξερεις καλα δεν τα ρωτανε αυτα. Το + πηρα 6.2 μαυρο. Με καλυψες πληρως ελπιζω να ναι exynos Μονο


Sent from my jetblack 7plus

#366   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:29

Με ξερεις καλα δεν τα ρωτανε αυτα. Το + πηρα 6.2 μαυρο. Με καλυψες πληρως ελπιζω να ναι exynos Μονο


Sent from my jetblack 7plus


Μόλις το πιάσεις θα με θυμηθείς. Θα δεις πως ένα κινητό με 6,2" είναι πιο άνετο στο κράτημα από ένα κινητό με 5,5".....
Εγώ να σου πω την αλήθεια περιμένω να δω το Note 8.....


Tapatalked with my 7+

#367   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:30

Μόλις το πιάσεις θα με θυμηθείς. Θα δεις πως ένα κινητό με 6,2" είναι πιο άνετο στο κράτημα από ένα κινητό με 5,5".....
Εγώ να σου πω την αλήθεια περιμένω να δω το Note 8.....
Για να το λες εσυ καταλαβα τι παιζει !! Θα σου στειλω νεα μολις το παραλαβω

Tapatalked with my 7+



Sent from my jetblack 7plus

#368   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:52

Με ξερεις καλα δεν τα ρωτανε αυτα. Το + πηρα 6.2 μαυρο. Με καλυψες πληρως ελπιζω να ναι exynos Μονο


Sent from my jetblack 7plus

Γιατί ελπίζεις να είναι exynos; Είτε το αγοράσεις απο store είτε απο site δεν σου δίνει την επιλογή να δείς τον κωδικό που είναι διαφορετικός και συγκεκριμένος για τον κάθε επεξεργαστή;



#369   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:54

Γιατί ελπίζεις να είναι exynos; Είτε το αγοράσεις απο store είτε απο site δεν σου δίνει την επιλογή να δείς τον κωδικό που είναι διαφορετικός και συγκεκριμένος για τον κάθε επεξεργαστή;

region market ειναι εμεις περυσι πηραμε exynos πολυ καλυτερος απο τον snapdragon. Απο dubai το περιμενω για αυτο ειπα ελπιζω


Sent from my jetblack 7plus

#370   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2017 - 19:58

region market ειναι εμεις περυσι πηραμε exynos πολυ καλυτερος απο τον snapdragon. Απο dubai το περιμενω για αυτο ειπα ελπιζω


Sent from my jetblack 7plus

Δηλαδή θα σου στείλουν ένα S8 + για την Ελλάδα...σωστά; Δεν φαίνεται πουθενά το μοντέλο;

Πάντως νομίζω οτι για Ευρώπη όπως και σε άλλα κινητά και παραδοσιακά θα έρθει με exynos. Το ξέρω οτι είναι καλύτερος αλλά δεν θα έχεις custom roms μελλοντικά όταν το παρατήσει η samsung. Φυσικά μπορεί να μην σε ενδιαφέρει άλλη έκδοση θα μου πέις ή μπορεί και να το δώσεις.



#371   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 03/04/2017 - 20:00

Με ξερεις καλα δεν τα ρωτανε αυτα. Το + πηρα 6.2 μαυρο. Με καλυψες πληρως ελπιζω να ναι exynos Μονο


Sent from my jetblack 7plus

Ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα ,όπως είχε γίνει και στο s7e, exynos θα έχουν.Snapadragon Αμερική και Ασία.

Γιατί ελπίζεις να είναι exynos; Είτε το αγοράσεις απο store είτε απο site δεν σου δίνει την επιλογή να δείς τον κωδικό που είναι διαφορετικός και συγκεκριμένος για τον κάθε επεξεργαστή;

Ο exynos μπορεί να μην είναι τόσο ισχυρός όσο ο snapdragon αλλά κάνει καλύτερη διαχείρηση ενέργειας και συνεπώς καλύτερη μπαταρία.

#372   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/04/2017 - 20:02

Δηλαδή θα σου στείλουν ένα S8 + για την Ελλάδα...σωστά; Δεν φαίνεται πουθενά το μοντέλο;
Πάντως νομίζω οτι για Ευρώπη όπως και σε άλλα κινητά και παραδοσιακά θα έρθει με exynos. Το ξέρω οτι είναι καλύτερος αλλά δεν θα έχεις custom roms μελλοντικά όταν το παρατήσει η samsung. Φυσικά μπορεί να μην σε ενδιαφέρει άλλη έκδοση θα μου πέις ή μπορεί και να το δώσεις.

δεν θα μου το στειλουν θα μου το φερουν. Εκει εχουν την πολυτελεια να εχουν και τα 2μοντελα. Ειμαι γνωστης αλλωστε και για της ρομ και για το support o exynos ειναι γρηγοροτερος με διαφορα και ας κανει οτι θελει ο snapdragon. Ta shamesung αλλωστε υστερουν σε dev support .ριξε μια ματια στο γειτονικο xda " dukat0s " ;) φιλικα παντα

#373   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/04/2017 - 20:03

Ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα ,όπως είχε γίνει και στο s7e, exynos θα έχουν.Snapadragon Αμερική και Ασία.

Ο exynos μπορεί να μην είναι τόσο ισχυρός όσο ο snapdragon αλλά κάνει καλύτερη διαχείρηση ενέργειας και συνεπώς καλύτερη μπαταρία.

Εισαι λαθος ειναι πολυ πιο ισχυρος (o exynos δες speedtest S7e sd820 vs exynos και ειναι λογικο δικο τους chipset ειναι (αυτοι καναν και τον 835) αλλα ειναι οφ τοπικ αυτα :)


Sent from my jetblack 7plus

Τελευταία επεξεργασία από: Dukat0s, 03/04/2017 - 20:06


#374   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2017 - 20:03

Ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα ,όπως είχε γίνει και στο s7e, exynos θα έχουν.Snapadragon Αμερική και Ασία.

Ο exynos μπορεί να μην είναι τόσο ισχυρός όσο ο snapdragon αλλά κάνει καλύτερη διαχείρηση ενέργειας και συνεπώς καλύτερη μπαταρία.

Στο πρώτο έτσι θα είναι...

Στο δευτερο ο exynos είναι πιό ισχυρός και όντως καλύτερος στην διαχείριση ενέργειας. Απλά η qualcomm παρέχει drivers και συνεπώς custom roms σε xda. Η samsung τίποτε...οπότε όταν σταματήσουν οι ενημερώσεις σταματάς σε εκείνη την Official έκδοση.

Ο exynos μάλιστα έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης. Όποιο sd άν δείς σε samsung σέρνεται κυριολεκτικά.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 03/04/2017 - 20:05


#375   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 03/04/2017 - 20:08

Παίδες, από ότι στα πεταχτά είδα το S8 ΔΕΝ είναι πιο σβέλτο από iPhone 7 και έχει ξεκινήσει γκρίνια...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες