Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1231   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/07/2017 - 17:28

Όπως όλα δείχνουν, φέτος θα έχουμε iPhone 7s (4,7"), iPhone 7s Plus (5,5") και το επετειακό iPhone X (5,8").

 

Το 2018, λογικά πρέπει να καταργηθεί μία έκδοση και να έχουμε δύο εκδόσεις, το iPhone 8 (4,7") και το iPhone 8 Plus (5,5") αλλά με design bezel-less παρόμοιο με το επετειακό iPhone X. Ίδιες ίντσες στις οθόνες, αλλά πολύ μικρότερο μέγεθος συσκευής συνολικά. Όσο για τις τιμές, νομίζω θα είναι παρόμοιες με τις τιμές των νέων 7s και 7s Plus.

Εγω παλι βλεπω του χρονου απλο 5" και plus 5,8"...και αργοτερα SE 4,3" bezeless!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1232   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2017 - 17:27

Έχει ανακοινωθεί η ημερομηνία του event?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1233   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/07/2017 - 17:54

όχι δεν έχει ανακοινωθεί αλλά η λογική λέει μέσα Σεπτεμβρίου περίπου όπως πάντα.



#1234   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 28/07/2017 - 18:04

Σχετικά με την ονομασία του επετειακού iPhone, νομίζω ότι είναι τελείως λανθασμένη κίνηση από την Apple αν το ονομάσει iPhone 8, γιατί είναι μία ειδική έκδοση που υποτίθεται ότι δεν θα ξαναβγεί του χρόνου η βελτιωμένη έκδοσή της και δεν θα πρέπει να "χαλάσει" τη σειρά. Επίσης, η ονομασία "Pro" δε νομίζω να έχει και πολύ νόημα στα smartphones.

 

Το καλύτερο για μένα, θα ήταν να μη περιέχει αριθμό αυτή η ειδική έκδοση και να ονομάζεται iPhone X , που όπως ξέρουμε το X στα λατινικά είναι ο αριθμός 10 [I, II, III ,IV, V, VI, VII, VIII, IX, X], που συμβολίζει τα 10 χρόνια από το πρώτο iPhone.

[ ...μετά από 20 χρόνια iPhone XX... μετά από 30 χρόνια iPhone XXX... (?) μετά από 40 χρόνια iPhone XL... μετά από 50 χρόνια iPhone L... κτλ ].

 

[ Ίσως έχουν σκεφτεί και το iPhone AE ή iPhone A από το Anniversary Edition, όπως το iPhone SE (Special Edition) ].

 

Και στις κανονικές εκδόσεις κάποτε θα αλλάξουν κι αυτές ονομασία, δε νομίζω να το συνεχίσουν 12, 12s, 13, 13s κτλ. Ίσως να υπάρχουν μόνο iPhone και iPhone Plus και να ξεχωρίζουν τις εκδόσεις από το έτος, δηλαδή: iPhone (2018) - iPhone Plus (2018), iPhone (2019) - iPhone Plus (2019) κτλ.


Τελευταία επεξεργασία από: iPetros, 28/07/2017 - 18:07


#1235   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2017 - 18:32

iPhone original ''2''

 

εν τω μεταξύ η κάμερα του 8 όπως είναι ταξινομημένη παραπέμπει στο 8.


Τελευταία επεξεργασία από: MethAvrio, 28/07/2017 - 18:34


#1236   iganiats

iganiats

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/07/2017 - 15:47

Πάντως οι 5,8  ίντσες στο 18:9 φορμά ΄έχουν μικρότερη επιφάνεια οθόνης από τις 5,5 σε 16:9 φορμά.

 

Ελπίζω ότι το iphone plus του 2018, αν βγεί με φορμά οθόνης 18:9, να είναι τουλάχιστον 6 με 6,5 ιντσες οθόνη.



#1237   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 30/07/2017 - 13:02

Φωτογραφία που φέρεται να ανήκει στα συνοδευτικά έγγραφα της συσκευασίας του επερχόμενου iPhone 8 (Pro / X) διέρρευσε στο δημοφιλές Κινεζικό κοινωνικό δίκτυο Weibo:

 

iphone-8-sim-tray-diagram.jpeg

 

Όπως παρατηρούμε "επιβεβαιώνεται" η σχεδίαση της με-ελάχιστα-περιθώρια οθόνης του iPhone 8, το σχετικό κόψιμο για την απρόσκοπτη λειτουργία της FaceTime κάμερας/του ακουστικού/εμπρόσθιων αισθητήρων καθώς και το νέο μακρύτερο Power Button.


Behind the Scenes...

#1238   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/07/2017 - 13:06

Φωτογραφία που φέρεται να ανήκει στα συνοδευτικά έγγραφα της συσκευασίας του επερχόμενου iPhone 8 (Pro / X) διέρρευσε στο δημοφιλές Κινεζικό κοινωνικό δίκτυο Weibo:

iphone-8-sim-tray-diagram.jpeg


Όπως παρατηρούμε "επιβεβαιώνεται" η σχεδίαση της με-ελάχιστα-περιθώρια οθόνης του iPhone 8, το σχετικό κόψιμο για την απρόσκοπτη λειτουργία της FaceTime κάμερας/του ακουστικού/εμπρόσθιων αισθητήρων καθώς και το νέο μακρύτερο Power Button.

Επιτελους! Υποδοχη για memory card!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#1239   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/07/2017 - 13:12

New iPhone dummy in white
by Benjamin Geskin

8ce8fc2462397a51e0f08d8226420230.jpg

347c15a29daf348d62ac2bfe5abf000d.jpg


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 30/07/2017 - 13:13


#1240   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2017 - 13:29

Άλλο ένα Dummy που 'χει φάει τουλάχιστον μισό κιλό μπανάνες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1241   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2017 - 16:31

και τα bezels ολο και αυξανονται σε πλατος οσο πλησιαζουμε προς Σεπτεμβρη.  :D Φοβαμαι οτι καποιοι  θα απογοητευτουν λιγακι



#1242   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/07/2017 - 18:44

και τα bezels ολο και αυξανονται σε πλατος οσο πλησιαζουμε προς Σεπτεμβρη. :D Φοβαμαι οτι καποιοι θα απογοητευτουν λιγακι


Θελει λιγο μπεζελ στα πλαγια, γιατι πχ στο s8 πατας καταλαθος οθονη ετσι οπως τοκανε η ζαμ. Πανω κατω να μην εχει αυτες τις γαζες που εχουμε τωρα, Ιφον 8 αμπεζελωτο 6ιντσο jb με μια ομορφη τιμη γυρω στα 1500 και ολα θα πανε καλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#1243   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/07/2017 - 19:35

1)Ελπίζω να μην είναι μακρόστενο όπως το s8 το οποίο το δούλεψα ένα διήμερο και δε μου άρεσε καθόλου.

2)Δεν έχω καταλάβει τελικά αν θα βγάλει 3 μοντέλα...Δηλαδή το επετειακό θα το βγάλει μόνο φέτος με σκοπό να γίνει συλλεκτικό;;Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι θα κάνει...Αν πάντως βγάλει 7s-7s plus και το επετειακό όλα για φέτος προσωπικά δε μου αρέσει η ιδέα.

3)Στο γραφείο με βολεύει πολύ εκεί που είναι ο αισθητήρας ξεκλειδωματος ειδικά όταν έρχεται μειλ...Πλαγίως δε ξέρω αν θα βολεύει.

4)Η apple έχει αρχίσει και αντιγράφει όλο και περισσότερο τους ανταγωνιστές και δε νομίζω να αντέξει πολύ έτσι...

#1244   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/07/2017 - 23:16

Δεν έχω καταλάβει τελικά αν θα βγάλει 3 μοντέλα...Δηλαδή το επετειακό θα το βγάλει μόνο φέτος με σκοπό να γίνει συλλεκτικό;;Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι θα κάνει...Αν πάντως βγάλει 7s-7s plus και το επετειακό όλα για φέτος προσωπικά δε μου αρέσει η ιδέα.

3 μοντέλα θα έχουμε το Σεπτέμβρη. Δεν περίμενα η αλήθεια είναι S εκδόσεις των 7 φέτος, παρόλα αυτά αυτό μπορεί να γίνει με την αναμενόμενη αλλαγή στις ονομασίες.

 

Κοινή γραμμή ονομασιών. MacBook, iPad και τώρα iPhone.

 

Απο μόνη της μια ναυαρχίδα μπορεί να υιοθετήσει το "Pro" και ας το χρησιμοποιούν οι 9/10 για FB, Instagram και Signal οι πιο σκληροί.

 

Προσωπικά ακόμη και τώρα για κάποιο λόγο δε περιμένω "S" έκδοση των 7.

 

Αν πάλι τελικά υπάρξει όμως κάτι τέτοιο, δε θα μου έκανε εντύπωση οι 3 συσκευές να πάρουν ονομασίες του στυλ:

 

iPhone | iPhone Plus | iPhone Pro

 

Το περίφημο "Reset" να γίνει με αυτόν το τρόπο.

 

"Συλλεκτικό" πάλι μπορεί να είναι μόνο ένα!


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1245   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/07/2017 - 10:28

Όπως σας ενημερώσαμε, η διαρροή του 1ου firmware (iOS 11.0.2) για το HomePod , του επερχόμενου "έξυπνου" ασύρματου ηχείου της  Apple, μας έδωσε αρκετές λεπτομέρειες σχετικά με τα χαρακτηριστικά και τις λειτουργίες του.

 

Τα ευχάριστα νέα δε σταματούν όμως εδώ καθώς το περαιτέρω "σκάψιμο" στα ενδότερα του λειτουργικού του HomePod μας αποκαλύπτει σημαντικές λεπτομέρειες για το επερχόμενο iPhone 8!

 

1. Ο κωδικός του επερχόμενου iPhone (8 / Pro / X) έχει την κωδική ονομασία "D22" και το σύμβολο το οποίο χρησιμοποιείται στο iOS 11.0.2 του HomePod για τη συγκεκριμένη συσκευή επιβεβαιώνει τις διαρροές μηνών: Οθόνη με ελάχιστα περιθώρια και με κόψιμο στο άνω μέρος για την απρόσκοπτη λειτουργία της FaceTime κάμερας/του ακουστικού/εμπρόσθιων αισθητήρων.

 

iphone_8_glyph.jpg

 

2. Το  iOS 11.0.2 του HomePod περιέχει πολλές αναφορές για ανίχνευση προσώπου μέσω του BiometricKit framework, επιβεβαιώνοντας πως το iPhone (8 / Pro / X) θα διαθέτει τεχνολογία αναγνώρισης

προσώπου για την ταυτοποίηση του χρήστη.


face_detect_iphone_8.jpg

 

Μάλιστα, η τεχνολογία αναγνώρισης προσώπου φαίνεται πως θα υποστηρίζεται από νέους υπέρυθρους αισθητήρες που θα φιλοξενούνται στην εγκοπή της οθόνης, προσφέροντας καλύτερα αποτελέσματα σε χώρους με μη επαρκή φωτισμό και ασφαλέστερη ταυτοποίηση του  χρήστη.


face_detect_infrared.jpg


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες