Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/11/2016 - 10:27

Η Apple έχει διαπιστώσει ότι ένας περιορισμένος αριθμός συσκευών iPhone 6s ενδέχεται να κλείνει απροσδόκητα. Αν και δεν τίθεται κάποιο ζήτημα ασφάλειας και οι επηρεαζόμενες συσκευές ανήκουν μόνο μέσα σε ένα περιορισμένο εύρος σειριακού αριθμού (ημερομηνία κατασκευής μεταξύ Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου 2015), η Apple ή ένα εξουσιοδοτημένο τεχνικό σέρβις (Apple Authorized Service Provider) θα αντικαταστήσουν την μπαταρία της συσκευής σας χωρίς χρέωση.
 

Διαδικασία αντικατάστασης

 

Παραδώστε το iPhone 6s σε κάποιο Apple Authorized Service Provider. Ο σειριακός αριθμός της συσκευής θα εξεταστεί ώστε να διαπιστωθεί πως είναι επιλέξιμη για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. 

 

Το πρόγραμμα αυτό ισχύει μόνο για το iPhone 6s.

 

Οι συμβεβλημένοι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας δεν συμμετέχουν σε αυτό το πρόγραμμα. Η συσκευή (iPhone 6s) πρέπει να παραδοθεί σε κάποιο Apple Authorized Service Provider.

 

Για να προετοιμάσετε το iPhone 6s για τη διαδικασία:

  • Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας των δεδομένων σας στο iTunes ή iCloud.
  • Απενεργοποιήστε το Find My iPhone από τα Settings > iCloud > Find My iPhone
  • Διαγράψτε τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις της συσκευής από τα Settings > General > Reset > Erase all Content and Settings

 

Σημείωση: Αν το iPhone 6s σας έχει οποιαδήποτε ζημιά, όπως μία ραγισμένη οθόνη που δυσκολεύει την αντικατάσταση της μπαταρίας, το ζήτημα αυτό θα πρέπει να επιλυθεί πριν από την αντικατάσταση της μπαταρίας. Σε ορισμένες περιπτώσεις, ενδέχεται να υπάρχει ένα κόστος που συνδέεται με την επισκευή.
 

Επιπλέον πληροφορίες

 

Η Apple μπορεί να περιορίσει την επισκευή στην αρχική χώρα αγοράς. Για συσκευές iPhone 6s οι οποίες αγοράστηκαν σε χώρες μέλη της ΕΕΑ (European Economic Area), η υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε άλλες χώρες μέλη της ΕΕΑ.
Αυτό το παγκόσμιο πρόγραμμα της Apple δεν επεκτείνει την τυπική κάλυψη εγγύησης των iPhone 6s και καλύπτει επηρεαζόμενες συσκευές για 3 χρόνια μετά την πρώτη λιανική πώληση τους.
 

EU countries
Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, UK

 

European Economic Area (EEA)

EU countries + Iceland + Liechtenstein + Switzerland

 


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giannisigoum

giannisigoum

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 21/11/2016 - 10:42

γεια σας! το πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας ισχύει μόνο για το 6s οχι για το 6s plus? Γιατί έχω το plus και αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα...



#3   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 10:59

εμενα το 6s εχει παραξενες ενδειξεις η μπαταρια χανει αποτομα δυναμη και αλλες φορες κολαει σε ενα ποσοστο
να παω απο τα istorm να το ελεγξουμε;
πως γινεται ο ελεγχος? μπαινει ο σειριακος κωδικος και λεει αν ειναι για αλλαγη;

.... το αγορασα εκεινη τη περιοδο..... 



#4   skey

skey

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:skeypower

Δημοσίευση 21/11/2016 - 11:04

Και εμενα το κανει αυτο! Αλλα πριν κανα μηνα αλλαξα οθονη... :(  Θα μου το δεχτουν λετε ή θα φαω ακυρο;



#5   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 21/11/2016 - 11:14

Είναι που ΔΕΝ είχε πρόβλημα. Όταν κάποιο χρήστες το ανέφεραν επανηλειμμένα κάποιοι έπεσαν να τους φάνε. Ευτυχώς που το επιβεβαίωσε και η Apple.


Sent from my iPad using Tapatalk

#6   voxson

voxson

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 11:20

Από ό,τι φαίνεται η apple δε θέλει να πει το range των serial. Μήπως όμως έχει μαθευτεί από κάπου αλλού για να το δούμε μόνοι μας και όχι να κουβαληθούμε εκεί;



#7   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/11/2016 - 11:23

Το καλύτερο είναι να πάρετε ένα τηλέφωνο σε κάποιο Apple Authorized Service Provider. Ίσως να μπορέσετε να δώσετε τηλεφωνικά το serial number της συσκευής σας, ώστε να μην τρέχετε άδικα στο κατάστημα.


Behind the Scenes...

#8   ParisGou

ParisGou

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Twitter:@parisgou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 11:23

Υπάρχει ένα site που μας λέει ακριβώς τη ημερομηνία κατασκευής . Το είχα διαβάσει εδώ σε παλαιότερο ποστ . Τι θυμάται κανείς ;

#9   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2016 - 11:58

Καλησπέρα παιδιά . Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα στο 6s. Απο παρασκευή έπαιρνα τηλεφώνο δεν μου το σήκωναν στην infoquest. Σήμερα μίλησα με ένα κατάστημα Infoquest και μου είπαν να καλέσω στις επισκευές . Ρώτησα για το πρόβλημα μου  και  με ρώτησε το serial number του είπα και μου απάντησε , μάλλον καλύπτεται αλλά καλύτερα να μιλήσεις με τις επισκευές  .Πήρα τις επισκευές δεν μου το σηκώνει κανένας.... 20 λεπτά αναμονή το έκλεισα προφανώς. Η ερώτηση μου είναι όμως . Εγώ είμαι απο κρήτη και στη τελική να ρισκάρω να το στείλω ,να μείνω χωρίς κινητό ,να μην μου το επισκευάσουν  και να πληρώσω την courier έτσι. 

Έχει κανείς ξανά εμπερία απο τα service της apple τι χρονικό διάστημα κάνει για επισκευή . Γιατί στη τελική μπορεί η  κούριερ να μου στοιχίσει πχ 30 ευρω , και με 50 να αλλάξω τη μπαταρία σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα (άμεσα βέβαια) χάνοντας όμως την εγγύηση . 

Μία η άλλη κάτι χάνεις!! Καταραμένη Ελλάδα..

Σας ευχαριστώ 



#10   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:13

Καλησπέρα παιδιά . Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα στο 6s. Απο παρασκευή έπαιρνα τηλεφώνο δεν μου το σήκωναν στην infoquest. Σήμερα μίλησα με ένα κατάστημα Infoquest και μου είπαν να καλέσω στις επισκευές . Ρώτησα για το πρόβλημα μου  και  με ρώτησε το serial number του είπα και μου απάντησε , μάλλον καλύπτεται αλλά καλύτερα να μιλήσεις με τις επισκευές  .Πήρα τις επισκευές δεν μου το σηκώνει κανένας.... 20 λεπτά αναμονή το έκλεισα προφανώς. Η ερώτηση μου είναι όμως . Εγώ είμαι απο κρήτη και στη τελική να ρισκάρω να το στείλω ,να μείνω χωρίς κινητό ,να μην μου το επισκευάσουν  και να πληρώσω την courier έτσι. 

Έχει κανείς ξανά εμπερία απο τα service της apple τι χρονικό διάστημα κάνει για επισκευή . Γιατί στη τελική μπορεί η  κούριερ να μου στοιχίσει πχ 30 ευρω , και με 50 να αλλάξω τη μπαταρία σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα (άμεσα βέβαια) χάνοντας όμως την εγγύηση . 

Μία η άλλη κάτι χάνεις!! Καταραμένη Ελλάδα..

Σας ευχαριστώ 

 

σου είπανε ότι θα πληρώσεις μεταφορικά ?


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#11   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.827 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:20

περίπου 15μερες θα είναι η επισκευη και αν μιλήσεις με το σερβις και καλύπτεται από την εγγύηση δεν πληρώνεις μεταφορικά το στέλνεις με ACS χρέωση δικιά τους .



#12   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:41

Η προβληματική 10.1 φταιει ρε, οχι η μπαταρια...... μας είπαν....

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 21/11/2016 - 12:42

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#13   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:46

όταν με έλεγαν τρελό και δεν μου άλλαζαν ούτε μπαταρία ούτε συσκευή ήταν καλα.... :excl:  :excl:  :excl:  7 φορές το είχα πάει και στις τελευταίες 3 φορές είχα και βιντεο με το τι κάνει η συσκευή μου και με έβγαζαν τρελό ότι ήθελε restore... στην 7ή φορα μου πέρασαν ΧΑΡΙΣΤΙΚΑ την αντικατάσταση συσκευής και ώς δια μαγείας, το πρόβλημα διορθώθηκε... 

Φυσικά τις άπειρες εργατοώρες πέρα δώθε και οτι έμενα απο μπαταρία στο 80% και δεν άνοιγε καν η συσκευή εαν δεν έβρισκα λαπτοπ δεν τους πείραξε και πολύ...



#14   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:47

περίπου 15μερες θα είναι η επισκευη και αν μιλήσεις με το σερβις και καλύπτεται από την εγγύηση δεν πληρώνεις μεταφορικά το στέλνεις με ACS χρέωση δικιά τους .

Όχι γιατί δεν μίλησα ποτέ με τις επισκευές. Απλά υπέθεσα ότι θα χρεωθώ εγώ τα μεταφορικά γιατί κάπου είδα ένα προηγούμενο ποστ που ανέφερε να το στείλουμε με κούριερ. Ευχαριστώ πολύ παίδες 



#15   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:50

Η προβληματική 10.1 φταιει ρε, οχι η μπαταρια...... μας είπαν....

μα ολα ξεκινησαν ξαφνικα και για ολους με την 10.1 ...τετοια συμπτωση ? Αρα καλα "σας ειπαν" μιας και ειναι απλη λογικη η εστω μια λογικη υποθεση. Ελαττωματικες παρτιδες δεν γινεται ολες μαζι χρονικα να βγαζουν το ιδιο προβλημα Πανο. Ασε που νομιζω οτι εχει σταλει patch για το αποτομο κλεισιμο των συσκευων και μαλλον εχει διορθωθει (δεν ειμαι σιγουρος) αλλα οι μπαταριες εξακολουθουν να συμπεριφερονται περιεργα αφου μαλλον εχει γινει η ζημια.

Για τσεκαρετε αυτο οπως ανεφερε καποιος. Μπορει και να ισχυει

 

"iPhones contain characters Q4 Q5 Q6 Q7 Q8 Q9 QC QD QF QG QH in positions 4 and 5 of the serial number, should be accepted in the battery replacement "

.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες