Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:54

Παρτε ενα τηλεφωνο σε apple premium reseller δωστε το 4 και 5 γραμμα του serial No. και θα σας πουν τηλεφωνικα εαν ειναι επιλεξιμη η συσκευη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 12:56

Η προβληματική 10.1 φταιει ρε, οχι η μπαταρια...... μας είπαν....

κοιτα πανο σου εκανα λαικ αλλα παρε και αλλα 10.000 λαικ ετσι να γουσταρω γιατι απο οτι φαινεται δεν θα αυξηθει το οριο μας.
Εδωσες την σωστοτερη απαντηση

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 21/11/2016 - 12:56


#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:00

Το οτι το πρόβλημα επηρεάζει και τα 6 βέβαια, ούτε λόγος. Οι τύποι είναι απλά τραγικοί.

 

Πάλι καλά που δε χρεώνουν κανά 50άρικο αλά Multi-Touch επειδή το φορτίζατε λάθος.

 

Επειδή τώρα S/N πεδίο για έλεγχο δεν υπάρχει όπως σε προηγούμενα προγρ/τα και αφορά συσκευές Σεπτ. - Οκτ. του '15, μπορείτε να βάλετε το S/N σας εδώ για να υπολογίσετε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   koiliodoulos

koiliodoulos

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:16

Πως ειναι δυνατον να εμφανιστηκε το προβλημα τωρα ενω δουλευε μια χαρα;; πως γινεται να φταιει η μπαταρια γι αυτο το λογο;; 1.5 χρονο τωρα λειτουργει απροβληματιστα και ξαφνικα και μενα 6s plus 64 κανει το ιδιο!!

#20   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:29

Ισχύει και για το plus; αυριο το παραλαμβάνω για να ξέρω αν ειναι να το στείλω πίσω πριν το ανοίξω


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:40

μα ολα ξεκινησαν ξαφνικα και για ολους με την 10.1 ...τετοια συμπτωση ? Αρα καλα "σας ειπαν" μιας και ειναι απλη λογικη η εστω μια λογικη υποθεση. Ελαττωματικες παρτιδες δεν γινεται ολες μαζι χρονικα να βγαζουν το ιδιο προβλημα Πανο. Ασε που νομιζω οτι εχει σταλει patch για το αποτομο κλεισιμο των συσκευων και μαλλον εχει διορθωθει (δεν ειμαι σιγουρος) αλλα οι μπαταριες εξακολουθουν να συμπεριφερονται περιεργα αφου μαλλον εχει γινει η ζημια.

Για τσεκαρετε αυτο οπως ανεφερε καποιος. Μπορει και να ισχυει

 

"iPhones contain characters Q4 Q5 Q6 Q7 Q8 Q9 QC QD QF QG QH in positions 4 and 5 of the serial number, should be accepted in the battery replacement "

.

Το πρόβλημα εμφανίζεται και σε συσκευές που φοράνε και παλιότερα λογισμικά και το λέω από προσωπική πείρα μιας και αυτές τις μέρες ασχολιόμουν με τηλέφωνο φίλης με 9.3.5 με τέτοια συμπεριφορά.

 

Πάτως με ένα τηλέφωνο στο ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ iStorm στη Θεσσαλονίκη τους έδωσα το serial number και είδαν ότι είναι μέσα.

 

Η διαδικασία είναι ότι θα γίνεται αλλαγή μπαταρίας σε όλες τις eligible συσκευές.

 

Προς το παρόν περιμένουν τις μπαταρίες νατους έρθουν από την Apple.

 

Μάλιστα μου είπαν ότι αν κάποιος το πηγαίνει το πρωί, μέχρι το απόγευμα θα το έχει έτοιμο, κάτι πρωτόγνωρο για τα εν Ελλάδι service.



#22   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:52

οσοι εχουμε παρει την συσκευη προσφατα να το δοκιμασουμε?

Δεν βρισκω λογο να το ψαξω μιας και το εχω 2 μηνες περιπου. Δεν μου εχει κανει και κατι να ανησυχω.



#23   AlexSandros

AlexSandros

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:55

Το πρόβλημα εμφανίζεται και σε συσκευές που φοράνε και παλιότερα λογισμικά και το λέω από προσωπική πείρα μιας και αυτές τις μέρες ασχολιόμουν με τηλέφωνο φίλης με 9.3.5 με τέτοια συμπεριφορά.

 

Πάτως με ένα τηλέφωνο στο ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ iStorm στη Θεσσαλονίκη τους έδωσα το serial number και είδαν ότι είναι μέσα.

 

Η διαδικασία είναι ότι θα γίνεται αλλαγή μπαταρίας σε όλες τις eligible συσκευές.

 

Προς το παρόν περιμένουν τις μπαταρίες νατους έρθουν από την Apple.

 

Μάλιστα μου είπαν ότι αν κάποιος το πηγαίνει το πρωί, μέχρι το απόγευμα θα το έχει έτοιμο, κάτι πρωτόγνωρο για τα εν Ελλάδι service.

 
Απλά να παραθέσω γιατί μόλις επικοινώνησα η χρέωση courier ειναι δικιά μας. Αλλά κάτι για 6 ευρώ μου είπαν ..Οπότε για εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης 
 
"Καλησπέρα σας,
 
βάσει του σειριακού αριθμού που μας στείλατε, η συγκεκριμένη συσκευή υπάγεται στο πρόγραμμα αντικατάστασης της μπαταρίας.
Παρακαλούμε όπως συσκευάσετε και αποστείλετε με οποιαδήποτε courier σας εξυπηρετεί (χρέωση αποστολέα) την συσκευή στο service της Εταιρίας μας 
στην παρακάτω διεύθυνση αναφέροντας ότι αφορά το συγκεκριμένο πρόγραμμα.
 
Φιλικά,'


#24   ckbond

ckbond

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:56

Το πρόβλημα εμφανίζεται και σε συσκευές που φοράνε και παλιότερα λογισμικά και το λέω από προσωπική πείρα μιας και αυτές τις μέρες ασχολιόμουν με τηλέφωνο φίλης με 9.3.5 με τέτοια συμπεριφορά.

 

Πάτως με ένα τηλέφωνο στο ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ iStorm στη Θεσσαλονίκη τους έδωσα το serial number και είδαν ότι είναι μέσα.

 

Η διαδικασία είναι ότι θα γίνεται αλλαγή μπαταρίας σε όλες τις eligible συσκευές.

 

Προς το παρόν περιμένουν τις μπαταρίες νατους έρθουν από την Apple.

 

Μάλιστα μου είπαν ότι αν κάποιος το πηγαίνει το πρωί, μέχρι το απόγευμα θα το έχει έτοιμο, κάτι πρωτόγνωρο για τα εν Ελλάδι service.

Δεν αμφισβητώ ότι στο istorm Θεσσαλονίκης σου είπαν αυθημερόν αλλά στο istorm Αθήνας στο Golden Hall μου είπε 5-8 εργάσιμες ημέρες και ότι ακόμα και αν το κινητό είναι μέσα στην παρτίδα που περιλαμβάνετε στην καμπάνια μπορεί να μην γίνει η αντικατάσταση αν δεν περάσει από τους ελέγχους που θα κάνουν... 



#25   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/11/2016 - 13:59

 

 
Απλά να παραθέσω γιατί μόλις επικοινώνησα η χρέωση courier ειναι δικιά μας. Αλλά κάτι για 6 ευρώ μου είπαν ..Οπότε για εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης 
 
"Καλησπέρα σας,
 
βάσει του σειριακού αριθμού που μας στείλατε, η συγκεκριμένη συσκευή υπάγεται στο πρόγραμμα αντικατάστασης της μπαταρίας.
Παρακαλούμε όπως συσκευάσετε και αποστείλετε με οποιαδήποτε courier σας εξυπηρετεί (χρέωση αποστολέα) την συσκευή στο service της Εταιρίας μας 
στην παρακάτω διεύθυνση αναφέροντας ότι αφορά το συγκεκριμένο πρόγραμμα.
 
Φιλικά,'

 

στο είπαν τηλεφωνικά για την χρέωση ?



#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2016 - 14:02

οσοι εχουμε παρει την συσκευη προσφατα να το δοκιμασουμε?

Δεν βρισκω λογο να το ψαξω μιας και το εχω 2 μηνες περιπου. Δεν μου εχει κανει και κατι να ανησυχω.

...and only affects devices within a limited serial number range that were manufactured between September and October 2015.

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   xpetran

xpetran

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2016 - 14:06

Δεν αμφισβητώ ότι στο istorm Θεσσαλονίκης σου είπαν αυθημερόν αλλά στο istorm Αθήνας στο Golden Hall μου είπε 5-8 εργάσιμες ημέρες και ότι ακόμα και αν το κινητό είναι μέσα στην παρτίδα που περιλαμβάνετε στην καμπάνια μπορεί να μην γίνει η αντικατάσταση αν δεν περάσει από τους ελέγχους που θα κάνουν... 

ίδιος χρόνος και στο istorm Κολωνακίου, μου είπαν μάλιστα καλύτερα να το παώ στην infoquest ώστε να γίνει πιο γρήγορα η αντικατάσταση.  



#28   jimmys87

jimmys87

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2016 - 14:08

Εγω το πηγα στο i-system και ηταν στα μοντελα με βαση σειριακου αριθμου. Σημερα παει Ολλανδια μου ειπαν και σε 2-3 εργασιμες ημερες θα το εχω πισω με νεα μπαταρια. 



#29   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2016 - 14:26

Το πρόβλημα εμφανίζεται και σε συσκευές που φοράνε και παλιότερα λογισμικά και το λέω από προσωπική πείρα μιας και αυτές τις μέρες ασχολιόμουν με τηλέφωνο φίλης με 9.3.5 με τέτοια συμπεριφορά.

 

Πάτως με ένα τηλέφωνο στο ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ iStorm στη Θεσσαλονίκη τους έδωσα το serial number και είδαν ότι είναι μέσα.

 

Η διαδικασία είναι ότι θα γίνεται αλλαγή μπαταρίας σε όλες τις eligible συσκευές.

 

Προς το παρόν περιμένουν τις μπαταρίες νατους έρθουν από την Apple.

 

Μάλιστα μου είπαν ότι αν κάποιος το πηγαίνει το πρωί, μέχρι το απόγευμα θα το έχει έτοιμο, κάτι πρωτόγνωρο για τα εν Ελλάδι service.

infoquest μιλησε για 2-3 μερες και αποστολη με courier με εξοδα αποστολεα. Μακαρι να ισχυει αυτο που σου ειπαν



#30   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 21/11/2016 - 14:31

μα ολα ξεκινησαν ξαφνικα και για ολους με την 10.1 ...τετοια συμπτωση ? Αρα καλα "σας ειπαν" μιας και ειναι απλη λογικη η εστω μια λογικη υποθεση. Ελαττωματικες παρτιδες δεν γινεται ολες μαζι χρονικα να βγαζουν το ιδιο προβλημα Πανο. Ασε που νομιζω οτι εχει σταλει patch για το αποτομο κλεισιμο των συσκευων και μαλλον εχει διορθωθει (δεν ειμαι σιγουρος) αλλα οι μπαταριες εξακολουθουν να συμπεριφερονται περιεργα αφου μαλλον εχει γινει η ζημια.
Για τσεκαρετε αυτο οπως ανεφερε καποιος. Μπορει και να ισχυει

"iPhones contain characters Q4 Q5 Q6 Q7 Q8 Q9 QC QD QF QG QH in positions 4 and 5 of the serial number, should be accepted in the battery replacement "
.


Δημήτρη δεν ειναι θέμα της 10.1. Παράπονα υπήρχαν και στην 10.0.2 και στην 10.0.1.

Και κάπου είχα διαβάσει και για καποιον σε 9.3.3 που το έλεγε στο φορουμ.

Συνεπώς μπορει να μιλάμε και για κακή παρτίδα - κακό εργοστάσιο μπαταριών, με ημερομηνία λήξης (κατι που θα δικαιολογούσε την ταυτόχρονη φθορά).

Σε κάθε περίπτωση, αν γινει αντικατάσταση μπαταρίας και συνεχισει το πρόβλημα, το ξανασυζητάμε ευχαρίστως.

Τέλος για τα 6αρια που επίσης εχουν αναφερθεί προβλήματα, δεν καταλαβαίνω γιατί φταίει η έκδοση. Σε iPhone 5-5s που ξεπερνάνε τα 2 χρονια, όλοι λέμε πως το συγκεκριμένο θέμα εχει να κάνει με τη μπαταρία, στα 6 που τωρα κλεινουν 2ετία γιατι πρεπει να ισχύει κάτι διαφορετικό;
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες