Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Airpods Battery Drain: Τα Airpods είναι εδώ..Μαζί όμως και τα πρώτα προβλήματα..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/12/2016 - 22:05

Screenshot_6.png



Μετά τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τον τελευταίο καιρό οι κάτοχοι των iPhone 6s ένας ακόμα πονοκέφαλος έρχεται να προστεθεί στην Apple μέσω του επίσημου φόρουμ της εταιρίας.Τα Airpods όπως ήδη γνωρίζουμε έχουν διατεθεί από την Apple στο ευρύ κοινό προς πώληση..Οι πρώτοι που έσπευσαν να τα προμηθευτούν όμως μιλάνε για Battery Drain στο φόρουμ της Apple. 

Οι αναφορές θέλουν τα Airpods να χάνουν 30% της μπαταρίας τους κάθε 2 ώρες παρόλο που οι χρήστες δεν κάνουν χρήση των ακουστικών αν και η Apple είχε δώσει ως χρόνο ζωής έπειτα από κάθε φόρτιση από 5 έως 24 ώρες για τα Airpods..
 

Screenshot_7.png


Screenshot_9.png


 
 
Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια επίσημη απάντηση από την Apple πάνω στο συγκεκριμένο θέμα αν και θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να δούμε τι στάση θα κρατήσει η Apple σε αυτή την νέα περιπέτεια...

Εσείς έχετε αποκτήσει τα Airpods ? Και αν ναι έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα από τα όσα αναφέρουν οι χρήστες στο φόρουμ της εταιρίας ?


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 28/12/2016 - 00:14

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 28/12/2016 - 11:19

Εγω Δεν εχω προβλημα με τα  Airpods αλλα με το 6S+ Μολισ φτασει στ 40% η μπαταρια μετα ζητημα αν κρατησει κανα 10' μεχρι να απενεργοποιηθει αλλα μολις το συνδεσω στην μπριζα φορτιζει πολυ γρηγορα. Διαβασα οτι ισως φταιει το λογισμικο 10,2 Συμβαινει κ σε αλλου αυτο το θεμα??

Ευχαριστω.



#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2016 - 11:27

Ναι πέρα από το πρόγραμμα αντικατάστασης που είναι σε εξέλιξη από την Apple υπάρχουν αναφορές που θέλουν το iOS 10.2 να έχει θέματα στα iPhone 6S με την αυτονομία της μπαταρίας άλλα είναι σε επίπεδο Software.. 


ezgif_com_crop_2.gif


#4   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 28/12/2016 - 11:33

Ναι πέρα από το πρόγραμμα αντικατάστασης που είναι σε εξέλιξη από την Apple υπάρχουν αναφορές που θέλουν το iOS 10.2 να έχει θέματα στα iPhone 6S με την αυτονομία της μπαταρίας άλλα είναι σε επίπεδο Software..

Δεν με καλύπτει το προγραμμα αντικατάστασης της μπαταρίας δεν είναι μέσα στη λίστα όποτε δλδ περιμένω την επόμενη αναβάθμιση αναγκαστικά σωστά; ξέρουμε σε τι στάδιο είναι πέρα το ότι είναι beta για το ποτέ θα δωθεί στο κοινό;

#5   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/12/2016 - 11:38

Εγω Δεν εχω προβλημα με τα  Airpods αλλα με το 6S+ Μολισ φτασει στ 40% η μπαταρια μετα ζητημα αν κρατησει κανα 10' μεχρι να απενεργοποιηθει αλλα μολις το συνδεσω στην μπριζα φορτιζει πολυ γρηγορα. Διαβασα οτι ισως φταιει το λογισμικο 10,2 Συμβαινει κ σε αλλου αυτο το θεμα??

Ευχαριστω.

το 6s + που αγόρασα πριν λίγο καιρό έσβηνε στα 20% και στα 40%. μου το αντικατέστησαν με καινούριο και δεν έχω πια πρόβλημα.

τα αιρ ποντς θα τα έχω σε δυο βδομάδες και βλέπουμε.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες