Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με MLS iQTalk


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 06/01/2017 - 23:02

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω και εγώ το MLS iQTalk iQ1511 μοντέλο και έχω το εξής πρόβλημα για δεύτερη φορά.

Μετά απο root και reboot το κινητό κόλλησε για δεύτερη φορά στο λογότυπο.

Δεν θα το έκανα root αν είχα την δυνατότητα της αποθήκευσης των 128 GB που δίνει η κάρτα SD.

Δυστυχώς όπου κι αν έψαξα δεν βρήκα την γνήσια rom για να την περάσω και ξεμπλοκάρω το τηλέφωνο.

Υπάρχει κανείς που να έχει το ίδιο MLS τηλέφωνο (MLS iQTalk Spicy 4G Dual Sim, iQ1511 μοντέλο, για να κάνει ένα πιστό αντίγραφο της rom και να το ανεβάσει κάπου και να τον πλήρωσω για τον κόπο ακόμα, για να ανοίξω το τηλέφωνο μου και να κάνω την δουλειά μου;

Υπάρχει μία εφαρμογή που την κατεβάζεις απο το Google store όπου μέσα σε ενάμησι λεπτό κάνεις αντίγραφο της Rom για κάθε ενδεχόμενο.

Δυστυχώς εγώ το ξέχασα να το κάνω και βρίσκομαι για δεύτερη φορά στην ίδια κατάσταση και επειδή έχει γίνει root , είναι επίφοβο να το στείλω γιατί θα μου αποκλείσουν την εγγύηση και θα μου ζητήσουν λεφτά για να το επαναφέρουν.

Που να φανταστώ ότι με το παραμικρό για δεύτερη φορά θα είχα το ίδιο πρόβλημα; Την πρώτη φορά νόμισα ότι έσβησα κάποια προεγκατεστημένη εφαρμογή και γι' αυτό κράσαρε. Όμως τώρα εξακριβώθηκε ότι δεν έφταιγε αυτό. Αφού τώρα χωρίς να σβήσω κάτι το προεγκατεστημένο μετά απο root και reboot κόλλησε ξανά.

Επομένως η μόνη λύση είναι κάποιος με το ίδιο τηλέφωνο και μοντέλο να με εξυπηρετήσει και να του δώσω ένα μικρό ποσό για τον κόπο του.

Ελπίζω να βρεθεί σύντομα ο αδερφός που θα με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2017 - 23:08

Μιλα στο αλλο φορουμ εκει πιο πιθανο ειναι να το εχει καποιος. Δεν ξερω εαν βγαινει η μπαταρια. Εγω οταν το παθαινα σε s4 εβγαζα μπαταρια καρτα σιμ και sd περιμενα πεντε λεπτα και δοκιμαζα να το ανοιξω μονο με την μπαταρια επανω χωρις τιποτα αλλο οταν δεν ανοιγε το s4 πατουσα τα κουμπια εμπαινα σε twrp και πατουσα reboot. Μιλα στο myphone εκει καποιος θα μπορει να σε εξυπηρετησει. Αναφερεσαι στην εφαρμογη nandroid back up. Εδω δυσκολο να το εχει καποιος. Αναζητηση εκανες στο google?

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 06/01/2017 - 23:10


#3   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2017 - 23:29

Δεν ξέρω εάν με usb jig μπορείς να το επαναφέρεις.



#4   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/01/2017 - 00:15

Ξαναπερνα της stock rom που ειχε και ξανακανε root
Rafael Nadal

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2017 - 00:18

root εάν σε καλύπτει η έκδοση δοκίμασε με του geohot towel root.



#6   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 25/01/2017 - 23:25

Και πως έτσι κολλημένο παίρνω αντίγραφο της rom; Με ποιο πρόγραμμα γίνεται αυτό;



#7   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 25/01/2017 - 23:37

Τελικά βρήκα κάποια που έχει το ίδιο τηλέφωνο και το θέμα τώρα είναι με πως κάνουμε αντίγραφο της ίδιας rom απο το ίδιο μοντέλο. Με πρόγραμμα ή με εφαρμογή και πως ονομάζεται και τι βήματα θα πρέπει να ακολουθήσει για να κάνει το αντίγραφο;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες