Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
172 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/03/2017 - 20:03

Έλα βρε τώρα και είσαι και σοβαρός άνθρωπος, μην το πηγαίνεις στο χρηματικό και στη ζήλια. Υπάρχουν και πολύ καλύτερες υλοποιήσεις στα ασύρματα.

Κι εγώ αγαπάω Apple και είμαι ταγμένος σε γενικές γραμμές, αλλά δεν πάει να πει πως ότι βγάζει ότι είναι καινοτόμο και καλό.

δεν το είπα ούτε από άποψη χρημάτων, ούτε ζήλιας. Ούτε υποστηρίζω ότι κάθε προϊόν που βγάζει η apple η η κάθε άλλη εταιρία είναι καταπληκτικό. Ίσα ίσα δεν έδωσα καμία άποψη γιατί μια ερώτηση του τύπου "αξίζει η αγορά" είναι τελείως υποκειμενική. Το ότι ανέφερα αυτούς που τα έχουν ότι θα πουν ότι είναι καλή αγορά είναι κάτι το φυσιολογικό. Πάντα κάποιος που αποφασίζει να αγοράσει κάτι θέλει να πιστεύει ότι έκανε την σωστή επιλογή (ακόμα και σε περιπτώσεις που το μετανιώσει). Το ίδιο και για αυτούς που δεν μπορούν. Δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν και αν το έκανα ζήτω συγγνώμη. Η αναφορά μου ήταν βάση βασικών ανθρωπίνων συμπεριφορών. Ούτε καν ανέφερα εάν εμένα μου αρέσουν, εάν τα έχω η οτιδήποτε άλλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/03/2017 - 20:09

Reaver, ηρέμησε λιγο, οκ το εχουμε καταλάβει πως εισαι Λονδίνο και βγάζεις λεφτά και εισαι σε fund και εισαι ο καλύτερος. Χάλια μαύρα ειναι τα airpods, παίρνεις πολύ καλυτερα σε αυτα τα χρήματα, δεν ειναι και βολικά.

δεν θυμάμαι να ανέφερα κάτι σχετικά με εμένα, ούτε έχω προσπαθήσει ποτέ να δώσω την εντύπωση ότι έχω μεγάλο εισόδημα, που εργάζομαι κτλ. Αυτά είναι δικά σου συμπεράσματα. Όσο για τα AirPods δεν ισχυρίστηκα ότι είναι καταπληκτικά η όχι. Ίσα ίσα θεωρώ πως μια τέτοια επιλογή/απόφαση για μια αγορά σαν αυτή είναι καθαρά προσωπική. Μάλλον εσυ χρειάζεται να ηρεμήσεις λίγο, το σχόλιο μου δεν ήταν επιθετικό, προσβλητικό η στοχευμένο σε κάποιον.

#78   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/03/2017 - 20:36

δεν θυμάμαι να ανέφερα κάτι σχετικά με εμένα, ούτε έχω προσπαθήσει ποτέ να δώσω την εντύπωση ότι έχω μεγάλο εισόδημα, που εργάζομαι κτλ. Αυτά είναι δικά σου συμπεράσματα. Όσο για τα AirPods δεν ισχυρίστηκα ότι είναι καταπληκτικά η όχι. Ίσα ίσα θεωρώ πως μια τέτοια επιλογή/απόφαση για μια αγορά σαν αυτή είναι καθαρά προσωπική. Μάλλον εσυ χρειάζεται να ηρεμήσεις λίγο, το σχόλιο μου δεν ήταν επιθετικό, προσβλητικό η στοχευμένο σε κάποιον.


Εχεις κανει και αρκετά μάλιστα (πως τα ξερω ολα αυτα άλλωστε;). Οταν λες οτι "οποίος δεν εχει την οικονομική δυνατότητα να τα παρει, τα κράζει", τι ειναι αυτο τοτε; Ουτε φιλοφρόνηση ειναι, ουτε ουδέτερο ειναι. Δεν θα το συνεχίσω αλλο.

#79   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/03/2017 - 20:41

Εχεις κανει και αρκετά μάλιστα (πως τα ξερω ολα αυτα άλλωστε;). Οταν λες οτι "οποίος δεν εχει την οικονομική δυνατότητα να τα παρει, τα κράζει", τι ειναι αυτο τοτε; Ουτε φιλοφρόνηση ειναι, ουτε ουδέτερο ειναι. Δεν θα το συνεχίσω αλλο.

με παρακολουθείς μάλλον.. :) δεν θα συνεχίσω και εγώ την διαμάχη, δεν έχει νόημα και έχουμε βγει και off topic. Πιθανόν η φράση που χρησιμοποίησα δεν ήταν σαφής. Απλά αναφέρθηκα σε βασικές ανθρώπινες συμπεριφορές. Ας συνεχίσουμε για τα AirPods λοιπόν. :)

#80   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/03/2017 - 20:59

με παρακολουθείς μάλλον.. :) δεν θα συνεχίσω και εγώ την διαμάχη, δεν έχει νόημα και έχουμε βγει και off topic. Πιθανόν η φράση που χρησιμοποίησα δεν ήταν σαφής. Απλά αναφέρθηκα σε βασικές ανθρώπινες συμπεριφορές. Ας συνεχίσουμε για τα AirPods λοιπόν. :)


Δεν ειναι βασική ανθρώπινη συμπεριφορά η ζήλια, ειναι συμπεριφορά ενός πολύ συγκεκριμένου τύπου ανθρώπου :)

#81   ispoglini

ispoglini

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα

Δημοσίευση 22/03/2017 - 21:56

απο που τα πηρες?

Απο μαγαζι στο σκρουτζ στα 219.τωρα πλεον δεν τα εχει.ηταν το τελευταιο κομματι.αν επιτρεπεται μπορω να αναφερω το καταστημα.ειναι στην αγια παρασκευη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#82   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 23/03/2017 - 10:43

Για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα.

Αξίζουν και παρά-αξίζουν.

Για τα 180€ στη Γερμανία έχουν καλά χαρακτηριστικά. Όπως τον αισθητήρα για να σταματάει η μουσική. Και η γαμάτη θηκούλα τα σπρώχνει για χρήση αρκετών ωρών εντός της ημέρας. Και φυσικά, αν κάποιος έχει μόνο Apple προϊόντα, αξίζει περισσότερο να έχεις τα W1-enabled (όπως τα BeatsX και PowerBeats3) παρά κάποια thirdparty-with-name που λίγο πολύ παίζουν στις ίδιες τιμές.

Δεν συζητώ για Taotronics, Paotronics, και Laotronics μέσω eBay & Amazon.

 

Και μιλάμε για ασύρματες ψείρες χωρίς καθόλου καλώδιο. Όχι για jaybirds κτλ. που ακόμα είναι "ενσύρματα"...

 

Ένα μειονέκτημα που άκουσα πρόσφατα στο TheTalkShow του John-Gruber είναι ότι η Siri είναι λίγο βραδυκίνητη μέσω των ακουστικών. Και ήταν προσωπικά για μένα ένας από τους πιο δυνατούς λόγους να τα αγοράσω. Έτοιμος ήμουν να τα παραγγείλω (για τον Μάιο) μιας και πέρασαν και τα γενέθλιά μου, αλλά αυτό με φρέναρε...

Για Τώρα...

 

 

Όποιος τα έχει, ας δώσει λίγο Feedback για την "ταχύτητα και αμεσότητα" της Siri on AirPods.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 23/03/2017 - 10:47


#83   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2017 - 12:57

Τον φάγατε το παιδί με τα Λονδίνα.



#84   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2017 - 15:25

... και εγώ βαρέθηκα να περιμένω την παραγγελία που έχω κάνει στην document εδώ και μήνες και τα αγόρασα από think D που τα είχε ετοιμοπαράδοτα.

Θα τα έχω αύριο.


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#85   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2017 - 20:38

Τελικα...μετα απο σκεψη θα ομολογησω....δεν κρατηθηκα!

Ειναι,,,,καταπληκτικα! Μη με πειτε υπερβολικο...(ειμαι λιγο! ΟΚ ακουστικα ειναι! :lol: ) ....αλλα πραγματικα ειναι ενα ακομα προιον apple που σε κανει να το θελεις και οταν το αποκτας δεν σε απογοητευει! 

Αν σας καθονται καλα τα ενσυρματα ακουστικα τοτε και με τα airpods θα ειναι πολυ βολικα στο κεφαλακι σας...και μαλιστα ακομα καλυτερα λογο του οτι ασφαλως δεν εχει καλωδια....αρα σε αυτο το θεμα ειναι κατα την αποψη μου απλα αψογα! Τελεια!

Βολικο που βγαζεις το ακουστικο και κανει παυση....

Πολυ καλο επισης ηχο....ακουω...και δυνατο! Θα τολμησω να πω ισως ισως ισως λιγο καλυτερο απο τα ενσυρματα....ή μπορει και οχι...αλλα σιγουρα το ιδιο καλως για οσους θεωρουν ικανοποιητικο φυσικα τον ηχο τους.  Φυσικα εξαιρετικη συνδεση αναμεσα στις συσκευες,ειτε iphone ειτε ipad ειτε macbook....

Να δωσουν και μερικες επιλογες χειρισμου και θα ειναι απλα εξαιρετικα....! :)

Τελος...μπαταρια...δεν εχω καθαρη αποψη αλλα με δεδομενο πως η θηκη εχει μπαταρια...λογικα μια μερα εντονης χρησης θα βγαζει ανετα! Επισης αν καποιος το θελει πιο πολυ σαν ακουστικο για κλησης....αρα κανει δουλεια του με ενα ακουστικο...τοτε ουσιαστικα διπλασιαζει τις ωρες χρησης!

Αυτα περιπου! 


Τελευταία επεξεργασία από: aliask, 23/03/2017 - 20:42


#86   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/03/2017 - 22:13

Ψήνομαι πολυ να τα αγορασω,βλεπω και τις κριτικες σας που ειναι πολυ καλες,στο μονο που κανω πισω ειναι η εμφανιση!!
Πως φανονται οταν τα φορατε και τα δυο,δειχνουν ωραια ή ειναι σαν σκουλαρικια;

#87   ispoglini

ispoglini

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα

Δημοσίευση 24/03/2017 - 01:00

Οσον αφορα την εμφανιση πιστευω οτι θα συνηθισουμε να βλεπουμε κοσμο να τα φοραει και δε θα φαινεται περιεργο. Θεωρω οτι μολις ερθουν φουλ στα μαγαζια θα τα αγορασει πολυς κοσμος.
Αυτο που εχω παρατηρησει εγω ειναι οτι πιανουν βρωμα ευκολα.
Παντως ειναι κ@υλ@ γενικοτερα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#88   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2017 - 10:48

Νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβα ωστε να τα αγοραστουν απο πολλους , σιγουρα οι φαν θα παρουν απο ενα ζευγαρι , αλλα απο το να τα βλεπουμε σε καθε αυτι εχει μεγαλη αποσταση.

 

200 ευρω για αξεσουαρ δεν δινουν πολλοι, ειδικα οταν πρεπεις να κουβαλας θηκακια μαζι, να ειναι και επικινδυνο να χασεις-ξεχασεις καπου κτλ.



#89   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/03/2017 - 13:42

Νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβα ωστε να τα αγοραστουν απο πολλους , σιγουρα οι φαν θα παρουν απο ενα ζευγαρι , αλλα απο το να τα βλεπουμε σε καθε αυτι εχει μεγαλη αποσταση.

200 ευρω για αξεσουαρ δεν δινουν πολλοι, ειδικα οταν πρεπεις να κουβαλας θηκακια μαζι, να ειναι και επικινδυνο να χασεις-ξεχασεις καπου κτλ.

η θήκη δεν μπορείς να φανταστείς ποσό βολική είναι στο θέμα φόρτισης.. ειδικά στην ομιλία εγώ έχω το ένα στο αυτί και το άλλο στην θήκη και τα εναλλάσσω. Όποτε δεν μένεις από μπαταρία.:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 24/03/2017 - 13:43


#90   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2017 - 13:55

η θήκη δεν μπορείς να φανταστείς ποσό βολική είναι στο θέμα φόρτισης.. ειδικά στην ομιλία εγώ έχω το ένα στο αυτί και το άλλο στην θήκη και τα εναλλάσσω. Όποτε δεν μένεις από μπαταρία.:)


Συμφωνω στο θεμα φορτισης , στο θεμα κουβαλημα δεν ξερω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες