Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Mac new owner


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
250 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 20:37

το μηχάνημα είναι mid-15, δεν ξέρω γερμανικά, αλλά φαίνεται σε μια φωτό.

 

έχει QWERTZ πληκτρολόγιο όμως, καθώς είναι από γερμανία. ΤΟ ρώτησες αυτό? αν και λύνεται σχετικά εύκολα με μια ζελατίνα.

 

Που είναι τοsite να μαθαίνουμε και μείς ????

 

@linuxfighter   που φαίνεται το συνολικό ΟΝ_ΤΙΜΕ ??? αμάν.... εμένα θα λέει ΑΠΕΙΡΟ ποτέ δε σταματά να δουλεύει το καημένο....



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 20:42

@linuxfighter

 

και κάτι ακόμα αν επιτρέπεται, από πού πήρες το μοντέλο MF840 (έστω μεταχειρισμένο) μόνο στα 880 ??



#48   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 23/01/2017 - 20:50

εγώ αυτό που πήρα είναι το Α1502 mid2014, i5 8gb ram και 256gb flash... το πήρα μεταχειρισμένο 850ε σε άριστη κατάσταση από το insomnia απο ένα παλικάρι... μόνο 2-3 γρατζουνίτσες απο κάτω στο αλουμίνιο έχει. τπτ άλλο. Πέρασε πολλά τεστ πριν την αγορά.



#49   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 23/01/2017 - 20:57

ααα για το power on time απλά βάζεις ένα πρόγραμμα που διαβάζει το Smart του δίσκου

 

http://prntscr.com/dzdq2a



#50   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2017 - 21:04

με ενα καλο παζαρι θα προτιμουσα καινουργιο αυτο απο king



#51   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 23/01/2017 - 23:24

Λοιπόν παίδες , θέλω την γνώμη σας για ένα μακ που θέλω να αγοράσω :

33,78 cm (13,3“) Retina Display, LED-Backlight und IPS - Technologie
Auflösung 2560 x 1600
Intel Core i5 Prozessor der fünften Generation (2.70 GHz, 3MB Intel Smart-Cache) mit Intel Turbo Boost bis zu 3.10 GHz
Intel Iris Graphics 6100
8 GB LPDDR3 1866 MHz Arbeitsspeicher
128 GB-SSD-Flashspeicher
WLAN 802.11ac, Bluetooth 4.0
HDMI, 2x Thunderbolt 2, 2x USB 3.0, Firewire
macOS

45baeae4a964f9bdb04ad5d9d83684c3.jpg7f852d7dc28397dbad1c8e13981cda61.jpgc162fe49145355be810ebf89513c57c5.jpgfda8b3fa1d8cb33fb055fcb9acc08353.jpg63632aa9111dc525fb785538ee671fc1.jpg αξίζει η όχι για 880€??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε μου αν κατάλαβα καλά είναι γερμανικό, και παρόλο που μπορείς να έχεις ελληνικό. Το πληκτρολογιο έχει διάταξη qwertz με έξτρα γράμματα για αυτά τα γράμματα που έχουν με τις τελείες απο πάνω. Εκτός και αν το είχε παραγγείλει με English International. 

Πάντα φιλικά.

Επίσης έχω την ίδια ακριβώς θήκη αυτή που είναι σαν φάκελος, τα σπάει..

 

 

με ενα καλο παζαρι θα προτιμουσα καινουργιο αυτο απο king

 

 

Ο King τελευταία μου φαίνεται δεν πολυκάνει παζάρια, ή απλά δεν με συμπάθησε  :lol:  :lol: ..

 

με ενα καλο παζαρι θα προτιμουσα καινουργιο αυτο απο king

 

Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 23/01/2017 - 23:26


#52   germanos54

germanos54

    iPH Contributor

  • 1.611 μηνύματα
  • Twitter:@Mitsos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/01/2017 - 00:50

Φίλε μου αν κατάλαβα καλά είναι γερμανικό, και παρόλο που μπορείς να έχεις ελληνικό. Το πληκτρολογιο έχει διάταξη qwertz με έξτρα γράμματα για αυτά τα γράμματα που έχουν με τις τελείες απο πάνω. Εκτός και αν το είχε παραγγείλει με English International.
Πάντα φιλικά.
Επίσης έχω την ίδια ακριβώς θήκη αυτή που είναι σαν φάκελος, τα σπάει..



Ο King τελευταία μου φαίνεται δεν πολυκάνει παζάρια, ή απλά δεν με συμπάθησε :lol: :lol: ..

δηλαδη δεν θα κάνουμε δουλειά με το πληκτρολόγιο ας πούμε ότι δεν είναι English international? Όντος η θήκη φαίνεται όμορφη ..το usb drive σε τι χρησιμεύει ? Αυτό είναι γερμανικό και έχει ακόμα εγγύηση !!Το αγόρασα τελικά !



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#53   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2017 - 00:51


Ο King τελευταία μου φαίνεται δεν πολυκάνει παζάρια, ή απλά δεν με συμπάθησε  :lol:  :lol: ..

οταν εχει make offer και με το καταλληλο μπλα μπλα κατι κερδιζεις.Δεν μιλαω να του προτεινεις αγορα εκτος ebay, αλλα παντα μεσω paypal, οπου εχει περθωριο μεχρι ενα 7% ακομα αλλα εστω και με μια απλη αντιπροσφορα ενα πενηνταρι μπορεις να το κερδισεις. Με τον συγκεκριμενο δεν ειχα ποτε παρεδωσε αλλα με αρκετους πωλητες σε φωτογραφικα ειδη η ειδη ποδηλασιας καπως ετσι γινοταν.Θα μου εδω ειναι apple προιοντα... :)

Τελοσπαντων το θεμα ειναι για τη συγκεκριμενη αγγελια οποτε μαλλον δεν επρεπε να το μπλεξουμε.

 

ΥΓ Μεγειες το εργαλειο, καλως να ερθει


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 24/01/2017 - 00:53


#54   germanos54

germanos54

    iPH Contributor

  • 1.611 μηνύματα
  • Twitter:@Mitsos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/01/2017 - 00:57

οταν εχει make offer και με το καταλληλο μπλα μπλα κατι κερδιζεις.Δεν μιλαω να του προτεινεις αγορα εκτος ebay, αλλα παντα μεσω paypal, οπου εχει περθωριο μεχρι ενα 7% ακομα αλλα εστω και με μια απλη αντιπροσφορα ενα πενηνταρι μπορεις να το κερδισεις. Με τον συγκεκριμενο δεν ειχα ποτε παρεδωσε αλλα με αρκετους πωλητες σε φωτογραφικα ειδη η ειδη ποδηλασιας καπως ετσι γινοταν.Θα μου εδω ειναι apple προιοντα... :)
Τελοσπαντων το θεμα ειναι για τη συγκεκριμενη αγγελια οποτε μαλλον δεν επρεπε να το μπλεξουμε.

η συγκεκριμένη παραγγελία Romeo πάει 1350 το πραμα βάλε 30€ μεταφορικά πάμε στα 1400 με αυτά κ με αυτά .

Για μεταχειρισμένο 1 χρόνων 2 και να γλυτώσεις 3 με 4 κατοστάρικα δεν είναι άσχημα ..Άλλωστε για μιλο μιλάμε που λέει ο λόγος . Άμα σου τύχη ένα πρόβλημα hardware τραβάει κανείς τα Μάλια που δεν έχει ..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#55   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 24/01/2017 - 01:01

δηλαδη δεν θα κάνουμε δουλειά με το πληκτρολόγιο ας πούμε ότι δεν είναι English international? Όντος η θήκη φαίνεται όμορφη ..το usb drive σε τι χρησιμεύει ? Αυτό είναι γερμανικό και έχει ακόμα εγγύηση !!Το αγόρασα τελικά !



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Έτσι όπως το βλέπω δεν είναι English Int, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό μικρή διαφορά θα κάνει. Εγώ ας πούμε γράφω αρκετά και γράφω και κώδικα στο laptop και ενώ μπορούσα να το πάρω ετοιμοπαράδοτο με γερμανικό πληκτρολόγιο, επειδή δεν βόλεψε καθόλου για την χρήση που κάνω, προτίμησα να περιμένω 3 εβδομάδες για να παραγγείλω international. Ωστόσο ο φίλος που μου δάνεισε το δικό του για να το δοκιμάσω και που έκανε την μετάβαση απο qwerty σε qwertz, μου έχει πει ότι είναι θέμα συνήθειας. Το usb superdrive είναι εξωτερικό cd/dvd-rom αν δεν κάνω λάθος. Με το καλό να το παραλάβεις, καλορίζικο.  :)  :)  :)

 

οταν εχει make offer και με το καταλληλο μπλα μπλα κατι κερδιζεις.Δεν μιλαω να του προτεινεις αγορα εκτος ebay, αλλα παντα μεσω paypal, οπου εχει περθωριο μεχρι ενα 7% ακομα αλλα εστω και με μια απλη αντιπροσφορα ενα πενηνταρι μπορεις να το κερδισεις. Με τον συγκεκριμενο δεν ειχα ποτε παρεδωσε αλλα με αρκετους πωλητες σε φωτογραφικα ειδη η ειδη ποδηλασιας καπως ετσι γινοταν.Θα μου εδω ειναι apple προιοντα... :)

Τελοσπαντων το θεμα ειναι για τη συγκεκριμενη αγγελια οποτε μαλλον δεν επρεπε να το μπλεξουμε.

 

ΥΓ Μεγειες το εργαλειο, καλως να ερθει

Ναι κατάλαβα τι εννοείς.. Πάντως ένα πολύ κακό με το paypal είναι οτι αν δεν έχεις revolut καταλήγεις να πληρώνεις τρελά ποσά για το fee του paypal για την μετατροπή.

 

η συγκεκριμένη παραγγελία Romeo πάει 1350 το πραμα βάλε 30€ μεταφορικά πάμε στα 1400 με αυτά κ με αυτά .

Για μεταχειρισμένο 1 χρόνων 2 και να γλυτώσεις 3 με 4 κατοστάρικα δεν είναι άσχημα ..Άλλωστε για μιλο μιλάμε που λέει ο λόγος . Άμα σου τύχη ένα πρόβλημα hardware τραβάει κανείς τα Μάλια που δεν έχει ..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

Βασικά επειδή το κοιτούσα θα σου βγει τελειωμένο 1280 περίπου με όλα μέσα, και φούσκωσα και λίγο την μετατροπή της Λίρας φαντάσου.


Τελευταία επεξεργασία από: Gianniskaz, 24/01/2017 - 01:05


#56   germanos54

germanos54

    iPH Contributor

  • 1.611 μηνύματα
  • Twitter:@Mitsos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/01/2017 - 01:20

Έτσι όπως το βλέπω δεν είναι English Int, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό μικρή διαφορά θα κάνει. Εγώ ας πούμε γράφω αρκετά και γράφω και κώδικα στο laptop και ενώ μπορούσα να το πάρω ετοιμοπαράδοτο με γερμανικό πληκτρολόγιο, επειδή δεν βόλεψε καθόλου για την χρήση που κάνω, προτίμησα να περιμένω 3 εβδομάδες για να παραγγείλω international. Ωστόσο ο φίλος που μου δάνεισε το δικό του για να το δοκιμάσω και που έκανε την μετάβαση απο qwerty σε qwertz, μου έχει πει ότι είναι θέμα συνήθειας. Το usb superdrive είναι εξωτερικό cd/dvd-rom αν δεν κάνω λάθος. Με το καλό να το παραλάβεις, καλορίζικο. :) :) :)

Ναι κατάλαβα τι εννοείς.. Πάντως ένα πολύ κακό με το paypal είναι οτι αν δεν έχεις revolut καταλήγεις να πληρώνεις τρελά ποσά για το fee του paypal για την μετατροπή.


Βασικά επειδή το κοιτούσα θα σου βγει τελειωμένο 1280 περίπου με όλα μέσα, και φούσκωσα και λίγο την μετατροπή της Λίρας φαντάσου.

εδω πάντως τον king τον σκύλο βρίζουν στα φορουμς..έχω κρατήσει μόνο αυτήν την λέξη ..Nightmare....!!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#57   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2017 - 01:40

αφηστε τον Βασιλια τωρα, το θεμα ειναι οτι αγοραστηκε το εργαλειακι, για τη χωρητικοτητα μην αγχωνεσαι. Υπαρχουν επιλογες.



#58   germanos54

germanos54

    iPH Contributor

  • 1.611 μηνύματα
  • Twitter:@Mitsos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/01/2017 - 01:55

Το άλλο Σάββατο έχω ραντεβού στο AppStore για να μου αλλάξουν την μπαταρία του 6s ..Σκέφτομαι να το πάρω μαζί να το τεσταρουν εκεί στο Genius σε τι ακριβός κατάσταση είναι η τι μπορώ να αλλάξω ..το σίγουρο είναι ο χώρος σε 1 T να δω τι τιμή θα μου πουν.

Επίσης αν δεν τα καταφέρω στο Μακ μπορώ να κάνω boot windows?
Σας ζάλισα !! Σορρυ ,πάω για νάνι


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#59   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 24/01/2017 - 08:51

Μπορείς ρε..μη μασάς..bootcamp-parallels-vm..διάλεξε και πάρε!

Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 24/01/2017 - 08:52


#60   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 24/01/2017 - 16:51

Βρε παπάδες μπορείς να κάνεις... Για το θέμα χωρητικότητας εγώ με το WDmycloud πάνω στο router έχω βρεί την υγειά μου (υποστηρίζει και time machine) αν και στο μέλλον σκέφτομαι να στήσω ένα nas...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες