Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

C - C++


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   IMarios

IMarios

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/01/2010 - 07:28

Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφερομαι να βρω ένα βιβλίο εύκολο και κατανοητό για γλώσσες προγραματισμου c ή c++. Οποίος ξέρει κάτι παραπάνω να με ενημερώσει παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 10:28

Yπάρχει μια σειρά βιβλίων που βγάζουν οι πολύ γνωστές εκδόσεις Penguin -τη συγκεκριμένη, τη βγάζει το "παράρτημά" τους, στις ΗΠΑ.
Η σειρά λέγεται (χωρίς παρεξήγηση, έτσι;...) "The Complete Idiot's Guide". Μπορεί να τη ξέρεις, κιόλας, ή να έχεις δει κάποιο από τα βιβλία της...΅Είναι από τις πιο γνωστές!
Είμαι βέβαιος, ότι έχουν βγάλει και κάποιον οδηγό για τις γλώσσες προγραμματισμού που θες! Πάντα με το δικό τουε έξυπνο, γλαφυρό και πρωτότυπο τρόπο γραφής και εκμάθησης, έτσι;
Εάν υπάρχει στη σειρά αυτό το βιβλίο, αλλά έχει εξαντληθεί, και δε το βρίσκεις, μη τα παρατήσεις και πας για κάτι άλλο! Παρήγγειλέ το να στο φέρουν ή αγόρασέ το εσύ από το internet και τη σελίδα του εκδοτικού οίκου!!!

xilaren

#3   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/01/2010 - 16:31

http://www.deitel.com/books/cpphtp5/ αυτό κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο που έχω βρει για c++

Το έχω δει στον Παπασωτηρίου στα ελληνικά φυσικά.

#4   IMarios

IMarios

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/01/2010 - 20:49

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον θα τα ψάξω και τα 2. και πάλι ευχαριστώ.

#5   aramsimo

aramsimo

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 21:40

Φιλε ειναι στην θελησει σου αμα θελεις να μαθεις C++ οποιο βιβλιο και να παρεις ειναι κατανοητο εγω χρησιμοποιησα το C++ Βημα προς Βημα απο τις εκδοσεις Μ.Γκιουρδας γραμμενο απο τον Herbert Schildt και εμαθα την C++ μεσα σε 2 μηνες αρκετα κατανοητα
τωρα για βιβλια ψαξε στο Παπασωτηριου εχει εκει αρκετη ποικηλια

Τελευταία επεξεργασία από: aramsimo, 30/01/2010 - 21:40





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες