Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

"Η μπαταρία του iPhone μπορεί να χρειάζεται σέρβις". Τι πρέπει να κάνεις αν εμφανιστεί αυτό το μήνυμα στην συσκευή σου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/03/2017 - 00:26

Σε iPhone με iOS 10.2.1 ή νεότερη έκδοση, αυτή η ειδοποίηση ενδέχεται να εμφανιστεί στην ενότητα Ρυθμίσεις > Μπαταρία: "Η μπαταρία του iPhone μπορεί να χρειάζεται σέρβις" (Your iPhone battery may need to be serviced).

 

 

%CE%97-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF

 

 

Γιατί εμφανίζεται η ειδοποίηση

 

Χρησιμοποιώντας τους διαγνωστικούς ελέγχους στο iOS, το λειτουργικό εντοπίζει ότι η μπαταρία του iPhone ενδέχεται να χρειάζεται αντικατάσταση. Καθώς μια μπαταρία πλησιάζει στο τέλος της διάρκειας ζωής της, η ποσότητα της φόρτισης και η δυνατότητα παροχής ενέργειας μειώνεται. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η μπαταρία να χρειάζεται ολοένα και πιο συχνά φόρτιση και το iPhone σας ενδέχεται να απενεργοποιείται απρόσμενα.
Μην ανησυχείτε, αυτό δεν αποτελεί ζήτημα ασφάλειας. Είναι απλώς μια ενημέρωση ότι η μπαταρία σας ενδέχεται να χρειάζεται αντικατάσταση. Μπορείτε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το iPhone σας μέχρι να ελέγξετε την μπαταρία του στο σέρβις. Υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που μπορούν να επηρεάσουν την απόδοση και τη διάρκεια ζωής μπαταρίας της συσκευής σας, συμπεριλαμβανομένου του αριθμού κύκλων φόρτισης, της ηλικίας της μπαταρίας και της έκθεσής της σε ακραίες θερμοκρασίες.
 

Οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες έχουν περιορισμένο αριθμό κύκλων φόρτισης και κάποια στιγμή ενδέχεται να χρειαστούν σέρβις. Η εγγύηση ενός έτους της Apple, το AppleCare+ και η νομοθεσία περί προστασίας καταναλωτών περιλαμβάνουν την κάλυψη σέρβις για ελαττωματικές μπαταρίες. Αν η μπαταρία σας δεν καλύπτεται από το σέρβις, η Apple προσφέρει υπηρεσία αντικατάστασης μπαταρίας με χρέωση.

 

Για να λάβετε βοήθεια με την αντικατάσταση μπαταρίας, επισκεφτείτε με το iPhone σας ένα εξουσιοδοτημένο κέντρο σέρβις της Apple ή ένα κατάστημα λιανικής πώλησης Apple Store. Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη της Apple.

 


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/03/2017 - 00:41

Αυτό σημαίνει ότι δεν ισχύει η μπαταρία στον δεύτερο χρόνο αλλά μόνο στον πρώτο ;; χμμμ

#3   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 03/03/2017 - 01:39

Αυτό σημαίνει ότι δεν ισχύει η μπαταρία στον δεύτερο χρόνο αλλά μόνο στον πρώτο ;; χμμμ

Αυτο ισχυει για τους περισσοτερους αν οχι για ολους τους κατασκευαστες.

Η εγγυηση για τα αξεσουαρ, μπαταριες κλπ ειναι 1 ετος ενω για την πλακετα, οθονη κλπ 2 απ'οσο ξερω.



#4   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/03/2017 - 22:50

αν η συσκευη σου αποτυχει στα διαγνωστικα τεστ της apple σου αλλαζουν μπαταρια και στον 2 χρονο, ετσι μου εχουν πει απο infoquest/ i-system, απλα η δικη μου τα περναει... 


legit


#5   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/03/2017 - 23:16

Τουλάχιστον αλλάζουν την μπαταρϊα πλέον, και όχι όλη την συσκευή.

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#6   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 04/03/2017 - 23:56

Εμένα μου αλλάξανε ολόκληρη συσκευή,μου είπε ότι είναι πολύ καινούργια και ότι μάλλον δεν είναι πρόβλημα μπαταρίας αλλά hardware και μου κάνανε αντικατάσταση συσκευής.iPhone 6s


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες