Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Vodafone [CU] or Cosmote [Whats Up]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   diffakoc

diffakoc

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/03/2017 - 20:12

Ειμαι αρκετα προβληματισμενος τι καρτοκινητη να επιλεξω εχω iphone 7 plus και θελω να μου πειτε ποια κατα την γνωμη σας σε θεμα σηματος ποιοτητα κλησης και 4g οπως και καλυτερα πακετα ειναι καλυτερη!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2017 - 20:30

Καλύτερα πακέτα η vodafone. Καλύτερο σήμα η cosmote. Από εκεί και πέρα τα συμπεράσματα δεν είναι αξιόπιστα. Θέλω να πω πως σε κυψέλη που υπάγεται κάθε αριθμός προηγείται πάντα μα πάντα η σύνδεση και έπονται οι υπόλοιποι με τις κάρτες αρκετά πίσω + κάθε κλήση που κάνεις είναι 3λέπτη. Μιλάς 30 δευτερόλεπτα με την κοπελιά σου χρεώνεσαι 3 λεπτά από τα 200 που έβαλες πχ, θες να την ξαναπάρεις επειδή δεν της είπες σ αγαπώ? Άλλα 30 δεύτερα να το πεις άλλα 3 λεπτά. Άρα σύνολο για 60 δεύτερα έφαγες 6 λεπτά και πάει λέγοντας. Στο τέλος τα 200 λεπτά δεν είναι πραγματικά καθότι εάν διαιρέσεις τα 200 λεπτά που έβαλες ως πακέτο και ενεργοποίησες με το 3 8α δεις πως ο χρόνος πέφτει στα 66 λεπτά (κάπου 1 ώρα υπολόγισε)

 

 

Τι κάνεις κατ εμέ? Πας σε αντίπαλο δίκτυο από οτι είσαι με κάποιον δικό σου που και αυτός είναι στο ίδιο δίκτυο τώρα με εσένα π.χ και οι δυο είστε στην cosmocarta τώρα(πχ μητέρα σου, κοπέλα σου) τα βάζεις σε ένα κοινό αφμ και τα μεταφέρεις σε σύνδεση  στον αντίπαλο πάροχο και παίρνεις μεγάλες πολύ μεγάλες εκπτώσεις εάν το χειριστείς καλά. Δεν μιλάμε για επιδότηση συσκευής αλλά για έκπτωση παγίου + οικογενειακό πρόγραμμα οπότε μπορεί να πάρεις και 60% έκπτωση για 2 αριθμούς εάν είσαι τυχερός. Θα συνενοηθείς μαζί τους μόνο τηλεφωνικά σε συγκεκριμένα τηλέφωνα και όχι οτι δείχνει το ίντερνετ αφού θα σου δώσουν άλλη μα άλλη τιμή από αυτή που κυκλοφορεί έξω. Κάποιοι από εμάς πετύχαμε στα συμβόλαια 2 red 1 στα 50 ευρώ δηλαδή 25 ευρώ η γραμμή που κανονικά έβγαινε στα 120 ευρώ για 2 αριθμούς. Με 1500 λεπτά μονόλεπτα προς όλους,1500 μηνύματα προς όλους και 2,5gb ιντερνετ ο καθένας μας + τα δώρα Πασχα Χριστούγεννα και καλοκαίρι έξτρα 10gb ίντερνετ . Οπότε για μένα μακριά από κάρτα.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 15/03/2017 - 20:38


#3   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 15/03/2017 - 20:57

Εγω φιλε μου εχω cu, κ η γυναικα μου το ιδιο.
Βαζω 10€ καρτα κ επιλεγω ενα πακετο που κανει 8€
Εχει 300 προς ολους κ 400 προς cu
Και καμμια διακοσαρια μνματα.
Μετα αμα βαλω την καρτα ανανεωσης μεσα απο το app του cu μου δινει 500mb ιντερνετ.
Οποτε με 8 γιουρο την βγαζω για ενα μηνα.
Βεβαια αμα μιλας πολυ ισως δεν σε φτανει αλλα για μενα ειναι κομπλε!

Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 15/03/2017 - 20:58

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#4   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/03/2017 - 21:11

Voda και από εμένα σε πακέτα δεν παίζονται .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/03/2017 - 21:44

Και από μένα Vodafone cu και σε συνεργασία με την Ευρωπαικη κάρτα νέων που την βγάζεις με 10 ευρώ τον χρονο βάζεις 10 ευρώ και έχεις αλλά 10 δώρο σε κάθε ανανέωση.Προυποθεση να εισαι κάτω από 30,αλλά οποίος έχει παιδιά ξαρδφια κτλ μόνο τα στοιχεία της ταυτότητας θέλει για να την βγάλεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#6   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 15/03/2017 - 22:24

εχω καρτοκινητο vodafone

με μια προσφορα που μου εδωσαν εχω 400 λεπτα προς ολους με 3,08 ευρω με καθε ανανεωση 10 ευρω

mb μου δινουν δωρεαν ή απο ανανεωση στο καταστημα(η πρωτη του μηνα 500mb ή απο ιντερνετ ανανεωση)

Μεγαλο προβλημα ομως με το σημα

ταλαπωρια μεγαλη ...

τοσο που σκεφτομαι κοσμοτε που εχει το καλυτερο σημα...



#7   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/03/2017 - 09:16

Και από μένα Vodafone cu και σε συνεργασία με την Ευρωπαικη κάρτα νέων που την βγάζεις με 10 ευρώ τον χρονο βάζεις 10 ευρώ και έχεις αλλά 10 δώρο σε κάθε ανανέωση.Προυποθεση να εισαι κάτω από 30,αλλά οποίος έχει παιδιά ξαρδφια κτλ μόνο τα στοιχεία της ταυτότητας θέλει για να την βγάλεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο εκδοσης και τις χρησεις αυτης της καρτας ;


Sent from my iPad using Tapatalk

#8   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/03/2017 - 09:38

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο εκδοσης και τις χρησεις αυτης της καρτας ;


Sent from my iPad using Tapatalk

εδω εισαι http://europeanyouthcard.gr/en/ η κάρτα έρχεται σε 2-4 μέρες πληρώνεις μόνο 10 ευρώ στον κούριερ και είναι για 1 χρόνο.Στελνεις μνμα με τον αριθμό της κάρτας σε έναν 4ψηφιο αριθμό μαι ενεργοποείται η προσφορά για 1 χρόνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#9   Nikolaskon9

Nikolaskon9

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/08/2017 - 14:53

Για μενα επειδη εχω cu και wu απλα θα πω whats up.Περισσοτερα Mb με την ανανεωση πλεον.Με online ανανεωση 10€ εχω 1.200Mb απο το reload it και μαζι με αυτα μπορω με φιλους μεσα απο το παρε μοιρασε να δωσω με 2 5αρες μεχρι και 600mb σε φιλο.Τον κωδικο τον παιρνεις κανονικα ειτε βαλεις 10€ ή 2 φορες απο 5.Με 7€ εχεις και 400 προς wu+300' προς ολους αμα το ενεργοποιεις online.Χωρια τη καλυτερη καλυψη και το wifi call+volte στα iPhone 5s/5c και πανω.Εγω με
5s εχω μονο wifi call(δεν υποστηριζει volte).
Το Cu σε μενα το εχω γιατι οι δικοι μου εχουν φοιτητικα και μιλαμε μεταξυ μας απεριοριστα.
Σε καλυψη,κοσμοτε ξεκαθαρα για μενα που ειμαι Βορεια ελλαδα.Το 4G υπερεχει και φυσικα πολυ σπανια δεν εχω σημα.Η Vodafone πλεον ειναι χειροτερη ακομα και απο τη Wind σε περιοχες που εχει αναβαθμισει η Wind.
Τωρα που ειμαι πιερια η Wind εχει πιο σταθερο 3G απο τη Vodafone και η κοσμοτε εχει πιο σταθερο σημα παρολο που εχει θεματα.Μιλαω για Λεπτοκαρυα-Λιτοχωρο.

#10   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2017 - 16:39

Για μενα επειδη εχω cu και wu απλα θα πω whats up.Περισσοτερα Mb με την ανανεωση πλεον.Με online ανανεωση 10€ εχω 1.200Mb απο το reload it και μαζι με αυτα μπορω με φιλους μεσα απο το παρε μοιρασε να δωσω με 2 5αρες μεχρι και 600mb σε φιλο.Τον κωδικο τον παιρνεις κανονικα ειτε βαλεις 10€ ή 2 φορες απο 5.Με 7€ εχεις και 400 προς wu+300' προς ολους αμα το ενεργοποιεις online.Χωρια τη καλυτερη καλυψη και το wifi call+volte στα iPhone 5s/5c και πανω.Εγω με
5s εχω μονο wifi call(δεν υποστηριζει volte).
Το Cu σε μενα το εχω γιατι οι δικοι μου εχουν φοιτητικα και μιλαμε μεταξυ μας απεριοριστα.
Σε καλυψη,κοσμοτε ξεκαθαρα για μενα που ειμαι Βορεια ελλαδα.Το 4G υπερεχει και φυσικα πολυ σπανια δεν εχω σημα.Η Vodafone πλεον ειναι χειροτερη ακομα και απο τη Wind σε περιοχες που εχει αναβαθμισει η Wind.
Τωρα που ειμαι πιερια η Wind εχει πιο σταθερο 3G απο τη Vodafone και η κοσμοτε εχει πιο σταθερο σημα παρολο που εχει θεματα.Μιλαω για Λεπτοκαρυα-Λιτοχωρο.

Πήρα και εγώ κάρτα wu για μένα και τη γυναίκα μου .μπορεις σε παρακαλώ να με ενημερώσεις γιατί πρώτη φορά έχω καρτοκινητή τι πρέπει να κάνω για να έχω όλα τα δώρα;ειδικά mb ?πως με συμφέρει να βάζω τα 10 ευρώ που θα βάζω ;σε κατάστημα η υπαρχει άλλος τρόπος ;αυτό το reload it τι είναι και πως δουλεύει ;δεν κατάλαβα πολύ .εναν κωδικό που ζητάει που τον βρίσκω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#11   Nikolaskon9

Nikolaskon9

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/08/2017 - 18:20

Πήρα και εγώ κάρτα wu για μένα και τη γυναίκα μου .μπορεις σε παρακαλώ να με ενημερώσεις γιατί πρώτη φορά έχω καρτοκινητή τι πρέπει να κάνω για να έχω όλα τα δώρα;ειδικά mb ?πως με συμφέρει να βάζω τα 10 ευρώ που θα βάζω ;σε κατάστημα η υπαρχει άλλος τρόπος ;αυτό το reload it τι είναι και πως δουλεύει ;δεν κατάλαβα πολύ .εναν κωδικό που ζητάει που τον βρίσκω;

Sent from my iPhone using Tapatalk


Καταρχας αφου βαλεις τη καρτα στο κινητο θα κατεβασεις το whats up app.Θα βαλεις 5€ με χρεωστικη/πιστωτικη.Θα κανεις το παρε μοιρασε με τη γυναικα σου(θα στειλεις τα 300MB σε εκεινη απο εσενα και το αντιστροφο).Θα παρετε και αλλα 100 ο καθενας.400MB ο καθενας για ενα μηνα.Μετα θα βαλεις αλλα 5€ και θα ερθει ο κωδικος reload it.Θα βαλεις τα 1.200Mb για ενα μηνα,ο κωδικος ερχεται και με sms αλλα θα εμφανιστει αυτοματα αν το κανεις απο το whats up application.Μετα θα κανεις το παρε μοιρασε μετα την 2η ανανεωση με 5€.
Τα λεφτα που θα μεινουν με τις 2 καρτες των 5 ειναι 8,92€ (4,46 απο καθε ανανεωση).Αν βαλεις μια 10αρα θα μεινουν 8,93€.Σε συμφερει να βαλεις 2 5αρες γιατι θα παρετε με τη γυναικα σου 1.200Mb απο το reload it και 2 φορες απο 400Mb(800) με το παρε μοιρασε.Αν βαλεις 10€ θα παρεις 1.200+400Mb.Ολα εχουν διαρκεια 1 μηνα.
Απο πακετα εχει με 7,06€ 400' προς Whats Up και 300' προς ολους μεσα απο το App.Επισης εχει και widget στο ios version και δουλευει αψογα.

#12   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2017 - 18:47

Το reload it 600 δίνει δώρο όπως βλέπω .το 1200 πως προκύπτει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#13   Nikolaskon9

Nikolaskon9

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/08/2017 - 18:48

Το reload it 600 δίνει δώρο όπως βλέπω .το 1200 πως προκύπτει ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν κανεις online ανανεωση μεσω πιστωτικης/χρεωστικης καρτας/paypal

#14   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/08/2017 - 22:15

Σας ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#15   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/08/2017 - 09:28

Ένα πακέτο wu που δίνει 1500 ομιλία και άλλο τόσο mb με 8,5 ευρώ που το βρίσκω;δεν το έχουν εδώ στα καταστήματα στην επαρχία .


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες