Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

iOS 10.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
598 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   nickgoul

nickgoul

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/04/2017 - 23:42

Αν πας στην 10.3 απλά με update χωρίς restore,το τηλέφωνο είναι έτοιμο ή θέλει πάλι χρόνο για να περαστούν οι υπάρχουσες εφαρμογές?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 01/04/2017 - 23:42

Αν πας στην 10.3 απλά με update χωρίς restore,το τηλέφωνο είναι έτοιμο ή θέλει πάλι χρόνο για να περαστούν οι υπάρχουσες εφαρμογές?

Αν πας με update ολα ειναι οπως πριν..βαζεις κωδικους και μπαινεις



#468   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 01/04/2017 - 23:47

Τελικα σε iphone 5s δουλευει το wifi call?

Εγω ξερω οτι απο 5c και μετα υποστηριζεται..απλα πρεπει να εχεις συμβολαιο..οσοι εχουμε καρτοκινητο δεν μπορουμε ακομα.



#469   thomask1202

thomask1202

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2017 - 09:30

jailbreak υπαρχει?



#470   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/04/2017 - 09:35

jailbreak υπαρχει?

g

Όχι ! :)

#471   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2017 - 09:40

Άνοιξε τον και ξανά κλείστον.
Έχει κολλήσει.
Μετά κάνε Hard Reset
Πάντως με αυτή την ενοχλητική και πολύ άδικη χρέωση, τους είχα πάρει τηλέφωνο πριν κανά εξάμηνο, τους ξέχες@α κυριολεκτικά και μου το απενεργοποίησαν.
Αφορούσε το τηλέφωνο της κόρης μου και το παιδί χρεωνόταν συνεχώς.
Έκτοτε, ακόμα και όταν τελειώσουν τα MB η συσκευή απλά δεν έχει internet ακόμα και με ανοιχτά δεδομένα.

Έκανα restore και μετά backup από τον σκληρό (οχι setup as new). Ευτυχώς δεν πείραξε φακέλους και apps/games. Βέβαια φύγαν όλοι οι κωδικοί αλλά ευτυχώς δεν ήταν πολλοί. Απενεργοποίησα και το internet day pass (καλού κακού) ενεργοποιώντας μια υπηρεσια που λεγεται my internet. Τέλος πάνω στο restore μου έγινε update και ο carrier provider (αυτή τη φορά μου βγαλε οτι έγινε οκ η εγκατάσταση). Ελπίζω να μην ξαναχρεωθώ άδικα. Άντε να δούμε..



#472   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/04/2017 - 10:08

Σε ευχαριστώ πολύ.

Δυστυχως δεν παρατηρησα το απλο ..οτι το 5s δεν υποστηριζει wifi calling.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Τελικα σε iphone 5s δουλευει το wifi call?

Υποστηρίζεται το 5s, τουλάχιστον σε συμβόλαιο. Χρειάζεται όμως και στα δεδομένα η επιλογή για την ομιλία, να είναι από 3g και πάνω.



#473   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2017 - 12:43

<<Κάνε καλύτερα Restore. Μη μπλέκεις με OTA.>> ναι το ξέρω για το restore αλλα με προβληματιζει που δεν το φερνει ota χωρις κανενα λογο η πρεπει να κανω κατι?



#474   nichio

nichio

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@nichio77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nichio77

Δημοσίευση 02/04/2017 - 14:32

Για 5s σύμφωνα με την Apple υποστηρίζει wifi call αλλά ΟΧΙ VoLTE...


Sent from my iPad using Tapatalk

#475   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 02/04/2017 - 18:44

Η μπαταρία είναι τελείως απαράδεκτη για εμένα. Πήγα με restore + set up as new στην 10.3 και ενώ παλιά έχανα περίπου 10% για κάθε ώρα χρήσης (με 2G όταν δεν χρησιμοποιούσα τα δεδομένα), τώρα χάνω το διπλάσιο. Σήμερα χρησιμοποίησα ελάχιστα το κινητό μου (από τις 2μιση ώρες που λέει χρήση, η 1 είναι αναπαραγωγή μουσικής από Spotify κομματιών που έχω κατεβασμένα κιόλας...) και είμαι ήδη στο 50%. Το μόνιμα ανοιχτό 3G είναι ό,τι χειρότερο έχει συμβεί από άποψη μπαταρίας...
c3f63ace5ce59edce2f5c5601b76efc6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#476   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 02/04/2017 - 19:32

Οπως αναφερθηκε παραπανω λογω του οτι δεν μπορειτε να γυρισετε σε 2G και ειναι ανοιχτο μονιμα το 3G η μπαταρια θα ειναι σαφως χειροτερη απο πριν.

#477   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/04/2017 - 20:09

Η μπαταρία είναι τελείως απαράδεκτη για εμένα. Πήγα με restore + set up as new στην 10.3 και ενώ παλιά έχανα περίπου 10% για κάθε ώρα χρήσης (με 2G όταν δεν χρησιμοποιούσα τα δεδομένα), τώρα χάνω το διπλάσιο. Σήμερα χρησιμοποίησα ελάχιστα το κινητό μου (από τις 2μιση ώρες που λέει χρήση, η 1 είναι αναπαραγωγή μουσικής από Spotify κομματιών που έχω κατεβασμένα κιόλας...) και είμαι ήδη στο 50%. Το μόνιμα ανοιχτό 3G είναι ό,τι χειρότερο έχει συμβεί από άποψη μπαταρίας...

2 μόνο παρατηρήσεις.

 

Πέταξε την άθλια εφαρμογή του FB, να μπαίνεις απο τον Browser που χρησιμοποιείς και στις υπ. συστήματος άφησε μόνο βαθμονόμηση πυξίδας και Find.

 

Θα δεις διαφορά μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#478   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 02/04/2017 - 20:10

εμενα παντως που την περασα με itunes και set us new μολις παει 10% η μπαταρια σβηνει το τηλεφωνοενω στην προηγουμενη εκδοση ηταν μια χαρα .Οσο για την μπαταρια με το itools η μπαταρια ειναι μια χαρα.



#479   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 02/04/2017 - 20:51

2 μόνο παρατηρήσεις.

Πέταξε την άθλια εφαρμογή του FB, να μπαίνεις απο τον Browser που χρησιμοποιείς και στις υπ. συστήματος άφησε μόνο βαθμονόμηση πυξίδας και Find.

Θα δεις διαφορά μετά.

Ναι τα γνωρίζω ήδη αυτά τα tips. Αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι η προηγούμενη έκδοση κατανάλωνε τη μισή (!!!) μπαταρία σε σχέση με τώρα. Υπάρχει κάποια πιθανότητα αν στείλουμε μαζικά παράπονα στην cosmote για τον διακόπτη του 2G να το διορθώσει όπως είχε γίνει στο παρελθόν;;; Εμένα μου φαίνεται απαράδεκτο κινητό των 1000€ να μην σου δίνει την επιλογή να πιάσεις 2g δίκτυο. Ειδικά όταν είσαι στην Ελλάδα που η κάλυψη και τα δίκτυα είναι άθλια. (Αν και είναι off-topic, θα το γράψω επειδή έχει σχέση με το "αριστο" δίκτυο της Cosmote. Τις μισές φορές που ανοίγω τα δεδομένα, δεν έχω ιντερνετ και πρέπει να αλλάξω από 3G σε 4g ή να βάλω και να βγάλω τη λειτουργία πτήσης για να συνδεθώ στο ιντερνετ)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#480   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 02/04/2017 - 22:14

Η καταναλωση μπαταριας ειναι αυξημενη σε σχεση με την 10.2 ακομα και με μονιμα ανοιχτο 4g που ημουν πριν και με ιδια χρηση ειμαι περιπου 25% κατω... δηλαδη γυρνουσα σπιτι και ειχα παντα 45-50 και τωρα ειμαι μονιμα 20-25 ... ειναι γελοιοι και ειναι ασχετο με το 4g παντα ανοιχτα τα ειχα , εκανα και restore και setup as new ακριβως τα ιδια ... χωρις volte παντα .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες