Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 10.3.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
279 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2017 - 10:45

Κλειστό είναι ΠΑΝΤΑ. Το χω πει και στα previous posts . Επίσης έχω κάνει και setup as new iphone απο restore, νομιζοντας πως ειναι bug της 10.3 @ 10.3.1. Έχω κάνει τα πάντα δεν ξέρω τι παιζει. Επαναλαμβανω: Μεχρι και την 10.2.1 (και πριν απο το carrier update της cosmote που έγινε στην 10.3) ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

 

Συνεπώς είτε είναι bug της 10.3 είτε του carrier update. Βtw googlarοντας το λιγο είδα πως και η ios6 κάποια στιγμη είχε το ίδιο πρόβλημα.. Δεν ξέρω τι να πω..

 

PS1. Μου κάνει εντύπωση που δεν το χει κανεις από σας πάντως..Ίσως επειδή δεν έχετε what's up καρτα..Εκτός και αν ειναι αλλού το πρόβλημα τι να πω..

PS2. Προς το παρων απενεργοποιησα εντελώς το internet day pass (END DAY στο 1333)


Τελευταία επεξεργασία από: HariDimoS, 21/04/2017 - 10:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2017 - 10:52

οριστε φίλε μου

fe885db81ef1115e0b28c1020f3b847d.jpg

Για να δουλέψει καλύτερα ο εντοπισμός θέσης κατά την απωλεια η την κλοπή της συσκευής μας

Rafael Nadal

 

Ευχαριστώ πολύ! Ποια είναι αυτή η σελίδα;



#213   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/04/2017 - 11:02

Κλειστό είναι ΠΑΝΤΑ. Το χω πει και στα previous posts . Επίσης έχω κάνει και setup as new iphone απο restore, νομιζοντας πως ειναι bug της 10.3 @ 10.3.1. Έχω κάνει τα πάντα δεν ξέρω τι παιζει. Επαναλαμβανω: Μεχρι και την 10.2.1 (και πριν απο το carrier update της cosmote που έγινε στην 10.3) ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

 

Συνεπώς είτε είναι bug της 10.3 είτε του carrier update. Βtw googlarοντας το λιγο είδα πως και η ios6 κάποια στιγμη είχε το ίδιο πρόβλημα.. Δεν ξέρω τι να πω..

 

PS1. Μου κάνει εντύπωση που δεν το χει κανεις από σας πάντως..Ίσως επειδή δεν έχετε what's up καρτα..Εκτός και αν ειναι αλλού το πρόβλημα τι να πω..

PS2. Προς το παρων απενεργοποιησα εντελώς το internet day pass (END DAY στο 1333)

 

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο διότι έχω συμβόλαιο. Να φανταστώ έχεις κάνει reset network settings. Εφόσον η χρέωση είναι πάντα 1 ευρώ τότε το πιθανότερο να είναι θέμα της Cosmote. Εφόσον απενργοποίησες τελείως το πακέτο που είχες δεν θα έχεις αυτή την χρέωση.



#214   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/04/2017 - 11:13

μου έχει σκάσει 2 φορές το app store.(δηλαδή ενώ το έχω ανοιχτό, απλά βγήκε και έκλεισε) 

Χτες μου πάγωσε το messenger και κολλαγε ολοκληρο το κινητο (οκ δεν ειχα κανει restart εδω και βδομάδες)

και σήμερα πάλι παγωσε ο messenger (ίσως να έχει να κάνει και με την εφαρμογή φυσικά)

 

όλα αυτά με 10.3.1 . δεν ξαναειχα ποτε γενικα τετοιο πρόβλημα και έχει περαστεί με set up as new.



#215   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2017 - 11:14

Φυσικά έχω κανει και reset network settings πολλές φορές. Η χρέωση ειναι ενα ευρώ (απ την στιγμή που έχεις ενεργοποιησει το internet day pass). Ειχα ενεργοποιησει και το cosmote my internet αλλά εκεί είχα - αντίστοιχο - προβλημα. Τι? Ναι μεν δεν με χρέωνε το 1 ευρό (οταν εμπαινα wifi) αλλά κάθε πρωί - ίδια ώρα - μου ρχοταν σμσ ότι δεν εχω δωρεαν mb και να μπω στην γνωστη ιστοσελιδα για να μπορεσω να σερφάρω κλπ.

 

Τώρα σαν ύστατη λύση απενεργοποιησα το internet day pass (idp), αλλά αυτή τη στιγμή εφόσον θέλω να "αγοράσω" ένα οποιδήποτε πακέτο ομιλιας ή ιντερνετ απ το whats up δεν θα δουλέψει. Θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιησω το idp και μετά θα χω τα δεδομένα μου. Με λίγα λόγια το idp είναι σαν να χεις subscription  σ ενα data plan. Aν το χεις οφ απλά δεν έχεις subscription. Ταλαιπωρία δλδ.

 

Γι αυτό το λόγο ρώτησα πριν αν αλλάζοντας κάτι στο apn settings μήπως μπορώ να "μπλοκάρω" απλά την πρόσβαση στο ιντερνετ..

 

@bezoss ειχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με κάποια apps. Tα ξανακατέβασα σβήνοντας τα πρώτα από κινητό και itunes.


Τελευταία επεξεργασία από: HariDimoS, 21/04/2017 - 11:16


#216   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/04/2017 - 11:15

Ευχαριστώ πολύ! Ποια είναι αυτή η σελίδα;

οριστε φίλε μου

https://www.ired.gr/...nformation.html


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#217   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2017 - 12:04

Καλημέρα σε όλους

 

Πρώτα αναζητούμε "στα γύρω μας" και μετά "στα απομακρυσμένα"  :)

 

http://www.iphonehel...ation_services/


Big things have small beginnings

#218   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/04/2017 - 12:07

Φυσικά έχω κανει και reset network settings πολλές φορές. Η χρέωση ειναι ενα ευρώ (απ την στιγμή που έχεις ενεργοποιησει το internet day pass). Ειχα ενεργοποιησει και το cosmote my internet αλλά εκεί είχα - αντίστοιχο - προβλημα. Τι? Ναι μεν δεν με χρέωνε το 1 ευρό (οταν εμπαινα wifi) αλλά κάθε πρωί - ίδια ώρα - μου ρχοταν σμσ ότι δεν εχω δωρεαν mb και να μπω στην γνωστη ιστοσελιδα για να μπορεσω να σερφάρω κλπ.

 

Τώρα σαν ύστατη λύση απενεργοποιησα το internet day pass (idp), αλλά αυτή τη στιγμή εφόσον θέλω να "αγοράσω" ένα οποιδήποτε πακέτο ομιλιας ή ιντερνετ απ το whats up δεν θα δουλέψει. Θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιησω το idp και μετά θα χω τα δεδομένα μου. Με λίγα λόγια το idp είναι σαν να χεις subscription  σ ενα data plan. Aν το χεις οφ απλά δεν έχεις subscription. Ταλαιπωρία δλδ.

 

Γι αυτό το λόγο ρώτησα πριν αν αλλάζοντας κάτι στο apn settings μήπως μπορώ να "μπλοκάρω" απλά την πρόσβαση στο ιντερνετ..

 

@bezoss ειχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με κάποια apps. Tα ξανακατέβασα σβήνοντας τα πρώτα από κινητό και itunes.

 

Φίλος που έχει what's up πάντως δεν χρειάζεται να έχει ενεργό το idp. Αυτό είναι πακέτο απο όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω. Μήπως να βάλεις ένα ξεχωριστό πακέτο και να ξενοιάσεις?



#219   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2017 - 13:53

Ήδη όπως ειπα απενεργοποίησα το idp.

 

Τα μόνα ξεχωριστά ιντερνετ "πακέτα" είναι αυτά που σου δινουν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ (500 Mb για 1 μηνα), 120Mb/1 μηνα (3 ευρω), 600Mb/1 μηνα (6 ευρώ) και κάτι άλλες προσφορες τυπου Gb το Σαβατ/ριακο και 1 Gb/1 μερα (1 eyro). Mιλάμε παντα σε καρτοκινητή. Αυτά εννοείς? Δεν ειμαι 100% σιγουρος πως αν ενεργοποιησω ενα απ αυτα πως θα δουλέψουν αμέσως..


Τελευταία επεξεργασία από: HariDimoS, 21/04/2017 - 14:02


#220   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 21/04/2017 - 17:11

Καλημέρα σε όλους

Πρώτα αναζητούμε "στα γύρω μας" και μετά "στα απομακρυσμένα" :)

http://www.iphonehel...ation_services/

σορυ φιλε μου εκανα απλος ενα γρήγορο ψαξιμω στο ιντερνετ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#221   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/04/2017 - 17:35

Ήδη όπως ειπα απενεργοποίησα το idp.
 
Τα μόνα ξεχωριστά ιντερνετ "πακέτα" είναι αυτά που σου δινουν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ (500 Mb για 1 μηνα), 120Mb/1 μηνα (3 ευρω), 600Mb/1 μηνα (6 ευρώ) και κάτι άλλες προσφορες τυπου Gb το Σαβατ/ριακο και 1 Gb/1 μερα (1 eyro). Mιλάμε παντα σε καρτοκινητή. Αυτά εννοείς? Δεν ειμαι 100% σιγουρος πως αν ενεργοποιησω ενα απ αυτα πως θα δουλέψουν αμέσως..


Ναι, αυτά εννοώ. Εγώ πιστεύω ότι θα γίνει. Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις.

#222   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2017 - 17:47

Ok Paris θα το δω όταν θα το ξαναενεργοποίησω. Ευχαριστώ



#223   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/04/2017 - 19:22

Δεν χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις ξανά. Απλά βάλε ένα άλλο πακέτο.

#224   HariDimoS

HariDimoS

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2017 - 07:28

Έχω την εντύπωση πως δεν ισχύει αυτό που λες. Πιο παλιά που το χα δοκιμάσει έπρεπε μαζί με το πακέτο που έβαζα (πχ τα 3Gb που δινε δωρο η cosmote, ή τα mb δωρο απ το reload it) να ενεργοποιηθεί και το idp αλλιώς δεν είχα ιντερνετ. Mάλιστα μου κανε εντύπωση αυτό. Βέβαια δεν ξέρω αν έπαιζε ρόλο το ότι τα πακέτα αυτά ήταν "δώρο" και όχι αγορά..

 

Πάντως ευτυχώς απ τη στιγμή που απενεργοποιησα το idp δεν μου ξαναρθε μηνυμα χρέωσης και δεν με ξαναχρέωσε γιατί το χα φοβηθεί..


Τελευταία επεξεργασία από: HariDimoS, 22/04/2017 - 07:29


#225   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/04/2017 - 10:59

Είναι λογικό να σου ερχόταν μήνυμα εφόσον είναι πακέτο που σε χρεώνει με την ημέρα. Όταν με το καλό ενεργοποιήσεις και ένα πακέτο θα δεις ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες