Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με ηχο σε MacBook pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mixmasterdesigns

mixmasterdesigns

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/04/2017 - 17:34

Καλησπερα σας!

Δεν ηξερα που να το γραψω το θεμα αν ειναι σε λαθος παρακαλω να το αλλαξετε.

 

Να μπω στο θεμα.

Εχω ενα θεμα εδω κ 2 μερες με το λαπτοπ (Macbook pro) που οταν συνδεω το καλωδιο απο τα ηχεια η απο τα ακουστικα αντιστοιχα, μου κανει παρασιτα κ δεν ακουω τιποτα. Τα ηχεια ειναι οκ.

 

Ευχαριστω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/04/2017 - 19:42

Καλησπερα σας!

Δεν ηξερα που να το γραψω το θεμα αν ειναι σε λαθος παρακαλω να το αλλαξετε.

 

Να μπω στο θεμα.

Εχω ενα θεμα εδω κ 2 μερες με το λαπτοπ (Macbook pro) που οταν συνδεω το καλωδιο απο τα ηχεια η απο τα ακουστικα αντιστοιχα, μου κανει παρασιτα κ δεν ακουω τιποτα. Τα ηχεια ειναι οκ.

 

Ευχαριστω.

 

Δοκίμασε κατά την εκκίνηση του υπολογιστή να πατήσεις τα alt+cmd+p+r θα σου κάνει reboot για να καταλάβεις ότι πέτυχε, έχε πατημένα τα κουμπιά μέχρι να σου κάνει 2 φορές reboot και δοκίμασε πάλι να δεις αν δουλεύουν τα ηχεία. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#3   mixmasterdesigns

mixmasterdesigns

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/04/2017 - 19:54

Δοκίμασε κατά την εκκίνηση του υπολογιστή να πατήσεις τα alt+cmd+p+r θα σου κάνει reboot για να καταλάβεις ότι πέτυχε, έχε πατημένα τα κουμπιά μέχρι να σου κάνει 2 φορές reboot και δοκίμασε πάλι να δεις αν δουλεύουν τα ηχεία. 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν ειναι αυτο.

 

Τελικα βρηκα τι ειναι. Ειναι ο φορτιστης και το πολυμπριζο που εκανε white noise.


Τελευταία επεξεργασία από: mixmasterdesigns, 12/04/2017 - 19:54


#4   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/04/2017 - 15:31

Δεν ξερω αν ηταν το ιδιο με αυτο που λες εσυ,αλλα κατι αντιστοιχο επαθα σε imac(5k,el capitan), οταν ανοιξα την εφαρμογη garageband,και προσπαθοντας να κανω ηχογραφηση τον ηχο του συστηματος,καποια στιγμη πατησα ενα κουμπι  mic( πανω στην ασχετοσυνη μου),εκανε ενα υψισυχνο θορυβο- ο οποιος καταγραφηκε και στη κυματομορφη-ακαριαια το ξαναπατησα και σταματησε ,ομως μετα απο αυτο οτι ηχος επαιζε στον imac ,ηταν μεσα στο παρασιτο ,δεν καταλαβαινες τι ακουγες σχεδον.

 

Παγωσε το αιμα στις φλεβες μου,πανω στην απογνωση μου δοκιμασα το ενα και το αλλο,αλλα τιποτα,ως που εκανα ενα restart ,και ολα εφτιαξαν!-πηγε και η καρδια μου στη θεση της-


Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 17/04/2017 - 15:32





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)