Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Πως στέκεται το iPhone 7 Plus απέναντι στα Galaxy S8, LG G6, Google Pixel και OnePlus 3T;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 18/04/2017 - 21:01

Και μετά βλέπω κάποιους που δεν τους ικανοποίησε ο σχεδιασμός της συσκευής και πάνε σε άλλες πλατφόρμες .. Πραγματικά με εκείνους ούτε και θέλω να συζητάω σοβαρά ...

 

Η αυτούς που "βαρέθηκαν" ... Όλα έχουν να κάνουν με το λειτουργικό και άσε τους άλλους να ψάχνουν δικαιολογίες για αλλαγή συσκευής...


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iras

iras

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2017 - 21:33

Το iPhone είναι καλό , τα χαμένα ευρώ που έχω δώσει σε προσπάθεια να φύγω σε android ( ναυαρχίδες γενικά ) μόνο και μόνο για το customization το ξέρουν.

(με κρατάνε 3-4 χαζά πράγματα στο iOs ) .

 

Θα δεχθώ ότι ο επεξεργαστής του 7Plus είναι τούμπανο. Όμως !!!! τι να το κάνεις χωρίς δείγμα multitasking ? Ένα PiP ???

Την δυνατότητα να αφήσω το spotify και το dropbox να κατεβάζουν από πίσω και εγώ να διαβάζω τα νέα μου. Όλα αυτά γίνονται θα μου πείς αν πας full Apple , ( iCloud drive , Apple Music κτλ ) αλλά δεν γουστάρω καμία από αυτές τις υλοποιήσεις.

 

Και αυτό το google home ( όχι η συσκευή αλλά το service του assistant ) πολύ πίσω ρε παιδάκι μου, το homekit κρατάει καλά ακόμα και αναγκαζόμαστε να παίζουμε με homebridge.



#18   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2017 - 00:43

ούτε εσύ δεν πιστεύεις αυτά που γράφεις

κουνια που σε κουναγε  :P



#19   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/04/2017 - 08:35

Στο επίπεδο που έχουν φτάσει τα τηλέφωνα είναι όλα άριστα. 

Η Samsung τα τελευταία χρόνια για εμένα είναι κορυφή στο σχεδιασμό των S6/7/8 Edge όπως επίσης και στις δυνατότητες που δίνει με Wireless charging, ευκολία εγκαταστασης εφαρμογών, μεταφορά αρχείων κτλ

Το iphone από την άλλη μου δίνει πλέον την ευκολία της απλοποίησης που είναι σημαντικό στην ροή της καθημερινότητας. Μακράν ότι πιο άσχημο κυκλοφορεί (έχω το 7 plus) αλλά είναι το κινητό που χρησιμοποιώ πλέον αναγκαστικά και στη δουλειά και το S7 edge το χαίρεται η σύζυγος. 

Σε αυτό το επίπεδο νομίζω ότι δεν χωράνε αντιπαλότητες για το ποιος την έχει "μεγαλύτερη" γιατί απλά την έχουν και οι δύο lol. 

To θέμα είναι πως την χρησιμοποιεί ο καθένας :D



#20   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2017 - 12:26

Από 2007 κατοχος ωφωνου, εντυπωσιαστηκα οταν περυσι ειδα τι πορει να κανει ενα Α5...
Δεν αλλαζωτο ωφωνο, ΑΛΛΑ καλο ειναι να μην φοραμε παρωπιδες και να επικροτουμε την καινοτομια.

Δε νομιζω το προβλημα να ειναι το Αντροιντ (βλεπε Google pixel που παει σφαιρα...).

#21   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2017 - 13:00

Από 2007 κατοχος ωφωνου, εντυπωσιαστηκα οταν περυσι ειδα τι πορει να κανει ενα Α5...
Δεν αλλαζωτο ωφωνο, ΑΛΛΑ καλο ειναι να μην φοραμε παρωπιδες και να επικροτουμε την καινοτομια.

Δε νομιζω το προβλημα να ειναι το Αντροιντ (βλεπε Google pixel που παει σφαιρα...).

Συμφωνω. Καλα ειναι ολα και οσο η τεχνολογια θα πηγαινει μπροστα ολο και περισσοτερα μοντελα θα εκπληρουν ολο και πιο ψηλα στανταρντς. Εγω στο μονο που διαφωνω ειναι στο οτι υπερεκτιμουμε καποια πραγματα και κανουμε λες και ανακαλυψαμε δεν ξερω τι. Και στα 2 στρατοπεδα γινεται αυτο με τα ουαου και τους "παπαδες" να δινουν και παιρνουν.

Συσκευες που παιρνουν τηλεφωνα ειναι, βγαζουν φωτο και τρεχουν εφαρμογες.Τωρα το πως τα παρουσιαζουν οι εταιρειες για να πουλανε και να διατηρουν εναν ανταγωνισμο ειναι αλλη ιστορια.

Επισης και εγω δεν πιστευω οτι ειναι τοσο θεμα android αυτου καθ' εαυτου



#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/04/2017 - 13:21

Yπερεκτιμώνται τα νέα χαρακτηριστικά και οι ιδέες, μέχρι να υιοθετηθούν (και) απο την Apple.

 

Τότε αυτόματως γίνονται "αυτά που πραγματικά έλειπαν". Χιλιοπαιγμένο το έργο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2017 - 13:24

Εμενα το μοναδικο που μου λειπει απο τα android και δεν εχει το iphone ειναι το downgrade. Απο κει και περα καθε μερα 3 φορες κανω το σταυρο μου επειδη τα lags στο iphone 6 ειναι λιγα.

#24   Vascr

Vascr

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/04/2017 - 16:12

Κάτοχος iPhone από 3G – 5S , μετά επέλεξα Αndroid. Δεν το μετάνιωσα. Χωρίς να σημαίνει ότι το iPhone είναι χειρότερο κινητό. Είναι μια χαρά. Απλά το βαρέθηκα. Βαρέθηκα το iOS ,βαρέθηκα τα updates που έριχναν την απόδοση της συσκευής και έπρεπε να πάρω την επόμενη. Δεν βρίσκω τον λόγο να δίνω κάθε 2 χρόνια τόσα λεφτά απλά για να έχω μια νεότερη έκδοση του λειτουργικού αλλά μηδέν νέα καινοτόμα χαρακτηριστικά. Και μην μου πείτε ότι ο επεξεργαστής παίζει ρόλο για να παίρνεις τηλέφωνο ,να βλέπεις Youtube και να παίζεις κανένα χαζο-παίχνιδο.

Οι android συσκευές χάνουν την αξία τους μέσα σε λίγους μήνες. Μπορείς να αλλάξεις κινητό για πλάκα.. Να επιλέξεις κάτι διαφορετικό χωρίς να περιμένεις. Τόσο απλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κολλήσω σε μια συγκεκριμένη συσκευή η οποία ειδικά τα τελευταία χρόνια έχει παραμείνει ίδια. Μακάρι το νέο iPhone να είναι δέκα φορές καλύτερο από το S8+ γιατί έτσι το επόμενο android κινητό θα προσπαθήσει να το ανταγωνιστεί.



#25   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2017 - 19:47

Κάτοχος iPhone από 3G – 5S , μετά επέλεξα Αndroid. Δεν το μετάνιωσα. Χωρίς να σημαίνει ότι το iPhone είναι χειρότερο κινητό. Είναι μια χαρά. Απλά το βαρέθηκα. Βαρέθηκα το iOS ,βαρέθηκα τα updates που έριχναν την απόδοση της συσκευής και έπρεπε να πάρω την επόμενη. Δεν βρίσκω τον λόγο να δίνω κάθε 2 χρόνια τόσα λεφτά απλά για να έχω μια νεότερη έκδοση του λειτουργικού αλλά μηδέν νέα καινοτόμα χαρακτηριστικά. Και μην μου πείτε ότι ο επεξεργαστής παίζει ρόλο για να παίρνεις τηλέφωνο ,να βλέπεις Youtube και να παίζεις κανένα χαζο-παίχνιδο.

Οι android συσκευές χάνουν την αξία τους μέσα σε λίγους μήνες. Μπορείς να αλλάξεις κινητό για πλάκα.. Να επιλέξεις κάτι διαφορετικό χωρίς να περιμένεις. Τόσο απλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κολλήσω σε μια συγκεκριμένη συσκευή η οποία ειδικά τα τελευταία χρόνια έχει παραμείνει ίδια. Μακάρι το νέο iPhone να είναι δέκα φορές καλύτερο από το S8+ γιατί έτσι το επόμενο android κινητό θα προσπαθήσει να το ανταγωνιστεί.

η σειρα 5 που τρεχουν εως σημερα αξιοπρεπεστατα το τελευταιο λειτουργικο ειναι πολυ πιο παλια απο 2 ετων οποτε αυτο που λες για αλλαγη καθε 2 χρονια δεν στεκει .Για τα υπολοιπα μαζι σου, θεμα γουστου ειναι το τι επιλεγουμε και γιατι.



#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2017 - 10:14

http://twinfinite.ne...-issue-how-fix/

https://www.engadget...tinted-screens/

οι πόνοι της περιόδου ήρθαν νωρίς φέτος.

 

Τι ωραίες οι oled. Το καλό είναι οτι χαλάνε πιο αργά από τις lcd.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/04/2017 - 10:17





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες