Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1651   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/09/2017 - 07:58

Καλημέρα στην παρέα.

Ερωτηση:

Λειτουργεί σε σας το ξεκλείδωμα της συσκευής μονο με δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς πάτημα;

Εχω ενεργοποιημένο το Ανοιγμα με άγγιγμα (Γενικά-Προσβασιμότητα-Κουμπί Αφετηρίας- Ανοιγμα με άγγιγμα) οπως και το Ξεκλείδωμα Iphone στο (Touch ID και συνθηματικό)

Σε downloads απο το store η άλλες εφαρμογές το δαχτυλικό αποτύπωμα λειτουργεί κανονικά, δεν φαίνεται να είναι θέμα συσκευής.

 

Ευχαριστώ

 

Ακυρο.  Εκανα restart και ολα οκ


Τελευταία επεξεργασία από: tandro, 22/09/2017 - 08:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1652   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:08

Καλημερα.Εχει μια συναδελφος ενα 7αρι εκανε την αναβαθμιση σε 11 αλλα εχει ενα θεμα.Οταν παταει το +/- στον ηχο χωρις να παιζει βιντεο ή μουσικη δεν της βγαζει το κουδουνισμα αλλα την ενταση ηχου.Εχεις κανεις το ιδιο προβλημα?



#1653   tandro

tandro

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:13

Καλημερα.Εχει μια συναδελφος ενα 7αρι εκανε την αναβαθμιση σε 11 αλλα εχει ενα θεμα.Οταν παταει το +/- στον ηχο χωρις να παιζει βιντεο ή μουσικη δεν της βγαζει το κουδουνισμα αλλα την ενταση ηχου.Εχεις κανεις το ιδιο προβλημα?

Δοκίμασε

Ρυθμίσεις- Ηχοι - Αλλαγή με κουμπιά



#1654   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:29

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή 100+ σελίδες είναι υπέρ-αρκετές για να τις διαβάσω με λίγα λόγια περνάμε iOS 11 ή όχι; Η συσκευή είναι 7 Plus. Τώρα είμαι 10.3.2 και δεν "τρέχει" καλά είναι η αλήθεια.

#1655   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:36

Αφού τα 9/10 σχόλια έχουν να κάνουν με προβλήματα, γιατί κάθεστε και την περνάτε και δεν περιμένετε κανα update; Μπας και σε κανέναν κάτσει διαφορετικά;


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk


Γιατί 1ον όλοι σχεδόν την περάσαμε από την πρώτη η δεύτερη μέρα και μετά είδαμε θέματα και γιατί δεν κάνει σε όλους τα ίδια ...

Ο καθένας έχει τα δικά του , εδώ διάβασα πως δεν έχει προβλήματα κόσμος και ότι όλα πάνε καλά .



Καλημέρα σε όλους.

Επειδή 100+ σελίδες είναι υπέρ-αρκετές για να τις διαβάσω με λίγα λόγια περνάμε iOS 11 ή όχι; Η συσκευή είναι 7 Plus. Τώρα είμαι 10.3.2 και δεν "τρέχει" καλά είναι η αλήθεια.


Με δίκη σου ευθύνη ...

Πρόσεχε μην το κάνετε μόνοι σας στο σπίτι ...


Υ.Σ

Για να δω σήμερα που έρθει το 8 τι θα κάνει εκεί το 11.

Θα ενημερώσω ...


On_6s

@CaLi@


#1656   dimpup

dimpup

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:36

Καλημέρα!!

Τελικα απο το κέντρο ελέγχου κλείνει το wifi και το bluetooth?? Σε μενα όχι. Ειναι bug ή καποια άλλη λειτουργία;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1657   DrMacNamara

DrMacNamara

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:36

Καλημέρα,

ναι φίλε μου το κάνει και σε μένα ,μάλιστα με παραξένεψε πολύ άλλα αφού το έχουν όλοι όλα καλά.!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!Εαν είναι γενική η εικόνα όλα καλά!!!!



#1658   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:38

Γιατί 1ον όλοι σχεδόν την περάσαμε από την πρώτη η δεύτερη μέρα και μετά είδαμε θέματα και γιατί δεν κάνει σε όλους τα ίδια ...
Ο καθένας έχει τα δικά του , εδώ διάβασα πως δεν έχει προβλήματα κόσμος και ότι όλα πάνε καλά .

Με δίκη σου ευθύνη ...
Πρόσεχε μην το κάνετε μόνοι σας στο σπίτι ...
Υ.Σ
Για να δω σήμερα που έρθει το 8 τι θα κάνει εκεί το 11.
Θα ενημερώσω ...
On_6s


Τόσο χάλια ρε Σπύρο; Πως και δεν κοιμάσαι τέτοια ώρα; Περιμένεις να χτυπήσει την πόρτα ο courier? Με το καλό να σου έρθει...

#1659   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:44

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή 100+ σελίδες είναι υπέρ-αρκετές για να τις διαβάσω με λίγα λόγια περνάμε iOS 11 ή όχι; Η συσκευή είναι 7 Plus. Τώρα είμαι 10.3.2 και δεν "τρέχει" καλά είναι η αλήθεια.

 

Πέρασα τη GM σε 7 Plus με iTunes-> Restore-> Set Up As New (λόγω κάποιων θεμάτων συγχρονισμού μουσικής που είχα στη 10.3.3) και πάει απλά άψογα και σφαίρα στα πάντα!

 

Εκανε 1-2 Bug στα γραφικά τις πρώτες μέρες αλλα όχι κάτι το τραγικό. Μπαταρία πολύ καλή επίσης αλλά ίσως φταίει που είναι μηνών το τηλέφωνο (refubrished) οπότε η μπαταρία του είναι ακόμη σε καλά επίπεδα.



#1660   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 22/09/2017 - 08:58

Εμένα το πρόβλημα μου στην 10.3.2 είναι ότι ξαφνικά ενώ περνάω τις ενημερώσεις των εφαρμογών από το iTunes στο κινητό μετά δεν αναγνωρίζονται και το AppStore δείχνει ότι υπάρχουν. Επίσης όπως και εσυ ανέφερες δεν μου συγχρονίζει μουσική έτσι ξαφνικά και αλλά μικροπροβλήματα όπως κολλήματα κλπ και είπα να περάσω την 11 να δω τι θα γίνει.

Το μόνο μείον είναι ότι πρέπει να κάνω update και όχι απευθείας restore & set up as new γιατί εδώ που βρίσκομαι δεν έχω τον χρόνο να στήσω από την αρχή το τηλέφωνο μου.

#1661   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2017 - 09:14

Καλημέρα στην παρέα.

Ερωτηση:

Λειτουργεί σε σας το ξεκλείδωμα της συσκευής μονο με δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς πάτημα;

Εχω ενεργοποιημένο το Ανοιγμα με άγγιγμα (Γενικά-Προσβασιμότητα-Κουμπί Αφετηρίας- Ανοιγμα με άγγιγμα) οπως και το Ξεκλείδωμα Iphone στο (Touch ID και συνθηματικό)

Σε downloads απο το store η άλλες εφαρμογές το δαχτυλικό αποτύπωμα λειτουργεί κανονικά, δεν φαίνεται να είναι θέμα συσκευής.

 

Ευχαριστώ

 

Ακυρο.  Εκανα restart και ολα οκ

 

Δυστυχώς και για σένα και για μένα, το έκανε αυτό στο iPad μου. Άρα ίσως μας το ξανακάνει...

:)



#1662   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2017 - 09:21

Καλημέρα!!

Τελικα απο το κέντρο ελέγχου κλείνει το wifi και το bluetooth?? Σε μενα όχι. Ειναι bug ή καποια άλλη λειτουργία;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εδώ


Big things have small beginnings

#1663   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2017 - 09:30

μετα απο 2 μερες χρησης μπορω πολυ ευκολα να πω πως το ios 11 εχει τα πιο πολλα bugs που εχω δει σε ios release ever.. και δυστυχως εχουν κανει step back σε καποια πραγματα. καλα αυτο με το auto brightness ειναι γελοιο που το εκρυψαν στο accessibility..το appstore ειναι οτι πιο γελοιο εχει βγει ποτε στην ιστορια των appstores..αθλιο και δυσχρηστο.. καλα οσο για ui bugs δεν υπαρχει αυτο το πραγμα. μονο σε alpha releases......lag στο touch ID....η οθονη στα calls δεν κλειδωνει σωστα. μεγαλη απογοητευση..οχι για την παρουσα κατασταση γιατι θεωρω πως θα φτοιαχτουν αργα ή γρηγορα.. απλα ειναι ενα ακομα σημαδι πως η apple εχει παρει μια κατιουσα πορεια σε ολα τα επιπεδα.. αυτη η γρια ο Κουκ δεν κανει για τιποτα............ :(

 

Εγώ πάλι ακόμα θυμάμαι την έκδοση 9.0... Είχε πέσει πολύ κλάμα τότε!

:P

 

Η 11.0 έχει τα προβλήματά της, αρκετό stuttering σε ipad mini 4 και χαζά bugs σε όλο το UI, αλλά θεωρώ οι versions .x θα βελτιώσουν τα πράγματα.

 

Εξάλλου εδώ και 2 χρόνια η Apple μας εκπαιδεύει να είμαστε σε καταστολή παραπόνων μέχρι τον Μάρτιο και τις εκδόσεις .3!

:lol:



#1664   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/09/2017 - 09:31

Δοκίμασε

Ρυθμίσεις- Ηχοι - Αλλαγή με κουμπιά

Αυτο ηταν.Σε ευχαριστω.



#1665   VAGGEF73

VAGGEF73

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2017 - 09:34

Καλημερα σε ολους.το navigon μετα την αναβαθμιση σε 11 δεν δουλευει τιποτα.δεν βρισκει το στιγμα ,το χανει το ξαναβρισκει.κτλ.γενικα εχει γινει μη λειτουργικο.και δεν ανταποκρινεται στο scroll.σαν να κολλαει η εφαρμογη.το εχω απεγκαταστησει και ξανα εγκαταστησει και δεν γινεται την να κανω;καποιος αλλοσ με αντιστοιχο προβλημα;εχω το 7.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες