Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1696   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2017 - 17:11

Και το δικό μου σε ios 11 είναι. Κλείνω από c.c. και κλείνει και ο διακόπτης στις ρυθμίσεις.

Στα δεδομένα μόνο κλείνει ο διακόπτης. Ξαναδοκιμασε με WiFi και Bluetooth και πες μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1697   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/09/2017 - 17:13

Στα δεδομένα μόνο κλείνει ο διακόπτης. Ξαναδοκιμασε με WiFi και Bluetooth και πες μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για αυτά γράφω φίλε μου...



#1698   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 22/09/2017 - 17:15

Παίδες ενημερωτικά, δεν ξέρω αν έχει γίνει ποστ από άλλο μέλος, το 3D Touch gesture για το multitasking απάντησε σε μέιλ σε έναν φαν ο Craig Federighi λέγοντας ότι θα επανέλθει σε μελλοντικά updates 11.x κλπ.

Question from Zahn: Could we at least make the 3D Touch app switch gesture an option in iOS 11 so that I could retain the ability to switch apps that way instead of having to double tap the home button?

Response from Federighi: Hi Adam,

We regretfully had to temporarily drop support for this gesture due to a technical constraint. We will be bringing it back in an upcoming iOS 11.x update.

Thanks (and sorry for the inconvenience)!

- craig

Πηγή: Macrumors


On iPhone 7



Ίσως ότι καλύτερο έχω ακούσει. Αλήθεια. Σκεφτόμουν να γυρίσω στην 10.3


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1699   niktsi

niktsi

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Twitter:@niktsiap
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 22/09/2017 - 17:21

Για αυτά γράφω φίλε μου...

Λάθος μου παιδιά! Το είχα σε airplane mode λόγω cosmote wifi όταν το δοκίμασα. Σε κανονική λειτουργία δεν κλείνουν όντως! Σόρρυ!!! Μλκ μου!



#1700   nikolas81k

nikolas81k

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/09/2017 - 17:36

Ρε παιδιά προσπαθώ να πάρω ένα αντίγραφο ασφαλείας μέσω iTunes για να περάσω το ios11 αλλά δεν με αφήνει!μου λέει ότι αποσυνδέθηκε το iPhone.εχω δοκιμάσει σε 2 pc με τις 2 τελευταίες εκδόσεις του iTunes και τίποτα.καμια ιδέα;

#1701   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2017 - 18:36

Το ίδιο έπαθα κι εγώ, ότι και αν δοκίμασα δεν δούλεψε και μπακάπ δεν πήρα, δοκίμασα και με άλλη εφαρμογή και απέτυχε κι εκεί. Τελικά έκανα μέσω iCloud, έσωσα και ότι φωτό δεν αποθηκεύονται και έκανα κανονική εγκατάσταση και επαναφορά από iCloud. Μακάρι να βρεις τρόπο να κάνεις κανονικό μπακάπ αλλά εγώ δεν τα κατάφερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1702   M86857

M86857

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2017 - 18:52

Μετά από μια μικρή έρευνα ανακάλυψα οτι τελικά το iPad Air δεν υποστηρίζει το multitasking με όλα του τα νέα χαραχτηριστικα π.χ άνοιγμα τριών εφαρμογών.
Αν ξέρει κανείς κατι άλλο ας το πει.

#1703   Cloudless

Cloudless

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/09/2017 - 19:30

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσης του iphone αν κάνει κάποιος restore και επαναφορά backup από itunes ή από icloud;


Τελευταία επεξεργασία από: Cloudless, 22/09/2017 - 19:31


#1704   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2017 - 20:33

Πρώτη φορά που αναβαθμίζω day one (iPhone 7) και το έχω μετανιώσει όσο δε πάει...θεέ μου τι χάλι είναι αυτό! Θα ορκιζόμουν ότι έβαλα 2η ή 3η beta!

 

Μπαταρία; Γελάω! Μου έκλεισε 5 το απόγευμα με κλειστά δεδομένα και σε 3g όλη μέρα, μάξιμουμ 20 λεπτά τηλέφωνα και μισή ώρα wifi...

 

Notifications...ότι να ναι πραγματικά... Ξαφνικά μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις 2 ημερών που είχα κλείσει.  Πατάω να δω μια ειδοποίηση και μου εξαφανίζει όσες είχαν μείνει και για να τις δω πρέπει να κάνω swipe up αλλιώς απλά τις ξεχνάς. Ποιος το σκέφτηκε αυτό πραγματικά.. 

Βλέπω 3 αναπάντητες από το ίδιο άτομο οπότε καλώ από lock screen και ύστερα όταν το ξεκλειδώνω βλέπω πάλι στην lock screen αυτές τις αναπάντητες απλά δύο αντί για τρεις και νόμιζα ότι με ξαναπήραν..10 beta είπαμε..

Από εμφάνιση; Το έκαναν ακριβώς ίδιο με την lock screen. Τρομερή ιδέα τι να πω..

 

Να πέφτω το βράδυ για ύπνο και ενώ το βάζω airplane mode να μη κλείνει αυτόματα και το wifi όπως γινόταν τόσο καιρό με αποτέλεσμα να ξανασηκώνομαι γιατί άκουγα ειδοποιήσεις.. 

 

Να προσπαθώ να ανοίξω αρχεία κειμένου από το files και αυτό να με πετάει συνέχεια στο google drive και να μου ζητάει να τα αποθηκεύσω εκεί μέχρι που διέγραψα το google drive..

 

Όσο για το UI και τις αλλαγές στην εμφάνιση τι να πω.. Στραβωθήκαμε και έκαναν τον dialer και τις λίστες με τα τηλέφωνα τόσο μεγάλα και με bold; 

 

Πραγματικά τι να πω..έφεραν πολλά πράγματα που τα θεωρώ χρήσιμα με την νέα έκδοση αλλά να το χέσω εάν το κινητό δεν με βγάζει μισή μέρα λόγο μπαταρίας.. Αν είναι δυνατόν κάθε φορά να τρέμουμε για το τι θα γίνει με την μπαταρία και να περιμένουμε 2-3 μήνες πριν κάνουμε την κάθε αναβάθμιση. Από κει που παίρναμε προϊόντα Apple για να μην ψάχνουμε στα φόρα για λύσεις τώρα μπαίνεις και διαβάζεις ότι για να κάνεις update ο ενδεδειγμένος τρόπος είναι με restore ή ακόμα καλύτερα με set up as new...αν είναι δυνατόν.. φτάσαμε 2017 και με τιμές συσκευών που σε λίγο θα αγγίζουν τα 1000 ευρώ και εγώ ψάχνομαι για να κατεβάσω το ipsw της 10.3.3 μήπως και χρειαστεί να γυρίσω πίσω.. 

 

Και νευριάζω γιατί όχι μόνο είμαι δεσμευμένος στην Apple λόγο του οικοσυστήματος και θα πρέπει να ξεβολευτώ αρκετά εάν αποφασίσω πάω αλλού αλλά και γιατί δεν βλέπω τίποτα το αξιόλογο από τον ανταγωνισμό..


Τελευταία επεξεργασία από: gRim, 22/09/2017 - 20:37


#1705   nikolas81k

nikolas81k

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/09/2017 - 20:38

Το ίδιο έπαθα κι εγώ, ότι και αν δοκίμασα δεν δούλεψε και μπακάπ δεν πήρα, δοκίμασα και με άλλη εφαρμογή και απέτυχε κι εκεί. Τελικά έκανα μέσω iCloud, έσωσα και ότι φωτό δεν αποθηκεύονται και έκανα κανονική εγκατάσταση και επαναφορά από iCloud. Μακάρι να βρεις τρόπο να κάνεις κανονικό μπακάπ αλλά εγώ δεν τα κατάφερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τίποτα ακόμα είχα την ελπίδα μήπως γνωρίζει κανεις κανα κόλπο γιατί βαριέμαι να το στήνω από την αρχή!

#1706   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2017 - 20:42

Εγώ θα πω κάτι που πρώτη φορά το συναντώ ..
Κάνω αναβάθμιση από 10.3.3 ota και είμαι όλα μια χαρά .
Μετά κάνω restore γιατί λέω μήπως είναι ακόμα καλύτερα ..και ξαφνικά βλέπω είναι όλα χειρότερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#1707   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/09/2017 - 20:48

Εγώ ρε παιδιά αν εξαιρέσω ένα πρόβλημα συγχρονισμού με την iCloud Photo Library και στο 7αρι και στο Air 2 δεν έχω το παραμικρό. Ούτε κολλήματα ούτε θέμα με τη μπαταρία ούτε τπτ. Φτου φτου.


On iPhone 7

#1708   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/09/2017 - 20:50

Και εμένα μια χαρά σε 6s , την πρώτη μέρα ζορίστηκε η μπαταρία και γενικά ήταν ζεστό .... δούλευε υπερωρίες

Μετά ηρέμησε και έφτιαξαν όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1709   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/09/2017 - 21:10

Και σε εμένα δόξα το μεγαλοδύναμο τόσο στο iPhone 6S Plus όσο και στο iPad Pro που την πέρασα, όλα καλά.Στο κινητό μάλιστα έκατσε πολύ καλά και δουλεύει 'βούτυρο'



#1710   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/09/2017 - 21:21

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσης του iphone αν κάνει κάποιος restore και επαναφορά backup από itunes ή από icloud;

Δεν αλλάζει κάτι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες