Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2116   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/10/2017 - 09:14

Η 10.3.3 μέχρι πότε θα υπογράφεται για επιστροφή από 11;


Λογικά σήμερα αύριο θα σταματήσει να υπογράφεται...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2117   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2017 - 09:39

αυτο που παρατηρησα εγω ειναι το εξης ..εχθες το πρωι το ειχα 100% και μετα απο 2 ωρες χρηση ηταν 80 ...... οταν αρχισε να τραβαει μπαταρια... λεω για να δω.... τι γινεται... ανοιγω το baterry life doctor... παω στο  health και βλεπω.. 42% bad health.. οπα λεω τι εγινε... κανω hard reset...το ξαναδοκιμαζω τα ιδια... κανω παλι .... hard reset... tpt...το κλεινω... τπτ και με το τριτο hard reset... επανηλθε στο κανονικο... 94% health που ηξερα οτι ειναι η μπαταρια... και απο εχθες λοιπον μεχρι τωρα... ειμαι οκ.. και εχει τωρα 50% ακομα η μπαταρια.... Αυτο μετα την αναβαθμιση σε 11.0.1 γιατι στην 11 δεν μου το ειχε κανει... iphone 6s plus....



#2118   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/10/2017 - 10:47

Ναι φίλε όχι όμως κάποιου προβλήματος αλλά λέω μήπως στο μέλλον δούμε κανένα jb.


Sent from my iPhone using Tapatalk

πως γύρισες στο 10.3.3  ?



#2119   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/10/2017 - 10:50

πως γύρισες στο 10.3.3  ?

από εδώ https://ipsw.me/ κατεβασε την 10.3.3 και με shift+restore την περνάς όσο προλαβαίνεις .

 

back up αν εχεις από 10.3.3. το επαναφέρεις  αλλιώς όλα χειροκίνητα .



#2120   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/10/2017 - 11:11

από εδώ https://ipsw.me/ κατεβασε την 10.3.3 και με shift+restore την περνάς όσο προλαβαίνεις .

 

back up αν εχεις από 10.3.3. το επαναφέρεις  αλλιώς όλα χειροκίνητα .

αυτό το back up είναι το πρόβλημα μου αφού δεν μπορώ να το κρατήσω. μου είχαν πει να αλλάξω δρομολογητή στον υπολογιστή, αλλά δεν ξέρω να το κάνω :(



#2121   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2017 - 11:26

από εδώ https://ipsw.me/ κατεβασε την 10.3.3 και με shift+restore την περνάς όσο προλαβαίνεις .

back up αν εχεις από 10.3.3. το επαναφέρεις αλλιώς όλα χειροκίνητα .


Να κάνω μία αφελή ερώτηση... πόσο ασφαλή είναι τα αρχεία από τέτοιους συνδέσμους; Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα, απλώς μη έχοντας διευρυμένες γνώσεις, πίστευα ότι θα μπορούσε να γίνει μέσω Apple & iTunes.

#2122   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/10/2017 - 11:33

από itunes κάνεις την επαναφορά αν δεν ήταν οκ το ipsw δεν θα περνούσε από το itunes .



#2123   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2017 - 11:37

Μήπως δεν έκατσε καλά η 11.0.1 ;
Ειδικά αν την έκανες ΟΤΑ.
Με τα hr έστρωσε τελικά ; Αλλιώς μια επαναφορά για να είσαι σίγουρος.

Πάντως το θέμα με το HR δε προσφέρει τίποτα ουσιαστικό.

 

Δες το σαν να βγάζεις απλά στιγμιαία τη μπαταρία απο τη συσκευή.

 

Τώρα αν έχει κολλήσει, είναι μια άλλη κουβέντα. Αλλά στα ξεκάρφωτα, δε θα αλλάξει κάτι.

 

αυτό το back up είναι το πρόβλημα μου αφού δεν μπορώ να το κρατήσω. μου είχαν πει να αλλάξω δρομολογητή στον υπολογιστή, αλλά δεν ξέρω να το κάνω :(

Δε παίζουν τέτοιες αλχημείες. Είναι καθαρά θέμα των αρχείων του Backup που δεν είναι συμβατά με προηγούμενη έκδοση.

 

Γι' αυτό αριβώς το λόγο λέμε να κρατάτε επιπλέον Backup απο την έκδοση που ήσασταν σε περίπτωση που θέλετε να επιστρέψετε εκεί.

 

 

Να κάνω μία αφελή ερώτηση... πόσο ασφαλή είναι τα αρχεία από τέτοιους συνδέσμους; Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα, απλώς μη έχοντας διευρυμένες γνώσεις, πίστευα ότι θα μπορούσε να γίνει μέσω Apple & iTunes.

Όλα τα IPSW που βρίσκεις όπως το Site πιο πάνω, ακόμα και απο εμάς εδώ, προέρχονται απο τους Servers της Apple.

 

Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιο θέμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2124   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2017 - 11:39

Υπάρχει θέμα με τα mail accounts?

Κανείς?


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#2125   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2017 - 11:44

αυτο που παρατηρησα εγω ειναι το εξης ..εχθες το πρωι το ειχα 100% και μετα απο 2 ωρες χρηση ηταν 80 ...... οταν αρχισε να τραβαει μπαταρια... λεω για να δω.... τι γινεται... ανοιγω το baterry life doctor... παω στο health και βλεπω.. 42% bad health.. οπα λεω τι εγινε... κανω hard reset...το ξαναδοκιμαζω τα ιδια... κανω παλι .... hard reset... tpt...το κλεινω... τπτ και με το τριτο hard reset... επανηλθε στο κανονικο... 94% health που ηξερα οτι ειναι η μπαταρια... και απο εχθες λοιπον μεχρι τωρα... ειμαι οκ.. και εχει τωρα 50% ακομα η μπαταρια.... Αυτο μετα την αναβαθμιση σε 11.0.1 γιατι στην 11 δεν μου το ειχε κανει... iphone 6s plus....


Εξακολουθεί να παραμένει εντάξει η μπαταρία μετά το hard reset ή το πρόβλημα υπάρχει;

#2126   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2017 - 19:14

Έκανα μακακια..γύρισα χτες στην 10.3.3 και θέλω να παραμείνω εκεί .τωρα πριν λίγο ενώ έπαιζα με το κινητό μου πέταξε το μήνυμα για αναβάθμιση και πάτησα κατά λάθος εγκατάσταση .ευτυχως έχω λίγο μπαταρία και δεν το κάνει .μπορω να το σώσω κάπως ;να μην γίνει αναβάθμιση μόλις το βάλω πρίζα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#2127   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2017 - 19:15

Έκανα μακακια..γύρισα χτες στην 10.3.3 και θέλω να παραμείνω εκεί .τωρα πριν λίγο ενώ έπαιζα με το κινητό μου πέταξε το μήνυμα για αναβάθμιση και πάτησα κατά λάθος εγκατάσταση .ευτυχως έχω λίγο μπαταρία και δεν το κάνει .μπορω να το σώσω κάπως ;να μην γίνει αναβάθμιση μόλις το βάλω πρίζα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Για δες μήπως μπορείς να διαγράψεις το update από την διαχείρηση χώρου.

#2128   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 02/10/2017 - 19:21

Έχω δει ουσιαστική διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας κλείνοντας τα δεδομένα και δουλεύοντας μέσω wifi οπότε χρειάζεται


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2129   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 02/10/2017 - 19:22

Έχω δει ουσιαστική διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας κλείνοντας τα δεδομένα και δουλεύοντας μέσω wifi οπότε χρειάζεται


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2130   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2017 - 19:29

Για δες μήπως μπορείς να διαγράψεις το update από την διαχείρηση χώρου.

Πως το κάνω αυτό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες