Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2596   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2017 - 13:48

Σε τι είναι αργό?

 

Router του παρόχου έχεις?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2597   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 13:52

Γενικά όλες οι εφαρμογές παρουσιάζουν μια καθυστέρηση σε σχέση με το Android που είχα πριν. Το App Store μπορεί να χρειάζεται και 4-5 λεπτά μέχρι να κατεβάσει μια εφαρμόγη και δεν φταίει όμως ο πάροχος γιατί πριν με την άλλη μου συσκευή(LG G3) κατέβαινε σε >1 λεπτό. Απλά δεν ξέρω αν είναι κάποιο bug ή μόνο σε εμένα σημβαίνει αυτό.

 

 

Σε τι είναι αργό?

 

Router του παρόχου έχεις?



#2598   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2017 - 14:06

Γενικά τα iDevices με τα Routers των παρόχων κυρίως έχουν θέματα.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις επ. ρυθμ. δικτύου. Κλείσε όμως τον διακόπτη της κλειδοθήκης να μη χάσεις του κωδικούς των WiFi που έχεις συνδεθεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2599   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2017 - 14:11

κανε καμμια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου

κανε reboot στη συσκευη

και με 4g παλι εχεις θεμα στο κατεβασμα?

κανε ενα log out και παλι log in στο Appstore

οταν λες " Γενικά όλες οι εφαρμογές παρουσιάζουν μια καθυστέρηση " τι εννοεις? Στο ανοιγμα?

Το τηλ απο την αρχη εχει τετοια συμπεριφορα η μολις εβαλες την 11.0.3. Δωσε περισσοτερες πληροφοριες για το που ηταν η συσκευη οταν την πηρες (εκδοση)



#2600   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 14:21

Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις και συμβουλές σας.. Αναβάθμισα το IOS 11.0.3 την 2η ημέρα μετά την αγορά του τηλεφώνου οπότε δεν γνωρίζω πως ήταν πριν.

Για παράδειγμα όταν κατέβαζα το LinkedIn από Android αυτό θα γινόταν σε λιγότερο από μισό λεπτό. Ενώ χθες σto i-phone μου πήρε γύρω στα 4-5 λεπτά.  Το έψαξα λίγο το θέμα και γενικά υπήρχε ένα θέμα στο WIFI του IOS 11 αλλά δεν βρήκα κάπου λύση και είπα να ρωτήσω στο Forum.   

 

 

κανε καμμια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου

κανε reboot στη συσκευη

και με 4g παλι εχεις θεμα στο κατεβασμα?

κανε ενα log out και παλι log in στο Appstore

οταν λες " Γενικά όλες οι εφαρμογές παρουσιάζουν μια καθυστέρηση " τι εννοεις? Στο ανοιγμα?

Το τηλ απο την αρχη εχει τετοια συμπεριφορα η μολις εβαλες την 11.0.3. Δωσε περισσοτερες πληροφοριες για το που ηταν η συσκευη οταν την πηρες (εκδοση)



#2601   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2017 - 14:24

Απλά καλό είναι όταν υπάρχει διαθέσιμο PC, τις αναβαθμίσεις να τις κάνεις με Restore.

 

Θα παίρνεις πρώτα Backup απο iTunes και θα το επαναφέρεις στο τέλος.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/10/2017 - 14:24

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2602   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 14:30

Απλά καλό είναι όταν υπάρχει διαθέσιμο PC, τις αναβαθμίσεις να τις κάνεις με Restore.

 

Θα παίρνεις πρώτα Backup απο iTunes και θα το επαναφέρεις στο τέλος.

 

Την αναβάθμιση την έκανα στην δουλεία γιατί μου είπαν ια έκανε γύρω στα 40 λεπτά. Μετά από δυο ώρες αναμονής και αναμονής ήρθε η ώρα να σχολάσω πήγα σπίτι και τέλειωσε εκεί το κατέβασμα του IOS.. Λες να φταίει και αυτό ότι "διέκοψα" το download?



#2603   lgalkis

lgalkis

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2017 - 14:59

Κατεβάζεις το ίδιο αρχείο με το ίδιο μέγεθος δλδ στο διπλάσιο χρόνο; Το να κατεβάζεις την ίδια εφαρμογή και στα δυο δεν είναι απόλυτα σωστό γιατί μπορεί να έχουν διαφορετικό μέγεθος. Την ίδια καθυστέρηση την έχεις και στο άνοιγμα ίδιων σελίδων;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2604   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:04

Πλεον έχω μόνο το i-phone φίλε μου απλά το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι με την προηγούμενη συσκευή  δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα με την σύνδεση στους χώρους που πάω. Τώρα στους ίδιους χώρους το ιντερνετ μου κάνει θέματα. Δοκίμασα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου αλλά παλι δεν. Αποσυνδέθηκα/Συνδέθηκα στο iTunes & App Store αλλά πάλι δεν. :/

 

 

Κατεβάζεις το ίδιο αρχείο με το ίδιο μέγεθος δλδ στο διπλάσιο χρόνο; Το να κατεβάζεις την ίδια εφαρμογή και στα δυο δεν είναι απόλυτα σωστό γιατί μπορεί να έχουν διαφορετικό μέγεθος. Την ίδια καθυστέρηση την έχεις και στο άνοιγμα ίδιων σελίδων;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



#2605   lgalkis

lgalkis

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:06

Για ποιο τηλέφωνο μιλάμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2606   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:07

Πριν είχα το LG G3 και τώρα το i-phone 7.

 

Για ποιο τηλέφωνο μιλάμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



#2607   lgalkis

lgalkis

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:10

Εγώ θα σου προτεινα να παρεις ένα backup της συσκευής,κάνε επαναφορά και set up as new, λειτούργησε το έτσι και δες αν έχει την ίδια συμπεριφορά ,και μετά κάνε επαναφορά από το backup σου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: lgalkis, 19/10/2017 - 15:11


#2608   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:19

Ευχαριστώ πολύ φίλε θα το δοκιμάσω πιο μετά αν τα καταφέρω και θα ενημερώσω αναλόγως. Έχω ακόμα δυο απορίες και αν μπορούσε κάποιος να μου τις λύσει θα είμουν ευγνομων, Πως γίνεται η εφαρμογή του Facebook στο Αpp Store να έχει 15 reviews μόνο; Όταν θέλω να τηλεφωνήσω στον αριθμό 6912345678 υπάρχει κάποια ρύθμιση στα i-phone γενικότερα που με το θα γράφω 12 να μου εμφανίζει την επαφή (όπως γίνεται στα Android) ; Μπορεί να είναι και ηλίθιες οι ερωτήσεις μου αλλά είμαι καινούριος με τα i-phone.

 

Εγώ θα σου προτεινα να παρεις ένα backup της συσκευής,κάνε επαναφορά και set up as new, λειτούργησε το έτσι και δες αν έχει την ίδια συμπεριφορά ,και μετά κάνε επαναφορά από το backup σου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Τελευταία επεξεργασία από: r6c, 19/10/2017 - 15:20


#2609   lgalkis

lgalkis

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:22

Τα reviews νομίζω τα κατηγοριοποιεί ανάλογα την έκδοση και την γλώσσα.
Ο dialer δεν υποστηρίζει Τ9 όποτε δεν μπορείς να κανείς κάτι τέτοιο.μονο αν γράψεις ολόκληρο τον αριθμό σου εμφανίζει το όνομα,αν το έχεις αποθηκευμένο. Όποτε θα πρέπει να χρησιμοποιεις περισσότερο τις επαφές και τον κατάλογο .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2610   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:24

Λεβέντης και κάτι τελευταίο. Πάνω αριστερά μου εμφανίζει το σηματάκι του WIFI όπως σε όλους.. Αν στο android δεν είχε καλή σύνδεση μόνο η μια γραμμή πχ ήταν μαύρη.. Υπάρχει και εδώ κάτι αντίστοιχο ή είναι το ίδιο σήμα ανεξαρτήτου σύνδεσης;

 

 

Τα reviews νομίζω τα κατηγοριοποιεί ανάλογα την έκδοση και την γλώσσα.
Ο dialer δεν υποστηρίζει Τ9 όποτε δεν μπορείς να κανείς κάτι τέτοιο.μονο αν γράψεις ολόκληρο τον αριθμό σου εμφανίζει το όνομα,αν το έχεις αποθηκευμένο. Όποτε θα πρέπει να χρησιμοποιεις περισσότερο τις επαφές και τον κατάλογο .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες