Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2776   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 22:43

Δυο ερωτήσεις...

1)Η παλιά εφαρμογή της winbank λειτουργεί στο 11;;Ρωτάω για την παλιά γιατί η καινούργια είναι μόνο για ιδιώτες και όχι για επιχειρήσεις.

2)Στο 7 plus έχω κατεβάσει μια εφαρμογή ivideo λέγεται που κατεβάζω βίντεο απ το YouTube και έχει και playlist μέσα...Η συγκεκριμένη εφαρμογή από όσο βλέπω έχει αφαιρεθεί απ το AppStore...Κάνοντας back up στο 7 plus και φορτώνοντας το μετά στο X τη συγκεκριμένη εφαρμογή τη μεταφέρει;;;;

Ευχαριστω

λειτουργει ακομα η εφαρμογη αλλα μολις κανεις login σου βγαζει προειδοποιηση οτι συντομα θα διακοπει η προσβαση σε αυτη την εφαρμογη λογω υπαρξης νεωτερας



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2777   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 23:38

Μετά την αναβάθμιση σε 11.1 παρατήρησα ότι τα βίντεο από youtube παίζουν απευθείας στον safari και δεν ανοίγουν στην εφαρμογή. Το κακό είναι ότι παίζουν στα 480p χωρίς να δίνεται η δυνατότητα να αλλάξω την ανάλυση. Σίγουρα δεν φταίει η σύνδεση μου αφού σε 1400p βλέπω άνετα με την vdsl ή το 4g. Το έχετε παρατηρήσει κι εσείς;

#2778   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 15/11/2017 - 22:00

Τα bug του iOS 11 δεν έχουν τέλος!!!!!!
Αυτό με τα “πατημένα” Apps πότε θα σταματήσει??
Κυρίως για τα μηνύματα γίνεται αυτό!
iPhone 7 Plus iOS 11.1.1

069999d0692ac047ebae403e863f1b76.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2779   dieccast

dieccast

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2017 - 22:13

Δεν το βλέπω να σταματάει έχουν δώσει τόσα update και τα ίδια και τα ίδια καμία βελτίωση


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2780   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2017 - 23:07

Νόμιζα ότι μόνο εμένα συνέβαινε αυτό με τα "πατημένα" εικονίδια γιατί δεν είχα διαβάσει κάποιος να το αναφέρει πριν την 11.1...Τόσα update και ακόμα και αυτό το μικρό bug δεν έχουν φτιάξει αλλά εδώ  δημιουργούν bug στην αυτόματη διόρθωση μετά από update τι να λέμε τώρα..



#2781   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/11/2017 - 00:12

Εγώ είδα τα δικά μου εικονίδια σε 6s να πατιούνται ανάκατα μόνα τους σε διάστημα 1 λεπτού μετά ηρέμησαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2782   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/11/2017 - 00:30

Τα bug του iOS 11 δεν έχουν τέλος!!!!!!
Αυτό με τα “πατημένα” Apps πότε θα σταματήσει??
Κυρίως για τα μηνύματα γίνεται αυτό!
iPhone 7 Plus iOS 11.1.1

069999d0692ac047ebae403e863f1b76.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σήμερα όλη μέρα με πατημένο εικονίδιο, το κοιτάω και γελάω, γιατί να κάνω hard reset; αφού θα επανέλθει.. 



#2783   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2017 - 15:02

Εγώ ευτυχώς δεν έχω κανένα θέμα σε 6S Plus. Ακόμα και το Bug με το 3D Touch που είχα στις υπομνήσεις στο iOS 10 ( Υπομνήσεις/3D Touch/Νέα Υπόμνηση/Κόλλημα εφαρμογής κατα την πληκτρολόγηση) εξαφανίστηκε.Ελπίζω να διορθώσουν μόνο την αυξημένη κατανάλωση της μπαταρίας.



#2784   LeonidasKi

LeonidasKi

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2017 - 15:47

Καλησπέρα σε όλους.

 

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω πολύ.

 

Έχω το 6s Plus. Ακόμα δουλεύω το ios 10.3.3 γιατί φοβάμαι μην αρχίσουν τα διάφορα θέματα με το 11 όπως στους περισσότερους. Και ακόμα περισσότερο το πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής. Κάθε φορά που έβγαινε update πήγαινα settings-->general--> software update, και μου έβγαζε το εκάστοτε ios. Δηλαδή ios 11, ios 11.0.1, ios11.1, ios 11.1.1  κτλ.

 

Φυσικά όπως σας είπα δεν έκανα download και συνεχίζω ως και σήμερα με το 10.3.3. 

Όταν βγήκε το 11.1.1 είπα να το επιχειρήσω αλλά όταν μπήκα στο software update πλέον είχε εξαφανιστεί το ios 11.1.1 download & install και από τότε ως και σήμερα μου έχει βγάλει το ios 11!!! Δηλαδή με πήγε πόσες εκδόσεις πίσω....

 

Κάποιος φίλος που να γνωρίζει το λόγο και να μου εξηγήσει τι συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ!

 

Φιλικά,

Λεωνίδας



#2785   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 16/11/2017 - 15:50

Σήμερα όλη μέρα με πατημένο εικονίδιο, το κοιτάω και γελάω, γιατί να κάνω hard reset; αφού θα επανέλθει..


Εμένα επειδή με εκνευρίζει συνέχεια απλά ανοίγω την εφαρμογή και την κλείνω και τέλος!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2786   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2017 - 16:09

Καλησπέρα σε όλους.

 

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω πολύ.

 

Έχω το 6s Plus. Ακόμα δουλεύω το ios 10.3.3 γιατί φοβάμαι μην αρχίσουν τα διάφορα θέματα με το 11 όπως στους περισσότερους. Και ακόμα περισσότερο το πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής. Κάθε φορά που έβγαινε update πήγαινα settings-->general--> software update, και μου έβγαζε το εκάστοτε ios. Δηλαδή ios 11, ios 11.0.1, ios11.1, ios 11.1.1  κτλ.

 

Φυσικά όπως σας είπα δεν έκανα download και συνεχίζω ως και σήμερα με το 10.3.3. 

Όταν βγήκε το 11.1.1 είπα να το επιχειρήσω αλλά όταν μπήκα στο software update πλέον είχε εξαφανιστεί το ios 11.1.1 download & install και από τότε ως και σήμερα μου έχει βγάλει το ios 11!!! Δηλαδή με πήγε πόσες εκδόσεις πίσω....

 

Κάποιος φίλος που να γνωρίζει το λόγο και να μου εξηγήσει τι συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ!

 

Φιλικά,

Λεωνίδας

Πας στη διαχ. χώρου της συσκευής, διαγράφεις τη 1η έκδοση που έχει κατεβάσει και τσεκάρεις ξανά μετά.

 

Βέβαια οι αναβαθμίσεις καλό είναι να γίνονται με Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2787   LeonidasKi

LeonidasKi

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2017 - 17:10

Πας στη διαχ. χώρου της συσκευής, διαγράφεις τη 1η έκδοση που έχει κατεβάσει και τσεκάρεις ξανά μετά.

 

Βέβαια οι αναβαθμίσεις καλό είναι να γίνονται με Restore.

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Το έκανα αυτό που μου είπες και δεν μου έχει κατεβάσει κάτι. Λογικό κιόλας αφού  ποτέ δεν κατέβασα καμία έκδοση του ios 11. Απλά όπως είπα και πιο πάνω τσέκαρα κάθε φορά ποια έκδοση είναι διαθέσημη στο κινητό μου για "download and istall". Μέχρι και την 11.1.1 ήταν διαθέσιμη. Μετά από μία μέρα που πήγα τελικά να επιλέξω το "download and install", όταν πάτησα software update μου έβγαλε ξαφνικά διαθέσιμο το ios 11 και οχι το 11.1.1 που την προηγούμενη ημέρα μου το είχε εμφανίσει κανονικά. Με πήγε πόσες εκδόσεις του 11 πίσω δηλαδή. Προς το παρόν το 10.3.3 τρέχω δεν έχω κατεβάσει κάποιο άλλο.

Αυτό ρωτάω. 

Ευχαριστώ!



#2788   Kostassidi

Kostassidi

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2017 - 17:57

Για σας μηπως ξερει κανει πως γινετε να διαγραψω ενα i phone απο το μουσικ στορ διοτι μπενει ο φιλος που του εδωσα το τηλεφωνο καο τον λεει σε 90 μερες μπορει να χρησημοποιησει την εφαρμογη

ευχαριστω



#2789   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/11/2017 - 18:01

Αυτό συμβαίνει όταν είναι ήδη κατεβασμένη για εγκατάσταση κάποια έκδοση, γι' αυτό και δε σου δείχνει τη νεότερη.

 

Ή αν έχεις εγκατεστημένο κάποιο Beta Profile.

 

Στη τελική κάνεις επ. ρυθμ. δικτύου και δοκιμάζεις ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2790   Kostassidi

Kostassidi

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2017 - 18:02

παιδια με λεει μπορειτε να κατεβαζετε αγορες καθε 90 μερες με ενα apple id δεν μπορειτε να συσχετισετε αλλο για 90 μερες



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)