Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1081   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 13/09/2017 - 15:23

Καλησπέρα παίδες, πέρασα τη GM πάει μια χαρά σφαίρα..!!

 

Αλλα έχω μια απορία, πέρασα απο iTunes κάτι Ringtones που είχα ήδη στο Library αλλα δεν εμφανίζονται για επιλογή στο τηλέφωνο.. έχει αλλάξει μήπως η διαδικασία;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1082   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2017 - 15:49

Καλησπέρα παίδες, πέρασα τη GM πάει μια χαρά σφαίρα..!!

 

Αλλα έχω μια απορία, πέρασα απο iTunes κάτι Ringtones που είχα ήδη στο Library αλλα δεν εμφανίζονται για επιλογή στο τηλέφωνο.. έχει αλλάξει μήπως η διαδικασία;

http://www.iphonehel...-ios-app-store/


Big things have small beginnings

#1083   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/09/2017 - 16:14

ωραία η λίστα. ΑΛΛΑ, το lag στο 3d touch υπάρχει ακόμα. αίσχος. iphone 7 έχω. θα περιμένω την 11.0.1 για να φτιάξει? στα καινούργια μοντέλα θα το κάνει? και έχω περάσει την gm από χθες που είναι ίδια με την επίσημη έκδοση όταν βγει. έλεος. τόσες beta και το πρόβλημα παραμένει ακόμα και στην GM.

Διαφωνώ ότι "λαγκάρει". Έχω Air2 (κανονικό, ούτε μίνι ούτε την "γκουμούτσα" Προ), πάει "σφαίρα" και παίζει τα πάντα και δεν "λαγκάρει" καθόλου......Ξέρετε... θέλει και να ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ λιγάκι με το εκάστοτε μηχάνημα που αγοράζετε! Εγώ έχω βγάλει τα περισσότερα ΑΧΡΗΣΤΑ πράγματα που βάζουν για να "μοστράρουν" στο πλατύ κοινό (πχ. τα ΑΔΙΑΦΟΡΑ κινούμενα γραφικά/μενού κτλ), έχω βάλει 3rd party memory cleaner-optimizer κτλ......και η ταμπλέτα "πετά" σε μόνιμη βάση, ουδέποτε έχει "λαγκάρει".

Αλλά ΚΑΙ της γυναίκας μου το Air (απλό, το ένα), ΔΙΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ να του 'χω βάλει... με άπειρες "π@π@ριές" που η γυναίκα μου έχει κάνει... με τα άπειρα ΓΕΜΑΤΑ ΙΟΥΣ σάιτ που μπαίνει και διαβάζει (τα "κουτσομπολίστικα" που 'ναι τίγκα σε advs-on κτλ)......μια χαρά της τρέχει το μηχάνημα.

Το να παραπονιέται κάποιος ότι ΤΟ iOS ή ΤΟ MAC-OS... "σέρνεται"... είναι απλώς ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!! Κάποια βλακεία κάνετε εσείς, είναι απόλυτα δεδομένο! Αυτά τα λειτουργικά είναι ΔΟΜΗΜΕΝΑ ΕΤΣΙ και ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ, για να τρέχουν άψογα δίχως προβλήματα - γι' αυτό και "παραπονιούνται" πολλοί users ότι δεν μπορού να τα κάνουν optimized.
Αν ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ τα λειτουργικά έχετε προβλήματ...τότε απλα ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΨΑΧΟΥΛΕΥΕΤΕ τα μηχανήματά σας και να τα "σακατεύετε" και... "ψαχουλέψτε" καμιά κοπελιά, είναι πιο ακίνδυνο!


#1084   jimmys87

jimmys87

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/09/2017 - 16:24

 

Διαφωνώ ότι "λαγκάρει". Έχω Air2 (κανονικό, ούτε μίνι ούτε την "γκουμούτσα" Προ), πάει "σφαίρα" και παίζει τα πάντα και δεν "λαγκάρει" καθόλου......Ξέρετε... θέλει και να ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ λιγάκι με το εκάστοτε μηχάνημα που αγοράζετε! Εγώ έχω βγάλει τα περισσότερα ΑΧΡΗΣΤΑ πράγματα που βάζουν για να "μοστράρουν" στο πλατύ κοινό (πχ. τα ΑΔΙΑΦΟΡΑ κινούμενα γραφικά/μενού κτλ), έχω βάλει 3rd party memory cleaner-optimizer κτλ......και η ταμπλέτα "πετά" σε μόνιμη βάση, ουδέποτε έχει "λαγκάρει".

Αλλά ΚΑΙ της γυναίκας μου το Air (απλό, το ένα), ΔΙΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ να του 'χω βάλει... με άπειρες "π@π@ριές" που η γυναίκα μου έχει κάνει... με τα άπειρα ΓΕΜΑΤΑ ΙΟΥΣ σάιτ που μπαίνει και διαβάζει (τα "κουτσομπολίστικα" που 'ναι τίγκα σε advs-on κτλ)......μια χαρά της τρέχει το μηχάνημα.

Το να παραπονιέται κάποιος ότι ΤΟ iOS ή ΤΟ MAC-OS... "σέρνεται"... είναι απλώς ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!! Κάποια βλακεία κάνετε εσείς, είναι απόλυτα δεδομένο! Αυτά τα λειτουργικά είναι ΔΟΜΗΜΕΝΑ ΕΤΣΙ και ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ, για να τρέχουν άψογα δίχως προβλήματα - γι' αυτό και "παραπονιούνται" πολλοί users ότι δεν μπορού να τα κάνουν optimized.
Αν ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ τα λειτουργικά έχετε προβλήματ...τότε απλα ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΨΑΧΟΥΛΕΥΕΤΕ τα μηχανήματά σας και να τα "σακατεύετε" και... "ψαχουλέψτε" καμιά κοπελιά, είναι πιο ακίνδυνο!

 

ελπιζω να κανεις πλακα στο οτι πιστευεις οτι δεν lagαρει πραγμα που ειναι φυσιολογικο για beta. Αλλα αν ερθει και official ετσι ειναι τραγικο



#1085   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 13/09/2017 - 16:27

Σε ευχαριστώ πολύ! Αψυχολόγητη κίνηση εντελώς της Apple.. βέβαια ήμουν έτοιμος να ανοιξω το WALTR που έχει αυτή τη δυνατότητα :P

 

Παραθέτω αυτό που γραψα στο δικό σου topic για να το δουν και εδώ:

 

 

 

Μόλις πέρασα τα παλια μη-αγορασμενα Ringtones μου στο iOS 11. Δεν αφαίρεσαν τη δυνατότητα, απλά δυσκόλεψαν λίγο τη διαδικασία. 

 

Αν είχατε ήδη φτιαγμένα Ringtones απλά θα πάτε στο iTunes Media Folder στον φάκελο Tones και θα κάνετε Drag n Drop τους ήχους που θέλετε να περάσετε κατευθείαν στο παράθυρο της συσκευής στο iTunes. 

 

Οδηγίες εδώ: https://support.appl.../en-us/HT207955

στο σημείο "Move ringtones from iTunes to your iPhone, iPad, or iPod touch"

 


#1086   zarko11

zarko11

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2017 - 16:58

Αυτόματο κλείδωμα.
Άλλη επιλογή από τα 30δευτ... Δεν δίνει?
Καλησπέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1087   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 13/09/2017 - 17:40

Στο iPhone 6S κανένα lag, ούτε στο 3d Touch, ούτε στις επαφές που ειπώθηκε..είμαι με ios 11 GM


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#1088   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 13/09/2017 - 18:14

Στο iPhone 6S κανένα lag, ούτε στο 3d Touch, ούτε στις επαφές που ειπώθηκε..είμαι με ios 11 GM


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Μια από τα ίδια και σε μένα...με το ίδιο set up


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#1089   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:12

Στο iPhone 6S κανένα lag, ούτε στο 3d Touch, ούτε στις επαφές που ειπώθηκε..είμαι με ios 11 GM


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Και εγώ κανένα πρόβλημα στα παραπάνω με iPhone 7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1090   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:18

Με 6 plus κανείς να πει;

#1091   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:20

Τη γ@μησε η ευρωπη. Τι εξωγηινες τιμες ειναι αυτες. Αφου το 8αρη στο Αμερικα εχει 570 ευρω πως γινεται να κοστιζει στη Γερμανια 800 ευρω;

η τιμη στις ΗΠΑ ειναι χωρις ΦΠΑ (sales tax), στην Ευρωπη μαζι. Φυσικα υπαρχυν και επιπλεον κοστοι



#1092   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:34

Με 6 plus κανείς να πει;


σε 6 ιδια με
10.3.3


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#1093   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:39

και σε μενα με 6s καλα παει



#1094   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:40

Να περάσω δηλαδή ρε παίδες την GM θα είναι το ίδιο ;η να περιμένω 19 του μήνα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1095   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/09/2017 - 19:49

Αν περάσουμε την gm αναγκαστικά θα περνάμε beta μετά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες