Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1426   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:10

οι αλλγες και οι προσθηκες ειναι πολλες, τωρα αν ειναι σημαντικες ή οχι ειναι υποκειμενικο.
προσωπικα στο 6ρι μου εχω το ιδιο lag και την ιδια κακιστη μπαταρια που ειχα και στο 10, αλλα τωρα εχω επιτελους 3g διακοπτη στο cc (ικανη κ αναγκαια συνθηκη απο μονο του για αναβαθμιση για εμενα).


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1427   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:14

Καλημερα

Μηπως κανεις δοκιμασε το wificall της cosmote αν δουλευει κανονικα?

Εχω να δω το εικονίδιο από iOS 11 beta 4,  οπότε μάλλον δεν λειτουργεί στο δικό μου.

Επίσης έχω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.

 

OΛΑ τα άλλα άψογα!!!


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#1428   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:17

Παρατήρησε κανείς στο ξεκλείδωμα να βγαζει αρχικα καπως απαλα ενα μαυρο χρωμα στην οθονη και μετα να γινεται διαφανο ψηλα?το κανει και σε ipad2017 και στο 5s..


Τελευταία επεξεργασία από: perryz3, 20/09/2017 - 12:20


#1429   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:18

οι αλλγες και οι προσθηκες ειναι πολλες, τωρα αν ειναι σημαντικες ή οχι ειναι υποκειμενικο.
προσωπικα στο 6ρι μου εχω το ιδιο lag και την ιδια κακιστη μπαταρια που ειχα και στο 10, αλλα τωρα εχω επιτελους 3g διακοπτη στο cc (ικανη κ αναγκαια συνθηκη απο μονο του για αναβαθμιση για εμενα).


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στο δικό μου 6αρι ειναι οκ, σπανια έχω lag και η μπαταρία κρατάει. Μπορεί να ειμαι τυχερος τι να πώ. Ετσι κι αλλιώς θα το αλλάξω φέτος οπότε κ θέμα να είχε δεν θα με πολυένοιαζε.



#1430   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:23

Στο δικό μου 6αρι ειναι οκ, σπανια έχω lag και η μπαταρία κρατάει. Μπορεί να ειμαι τυχερος τι να πώ. Ετσι κι αλλιώς θα το αλλάξω φέτος οπότε κ θέμα να είχε δεν θα με πολυένοιαζε.

Σου συνιστώ να το κρατήσεις το 6άρι. Είναι από τα τελευταία iPhone με κουμπί και για εμένα αυτό αξίζει. Προσωπικά ότι και να γίνει το 6s θα το κρατήσω για μια ζωή. Εκτός κι αν βγάλουν ξανά iPhone με κουμπί. Όπως και να το κάνουμε το κουμπί είναι κουμπί. 



#1431   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:24

Το notification center πραγματικά ποιός σκέφτηκε να το καταστρέψει έτσι;; 
Επίτηδες να το έκανε κανείς, τόσο άθλιο δεν θα το έκανε. που είναι το "Clear all" οέο???



#1432   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:26

 

Αν είχες το 6s θα το έκανες αναβάθμιση στο ios 11? Πάντα λαμβάνω σοβαρά υπόψη μου τη γνώμη σου. Και το iPhone 2g που το βρήκες ρε άτιμε? Το είχες από τότε που βγήκε? Συλλεκτικό κομμάτι 


Τελευταία επεξεργασία από: leonnino, 20/09/2017 - 12:35


#1433   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:32

Τρόπος για να γίνεται εκκαθάριση όλων τον ειδοποιήσεων μαζί όπως στο ios10 υπάρχει;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Το notification center πραγματικά ποιός σκέφτηκε να το καταστρέψει έτσι;; 
Επίτηδες να το έκανε κανείς, τόσο άθλιο δεν θα το έκανε. που είναι το "Clear all" οέο :huh:

Πρέπει πρώτα να κάνετε Swipe Up να εμφανιστούν και οι παλιές ειδοποιήσεις και μετά 3D-Touch πάνω στο "x"


Big things have small beginnings

#1434   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:33

αυτη πρεπει να ειναι ετσι?

iOS 11.0 (15A372) for iPhone 7 Plus (GSM)     

#1435   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:39

Είμαι τοσο στραβός η στο App Store δεν αναγράφει πλέον το υπόλοιπο σου;

Edit: άκυρο το βρήκα

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 20/09/2017 - 12:40


#1436   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:41

Ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω τόσα χρόνια γιατί ορισμένοι ενω βάζουν την GM θελουν μετα να περασουν ξανα απο επανω την τελική εκδοση που ειναι ιδια με την GM;



#1437   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:45

Εγω το θεμα του διακοπτη παντως παιδια το βρίσκω εκνευριστικό και άβολο και για να πω την αλήθεια δεν ξέρω ποια είναι η χρησιμότητα του, η μάλλον αν είναι τόσο μεγάλη.

Εγω εχθες που το εκανα για να χρησιμοποιησω το 4G μετα απο λιγο μόλις εβρισκε καποια απο τα γειτονικα wifi συνδεοταν κ το θεμα ειναι πως οταν εισαι σε ενα καφε ή κάπου εξω οπου υπαρχουν πολλά δίκτυα μετά απο λίγο αλλαζει απο το ενα στο αλλο ξανανοιγοντας το wifi,ενω εγω ηθελα π.χ να ειμαι σε 4G με αυτη τη κινηση που εκανα.

Οποτε πλεον για εμενα ο διακοπτης αυτος δν σημαινει τπτ,με τον τροπο εννοω προσωπικα που το χρησιμοποιώ.Οταν θελω να κλεισω πλεον απο ρυθμισεις.
Μιλώντας βεβαια για ευχρηστια,αναγκες κ ανάλογα τροποποιηση θα ηθελα να ξερω αναλογικα πόσοι χρήστες πατώντας αυτο το κουμπι θα ηθελαν να κλεινουν το wifi,κ να δουλευουν το cellular , κ ποσοι να κανουν προσωρινη απενεργοποιηση ακο την αυτοματη επανασυνδεση σε αυτο το δικτυο.Δλδ βαζοντας κατω τις αναγκες τι φαινεται πιο φυσικο;
Μηπως να εκλεινε απο το διακοπτη κ αν ηθελα κατι πιο εξεζητημενο να παω για εκεινο απο τις ρυθμισεις; Λεω εγω τωρα.Καθαρα προσωπικη αποψη.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

#1438   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:45

Πρέπει πρώτα να κάνετε Swipe Up να εμφανιστούν και οι παλιές ειδοποιήσεις και μετά 3D-Touch πάνω στο "x"

και αν δεν έχουμε παλιές πολλές ειδοποιήσεις αλλά 5-6, θα πρέπει να κάνουμε 6 φορές την ίδια κίνηση; Παλιά υπήρχε.



#1439   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:48

Εγω το θεμα του διακοπτη παντως παιδια το βρίσκω εκνευριστικό και άβολο και για να πω την αλήθεια δεν ξέρω ποια είναι η χρησιμότητα του, η μάλλον αν είναι τόσο μεγάλη.

Εγω εχθες που το εκανα για να χρησιμοποιησω το 4G μετα απο λιγο μόλις εβρισκε καποια απο τα γειτονικα wifi συνδεοταν κ το θεμα ειναι πως οταν εισαι σε ενα καφε ή κάπου εξω οπου υπαρχουν πολλά δίκτυα μετά απο λίγο αλλαζει απο το ενα στο αλλο ξανανοιγοντας το wifi,ενω εγω ηθελα π.χ να ειμαι σε 4G με αυτη τη κινηση που εκανα.

Οποτε πλεον για εμενα ο διακοπτης αυτος δν σημαινει τπτ,με τον τροπο εννοω προσωπικα που το χρησιμοποιώ.Οταν θελω να κλεισω πλεον απο ρυθμισεις.
Μιλώντας βεβαια για ευχρηστια,αναγκες κ ανάλογα τροποποιηση θα ηθελα να ξερω αναλογικα πόσοι χρήστες πατώντας αυτο το κουμπι θα ηθελαν να κλεινουν το wifi,κ να δουλευουν το cellular , κ ποσοι να κανουν προσωρινη απενεργοποιηση ακο την αυτοματη επανασυνδεση σε αυτο το δικτυο.Δλδ βαζοντας κατω τις αναγκες τι φαινεται πιο φυσικο;
Μηπως να εκλεινε απο το διακοπτη κ αν ηθελα κατι πιο εξεζητημενο να παω για εκεινο απο τις ρυθμισεις; Λεω εγω τωρα.Καθαρα προσωπικη αποψη.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Εδώ


Big things have small beginnings

#1440   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2017 - 12:49

την πέρασα και εγώ χθες στο ipad air2 με OTA λόγο δεν είχα χρόνο μέσα από Itunes και το lag πάει σύννεφο.

Καλημερα ... αντίθετος σε εμένα με clean restore στο iPad πάει αρκετά καλά !! Εκεί που παραμένει το πρόβλημα είναι στο τηλ όπου το θεματάκι με το δακτυλικό παραμένει αισθητό !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες