Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το γνωρίζουν αυτό οι συνδρομητές της Vodafone;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:34

"Προσφατα καθως εψαχνα να αγορασω μια συσκευη Sat-Nav εμαθα οτι η ολλανδικη εταιρια Tom Tom συνεργαζεται με τη Vodafone και χρησιμοποιει τα σηματα συνδρομητων της για να εντοπισει σημεια του οδικου δικτυου που η ταχυτητα των συνδρομητων ειναι ...
χαμηλη, τα οποια και ερμηνευει ως σημεια υψηλης κινησης. Αραγε το γνωριζουν οσοι επιλεγουν Vodafone? και το σημαντικοτερο, εχουν αραγε συνεναισει στη συνεχη παρακολουθηση?"
πηγη τροκτικο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 18:57

τι γινεται ρε παιδια...μολις τωρα με πηρανε τηλ με αποκρυψη το σηκωσα και ...μου λεειενα ηχογραφημενιο μηνυμα απο την vodafone ...οτι θα μου κανεις τρεις απαντησεις και θα παταω τα αντιστοιχα πληκτρα...ρε μας δουλευουν...και επειδη ακουσα για κατι βλακιες περι τηλεφωνων και σε χρεωνουν ετσι το εκλεισα...δε παμε καθολου καλα...τον αριθμο μαλλον θα τον βρηκαν γιατι εχω κανει δηλωση τηλεφωνου...αλλα λογικα δε θα επρεπε να μιλαει κανονικα και οχι ηχογραφιμενα...φοβηθηκα και εκλεισα το κινητο και το ξανα ανοιξα...ρε μια βομβα να βρω να τους πω εγω...

#3   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:22

Μάλλον σε βρήκαν επειδή τα έχωσες για τη διαφήμιση και τώρα για την Tom Tom και σε εκδικούνται!!! :lol:

#4   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 21:26

μαλλον...χιχι...

#5   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 12:22

τι γινεται ρε παιδια...μολις τωρα με πηρανε τηλ με αποκρυψη το σηκωσα και ...μου λεειενα ηχογραφημενιο μηνυμα απο την vodafone ...οτι θα μου κανεις τρεις απαντησεις και θα παταω τα αντιστοιχα πληκτρα...ρε μας δουλευουν...και επειδη ακουσα για κατι βλακιες περι τηλεφωνων και σε χρεωνουν ετσι το εκλεισα...δε παμε καθολου καλα...τον αριθμο μαλλον θα τον βρηκαν γιατι εχω κανει δηλωση τηλεφωνου...αλλα λογικα δε θα επρεπε να μιλαει κανονικα και οχι ηχογραφιμενα...φοβηθηκα και εκλεισα το κινητο και το ξανα ανοιξα...ρε μια βομβα να βρω να τους πω εγω...

παιδια το ειδε κανεις αυτο?να παω μηπως σε κανενα καταστημα vodafone να δω τι παιζει με αυτο μην με χρεωσουν τζαμπα...δε ειμαι και λεφτας...

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/02/2010 - 13:14

Αν το χρησιμοποιούν μόνο γι αυτόν τον σκοπό, ποιο είναι το πρόβλημα?? Σε πειράζει αν ξέρουν στη Vodafone πόσο τρέχεις? :lol: ..
Πέρα από αυτό, αυτό που αναφέρεις είναι 100% διασταυρωμένο από κάπου? ή απλά το γράφει το troktiko ??
H κάθε εταιρία ποτέ δεν ξέρεις τι κάνει...

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 01/02/2010 - 13:14


#7   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 01/02/2010 - 13:23

Nαι η sim της vodafone σου μπαίνει στο software της συσκευής και ανοίγει το wi-fi. Άν είναι με triangulation απο την κεραία τα αποτελέσματα έχουν μεγάλο σφάλμα οπότε κλάιν μάιν.

#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/02/2010 - 14:14

Ποιο wi-fi ... στο δρόμο? κι αν δεν έχει? μη μου πεις οτι θα σε χρεώσουν κι όλας με 3G ή GPRS :lol: :lol: Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι γίνεται κάτι τέτοιο με αυτόν τον τρόπο

#9   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 14:40

Μούφα μου ακούγεται... και ακόμα και αν γινόταν, σίγουρα δεν θα χρεώνανε τον καταναλωτή.

#10   IMarios

IMarios

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/02/2010 - 20:58

τι γινεται ρε παιδια...μολις τωρα με πηρανε τηλ με αποκρυψη το σηκωσα και ...μου λεειενα ηχογραφημενιο μηνυμα απο την vodafone ...οτι θα μου κανεις τρεις απαντησεις και θα παταω τα αντιστοιχα πληκτρα...ρε μας δουλευουν...και επειδη ακουσα για κατι βλακιες περι τηλεφωνων και σε χρεωνουν ετσι το εκλεισα...δε παμε καθολου καλα...τον αριθμο μαλλον θα τον βρηκαν γιατι εχω κανει δηλωση τηλεφωνου...αλλα λογικα δε θα επρεπε να μιλαει κανονικα και οχι ηχογραφιμενα...φοβηθηκα και εκλεισα το κινητο και το ξανα ανοιξα...ρε μια βομβα να βρω να τους πω εγω...

φίλε μου μήπως είσαι Παναθηναϊκός και σε εκδεικειτε ο Σωκράτης;

#11   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 21:12

οχι φιλε ...παοκ υποστηριζω ...βλεπε βορεια ελλαδα...αλλα σαν την Liverpool δε εχει αν και δε παει καλα φετος

#12   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 04/02/2010 - 22:16

Όσο βλέπω ότι σαν πηγή είναι το (π)ρωκτικό δεν ανησυχώ πάντως! 8)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες