Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Staingrain σε macbook pro early 2013 retina 15,5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   Ace91

Ace91

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/07/2017 - 12:59

Καλησπερα,

Πηγα προχθες το λαπτοπ μου σε εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο για σερβις. Το σερβις αφορουσε τον καθαρισμο του μηχανηματος, δεν υπηρχε κανενα θεμα ολα καλα. Προτειναν να το ελεξγουν για staingrain μιας και η απλ εχει βγαλει πολιτικη πως αλλαζει την οθονη δωρεαν, εμενα ειναι και εντος εγγυησης. Βλεπουμε πως υπαρχει μια αρχη (μετα απο πολυ ψιρισμα) και λεω γιατι οχι ας το κανουμε. Το παραλαμβανω εχθες, το ανοιγω και η νεα οθονη εχει "κιτρινιασει". Το ασπρο δηλαδη εμφανιζεται ιδιαιτερα θερμο σε καθε περιπτωση δεν ειναι το χρωμα της οθονης που ειχα οπως και φυσικα κανενος macbook που τα συνεκρινα. Αντιθετα ειναι ενα αχνο κιτρινο που κουραζει και στην κυριολεξια ειναι απαραδεκτο. Φυσικα δεν εχω night shift, καλιμπραρα και με εξπερτ και κανονικα διχως αποτελεσμα. Αυτο το φαινομενο υπαρχει στο ιντερνετ και ειναι προβλημα μιας και η απλ φαινεται να στελνει οθονες που εχουν αυτο το θεμα. Το γυρισα σημερα πισω, θα ξαναπαραγγειλουν νεα οθονη. Απο την αντιδραση τους φανηκε πως εχει ξανασυμβει και γνωριζουν πως και η νεα οθονη θα ειναι κιτρινη. Μαλιστα μου ειπαν χαρακτηριστικα: εμεις φταιμε που στο αλλαξαμε και πως οι οθονες ειναι σαν της τηλεορασης αλλιως παρουσιαζουν τα χρωματα απο τη μια εταιρεια στην αλλη. Απιστευτα επιχειρηματα. Σε καθε περιπτωση περιμενω να δω τι θα γινει απο εβδομαδα. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει αντιμετωπισει το ιδιο θεμα και τι αλλο θα μπορουσα να κανω;

Σας ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες