Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Το Apple Watch Series 3 θα διαθέτει αυτόνομη σύνδεση με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
390 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/10/2017 - 10:39

Θα προτιμούσα να έχω ξεχωριστό νούμερο στο ρολόι. Να μπορώ να διαχειρίζομαι
τις κλήσεις στο ρολόι μέσα από το iphone. Να γίνει κατά κάποιο τρόπο το iphone δίκαρτο.
Τότε πραγματικά αξίζει το lte.

Συγγνώμη που θα στο πω λίγο ωμά, αλλά ζητάς πολλά. Ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε η Apple για τις δυνατότητες δίκαρτων κινητών. Προτιμά την απλότητα. Μία ταυτότητα μέσω ενός νούμερου.

 

Και το ρολόι δεν θα ήταν ικανό σε αυτή τη φάση να αντικαταστήσει όλες τις τηλεφωνικές λειτουργίες ενός 2ου iPhone.

 

Άσε που θα χρειαζόνταν επιπλέον κώδικας, για μια πολύ εξειδικευμένη λειτουργία, την οποία και θα αγνοήσει το υποψήφιο κοινό που έχει να δώσει 100+10$(συμβόλαιο κινητού + ρολογιού) μηνιαίως για να μπορεί να δέχεται κλήσεις, όταν θα είναι πάνω στο τζετ σκι του, αφού έχει αφήσει το iPhone X 256GB στη θαλαμηγό του.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   ManKal

ManKal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/10/2017 - 14:11

Γεια και χαρά σε όλους. 

Σε apple watch 3

 

α. Ψάχνω να βρω τρόπο να βλέπω τις ειδοποιήσεις (εκτός από το να δονείται το ρολόι) με το που "σκάνε" και να μην χρειάζεται να πατήσω την οθόνη; Γίνεται; Νομίζω ότι δοκίμασα κάθε επιλογή στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής watch στο κινητό. 

β. Υπάρχει τρόπος να μείνει ανοιχτό όλη την ώρα το navigation (και όχι οι οδηγίες) στους χάρτες, έτσι ώστε να βλέπω που πηγαίνω με το μηχανάκι και να μην κλείνει μετά από μερικά δευτερόλεπτα; 

 

Ευχαριστώ



#153   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/10/2017 - 15:37

Γεια και χαρά σε όλους. 

Σε apple watch 3

 

α. Ψάχνω να βρω τρόπο να βλέπω τις ειδοποιήσεις (εκτός από το να δονείται το ρολόι) με το που "σκάνε" και να μην χρειάζεται να πατήσω την οθόνη; Γίνεται; Νομίζω ότι δοκίμασα κάθε επιλογή στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής watch στο κινητό. 

β. Υπάρχει τρόπος να μείνει ανοιχτό όλη την ώρα το navigation (και όχι οι οδηγίες) στους χάρτες, έτσι ώστε να βλέπω που πηγαίνω με το μηχανάκι και να μην κλείνει μετά από μερικά δευτερόλεπτα; 

 

Ευχαριστώ

α. Έχεις ενεργοποιήσει την ενεργοποίηση της οθόνης με το σήκωμα του καρπού?

β. Βάλε google maps στο κινητό. Καλύτερη κατασκόπευση δεν θα βρεις.



#154   ManKal

ManKal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:06

α. Έχεις ενεργοποιήσει την ενεργοποίηση της οθόνης με το σήκωμα του καρπού?

β. Βάλε google maps στο κινητό. Καλύτερη κατασκόπευση δεν θα βρεις.

Όχι δεν έχω ενεργοποιήσει το σήκωμα του καρπού. 

Χρειάζομαι google maps ή δεν ξέρω ποια άλλη εφαρμογή έτσι ώστε όταν οδηγώ το μηχανάκι να μπορώ να βλέπω τον χάρτη στο ρολόι και να μην χρειάζεται να κρατάω το κινητό και να οδηγώ με το ένα χέρι. 



#155   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:12

Θες στην ουσία να μένει,κατά την πλοήγηση,όλη την ώρα η οθόνη του ρολογιού ανοιχτή;αν ναι δεν ξέρω κατά ποσο είναι αυτό εφικτό λόγω κατανάλωσης.κατα τα αλλά λίγο πριν την κάθε στροφή ή αλλαγή πορείας το ρολόι ανάβει ή χτυπάει και σε ειδοποιεί.

#156   ManKal

ManKal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:23

Θες στην ουσία να μένει,κατά την πλοήγηση,όλη την ώρα η οθόνη του ρολογιού ανοιχτή;αν ναι δεν ξέρω κατά ποσο είναι αυτό εφικτό λόγω κατανάλωσης.κατα τα αλλά λίγο πριν την κάθε στροφή ή αλλαγή πορείας το ρολόι ανάβει ή χτυπάει και σε ειδοποιεί.

Κάτι έχω πατήσει ή δεν έχω πατήσει και υπάρχει μόνο δόνηση σε κάθε ειδοποίηση και δεν βλέπω κάτι στην οθόνη. Πρέπει να την πατήσω εγώ μετά από κάθε δόνηση για να δω αν ήρθε email ή μνμ στο viber και πάει λέγοντας



#157   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:40

Κάτι έχω πατήσει ή δεν έχω πατήσει και υπάρχει μόνο δόνηση σε κάθε ειδοποίηση και δεν βλέπω κάτι στην οθόνη. Πρέπει να την πατήσω εγώ μετά από κάθε δόνηση για να δω αν ήρθε email ή μνμ στο viber και πάει λέγοντας


Μήπως έχεις πατημένο στο Control Center το theatre Mode?

Αλλιώς είναι εσωτερική ρύθμιση στις ρυθμίσεις του ρολογιού για το αγκώνα του καρπού


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#158   ManKal

ManKal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:50

Μήπως έχεις πατημένο στο Control Center το theatre Mode?

Αλλιώς είναι εσωτερική ρύθμιση στις ρυθμίσεις του ρολογιού για το αγκώνα του καρπού


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Όχι, δεν έχω ενεργοποιημένο το theatre mode. 

Ούτε το άνοιγμα οθόνης με τον καρπό. Αν το κάνω και σκάσει η ειδοποίηση και γυρίσω τον καρπό ανοίγει η οθόνη και βλέπω ποιος με παίρνει. Αν είναι στο off, όπως το έχω, αισθάνομαι μόνο τη δόνηση και η οθόνη μαύρη. Μόνο αν την ακουμπήσω βλέπω ποιος με παίρνει για παράδειγμα



#159   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:53

Άρα αποφασίζεις και παίρνεις.

Στην ενεργοποίηση με σήκωμα του καρπού και ξεμπερδέυεις. Και κατά την πλοήγηση θα γίνεται το ίδιο πάνω στο μηχανάκι. Θα σηκώνεις τον καρπό.

Καλύτερο από το να ψάχνεις στο αριστερό χερούλι τον καρπό σου με ανοιχτή την οθόνη (πράγμα που σε αποπροσανατολίζει από το κύριο οπτικό πεδίο και που θα σου κατάπινε την μπαταρία)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#160   ManKal

ManKal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/10/2017 - 16:56

Άρα αποφασίζεις και παίρνεις.

Στην ενεργοποίηση με σήκωμα του καρπού και ξεμπερδέυεις. Και κατά την πλοήγηση θα γίνεται το ίδιο πάνω στο μηχανάκι. Θα σηκώνεις τον καρπό.

Καλύτερο από το να ψάχνεις στο αριστερό χερούλι τον καρπό σου με ανοιχτή την οθόνη (πράγμα που σε αποπροσανατολίζει από το κύριο οπτικό πεδίο και που θα σου κατάπινε την μπαταρία)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Στην τελική αυτό θα κάνω. Δεν υπάρχει τρόπος να μην πρέπει να κάνω αυτό με τον καρπό και απλά να σκάνε και να βλέπω τις ειδοποιήσεις; 



#161   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/10/2017 - 17:00

Όχι.

Στην τελική, με το iOS 11, μπορείς να ενεργοποιήσεις το «μην ενοχλείτε κατά την οδήγηση». Στην αυτόματη ρύθμιση, θα καταλαβαίνει ότι είσαι εν κινήσει και δεν θα δονείται καθόλου. Εκτός και αν πλοηγείσαι


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

#162   ManKal

ManKal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/10/2017 - 17:01

Όχι.

Στην τελική, με το iOS 11, μπορείς να ενεργοποιήσεις το «μην ενοχλείτε κατά την οδήγηση». Στην αυτόματη ρύθμιση, θα καταλαβαίνει ότι είσαι εν κινήσει και δεν θα δονείται καθόλου. Εκτός και αν πλοηγείσαι


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Να 'σαι καλά για τη βοήθειά σου



#163   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 19/10/2017 - 01:12

Εμένα σήμερα το παρέλαβε το φιλαράκι μου στην Αμερική. Υπομονή μέχρι 25-12 τώρα που θα έρθει Ελλάδα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#164   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2017 - 11:23

Εγώ εξακολουθώ να μην το βρίσκω πουθενά!
Series 3 42 black!
μόνο το Nike βρήκα αλλά δεν μ αρέσει καθόλου το λουράκι,και να αλλάξω αμέσως +65€ δεν με ψήνει...
Έχει κανείς εικόνα αν έχει κάπου;;

#165   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2017 - 12:29

Εγώ εξακολουθώ να μην το βρίσκω πουθενά!
Series 3 42 black!
μόνο το Nike βρήκα αλλά δεν μ αρέσει καθόλου το λουράκι,και να αλλάξω αμέσως +65€ δεν με ψήνει...
Έχει κανείς εικόνα αν έχει κάπου;;

Welcome to the club. Δεν υπάρχει ούτε δείγμα Demo..

 

Απ' οτι μου είπαν, περιμένουν αρχές Νοεμβρίου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες