Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με αγορα iphone se


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   xclusive83

xclusive83

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2017 - 11:33

Καλησπερα στην κοινοτητα.Θα ηθελα πραγματικα βοηθεια μιας και εχω ταλαιπωρηθει εδω και ενα μηνα περιπου.Αγορασα για την γυναικα μου ενα iphone se rose glod 32g απο το πλαισιο.Η γυναικα μου διαπιστωσε κατα το ανοιγμα της συσκευασιας οτι το τηλεφωνο εχει διαφορετικη αποχρωση σε σχεση με το αντιστοιχο που ειδε σε καταστημα istorm.Την επομενη μερα που το επιστρεψαμε εχοντας ανοιξει μονο το κουτι μας ειπαν οτι πρεπει να παει μεσω service.Εστειλε το τηλεφωνο το πλαισιο στην infoquest και αυτοι οι απιθανοι τυποι ενω δεν δηλωθηκε βλαβη και σημειοθηκε οτι το τηλεφωνο δεν ανοιχτηκε απ τον πελατη,μας το εστειλαν πισω εχωντας κανει αλλαγη οθονης με την δικαιολογια οτι ειχε προβλημα.Και πλεον βρισκομαι σε μια κατασταση οπου ο ενας τα ριχνει στον αλλον και κανεις δεν κανει αντικατασταση το τηλεφωνο.Το εχω και καθεται ακομα στο κουτι του διχως να το εχω αναψει ουτε μια φορα.Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   fotiskour

fotiskour

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα

Δημοσίευση 19/08/2017 - 04:04

Παίζουν πολύ οι αποχρώσεις στα iPhone 6s και se. Το έχω παρατηρήσει σε rose gold αλλά και σε gold. Τα περισσότερα αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα παρατηρήσεις ότι διαφέρουν από λίγο εως πολύ στην απόχρωση. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Η apple δεν θα το θεωρήσει ποτέ πρόβλημα για να στο αλλάξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   xclusive83

xclusive83

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/08/2017 - 14:28

Παίζουν πολύ οι αποχρώσεις στα iPhone 6s και se. Το έχω παρατηρήσει σε rose gold αλλά και σε gold. Τα περισσότερα αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα παρατηρήσεις ότι διαφέρουν από λίγο εως πολύ στην απόχρωση. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Η apple δεν θα το θεωρήσει ποτέ πρόβλημα για να στο αλλάξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το οτι εβαλαν χερι σε τηλεφωνο που δεν ειχε αναψει καν?Δεν γινεται να το αφησω ετσι αυτο.



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/08/2017 - 18:09

Δυστυχώς όλα αυτά ξεκινούν όταν το κατάστημα δε παρέχει DOA (το οποίο για να σε προλάβω δεν είναι υποχρεωτικό απο το νόμο), όπως κάνει το Πλαίσιο χρόνια τώρα.

 

Εκεί που θα μπορούσες βέβαια να έχεις πάτημα, είναι στο οτι έκαναν αντ/σταση οθόνης χωρίς να έχεις αναφέρει εσύ κάποιο πρόβλημα εκεί.

 

Για άλλο λόγο το πήγες, άλλο αποφάσισαν μόνοι τους να αλλάξουν.

 

Καλό θα ήταν γι' αυτή τη περίπτωση να μίλαγες με ΣτΚ ή ΙΝ.ΚΑ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες