Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα στη φόρτιση iPhone 7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/09/2017 - 23:05

Εδώ και περίπου 20 ημέρες είμαι κάτοχος ενός iPhone 7.
Απο την ημέρα που το αγόρασα όσες φορές είχα φορτίσει τη συσκευη ολα γίνονταν κανονικά.
Σήμερα και ενώ συνέδεσα τη συσκευη με τον φορτιστή ακούστηκε ο ήχος (μπιπ) που κάνει η συσκευη όταν ξεκινάει να φορτίσει.Μετα απο μισή περίπου ώρα χρειάστηκα να χρησιμοποιήσω το τηλεφωνο και ενώ ήταν συνδεδεμένο στο ρεύμα διαπίστωσα οτι το ποσοστό της μπαταρίας παρέμενε στο 18% ποσοστό που είχε όταν το έβαλα να φορτίσει, καθώς και είχε εξαφανιστεί το σήμα του κεραυνού πανω δεξιά που εμφανίζεται όταν το τηλ φορτίζει.
Έβγαλα τον φορτιστή απο το κινητό και απο την πρίζα και στη συνέχεια τα ξανά συνέδεσα σε πρίζα και τηλεφωνο και η φόρτιση έγινε κανονικά.
Το τηλεφωνο είναι ολοκαίνουργιο 20 ημερών όπως προανέφερα.
Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Πρεπει να ανησυχώ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2017 - 23:06

Νομίζω σε όλους μπορεί να τύχει. Σα να διακόπτεται η φόρτιση. Εμένα στο 6αρη που έτυχε έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε κανονικα


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 07/09/2017 - 23:07


#3   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/09/2017 - 23:28

Εδώ και περίπου 20 ημέρες είμαι κάτοχος ενός iPhone 7.
Απο την ημέρα που το αγόρασα όσες φορές είχα φορτίσει τη συσκευη ολα γίνονταν κανονικά.
Σήμερα και ενώ συνέδεσα τη συσκευη με τον φορτιστή ακούστηκε ο ήχος (μπιπ) που κάνει η συσκευη όταν ξεκινάει να φορτίσει.Μετα απο μισή περίπου ώρα χρειάστηκα να χρησιμοποιήσω το τηλεφωνο και ενώ ήταν συνδεδεμένο στο ρεύμα διαπίστωσα οτι το ποσοστό της μπαταρίας παρέμενε στο 18% ποσοστό που είχε όταν το έβαλα να φορτίσει, καθώς και είχε εξαφανιστεί το σήμα του κεραυνού πανω δεξιά που εμφανίζεται όταν το τηλ φορτίζει.
Έβγαλα τον φορτιστή απο το κινητό και απο την πρίζα και στη συνέχεια τα ξανά συνέδεσα σε πρίζα και τηλεφωνο και η φόρτιση έγινε κανονικά.
Το τηλεφωνο είναι ολοκαίνουργιο 20 ημερών όπως προανέφερα.
Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? Πρεπει να ανησυχώ?

μου έχει συμβει και μενα σε Iphone 5s. μπορεί και στο 7αρι μου δεν θυμαμαι! dont worry!



#4   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/09/2017 - 23:21

Παιδιά καλησπέρα! Επανέρχομαι στο θέμα καθώς λίγη ώρα πριν έβαλα το κινητό μου να φορτίσει και μόλις το συνέδεσα με τον φορτιστή, αυτό το μπιπ που κάνει όταν ξεκινάει να φορτιστεί,το έκανε ξανά κ ξανά συνεχόμενα σαν να μην γίνεται καλή επαφή του φορτιστή με το τηλεφωνο.
Αν ήταν παλιό το τηλ και είχε κάνει πολλές φορτίσεις θα το δικαιολογούσα λόγω φθοράς. Το τηλ το έχω 26 ημέρες μόνο οποτε δεν έχει φθορά.Να θυμίσω οτι τις πρώτες ημέρες δεν είχε παρουσιαστεί πρόβλημα και απότομα ξεκίνησε το πρόβλημα λιγες ημέρες πριν όταν και έγραψα το πρώτο post.
Προτείνετε κάτι?

#5   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/09/2017 - 23:36

Για αρχή πρέπει να δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#6   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/09/2017 - 00:06

Ok Νίκο σε ευχαριςτω!

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/09/2017 - 00:30

Κατά πάσα πιθανότητα εκεί είναι το πρόβλημα.

 

Και φυσικά καλύπτεται και αυτό απο την εγγύηση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   alex336

alex336

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 12/09/2017 - 08:58

Εμένα μου εχει συμβει σε 6αρι και ειχε μπει ενα χνούδι μέσα στην υποδοχή του φορτιστή. Δες και αυτό μήπως είναι κάποιο χνουδάκι μέσα στην τρυπούλα. Μετά προτείνω να δεις και το καλώδιο γιατί με μια μικρή γρατζουνιά στα λαμάκια μπορεί να μην το αφήνει να κάνει καλή επαφή. Τα λέω γιατί τα ειχα πάθει και εγώ...

Τελευταία επεξεργασία από: alex336, 12/09/2017 - 08:59


#9   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2017 - 17:09

Μετά απο περίπου ένα μήνα που δεν μου είχε παρουσιαστεί το θέμα με τη φόρτιση σήμερα,το έκανε ξανά. Μόλις συνδέσω το τηλεφωνο με τον φορτιστή κάνει τον γνωστό ήχο της φόρτισης κ τον ξανακάνει σαν να μην κάνει καλή επαφή.
Να αναφέρω οτι όταν μου έκανε το πρόβλημα μετά απο 24 ημέρες που είχα αγοράσει το κινητό,για πρώτη φορά, το πήγα σε δυο τεχνικούς οι οποίοι δοκίμασαν κ τον δικό του φορτιστη αλλα κ δικούς τους και δεν είδαν τιποτα και μου είπαν να το αγνοήσω.
Ένα μήνα μετά μου το έκανε ξανά σήμερα...! ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ το πρόβλημα αλλα πολύ περιστασιακά.
Προτείνετε κάτι??
Δεύτερο θέμα και θέλω τις απόψεις σας έχω μείνει στην 10.3.3 και δεν το ρισκάρω για 11 γιατί ακούω πολλά προβληματα με μπαταρια και τα σχετικά.Να σημειώσω οτι όταν είχα iPhone 6 κατέβασα τότε ios 10 και ήμουν απο τους πολλούς που η μπαταρια έπεφτε απο 80% σε 50% και έκλεινε το τηλ με 40% και 30% και δεν θέλω να πάθω τα ίδια και με το iPhone 7.

#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2017 - 12:10

Εγγύηση το τηλ δεν είχε/έχει?

 

Άσε τους τεχνικούς και πήγαινε μια βόλτα στα εξουσιοδοτημένα να σου τρέξουν διαγνωστικά.

 

Πιθανόν να γίνει αντ/σταση. Όσο για το iOS 11, περίμενε την 11.1 σε λίγες ημέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2017 - 12:30

Μετά απο περίπου ένα μήνα που δεν μου είχε παρουσιαστεί το θέμα με τη φόρτιση σήμερα,το έκανε ξανά. Μόλις συνδέσω το τηλεφωνο με τον φορτιστή κάνει τον γνωστό ήχο της φόρτισης κ τον ξανακάνει σαν να μην κάνει καλή επαφή.
Να αναφέρω οτι όταν μου έκανε το πρόβλημα μετά απο 24 ημέρες που είχα αγοράσει το κινητό,για πρώτη φορά, το πήγα σε δυο τεχνικούς οι οποίοι δοκίμασαν κ τον δικό του φορτιστη αλλα κ δικούς τους και δεν είδαν τιποτα και μου είπαν να το αγνοήσω.
Ένα μήνα μετά μου το έκανε ξανά σήμερα...! ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ το πρόβλημα αλλα πολύ περιστασιακά.
Προτείνετε κάτι??
Δεύτερο θέμα και θέλω τις απόψεις σας έχω μείνει στην 10.3.3 και δεν το ρισκάρω για 11 γιατί ακούω πολλά προβληματα με μπαταρια και τα σχετικά.Να σημειώσω οτι όταν είχα iPhone 6 κατέβασα τότε ios 10 και ήμουν απο τους πολλούς που η μπαταρια έπεφτε απο 80% σε 50% και έκλεινε το τηλ με 40% και 30% και δεν θέλω να πάθω τα ίδια και με το iPhone 7.

Για να ηρεμήσεις, απλά να σου πώ οτι έχω 6s plus και 6s η γυναίκα μου. Περιστασιακά μας το έχει κάνει και σε εμάς.

Έκανε τον ήχο της φόρτισης και μετά απο ώρα έμεινε στο ίδιο ποσοστό.

Μην τρελένεσαι, λογικά κάποιο bug στο ios είναι ΠΟΥ ΔΕΝ διορθώθηκε επειδή δεν αναφέρθηκε.

Οι συσκευές μας είναι άψογες κατά άλλα και με την καλή μπαταρία. (με έλεγχο serial number).

Μην ψάχνεσαι άδικα και το πάς πουθενά και σου δώσουν ανακατασκευασμένα και ελλατωματικά...

Μας το έκανε και με το δικό του καλλώδιο και με το μαγνητικό που χρησιμοποιώ.

Η συσκευή σου είναι μιά χαρά.



#12   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2017 - 15:23

Ερώτηση: iPhone 7 και όπως ανέφερα παραμένω στην 10.3.3 λόγω των όσων προβλημάτων γνωρίζουμε στην 11.
Έχω ενημερωση οτι καμία δεκαριά εφαρμογες θέλουν αναβάθμιση. Να τις κανω όσο παραμένω στην 10.3.3 ή να περιμένω να τις ενημερώσω όταν διορθωθούν τα προβληματα στην 11 και την κατεβάσω μιας και η ενημερωση των εφαρμογων θα πηγαίνει πακέτο με iOS 11?

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/10/2017 - 15:41

Τα Updates των εφαρμογών τα κάνεις όποτε θες.

 

Για το iOS 11, περίμενε την 11.1 την άλλη βδομάδα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες