Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 8 / 8Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1514 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2017 - 11:47

Η λογική λέει ότι το iPhone X θα κανιβαλήσει το 8/8 Plus όπως έγινε και με τα iPad και τα iPad mini που στο τέλος απλά υπάρχουν. 

 

Του χρόνου θέλω να πιστεύω ότι θα ξεκαθαρίσει το τοπίο με εξέλιξη περαιτέρω του iPhone X και μείωση τιμής στο Χ, ώστε να είναι τα βασικά μοντέλα. 

 

Από εκεί και πέρα για να είμαι και απόλυτα ειλικρινής, αν μου περίσσευαν τα 1.200 ίσως να μην έψαχνα να βρω δικαιολογίες για να μην το πάρω he he.


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 15/09/2017 - 11:55

Άραγε η λύση με shopandship από κάποιο πιο μακρινό μέρος εκτός από την Αγγλία, π.χ. Ιαπωνία ή Χονγκ Κονγκ που είναι ακόμα πιο φτηνά,

πόσο ρίσκο θα εμπεριείχε τώρα που στο αεροδρόμιο με το τελωνείο και τα ΕΛΤΑ γίνεται χαμός..?



#33   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 15/09/2017 - 12:41

Εγώ νομίζω ότι θα κανιβαλιστεί το iPhone 8 Plus και όχι το μικρό το 8άρι. Φυσικά το iPhone X θα σπάσει ταμεία!

 

Όποιος είναι να πάρει το 8 Plus με 5.5" θα το σκεφτεί δύο φορές να δώσει αυτά τα χρήματα, αφού με +200€ παίρνει 5.8", μικρότερα bezels, oled, νέο design, face ID κτλ. Δεν λέω ότι δεν είναι καλό το 8 Plus, άλλα έτσι όπως είναι τα μοντέλα, νομίζω ότι δεν έχει λόγο να υπάρχει.

 

Και του χρόνου απ'ότι φαίνεται μάλλον θα καταργηθεί και θα έχουμε 3 συσκευές με design αλλά iPhone X με οθόνες oled: 6.46" , 5.85" και ίσως ένα μικρότερο. Για φέτος προβλέπω στις πωλήσεις 1ο iPhone X, 2ο iPhone 8, 3ο iPhone 8 Plus.



#34   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 15/09/2017 - 14:17

Εύχομαι να χαρείτε τη γυάλινη έκδοση του iPhone 7!
Περιμένω εντυπώσεις για το τι διάφορες έχει με το 7! Αν και περισσότερο όπως όλοι περιμένω το Χ! Αν και πάλι θα είναι bestseller το Χ, φανταστείτε να είχε τις τιμές Αμερικής στην Ευρώπη! Δλδ 999€ για 64αρι Χ μιλάμε για πάταγο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#35   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 14:29

Εύχομαι να χαρείτε τη γυάλινη έκδοση του iPhone 7!
Περιμένω εντυπώσεις για το τι διάφορες έχει με το 7! Αν και περισσότερο όπως όλοι περιμένω το Χ! Αν και πάλι θα είναι bestseller το Χ, φανταστείτε να είχε τις τιμές Αμερικής στην Ευρώπη! Δλδ 999€ για 64αρι Χ μιλάμε για πάταγο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω η διαφορά θα φανεί στον επεξεργαστή και στην κάρτα γραφικών. Για εσάς που έχετε το 7 μπορεί να δείτε διαφορά στην απόδοση στο 30% σε εμάς που ερχόμαστε από το iphone 6 ξέρεις τι διαφορά θα δούμε???:blush:



#36   devdas

devdas

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/09/2017 - 14:41

Πολύ ακριβό το iPhone 10!!!


Πολύ ακριβό το iPhone 10!!!

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: devdas, 15/09/2017 - 14:42


#37   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2017 - 14:44

Εγω που ειμαι άρτιο αφιχθείς απο 5s, τι διαφορα θα δω στο Χ ;;;😜
Αν το πάρουμε κ φετος. Γιατι μεχρί να ερθει, θα εχει βγει leak για το iPhone Xs. 😃

#38   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/09/2017 - 15:58

Κάντα 3 και στείλε το ένα εδώ να παίζουμε παρέα.


Βασικά μέχρι 2 με παίρνει ....

Η γυναίκα δεν παίζει να το αλλάξει και έτσι πήρα το 8+ με το πρόγραμμμα της Apple με την δίκη μου γραμμή 45$ το μήνα και πέφτει το πάγιο μου αφού δεν έκανα αναβάθμιση στην Verizon και το Χ όταν έρθει η ώρα με την δίκη της γραμμή .

Σταματησαν τις αναβαθμίσεις και πας πια με αυτό το πρόγραμμα αντικατάστασης που αν θες στους 12 μήνες το αλλάζεις..

Έτσι όπως τα υπολόγισα με το πάγιο να πέφτει 15$ από 40$ σε 25$ το μήνα και με τις 24 δόσεις, μια η άλλη είναι τα λεφτά . Δεν αλλάζει κάτι . Πάλι θα τα πάρουνε, απλά τώρα δεν σκας την 300αρα η την 400αρα ανάλογα το τηλέφωνο .


On_6s

@CaLi@


#39   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:22

Βασικά μέχρι 2 με παίρνει ....

Η γυναίκα δεν παίζει να το αλλάξει και έτσι πήρα το 8+ με το πρόγραμμμα της Apple με την δίκη μου γραμμή 45$ το μήνα και πέφτει το πάγιο μου αφού δεν έκανα αναβάθμιση στην Verizon και το Χ όταν έρθει η ώρα με την δίκη της γραμμή .

Σταματησαν τις αναβαθμίσεις και πας πια με αυτό το πρόγραμμα αντικατάστασης που αν θες στους 12 μήνες το αλλάζεις..

Έτσι όπως τα υπολόγισα με το πάγιο να πέφτει 15$ από 40$ σε 25$ το μήνα και με τις 24 δόσεις, μια η άλλη είναι τα λεφτά . Δεν αλλάζει κάτι . Πάλι θα τα πάρουνε, απλά τώρα δεν σκας την 300αρα η την 400αρα ανάλογα το τηλέφωνο .


On_6s

Τα 'χω μάθει.. Η περίοδος με τις παχιές αγελάδες τελείωσε και εκεί τελικά ε?

 

Δεν υπάρχει θέμα, μπορώ να περιμένω μέχρι να πάρεις το X, να μου στείλεις πακετάκι το 7S 8. :P


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#40   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:23

Είμαι περίεργος να δω και τα νέα αξεσουάρ, κυρίως θήκες- μπαταρίες που επιτέλους δεν θα προσθέτουν μπέζελ στο κάτω μέρος αλλά θα φορτίζουν το κινητό ασύρματα. Καλή παραλαβή στα παιδιά που θα το αγοράσουν!

#41   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:24

Τα 'χω μάθει.. Η περίοδος με τις παχιές αγελάδες τελείωσε και εκεί τελικά ε?

 

Δεν υπάρχει θέμα, μπορώ να περιμένω μέχρι να πάρεις το X, να μου στείλεις πακετάκι το 7S 8. :P

Α νικο θα το μοιραστουμε...του ειπα πρωτος οτι οταν παρει το Χ θα του προσεχω το 8...διαλεξε μερες χαχαχαχαχα



#42   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:26

Α νικο θα το μοιραστουμε...του ειπα πρωτος οτι οταν παρει το Χ θα του προσεχω το 8...διαλεξε μερες χαχαχαχαχα

Έχω διαλέξει το πρώτο Plus, το γνήσιο το αυθεντικό, εδώ και μέρες..! :P


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#43   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:29

Τα 'χω μάθει.. Η περίοδος με τις παχιές αγελάδες τελείωσε και εκεί τελικά ε?

 

Δεν υπάρχει θέμα, μπορώ να περιμένω μέχρι να πάρεις το X, να μου στείλεις πακετάκι το 7S 8. :P

Eγώ πάντως τα ίδια βλέπω και μην σου πω πως αυτό είναι και καλύτερο, δεν χώνεις μπροστά λεφτά πάρα ένα ποσό περίπου της τάξης 130 - 140 $.

 

Έχει 2 επιλογές η πας με την Apple η με τον εκάστοτε πάροχο για τις δόσεις.. Με την επιλογή της Apple έχει μέσα και το Apple Care+

 

 

 

Όσο για το τηλέφωνο πρέπει να τα βρεις με τον Πάρη έχει πάρει νουμεράκι!! Χα χα !!! 


@CaLi@


#44   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:29

Εγώ πάντως μπήκα στον πειρασμό να πάρω από deals365 το 8plus 64GB.

Τελικά σκέφτηκα να μείνω στο 7plus μου προς το παρόν, μιας και δεν μου προσφέρει τρομερές αλλαγές το συγκεκριμένο. Η γυάλινη πλάτη δεν θα φαίνεται μέσα στη θήκη που θα του βάλω έτσι κι αλλιώς. Ποιότητα οθόνης και κάμερας ίδια, με ελάχιστες διαφοροποιήσεις. Μόνο ο επεξεργαστής έχει διαφορά αλλά και πάλι, το 7plus δεν έχει κανένα πρόβλημα. Η ασύρματη φόρτιση είναι κάτι που θα ήθελα πολύ στο κινητό μου, αλλά όχι και λόγος να δώσω 830 ευρώ.

Ίσως κοιτάξω το 10άρι όταν βγει, αν και η έλλειψη δαχτυλικού αποτυπόματος (και συγκεκριμένα στην πρόσοψη) με ξενερώνει πολύ. Μου είναι πολύ βολικό να πατάω απλά ένα κουμπάκι στο κινητό και να ξεκλειδώνει την ώρα που κάθεται στο γραφείο. Είχα δοκιμάσει και το galaxy s8 για λίγες μέρες και όλα αυτά τα κόλπα (face id, iris scanner) μόνο βολικά δεν ήταν.

Ελπίζω να ξαναμπεί δαχτυλικό αποτύπωμα (στην οθόνη ίσως?) σε μελλοντικό μοντέλο.



#45   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/09/2017 - 16:31

Έχω διαλέξει το πρώτο Plus, το γνήσιο το αυθεντικό, εδώ και μέρες..! :P

 

 

Α νικο θα το μοιραστουμε...του ειπα πρωτος οτι οταν παρει το Χ θα του προσεχω το 8...διαλεξε μερες χαχαχαχαχα

 

Να τα !!!! Παιδιά σας στέλνω 2 να παίζεται, ένα X και ένα 8+... Και μένω με το 6s.. Δεν γ@μι@τ@.. LoL!! :)  


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες