Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 8 / 8Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1514 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1351   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2018 - 15:21

Οταν την έχω ενεργοποιημένη, σε καθε πατημα του side button πριν καν το ξεκλειδωσω, μου ανοιγει το GPS. Αυτό δεν καταναλώνει αρκετά την μπαταρία;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1352   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/02/2018 - 15:31

Οταν την έχω ενεργοποιημένη, σε καθε πατημα του side button πριν καν το ξεκλειδωσω, μου ανοιγει το GPS. Αυτό δεν καταναλώνει αρκετά την μπαταρία;


Πες και τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς.

#1353   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/02/2018 - 15:41

Ορίστε.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: AlexandrosQV, 16/02/2018 - 15:42


#1354   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/02/2018 - 16:55

Οταν την έχω ενεργοποιημένη, σε καθε πατημα του side button πριν καν το ξεκλειδωσω, μου ανοιγει το GPS. Αυτό δεν καταναλώνει αρκετά την μπαταρία;

Όχι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1355   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/02/2018 - 19:49

Ο συνδυασμός iphone 8 & iOS 11 είναι απίστευτα αποδοτικός για την μπαταρία!

Τέτοια νούμερα δεν περίμενα να δω. Όταν έμαθα μάλιστα ότι η μπαταρία του 8 είναι μικρότερη από του 7 είχα απορήσει.

 

 

 

Συνημμένα αρχεία



#1356   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2018 - 12:16

Και εκεί που λέω να πουλήσω το 8 Plus για να πάρω το Χ, βλέπω αυτές τις επιδόσεις της μπαταρίας και το σκέφτομαι 3 και 4 φορές...

Συνημμένα αρχεία



#1357   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2018 - 12:46

Και εκεί που λέω να πουλήσω το 8 Plus για να πάρω το Χ, βλέπω αυτές τις επιδόσεις της μπαταρίας και το σκέφτομαι 3 και 4 φορές...

εγω ΔΕΝ θα το πουλαγα για Χ.....

αξια ανεκτιμητη το plus...και δεν το πλας!!!


Τελευταία επεξεργασία από: SmartSteli0s, 26/02/2018 - 12:47


#1358   bak1983

bak1983

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2018 - 12:51

εγω ΔΕΝ θα το πουλαγα για Χ.....

αξια ανεκτιμητη το plus...και δεν το πλας!!!

:lol:

Η αλήθεια είναι ότι με έχει κουράσει λίγο το μέγεθος του Plus, μόνο αυτό. 


Τελευταία επεξεργασία από: bak1983, 26/02/2018 - 12:51


#1359   Maria21

Maria21

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 04/03/2018 - 10:41

καλημερα σας!!!! εγω μετα απο πολλη σκεψη αλλαγης συσκευησ απο 6s και διλημμα αν θα παρβω το iphone x η το 8plus κατεληξα για πολλους λογους στο 8plus. Η αληθεια ειναι πωσ δεν ηξερα αν θα ηταν ωραιο να τολμησω τη μεγαλη οθονη αλλα ειμαι παρα πολυ ευχαρηστημενη!!!!! εχει απιστευτη καμερα το κινητο πολυ γρηγορο και βασικο.....η μπαταρια του ειναι πολυ πολυυυυυυυ καλυτερη απο τα προηγιυμνα οντελα! δε νομιζω πως εχει να ζηλεψει κατι αυτη μη συσκευη απο το x!!!!



#1360   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/03/2018 - 19:53

καλημερα σας!!!! εγω μετα απο πολλη σκεψη αλλαγης συσκευησ απο 6s και διλημμα αν θα παρβω το iphone x η το 8plus κατεληξα για πολλους λογους στο 8plus. Η αληθεια ειναι πωσ δεν ηξερα αν θα ηταν ωραιο να τολμησω τη μεγαλη οθονη αλλα ειμαι παρα πολυ ευχαρηστημενη!!!!! εχει απιστευτη καμερα το κινητο πολυ γρηγορο και βασικο.....η μπαταρια του ειναι πολυ πολυυυυυυυ καλυτερη απο τα προηγιυμνα οντελα! δε νομιζω πως εχει να ζηλεψει κατι αυτη μη συσκευη απο το x!!!!

Με γεια.
Εμένα πάλι το + δεν με βόλεψε σαν μέγεθος.
Με το 8 επανήλθα στην κανονικότητα μου.
Απλά μετά την αγορά συνειδητοποιήσα πως το μέγεθος του Χ είναι πολύ κοντά σε αυτό του 8. Απο την άλλη πάλι αυτή την στιγμή δεν ήθελα να διαθέσω 1200€.


Sent from my iPad Pro.

#1361   FAY259

FAY259

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2018 - 22:41

Πήγα από το 6s στο 8 λογω βλαβης και πώλησης του 6s.Ξεκινάω από το ότι θεωρω απαραδεκτο για μια εταιρια κολοσσο οπως η apple να εχει βγαλει σερι 6,7,8 μοντέλα με ΙΔΙΟ εξωτερικο σχεδιασμο.Από θεμα λειτουργιων με εχει εντυπωσιασει το δυνατο και καθαρο ηχειο (στο 6σ εκανε τον ηχο καπως μεταλλικο) ,το true tone καθως και η λιγο καλυτερη οθονη αλλα και παλι δεν αξιζει να μεταπηδησει κανεις εκει αν εχει 6σ ή 7..Ασυρματη φορτιση δεν δοκιμασα.Το μονο θετικο ειναι οτι ειναι μοντελο φετινο και σε βγαζει δυο χρονια παραπανω απο το 6s.Το πλας το ειδα,για τα δικα μου δεδομενα ειναι μεγαλο και θα χα θεμα στο να το κουβαλαω,θεωρω οτι ειναι για καποιον που το θελει και λιγο για ταμπλετ.

 

Οσο για την μπαταρια,ενα εχω να πω...Ιδια διαρκεια με το 6s μου,χρησιμοποιημενο ενα χρονο στην 10.3 (και με υγεια μπαταριας στο 87%)...Οταν αλλαξα και το 6s στην 11.2.6 πηρε την κατιουσα η διαρκεια..

Ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικου και να δορθωθει με επομενη αναβαθμιση αλλιώς πραγματικα κριμα κινητο 800 ευρω να μην εχει καλυτερη μπαταρια απο ενα μοντελο δυο χρονια πριν.



#1362   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2018 - 22:53

Πήγα από το 6s στο 8 λογω βλαβης και πώλησης του 6s.Ξεκινάω από το ότι θεωρω απαραδεκτο για μια εταιρια κολοσσο οπως η apple να εχει βγαλει σερι 6,7,8 μοντέλα με ΙΔΙΟ εξωτερικο σχεδιασμο.Από θεμα λειτουργιων με εχει εντυπωσιασει το δυνατο και καθαρο ηχειο (στο 6σ εκανε τον ηχο καπως μεταλλικο) ,το true tone καθως και η λιγο καλυτερη οθονη αλλα και παλι δεν αξιζει να μεταπηδησει κανεις εκει αν εχει 6σ ή 7..Ασυρματη φορτιση δεν δοκιμασα.Το μονο θετικο ειναι οτι ειναι μοντελο φετινο και σε βγαζει δυο χρονια παραπανω απο το 6s.Το πλας το ειδα,για τα δικα μου δεδομενα ειναι μεγαλο και θα χα θεμα στο να το κουβαλαω,θεωρω οτι ειναι για καποιον που το θελει και λιγο για ταμπλετ.

 

Οσο για την μπαταρια,ενα εχω να πω...Ιδια διαρκεια με το 6s μου,χρησιμοποιημενο ενα χρονο στην 10.3 (και με υγεια μπαταριας στο 87%)...Οταν αλλαξα και το 6s στην 11.2.6 πηρε την κατιουσα η διαρκεια..

Ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικου και να δορθωθει με επομενη αναβαθμιση αλλιώς πραγματικα κριμα κινητο 800 ευρω να μην εχει καλυτερη μπαταρια απο ενα μοντελο δυο χρονια πριν.

 

 

Από τα 8 και μετά έχει επιλυθεί το θέμα της μπαταρίας.



#1363   FAY259

FAY259

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2018 - 22:55

Εγω για τη χρηση που κανω δε βλεπω διαφορα με το 6s παντως.Καταναλωνεται με τον ιδιο ρυθμο και δεν κραταει παραπανω που ως νεα συσκευη θα πρεπε να κραταει παραπανω απο μια συσκευη με μπαταρια χρησιμοποιημενη ενα χρονο.



#1364   FAY259

FAY259

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/03/2018 - 22:56

Εγω για τη χρηση που κανω δε βλεπω διαφορα με το 6s παντως.Καταναλωνεται με τον ιδιο ρυθμο και δεν κραταει παραπανω που ως νεα συσκευη θα πρεπε να κραταει παραπανω απο μια συσκευη με μπαταρια χρησιμοποιημενη ενα χρονο.



#1365   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2018 - 22:58

Εγω για τη χρηση που κανω δε βλεπω διαφορα με το 6s παντως.Καταναλωνεται με τον ιδιο ρυθμο και δεν κραταει παραπανω που ως νεα συσκευη θα πρεπε να κραταει παραπανω απο μια συσκευη με μπαταρια χρησιμοποιημενη ενα χρονο.

Πόσες μέρες το έχεις?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες