Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ταξίδι στην Αμερική και επιστροφή με iPhone X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 16/09/2017 - 16:20

Καλησπέρα σε όλους και καλο Σαββατοκύριακο!

Το θεμα μου ειναι το εξής! Τέλος του χρόνου φιλαράκι μου θα ταξιδέψει οικογενειακώς στην Νέα Υόρκη και σκέφτομαι να του ζητήσω να επιστρέψει λίγο πιο βαρύς με ενα iPhone στην τσέπη!

Οι ερωτήσεις απλές... μπορεί να το φέρει με κάποιο τροπο (θα προτιμήσω αποψεις ανθρώπων που το εχουν δοκιμάσει) ώστε να μην εκτελωνιστεί και χωρίς να χρειαστεί να πετάξουμε τα μονάκριβα περιτυλίγματα (πχ συσκευασια) ; τι πρέπει να προσέξει ώστε το κινητο να λειτουργήσει κ εδώ στην ελλαδιτσα (unlocked κλπ);

το σκέφτομαι ρε παιδια γιατι στην Ελλάδα λογικα μιλαμε για 1200 ευρο (ίσως κ λίγο πανω) ενώ αμερικα 999 ντολαρς (συν ΦΠΑ νέας Υόρκης 8,8 % πάει στα 1085 δολάρια και η μετάφραση σε ευρο 905 περίπου όποτε γλιτώνω 300 ευρο που δεν ειναι λίγα!

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: nikolakis91, 16/09/2017 - 16:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2017 - 16:37

Δεν το εχω κανει, αλλα επειδη θα μου το φερει μια φιλη μου θα της πω να τοανοιξει και να στειλει κουτια κλπ με απλο ταχυδρομειο. Μου ειπε πως δεν την ψαξανε οταν εφτασε Αμερικη αλλα προτιμω να ειναι ενεργοποιημενο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Παντως, να πληρωσει με καρτα (λογικα ετσι θα το εκανε, μην αλλαξει χρηματα γιατι θα χασει πολλα στην ισοτιμια). Καποια στιγμη βγαζουν και unlocked στα apple store αλλα μεχρι τοτε δεν ξερω ποιο να παρεις οποτε ας μας πει καποιος αλλος.



#3   alex336

alex336

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 16/09/2017 - 23:45

Θα πρέπει να τους πει στο Apple Store ότι θέλει ένα international unlock. Αν τους αναφέρει ότι ταξιδεύει παντού και συνέχεια ξέρουν αυτοί. Στο αεροδρόμιο δεν ξέρω γιατι σας πιάνει άγχος. Το βγάζει από το κουτί, κρατάει το τηλ σαν να ειναι δικό του( κανένας δεν ελέγχει αν ειναι ανοιχτό ή όχι...δικαίωμα μου να το κάνω ότι θέλω.) και όλο το κουτί το βάζει μέσα στη βαλίτσα του. Ατόφιο. Κανένας δεν θα του πει γιατι το εχει. Εγώ γουστάρω και το παίρνω μαζί μου παντού.

#4   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2017 - 08:17

Θα πρέπει να τους πει στο Apple Store ότι θέλει ένα international unlock. Αν τους αναφέρει ότι ταξιδεύει παντού και συνέχεια ξέρουν αυτοί. Στο αεροδρόμιο δεν ξέρω γιατι σας πιάνει άγχος. Το βγάζει από το κουτί, κρατάει το τηλ σαν να ειναι δικό του( κανένας δεν ελέγχει αν ειναι ανοιχτό ή όχι...δικαίωμα μου να το κάνω ότι θέλω.) και όλο το κουτί το βάζει μέσα στη βαλίτσα του. Ατόφιο. Κανένας δεν θα του πει γιατι το εχει. Εγώ γουστάρω και το παίρνω μαζί μου παντού.

Ακριβώς ετσι !!!

#5   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/09/2017 - 14:07

Θα πρέπει να τους πει στο Apple Store ότι θέλει ένα international unlock. Αν τους αναφέρει ότι ταξιδεύει παντού και συνέχεια ξέρουν αυτοί. Στο αεροδρόμιο δεν ξέρω γιατι σας πιάνει άγχος. Το βγάζει από το κουτί, κρατάει το τηλ σαν να ειναι δικό του( κανένας δεν ελέγχει αν ειναι ανοιχτό ή όχι...δικαίωμα μου να το κάνω ότι θέλω.) και όλο το κουτί το βάζει μέσα στη βαλίτσα του. Ατόφιο. Κανένας δεν θα του πει γιατι το εχει. Εγώ γουστάρω και το παίρνω μαζί μου παντού.


Έτσι όπως τα λέει ο φίλος. Δύο φορές πήγα και έφερα συσκευές απλ και απλώς άνοιξα τις ζελατίνες just in case. Κανείς δεν ασχολήθηκε μαζί μου, αλλά και να με ρωτούσαν θα έλεγα ότι εγώ ταξιδεύω πάντα μαζί με τα κουτιά τους. Πρέπει να σαι πολύ γκαντέμης για σου συμβεί κάτι άλλο.


Sent from my iPad using Tapatalk

#6   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/09/2017 - 15:57

ρωτα τι παιζει με apple care btw γιατι οι γνωμες δυιστανταιμηπως σε συμφερει να παρεις κ αυτο αν ισχυει ελλαδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#7   antonisp1988

antonisp1988

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/08/2018 - 10:21

Εν τέλει ρε φίλε τι έγινε;

Πρόκειται να πάει συγγενής Αμερική και σκέφτομαι να του παραγγείλω κινητάκι.

 

Πρέπει να παρθεί συγκεκριμένο μοντέλο για να δουλεύει εδώ κτλ ή σου δίνουν κατευθείαν στο κατάστημα το κατάλληλο μοντέλο;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες