Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Ρυθμίσεις Internet (APN, User, Pass) [iPhone - iPhone 3G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
582 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   Ixor24

Ixor24

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2011 - 16:18

Webonly λέει.


θα το αλλάξεις απο Webonly σε internet φιλε μου και ολα μια χαρα.

εγω θελω να ρωτησω απο ποy βλεπω ποσα mb χρησιμοποιώ ? ετσι ωστε να μην καταχρεωθουμε ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   djkokalis

djkokalis

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2011 - 13:28

για unlimited προγράμμα vodafone ποιες είναι οι ρυθμίσεις ρε boys?

#483   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/01/2011 - 16:33

Καλησπέρα σε όλους. Έχω iPhone 4 ελληνικό σε εκδοση 4.2.1 και συνδεση wind. Εχω περασει τις ρυθμισεις mms κανονικα και τις σωστες (ελπιζω).
Έκανα αυτά :

WIND:Για να τα ενεργοποιήσουμε πάμε Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network και βάζουμε τα εξής:

Για Internet: APN gint.b-online.gr (username και password κενα)
Για MMS:
APN: mnet.b-online.gr
Username: mms
Password: mms
MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms
MMS Proxy: 192.168.200.11:9401
Τα υπόλοιπα κενά...
Προσπαθησα να στειλω 20 mms και μονο τα 4 απο τα 20 εφτασαν στον προορισμο τους. Τα υπολοιπα μου τα ακυρωνει. To internet δουλευει κανονικα. Αν ξερει κατι καποιος ας βοηθησει παρακαλω. Ευχαριστω εκ των προτερων.

#484   yiori

yiori

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2011 - 19:54

Καλησπέρα σε όλους. Έχω iPhone 4 ελληνικό σε εκδοση 4.2.1 και συνδεση wind. Εχω περασει τις ρυθμισεις mms κανονικα και τις σωστες (ελπιζω).
Έκανα αυτά :

WIND:Για να τα ενεργοποιήσουμε πάμε Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network και βάζουμε τα εξής:

Για Internet: APN gint.b-online.gr (username και password κενα)
Για MMS:
APN: mnet.b-online.gr
Username: mms
Password: mms
MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms
MMS Proxy: 192.168.200.11:9401
Τα υπόλοιπα κενά...
Προσπαθησα να στειλω 20 mms και μονο τα 4 απο τα 20 εφτασαν στον προορισμο τους. Τα υπολοιπα μου τα ακυρωνει. To internet δουλευει κανονικα. Αν ξερει κατι καποιος ας βοηθησει παρακαλω. Ευχαριστω εκ των προτερων.


Κι εγώ από τότε που έκανα update σε 4.2.1 έχω το ίδιο πρόβλημα. Εγώ, όμως δε μπορώ να στείλω κανένα mms. Ύστερα από επικοινωνία με τη Wind, μου απέστειλλαν τις παραπάνω ρυθμίσεις και εμένα και μου είπαν πως για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα θα πρέπει να απευθυνθώ στον κατασκευαστή.

#485   odysseas

odysseas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2011 - 10:21

με iphone3G και καρτοκινητή Vodafone έχω το εξής πρόβλημα.

Ενεργοποίησα χθες την υπηρεσία surf&mail60, ρύθμισα τα APN, και το iphone συνδέεται στο internet, π.χ. μπαίνω google, αλλά από κει και πέρα δεν μπορώ να πλοηγηθώ σε άλλη σελίδα. Μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν είμαι συνδεδεμένος στο internet. Κάθε φορά μπορώ να μπω σε μία μόνο σελίδα, μετά κακαρώνει.

Ideas?

(iphone3g, καρτοκινητό Vodafone, v4.0.1, δοκίμασα και v4.2.1 με restore και 'set up as a new device', είχα παλαιότερα κάνει jb, τώρα δεν έχω κάνει σε αυτές τις εκδόσεις)

#486   panspy

panspy

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:panspy

Δημοσίευση 26/01/2011 - 11:02

καλημέρα σε ολους,

για Cosmote συμβολαιο δεν μου κραταει τις ρυθμισεις για mms & internet (για το 3G). Τις περναω χειροκινητα και μετα απο reboot τις εχει χασει. Απο οτι καταλαβαινω φταει οτι στις Ρυθμισεις --> Γενικά --> Φορεας εμφανιζει "μη διαθεσιμο"

εχω κανει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου αλλα δεν διορθωνεται το προβλημα.

καμια ιδεα???

#487   odysseas

odysseas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2011 - 12:28

με iphone3G και καρτοκινητή Vodafone έχω το εξής πρόβλημα.

Ενεργοποίησα χθες την υπηρεσία surf&mail60, ρύθμισα τα APN, και το iphone συνδέεται στο internet, π.χ. μπαίνω google, αλλά από κει και πέρα δεν μπορώ να πλοηγηθώ σε άλλη σελίδα. Μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν είμαι συνδεδεμένος στο internet. Κάθε φορά μπορώ να μπω σε μία μόνο σελίδα, μετά κακαρώνει.

Ideas?

(iphone3g, καρτοκινητό Vodafone, v4.0.1, δοκίμασα και v4.2.1 με restore και 'set up as a new device', είχα παλαιότερα κάνει jb, τώρα δεν έχω κάνει σε αυτές τις εκδόσεις)


τελικά, για την ιστορία, έκανα downgrade σε v3.1.3 και λύθηκε το πρόβλημα...!

#488   poulitsa

poulitsa

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/01/2011 - 20:06

εγω παλι εχω το iPhone 4 32gb και μοθ το εφεραν κατευθειαν απο την αμερικη και ειναι μισο στα ελληνικα μισο στα αγγλικα αλλα δεν καταλαβαινω που θα περασω τισ ρυθμισεισ για το ιντερνετ!!!!!

#489   eskim42

eskim42

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2011 - 23:25

καλησπερα παιδια!!εκανα συνδεση απεριοριστα 45 στην cosmote και υποτιθεται οτι σου δινει 300mb internet.Ωστοσο ενω πηγαινω στις πληροφοριες τηλεφωνου και βλεπω δεδομενα 4mb (δεν εχω μπει και πουθενα) σε μηνυμα για το υπολοιπο μου μου ελεγε πως εχω υπολοιπο 160 mb!
Απλα να ενημερωσω οτι στις ρυθμισεις το 3g το εχω κλειστο και το ανοιγω μονο οταν θελω να μπω στο ιντερνετ μεσω cosmote και οτι η μονη επιλογη που ειναι on ειναι τα δεδομενα!τα οποια για καποιο παραξενο λογο στην αρχικη οθονη διπλα στο σημα μια εχει ενα Ε και μια στην θεση του ενα 0 .
Μηπως εχω κανει κατι λαθος?140 mb ειναι αυτα που εξαφανιστηκαν και δεν θελω να βρεθω σε τιποτα τρελες χρεωσεις!
Ευχαριστω για τον χρονο σας!

#490   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2011 - 18:10

Αν άλλαξες τώρα πακέτο τα mb είναι αναλογικά με το πότε εκδίδεται ο λογαριασμός σου. Αν βγεί σε 15 μέρες θα εχεις 150 και όχι 300.

#491   nikoskurt

nikoskurt

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:nikoskurt

Δημοσίευση 14/04/2011 - 18:42

γεια σας παιδες! δεν μου λετε για καρτοκινητη Q υπαρχει ακομα προγραμμα για ιντερνετ στο iphone? οπως ειχε με 100mb και χρεωση 1€! απο τοτε που αλλαξαν αυτα τα πακετα προσφορων δεν μπορω να βρω κατι και να το κανω να δουλεψει το ιντερνετ στο μηλο μου!

#492   kougioum

kougioum

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/04/2011 - 16:13

tnx :)

#493   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 20/05/2011 - 01:50

Θα γράψω εδώ ώστε να μην ανοίγω νέο θέμα. Έχω cosmote what's up (καρτοκινητή) και ότι να έχω δοκιμάσει για να έχω ίντερνετ δεν έχει πετύχει τίποτα. Άλλα iphone στο ίδιο σημείο έχουν ίντερνετ και foul 3G σήμα ενώ το δικό μου δεν έχει καθόλου 3G ούτε το κυκλάκι εμφανίζεται,(iphone 4) τί να δοκιμάσω?? πείτε μου τις ρυθμίσεις ή τί άλλο να δοκιμάσω.

Τελευταία επεξεργασία από: JIMYB3, 20/05/2011 - 01:51


#494   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/05/2011 - 15:57

Έχεις ανοίξει απο τις ρυθμίσεις το 3G και τα δεδοεμνα?

#495   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 20/05/2011 - 17:53

Ναι όλα τα πάντα ακόμα και την περιαγωγή. Επίσης στα μηνύματα(sms) όταν γράφω μου βγάζει συχνά αυτό το μήνυμα "Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του κινητού δικτύου δεδομένων" δεν ξέρω αν είναι σχετικό αλλά το γράφω και αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες