Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 11.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
787 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2017 - 14:16

Ρε παιδια θα βγει η τελικη και ακομα το bug στο viber με τις ειδοποιησεις που δεν ερχονται δεν το εχουν φτιαξει! Τι παιζει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/10/2017 - 15:00

Δεν χρειάζεσαι 6gb ram για να κάνεις browsing...

Νομίζω οτι έχουμε την ελάχιστη λογική νόηση, ωστε να καταλάβαίνουμε τι συζητάμε...

Μην κολλάς μόνο σε μία λέξη. Όλα θέλουν ράμ και η αλήθεια είναι οτι συσκευές με 512 και 1 είναι τελειωμένες με το Ios 11.

Άν και Ipad & iphones με 1 ραμ (Ios 11), δεν μπορείς να κάνεις browsing ανοίγωντας πολλές καρτέλες.

Από το 6s τα Iphones Και όλα τα Ipad έπρεπε να έχουν τουλάχιστον 3. Το 7 και 8 4 τουλάχιστον.

Η μνήμη καλό κάνει και όχι κακό.

Όταν όλα είναι κολλημένα στην μητρική αυτά έπρεπε να προυπολογίζονται.

Δεν είναι desktop βγάλε-βάλε...



#318   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/10/2017 - 15:07

Πάντως εμένα το 6s μια χαρά την πάει την 11... αλλά το 6 αρι έχει ψιλό γονατίσει ελπίζω μπας και υπάρξει τρόπος να το γυρίσω στην 10..

#319   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 27/10/2017 - 15:09

Πάντως εμένα το 6s μια χαρά την πάει την 11... αλλά το 6 αρι έχει ψιλό γονατίσει ελπίζω μπας και υπάρξει τρόπος να το γυρίσω στην 10..

Το 6s καλά την πάει απλά πρέπει να έχεις συνεχώς δίπλα σου την μπρίζα. Νερό φεύγει η μπαταρία


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#320   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/10/2017 - 15:12

Το 6s καλά την πάει απλά πρέπει να έχεις συνεχώς δίπλα σου την μπρίζα. Νερό φεύγει η μπαταρία


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

που να δεις το 6αρι...

#321   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2017 - 16:37

Το 6s καλά την πάει απλά πρέπει να έχεις συνεχώς δίπλα σου την μπρίζα. Νερό φεύγει η μπαταρία


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

δεν παιζει αυτο που λες



#322   gkas1973

gkas1973

    iPH Member

  • 206 μηνύματα
  • Twitter:@gkas1973
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/10/2017 - 19:27

δεν παιζει αυτο που λες



Κάποιες μέρες έχω και εγώ αυτή την αίσθηση, αλλά είναι πολύ ωραία και γρήγορη.


Sent from my iPad using Tapatalk

#323   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 28/10/2017 - 00:08

δεν παιζει αυτο που λες

Δεν ξέρω πως είναι τα δικά σας, αλλά εμένα ένα 8ωρο βγάζει η μπαταρία. Κατά τα άλλα λειτουργεί άψογα η b5


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#324   giannisigoum

giannisigoum

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/10/2017 - 01:01

Εμένα ρε παιδιά από μπαταρία πάει αρκετά καλά καμία σχέση 11.0.1 αλλά ακόμα η συσκευή δν είναι καθόλου σμουθ πολύ Λαγκ δν τν παλεύω άλλο!!!! 6s plus


Sent from my iPhone using Tapatalk

#325   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2017 - 08:09

δεν παιζει αυτο που λες


Παρατήρησα κι εγώ μια κάπως αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας. Εντελώς εμπειρικά, εκεί που γυρνούσα σπίτι με ένα 30-35% μπαταρια τώρα πλέον βλέπω 15-25%. Στην καθημερινότητα την μέρα την βγάζω, αλλα σίγουρα θα με αφήσει αν πάω κανένα ταξιδάκι και αρχίσω φωτογραφίες κ βίντεο. Ελπίζω να διορθωθεί το θέμα στις επόμενες versions.

Πράγματι από ταχύτητα είναι πολύ πιο γραηγορο από το iOS 10σε κάποια σημεία (πχ οθόνη ξεκλείδωματος, κλείσιμο εφαρμογών κτλ)

#326   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 10:41

Οτι και να λεμε σιγουρα αυτο που μετραει για τον καθενα ειναι η προσωπικη εμπειρια χρησης. Απλα μην ξεχναμε οτι καθε συσκευη ειναι ξεχωριστη απο πολλες αποψεις οπως πχ τι εφαρμογες κουβαλαει , σε τι κατασταση ειναι η μπαταρια, τι παραμετροποιηση εχει γινει απο τον χρηστη, σε τι περιβαλλον δουλευει η συσκευη (wifi,4G) και φυσικα και ο ιδιος ο παροχος ακομα.Αρα μια διαφορα ειναι λογικο να υπαρχει στους χρονους για τον καθενα μας και φυσικα ειναι εξισου λογικο να βλεπουμε διαφορες και με το περασμα των διαφορων εκδοσεων ποσο μαλλον με εντελως φρεσκο ios

Προσωπικα δεν εχω παει στην  beta και ξερω να μιλησω για μεχρι την 11.03 αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο. Αν μια μπαταρια φευγει νερο, οπως λενε καποια παιδια, η κοιμαμαι με τον φορτιστη, η φορτιζω 3 φορες την ημερα και ολα αυτα σε συσκευες το πολυ διετιας τοτε κατι αλλο συμβαινει και σιγουρα δεν φταει το ios. Σε πιο παλιες συσκευες η πιο ταλαιπωρημενες μπαταριες θα ελεγα οτι ενα φρεσκο λειτουργικο δικαιολογει ως ενα σημειο το γρηγορο αδειασμα της μπαταριας, που κανονικα για εμενα κακως κανει η apple και το δινει, αλλα δυστυχως η σημερινη πραγματικοτητα με τις αυξημενες απαιτησεις και τον τρελλο ανταγωνισμο συν τον αυτοκρατορικο εφησυχασμο της μηλοεταιρειας δεν αφηνει και πολλα αισιδοξα περιθωρια για κατι καλυτερο.

Συμπερασμα ...οσοι εχουμε παλιες σχετικα συσκευες η μπαταρια εστω που αρχιζει και τρωεει τα ψωμακια της,καλο ειναι να μην αναβαθμιζουμε μολις βγαινει καινουργιο ios αλλα να περιμενουμε. Οσοι μαλιστα εχουμε μια συσκευη που ειναι και παλια και εργαλειο δουλειας καλο ειναι να καθομαστε στα αυγα μας

Οσοι εχουμε πιο νεες συσκευες που μεχρι τωρα δουλευουν καλα και με σωστους χρονους τοτε αναβαθμιζουμε και απλα κανουμε λιγο υπομονη , οπως με καθε καινουργιο ios, μεχρι να στρωσουν εντελως τα πραγματα.



#327   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/10/2017 - 13:57

Με την τελευταία beta την 5η ξεπεράστηκαν τα προσωρινά προβλήματα όπως είχε κάτσει μάλλον η 4η στο 7αρι μου, μιας και σε όλες τις άλλες προηγούμενες δεν είχα κανένα πρόβλημα και πλέον το κινητό ρέει εξαιρετικά.
Και μία μέτρηση στην μπαταρία ενδεικτικά με το ios 11 όταν το πρωτοέβαλα στην 11.0 (πάνω )κ μια στην 11.1 beta 5 (κάτω)
291a6081bdf2c1482abf8bc55d5dd5bb.jpg


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 28/10/2017 - 13:59


#328   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 28/10/2017 - 15:49

Παιδιά σε μένα η τελευταία beta μου κάνει το εξής κουλό. Τη μια μέρα η μπαταρία είναι άψογη και την επόμενη χάλια και πάει εναλλάξ εδώ και μια βδομάδα! κάθε πρωί όμως κάνω hard reset έτσι για το γαμωτο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#329   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/10/2017 - 16:26

Και εμένα το ίδιο σε δυο συσκευές..

#330   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 28/10/2017 - 20:27

Παιδιά σε μένα η τελευταία beta μου κάνει το εξής κουλό. Τη μια μέρα η μπαταρία είναι άψογη και την επόμενη χάλια και πάει εναλλάξ εδώ και μια βδομάδα! κάθε πρωί όμως κάνω hard reset έτσι για το γαμωτο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ίδιο κάνει και εμένα σε ένα SE που έχω στην 11.1 public beta 5


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες